Φλερτ!

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Παλαιόθεν, ούτε για πλάκα δεν φλέρταρα. Πλέον νομίζω δεν θα ήταν απαραίτητα τόσο κακό, αν μιλάμε για κάτι αθώο, που απλά θα σου φτιάξει την διάθεση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Φλερτάρεις ενώ είσαι σε σχέση, πας και με άλλους όταν είσαι σε σχέση, η μονογαμία δεν είναι φυσιολογική....

Γιατί αλήθεια κάνεις σχέση in the first place;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Φλερτάρεις ενώ είσαι σε σχέση, πας και με άλλους όταν είσαι σε σχέση, η μονογαμία δεν είναι φυσιολογική....

Γιατί αλήθεια κάνεις σχέση in the first place;

για να μοιράζεσαι το νοίκι

οντόπικ : και για να έχεις και μια υποψία ευτυχισμένης ενοχής όταν φλερτάρεις

πιο οντόπικ : τι ώρα σχολάς ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
πας και με άλλους όταν είσαι σε σχέση, η μονογαμία δεν είναι φυσιολογική....

Νομίζω αυτό το αναλύουμε δύο topics παραδίπλα.
Εδώ για "σκέτο" φλερτ δε λέει το topic;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Απλά έτυχε και το είδα και διερωτήθηκα τυχερέ μοντερέιτορ 2010.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απλά έτυχε και το είδα και διερωτήθηκα τυχερέ μοντερέιτορ 2010.:whistle:
Okey.

Για πείτε μας λοιπόν, δεσποινίς, έχει τύχει να κάνετε - σκέτο - παιχνίδι με κάποιο άλλο άτομο ενόσο είστε σε σχέση; Όπου παιχνίδι = for entertainment, όπως είχε γράψει πιο πάνω ο emu.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Okey.

Για πείτε μας λοιπόν, δεσποινίς, έχει τύχει να κάνετε - σκέτο - παιχνίδι με κάποιο άλλο άτομο ενόσο είστε σε σχέση; Όπου παιχνίδι = for entertainment, όπως είχε γράψει πιο πάνω ο emu.

Όχι δε μου έχει τύχει, κι αυτό συμβαίνει γιατί άπαξ και είμαι σε σχέση στην οποία είμαι ικανοποιημένη, οι γύρω μου δεν υπάρχουν καν, εξαφανίζονται. Δηλαδή μπορεί να πάω σε μια καφετέρια και να μην ξέρω καν τι άνθρωποι υπάρχουν γύρω μου.

Εσάς κύριε, σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εσάς κύριε, σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο;
Αν σας πω "όχι" θα είμαι μεγάλος ψεύτης. Δεν μου αρέσει να διατυμπανίζω τις "καθωσπρέπει" "τυποποιημένες" συμπεριφορές γιατί το θεωρώ τουλάχιστον υποκριτικό. Και σε μένα έχει τύχει και στην κοπελιάμ αντίστοιχα έχει τύχει και σε πολύ κόσμο που ξέρω.

Ένας άνθρωπος, χιμέλα, που 'ναι σε σχέση είναι δεσμευμένος, όχι πεθαμένος. :P Το θεωρώ στατιστικώς αδύνατον να μην βρεθείς σε μία τέτοια φάση της ζωής σου - ακούσια ή εκούσια.

Μπορεί δηλαδή να τύχει και απλά να βρεθείς με ένα άτομο με το οποίο μπορεί να παίξεις. Χωρίς να το επεδίωκες από πιο πριν και χωρίς να έχεις σκοπό να κάνεις κάτι μετά. Προσοχή, δεν είναι απαραίτητο όπως είπα να το επιδιώκεις εξ' αρχής! Μπορεί ωστόσο να τύχει να πέσεις σε τέτοια φάση. Εάν είσαι ώριμο άτομο και ξέρεις να βάζεις τις διαχωριστικές γραμμές εκεί που πρέπει θα πεις "εδώ στοπ, αρκετά παίξαμε".

Από τη φύση μας όλοι είμαστε αυτάρεσκα όντα. Όλοι θέλουμε να αρέσουμε και να μας φλερτάρουνε. Και θεωρώ τουλάχιστον ανειλικρινές το να εξαιρέσει κάποιος τον εαυτό του απ' αυτή τη διαδικασία. Δεν συνηθίζω να γενικεύω κάτι για όλους τους ανθρώπους, αλλά θεωρώ προσωπικά αδύνατον να υπάρχει έστω και ένας που δεν θέλει να αρέσει και να τον φλερτάρουν. Είναι στη φύση του ανθρώπου αυτό.

Ωστόσο, καθώς είμαστε μεγάλοι άνθρωποι και όχι γυμνασιάκια, θα πρέπει να γνωρίζει ο καθένας μας να βάζει όρια σε κάποια πράγματα. Μες στη ζωή είναι και το παιχνίδι-διασκέδαση, ωστόσο οφείλουμε να ξέρουμε πού πρέπει να σταματάμε.


Τα ρέστα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Ένας άνθρωπος, χιμέλα, που 'ναι σε σχέση είναι δεσμευμένος, όχι πεθαμένος. :P Το θεωρώ στατιστικώς αδύνατον να μην βρεθείς σε μία τέτοια φάση της ζωής σου - ακούσια ή εκούσια.

Κάτσε γιατί μου τα μπερδεύεις. Τι σημαίνει ακούσια; Δεν έχεις δηλαδή συναίσθηση οτι εκείνη τη στιγμή φλερτάρεις;

Τι να πω, ίσως εγώ όντως σκοτώνω τα όποια συναισθήματά μου για άλλους όταν έχω σχέση. Ή αντιλαμβανόμαστε αλλιώς την έννοια του φλερτ. Αν δηλαδή πάω στο περίπτερο και μου πει ο περιπτεράς "ωραία μαλλιά!" κι εγώ πω ε"ευχαριστώ" και χαμογελάσω, εγώ δεν το βλέπω σαν φλερτ αλλά σαν κοινωνική συναναστροφή - δεδομένου οτι συνήθως είμαι χαμογελαστή. Το φλερτ για μένα έχει μέσα ελπίδες για κάτι παραπάνω, οπότε τελικά δε θεωρώ οτι υπάρχει αθώο φλερτ.

Τα βλέπω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν δηλαδή πάω στο περίπτερο και μου πει ο περιπτεράς "ωραία μαλλιά!" κι εγώ πω ε"ευχαριστώ" και χαμογελάσω, εγώ δεν το βλέπω σαν φλερτ αλλά σαν κοινωνική συναναστροφή - δεδομένου οτι συνήθως είμαι χαμογελαστή.

Αν ο "δικός σου" πήγαινε να ψωνίσει πουκάμισο κι έλεγε στην πωλήτρια με το ωραίο μπούστο "ωραία μαλλιά!" κι εκείνη απάνταγε "ευχαριστώ :D", θα το έβλεπες σαν... "κοινωνική συναναστροφή" ή θα τον ξεμάλλιαζες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Αν ο "δικός σου" πήγαινε να ψωνίσει πουκάμισο κι έλεγε στην πωλήτρια με το ωραίο μπούστο "ωραία μαλλιά!" κι εκείνη απάνταγε "ευχαριστώ :D", θα το έβλεπες σαν... "κοινωνική συναναστροφή" ή θα τον ξεμάλλιαζες;

Καταρχήν εγώ στην πρώτη περίπτωση θα ήμουν ο δέκτης (= δεν το ξεκινάω εγώ) ενώ στη δεύτερη αυτός θα το ξεκινούσε. Πάντως όχι, δε θα τον ξεμάλλιαζα.

Απλά θα του ψώνιζα εγώ τα πουκάμισά του εφεξής.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου οταν ειμαστε σε μια σχέση πρέπει να σεβόμαστε το άτομο που έχουμε δίπλα μας, δηλαδη θα είμαι με τον φιλο μου και θα φλερταρω με αλλους? η εκεινος αντιστοιχα? οχι... δεν συμφωνω..
τα ματια ο κοσμος τα εχει για να βλεπει και το ωραιο πρεπει να το θαυμαζουμε αλλα οχι και να φλερταρουμε ενω ειμαστε σε σχεση...

δεν θα μου αρεσε να μου το κανουν, ετσι δεν το κανω ουτε εγω...

πως θα μπορουσα αλλωστε? θα με σκοτωνε...
μου χει τυχει περιστατικο να εχει κατεβει ο φιλος μου στο περοπτερο για τσιγαρα και να σταματησει ενα αλλο αυτοκινητο να με φλερταρουν δυο... περιττο να πω τι εγινε μετα...

υπερβολη οκ...με κολακεψε αλλα δεν θα θελα να το ξαναζησω...

φανταστειτε να φλερταρα εγω καποιον... ουουουουο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
συμφωνώ και εγώ οτί το φλερτ είναι αναζωογονητικό για τον άνθρωπο και πολύτιμο....
αρκεί να έχουμε τον κατάληλο τρόπο και καλές διαθέσεις.... και να μην το χρησιμοποιούμε για δόλιους και φτηνούς λόγους
είναι και αυτή μία πράξη με ευεργετικές ιδιότητες, όταν την χρησιμοποιούμε σωστά..., όπως αρμόζει σ' έναν καλό άνθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Πιστεύετε ότι καλό είναι κάπου κάπου να φλερτάρετε, αν και έχετε ήδη σχέση (καλή π.χ.);

Το θεωρείτε αναζωογονητικό και ότι είναι καλό γιατί σας "ανεβάζει" ή επικίνδυνο;

Το βλέπετε σαν "απιστία" ή σαν κάτι που σε κάνει νοιώθεις καλά με το εαυτό σου (με την έννοια, π.χ., όταν είσαι σε μια σχέση καλή για πολύ καιρό όμως, ίσως αρκετές φορές να "αφήνεσαι", να μη ντύνεσαι τόσο ωραία κλπ);

(όταν λέω "φλερτ" δεν εννοώ κάτι παραπάνω από αυτό ;))
δεν ειναι κακο ενα αθωο φλερτακι!και σε καμια περιπτωση απιστια!ισα ισα σε ανεβαζει κιολας...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
και γω ειμαι υπερ του φλερτ, με μετρο ομως...
δηλαδη να μην προσηλωνεσαι στο νεο ατομο και αδιαφορεις για τον αλλον, γιατι τοτε μονο αναζωογονητικο δεν ειναι... :whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
To φλέρτ το θεωρώ αναζωογονητικό... αλλα πάντα με μέτρο γιατί μετά έχουμε και τα παρελκόμενα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
γουατ μινς αθωο ρε παιδια? Οχι με τπτ. Στη σχεση σπαρτιατης! Αν η συντροφος το εκανε δν θα υπηρχε προβλημα (οκ θα ζηλευα μανιακα αλλα δν θα της το απαγορευα κτλ θα εκανα σα να μη με νοιαζει, αφου το θελει αυτη...) αλλα σε μενα δν θα το επετρεπα ποτε...αδιανοητο. Αν η συντροφος ηθελε να φλερταρει με τριτο τοτε οκ...τελικα γινομαστε πολυ εγωιστες οταν ερωτευομαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
γουατ μινς αθωο ρε παιδια?


απλώς ρε σικχ, δεν καταλαβαίνουν ότι μπορεί και ο δικος τους να φλερτάρει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό, είτε είμαι σε σχέση είτε όχι. Είναι η φύση μου τέτοια, δεν μπορώ να μην φλερτάρω. Οταν βρίσκομαι σε σχέση περιορίζεται στο αθώο φλέρτ που έχει όρια, όταν είμαι ελεύθερη το αφήνω να κυλίσει μόνο του.
Οι κοντίνοι μου άνθρωποι ξέρουν πως χρόνια τώρα δεν μπορώ να ξεφύγω απο αυτό. Οι σχέσεις μου το ίδιο, αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς. Είμαι ξεκάθαρη, και αυτό μετράει πολύ.
Πρόσφατα μάλιστα, πήρα τον φίλο μου τηλέφωνο και του είπα: "ερωτεύτηκα τον τάδε που ήρθε στη δουλειά" ( έναν ποδοσφαιριστή ) του περιέγραψα όλο το σκηνικό. Απλό αθώο φλέρτ. Μέχρι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ ότι δεν είναι κακό ένα αθώο φλέρτ ένα παιχνίδι με τα μάτια ρε παιδί μου ή κάτι ενώ έχεις σχέση προσωπικά όμως δεν το κάνω ποτέ...δεν μου βγαίνει σαν χαρακτήρας να αισθανθώ την οποιαδήποτε έλξη για κάποιον αν έχω μια σχέση που για μένα μετράει(αν δεν μετράει δεν έχω καν σχέση αλλά αυτό είναι άλλο θέμα!)Γενικότερα το θεωρώ φυσιολογικό γιατί πιστεύω ότι ο άνθρωπος δεν είναι μονογαμικό όν και το να φλερτάρει αθώα πάντα είναι κάτι σαν αντιστάθμισμα για το γεγονός ότι γίνεται μονογαμικός!
Εν ολίγοις αν και εγώ δεν το έχω κάνει ποτέ μου φαίνεται ότι είναι κάτι φυσιολογικό ότι είναι μέσα στο παιχνίδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top