• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αγχώδη ερωτήματα σχετικά με το κοινωνικά αποδεκτό βάρος

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τελικα το κολλημα το εχουν οι αντρες και θελουν τις γυναικες αδυνατες ή οι γυναικες; :P

Εγω απο τι βλεπω ολοι αντρες εδω ... νορμαλ καταστασεις θελουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τελικα το κολλημα το εχουν οι αντρες και θελουν τις γυναικες αδυνατες ή οι γυναικες; :P

Εγω απο τι βλεπω ολοι αντρες εδω ... νορμαλ καταστασεις θελουν

νορμαλ λενε, χωρις να αμφισβητω οτι το πιστευουν κιολας, ομως ειναι αλλο να το λες και αλλο να πετας κατι σποντες, η να σε δυσαρεστει το οτι η σιφερ και το κοριτσι σου ειναι δυο και τα αυτα.

Ναι μεν θεωρω αρρωστια την ψυχωση με την διαιτα αλλα το ιδιο ασχημο μου καθετε και το η ψυχωση με το φαγητο σε σημειο αιδιας

καλα, δε φτασαμε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο. ειναι μια ενδιαμεση κατασταση που εχει το εξης: εισαι μια χαρα, κανα δυο τρια κιλα σου περισσευουν κι αυτα δεν ειναι δραμα (λεεεεεεεεμε) αλλα πρεπει να προσεχεις μη γινεις και ελεφαντας. για αυτο και δεν τρως οσο θα ηθελες. γιατι ζεις με τον πανικο. και τα τρια κιλα που περισσευουν (ευφημιστικα "πιασιματα") μη γινουν κι εννεα. αρα, αντιστεκεσαι σε οοολους (λεεεεεμε τωρα) τους πειρασμους. αλλα η κατασταση δε σου αρεσει. θα θελες να μην ειχες κανενα οριο, απολυτη ελευθερια.
δες το σαν αναρχια στο φαγητο.
(φραση ομως......):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
νορμαλ λενε, χωρις να αμφισβητω οτι το πιστευουν κιολας, ομως ειναι αλλο να το λες και αλλο να πετας κατι σποντες, η να σε δυσαρεστει το οτι η σιφερ και το κοριτσι σου ειναι δυο και τα αυτα.



καλα, δε φτασαμε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο. ειναι μια ενδιαμεση κατασταση που εχει το εξης: εισαι μια χαρα, κανα δυο τρια κιλα σου περισσευουν κι αυτα δεν ειναι δραμα (λεεεεεεεεμε) αλλα πρεπει να προσεχεις μη γινεις και ελεφαντας. για αυτο και δεν τρως οσο θα ηθελες. γιατι ζεις με τον πανικο. και τα τρια κιλα που περισσευουν (ευφημιστικα "πιασιματα") μη γινουν κι εννεα. αρα, αντιστεκεσαι σε οοολους (λεεεεεμε τωρα) τους πειρασμους. αλλα η κατασταση δε σου αρεσει. θα θελες να μην ειχες κανενα οριο, απολυτη ελευθερια.
δες το σαν αναρχια στο φαγητο.
(φραση ομως......):P

Δηλαδή με λίγα λόγια ινες θα ήθελες να τρως τα πάντα και σε απεριόριστη ποσότητα χωρίς να παχαίνεις;:D
Ε τότε ναι κι εγώ μαζί σου:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Που το ψηφίζουν αυτό το νομοσχέδιο να πάω;:P :P
Όλοι μαζί για την κατάργηση των θερμίδων:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
νορμαλ λενε, χωρις να αμφισβητω οτι το πιστευουν κιολας, ομως ειναι αλλο να το λες και αλλο να πετας κατι σποντες, η να σε δυσαρεστει το οτι η σιφερ και το κοριτσι σου ειναι δυο και τα αυτα.
Προσωπικα η σιφερ δεν μου αρεσει ...
Αλλα εκτος απο αυτο ... απο την στιγμη που πεταει καποιος σποντες δεν το πιστευει :)

καλα, δε φτασαμε ουτε στο ενα ουτε στο αλλο. ειναι μια ενδιαμεση κατασταση που εχει το εξης: εισαι μια χαρα, κανα δυο τρια κιλα σου περισσευουν κι αυτα δεν ειναι δραμα (λεεεεεεεεμε) αλλα πρεπει να προσεχεις μη γινεις και ελεφαντας. για αυτο και δεν τρως οσο θα ηθελες. γιατι ζεις με τον πανικο. και τα τρια κιλα που περισσευουν (ευφημιστικα "πιασιματα") μη γινουν κι εννεα. αρα, αντιστεκεσαι σε οοολους (λεεεεεμε τωρα) τους πειρασμους. αλλα η κατασταση δε σου αρεσει. θα θελες να μην ειχες κανενα οριο, απολυτη ελευθερια.
δες το σαν αναρχια στο φαγητο.
Θα στο θεσω αλλιως ...
Ποιο το νοημα καθε μερα να τρως υπερβολικα πολυ; Και εγω καμια μερα τρωω υπερβολικα πολυ δεν λεω ... αλλα υπαρχουν και μερα που εχω μονο χυμο εχω πιει ... Δεν το κανω επιτιδες ... απλως ετσι μου βγαινει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Δηλαδή με λίγα λόγια ινες θα ήθελες να τρως τα πάντα και σε απεριόριστη ποσότητα χωρίς να παχαίνεις;:D
Ε τότε ναι κι εγώ μαζί σου:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
Που το ψηφίζουν αυτό το νομοσχέδιο να πάω;:P :P
Όλοι μαζί για την κατάργηση των θερμίδων:clapup: :clapup: :clapup: :clapup:

ναι πλιζ!! αντε, και σε δυο χρονια ψηφιζουμε, τι να κανουμε για να εφαρμοστει;

Ποιο το νοημα καθε μερα να τρως υπερβολικα πολυ; Και εγω καμια μερα τρωω υπερβολικα πολυ δεν λεω ... αλλα υπαρχουν και μερα που εχω μονο χυμο εχω πιει ... Δεν το κανω επιτιδες ... απλως ετσι μου βγαινει

το θεμα ειναι οτι δεν θελω, κι εγω και αλλες, να σκοτωνομαστε στο φαι. ειναι η ελευθερια, να ξερεις οτι και να φας και να μη, παλι μια χαρα θα εισαι.
ουτοπιες.........:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
το θεμα ειναι οτι δεν θελω, κι εγω και αλλες, να σκοτωνομαστε στο φαι. ειναι η ελευθερια, να ξερεις οτι και να φας και να μη, παλι μια χαρα θα εισαι.
ουτοπιες.........:)
Τι να σου πω ... εγω ετσι νιωθω ... ακομη και αν τρωω ... δεν τρωω ποτε πολυ γιατι μετα μονο υπνο θελω ... :P

:redface:[kafros mode on]Οσο για τον νομο που θελετε ... θα βγουμε οι αντρες εναντιον σας ... γιατι μας αρεσει να παιζουμε με τις γυναικες και να τις βασανιζουμε ;) [kafros mode off] :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
παίζει ρόλο και ο μεταβολισμός του κάθε ενός, αλλά εδώ που τα λέμε άμα δεν κάθεσαι όλη μέρα σε μια καρέκλα-πολυθρόνα-καναπέ και κουνάς λίγο τον πισινό σου, ε πόσο να παχύνεις...

εγώ σήμερα ας πούμε έχω φάει μια μερίδα κρέας με ρύζι, 3-4 μπιφτέκια, μία γαβάθα σαλάτα (για να χωνέψω πάντα :P), 3 κομμάτια κέικ, 2 μπανάνες, 2 μήλα και 2 choco orange (όχι 2 κουτιά ε :redface:) και με τόσο τρέξιμο, ανέβασμα σε σκάλα, μπογιάτισμα κτλ που χω ρίξει, ε, την νιώθω μια λιγούρα (για να μην πω ότι λιμοκτονώ :D). ευτυχώς έχει μείνει μισό κέικ ακόμα :clapup:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν ines, άκου και μένα, γιατί αυτά που λες τα έχω περάσει στο μέγιστο.
Στην ηλικία σου, είχα τρελό κόλλημα με τις δίαιτες, σε σημείο να φτάσω στα όρια νευρικής ανορεξίας (πιθανότατα να τα πέρασα κιόλας, είχα όλα σχεδόν τα συμπτώματα). Ο λόγος; Ακριβώς τα ίδια με αυτά που λες κι εσύ.
Συν τοις άλλοις πίστευα οτι αν αρχίσω να τρώω όσο θέλω, θα γινόμουν τετράπαχη μιας και ο μεταβολισμός μου είχε συνηθίσει στις δίαιτες.
Ε λοιπόν ξέρεις κάτι; Όταν σταμάτησα να ζυγίζομαι κάθε μέρα και να προσέχω τόσο πολύ τι τρώω (αυτό βέβαια δεν έγινε απο τη μια μέρα στην άλλη, μου πήρε κάπου 2-3 χρόνια για να ξεκολλήσω εντελώς και να μην έχω συνέχεια στο μυαλό τον counter με τις θερμίδες που έφαγα εκείνη τη μέρα), έβαλα μεν κάποια κιλάκια και δεν με λές αδύνατη πλέον, αλλά ούτε παχουλή με λες. Συγκεκριμένα απο τα 47 κιλά που ήμουν τις εποχές αυτές, έφτασα τώρα στα 58 περίπου, με κάποια σκαμπανεβάσματα (χάνω το καλοκαίρι και πάω στα 56, το χειμώνα βάζω και πάω 59-60) και τρώω Ο,ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΠΝΙΣΕΙ. Πραγματικά στην ηλικία σου πίστευα οτι ποτέ δεν θα καταφέρω να τρώω ο,τι να ναι και να μην παχαίνω, αλλα τελικά είμαι ακόμα νέα και δεν είχα καταστρέψει τόσο το μεταβολισμό μου. Και ούτε πρόβλημα με την εμφάνιση μου έχω, δεν με έχει κοιτάξει ποτέ στραβά πωλήτρια, ο φίλος μου δεν έχει κανένα πρόβλημα με το σώμα μου (ίσα ίσα που δεν θέλει να ήμουν πιο αδύνατη). Εντάξει, αν ερχόταν η νεράιδα με το μαγικό ραβδάκι, ίσως μέσα σε αυτά που θα της ζητούσα να συμπεριλαμβάνεται και το να ζυγίζω μερικά κιλάκια λιγότερο. Αλλά δεν με καίει καθόλου. Προτιμώ με χίλια την απόλυτη ελευθερία στο φαγητό που έχω τώρα, και που τότε αποτελούσε μακρινό όνειρο, όπως ακριβώς τα λέτε κι εσείς, παρά να ζυγίζω μερικά κιλά λιγότερο. Σε όποιον αρέσω στην τελική, σε μένα τουλάχιστον αρέσω πάρα πολύ και αυτό μου αρκεί ;)
Ναι, υπάρχουν άντρες που γουστάρουν μόνο κοκκαλιάρες, και στην ηλικία σου είναι και πολύ περισσότεροι γιατί έτσι είναι η μόδα και επηρεάζονται. Θα δείς όμως οτι καθώς μεγαλώνεις και ανακαλύπτουν και αυτοί το σέξ, αυτό το πρότυπο ξεθωριάζει και προτιμούν πλέον τις γυναίκες με κάποιες καμπύλες (καμπύλες ε, όχι δίπλες! :P).
Tο μόνο που μου λείπει απο τότε είναι κάποια αποκαλύπτικά ρούχα που πλέον δεν μου πάνε (όχι οτι δεν μου μπαίνουν, απλά δεν μου πάνε), όπως τα τοπάκια που αφήνουν ακάλυπτη την κοιλιά.
Αλλά προκειμένου να νιώθω ΕΛΕΥΘΕΡΗ, να μην είναι όλη μέρα στο μυαλό μου ο counter, να μην ονειρεύομαι αυτό που θέλω να φάω αλλά να το τρώω, να μην ψάχνω πως να μαγειρέψω κάτι ώστε να γίνει νόστιμο και με λίγες θερμίδες (αν και αυτό ομολογώ οτι ήταν μια καλή πρόκληση, είχα φτιάξει τότε μια συνταγή δικής μου επινόησης για τσιζκεικ διαίτης με τις μισές θερμίδες και μια χαρά γευση! Αν την βρώ ποτέ και τη θέλετε να σας την δώσω :P). Για μένα αυτά αξίζουν και με το παραπάνω τα τοπάκια που παλιώνουν στο συρτάρι. Και δεν έχω μετανιώσει ούτε στιγμή που βγήκα απο αυτή τη φυλακή. Άλλωστε, ούτε χοντρή έγινα ;) Νομίζω οτι γενικά έχω βρει τη χρυσή τομή, ώστε να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο ευτυχισμένη. Γιατί το φαί ΕΙΝΑΙ απόλαυση. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Νομίζω οτι γενικά έχω βρει τη χρυσή τομή, ώστε να είμαι όσο το δυνατόν περισσότερο ευτυχισμένη.

Το ποιο σωστο που εχω ακουσει εδω μεσα .... Φανταζομαι δεν σε πειραζει να το αλλαξω λιγακι και το κανω υπογραφη; :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το καλυτερο που χω ακουσει σχετικα με το θεμα (και ειναι καποιου που δεν θυμαμαι:p): Αν δεν υπηρχαν ανδρες, ο κοσμος θα ηταν γεματος με ευτυχισμενες χοντρες γυναικες με μουστακι! :D

Η σοβαρη μου απαντηση ειναι παν μετρον αριστον:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Το καλυτερο που χω ακουσει σχετικα με το θεμα (και ειναι καποιου που δεν θυμαμαι:p): Αν δεν υπηρχαν ανδρες, ο κοσμος θα ηταν γεματος με ευτυχισμενες χοντρες γυναικες με μουστακι! :D


:hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Το καλυτερο που χω ακουσει σχετικα με το θεμα (και ειναι καποιου που δεν θυμαμαι:p): Αν δεν υπηρχαν ανδρες, ο κοσμος θα ηταν γεματος με ευτυχισμενες χοντρες γυναικες με μουστακι! :D
Και αν δεν υπηρχαν γυναικες ο κοσμος θα ηταν γεματος απο χοντρους ευτυχισμενους αντρες που θα επιναν μπιρες και ειτε θα βλεπαν ματς.

Εισαι σιγουρη οτι αυτο ειναι ευτυχια; Γιατι για εμενα μου ακουγεται ως η απολυτη δυστυχια ... Για εμενα ο ανθρωπος πλεον ειναι υπερετης του ομορφου αλλα συγχρονως και εραστης ... Δεν εχει αδικο ... Ειναι οντως ομορφο το ομοφο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ειμαι σιγουρη οτι αυτο δεν ειναι ευτυχια..Αυτες οι ατακες ειναι για να σκασουν χαμογελα, οχι για να φιλοσοφεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,963 μηνύματα.
Καταρχήν να ξεκαθαρίσω οτι το κοινωνικά αποδεκτό βάρος είναι πρόβλημα που αφορά και τα δύο φύλα. Πιστεύω οτι εντάσσεται στη θεωρία της κοινωνικά αποδεκτής εμφάνισης που με τη σειρά της εντάσσεται στη θεωρία του κοινωνικά αποδεκτού.

Τι εστί όμως κοινωνικά αποδεκτό; Εκεί είναι η ουσία του παρόντος θέματος. Εξίμισι δισεκατομμύρια άνθρωποι ζούν επάνω στη Γη και συναναστρέφονται ο ενας με τον άλλο, επιλέγουν, κρίνουν κλπ. Ολα αυτά γίνονται με κάποια κριτήρια, μέρος των οποίων προέρχεται μέσω επιρροής από τα ΜΜΕ που σκόπιμα προβάλλουν υλικό που να μας οδηγεί στο να κρίνουμε. Πχ παλιά διαφήμιση του γιαουρτιού "Αγελαδίτσα" έδειχνε εναν καλογυμνασμένο νεαρό να απολαμβάνει το εν λόγω προϊόν. Άλλο παράδειγμα το Cosmopolitan: "10 συμβουλές για να γίνεις η θεα που θα τον ρίξει στο κρεβάτι με μια ματιά".

Άλλο εφαλτήριο που προκαλεί κριτική είναι το περιβάλλον μας. Πχ " Έλα ρε Νίκο, που θα πας με δαύτο το βουζέλι... εδω μέχρι κι ο Σωτήρης τα χει την Πένυ που είναι από τα καλύτερα μωρά όλης της Αθήνας.
Άλλα παραδείγματα: Γονείς: πόσες φορές οι γονείς σας δεν έχουν πει στο τραπέζι "Καλά ρε Δημήτρη κι αυτό θα το φας; Όταν σε γνώρισα ήσουν παιδαράς...τώωωρα έχεις απογίνει" και έρχεται η απάντηση από τον Δημητράκη "Πρόσεξε Σοφάκι γιατί η μπογιά μου περνάει ακόμα και θα με δεις να φεύγω με καμιά Ουκρανή που θα ναι και κορμάρα". Εκκλησία: Είδατε ποτέ τον Αδάμ και την Ευα του γνωστού εβραϊκού παραμυθιού να είναι παχύσαρκοι, ή κάποιον άγιο να είναι παχύσαρκος; Αρχαία Ελλάς: Όλα τα αγάλματα τι απεικονίζουν; Παχύσαρκους/ες Αρχαίους/ες; Δεν το νομίζω. Καλά εκεί υπήρχε και η φιλοσόφηση του πάχους περι υγείας και λοιπών θεμάτων οπότε υποθέτω οτι οι παχύσαρκοι ίσως και να ήταν αυστηρά μειοψηφία. (>1%)

Έτσι έρχεται ο Αλέξανδρος, η Έλλη, ο Jack, η Kate, ο Luc, η Jannine, κλπ και σκέφτονται... "Άρα αυτό είναι το φυσιολογικό". Εξίμισι δισεκατομμύρια απόψεων, συνδιασμένα, δεν θα σημάνει αυτομάτως και τρελές αποκλίσεις στα κριτήρια αλλά πιθανότατα το αντίθετο. Βέβαια θα υπάρχουν και κάποιες μειοψηφίες πχ Οι λάτρεις των κοκκαλιάρηδων γυναικών, οι λάτρεις των παχύσαρκων, οι λάτρεις των μακρυμάλληδων, οι λάτρεις των ανδρών με σώμα τύπου Ράμπο κλπ. Οι υπόλοιποι/ες όταν θα δούμε την Heidi Klum/τον Γιάννη Τσιμιτσέλη θα πέσουμε/νε ξεροί/ες ή έστω τα βλέμματα μας θα μαγευτούν λίγο.

Ελάτε, έτσι έχει η κατάσταση! Τι να κάνουμε, το ξέρω, κι εγω θα ήθελα να τρώω όσο θέλω και να παραμείνω 85 κιλά ή να βάψω το μαλλί μου μωβ και δεν ξέρω κι εγω τι άλλο... αλλά δεν μπορώ και δεν είναι φυσιολογικό αντίστοιχα. Οι άνθρωποι είναι όντα με κρίση, ενίοτε καλή, ενίοτε κακή (που ακόμα και το τι είναι καλή κρίση και κακή κρίση, διαφέρει ανάλογα με την... κρίση μας(!) και γενικεύεται και αυτό στο βαθμό του κοινωνικά αποδεκτού) και ζούμε με ανθρώπους και οχι μόνοι μας, οπότε θα δεχθούμε βροχή κρίσεων από τους άλλους. Τέλος._

Για την ιστορία:

Έχω ύψος 1,85 και ζυγίζω 85 κιλά και με θεωρώ ωραίο (ας είμαστε ειλικρινείς και μην κοροϊδευόμαστε, κανένα άτομο δεν είναι τυφλό και μετριόφρον απέναντι στον εαυτό του άσχετα αν πρέπει να εκφραζόμαστε έτσι για να μη μας πούν οι γύρω μας ψώνια). Επιπρόσθετα, μου αρέσουν οι καλλίγραμμες γυναίκες (αυτό θεωρώ ποιότητα στην εμφάνιση γιατί συνολικά για μένα ποιότητα έχει μια γυναίκα όταν μαζί με την ποιότητα της εμφάνισης, έχει και ποιότητα χαρακτήρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
προσωπικα θεωρω τις μοντελες απαραδεκτες.

τα σωματα τους ειναι σαν κουκλες απο μαγαζι, και το πιο φρικτο πραγμα επανω τους ειναι αυτα τα μπουτακια-ξυλαρακια. Δεν μπορω με ανατριχιαζουν!

απο την αλλη εμενα δεν μου αρεσουν γυναικες που κανουν κατω απο 60 κιλα βαθυ καθισμα οποτε...


τι χρειαζεται για να πας απο αυτο:


σε αυτο:


χρειαζεται να καταλαβεις οτι ο ανθρωπος επιβιωσε τα τελευταια 1.999.900 χρονια βασιζομενος στο μυαλο *και* το σωμα του. Προσωπικα δεν ξερω ΚΑΝΕΝΑ που να μην εχει ιδανικο για τα γονιδια του και "ομωρφο" για το μεγαλυτερο μερος των ανθρωπων σωμα *απλα* κανοντας σωστη και εξυπνη γυμναστικη για μια ωρα την ημερα και επιλεγοντας το *μεγαλυτερο* μερος των τροφων του (οχι το συνολο) απο τις λεγομενες "υγειηνες" τροφες.

δεν λεει κανενας να μην τρως σοκολατες. Αλλα φαε και τα ****μενα τα καροτα βρε παιδι μου, σηκωσε και κανα σιδερο στο γυμναστηριο...



vs


βγαλτε τα συμπερασματα σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
epote με βρισκεις απολυτα συμφωνο στα οσα γραφεις.
Προσωπικα ΔΕΝ μου αρεσουν ποι κοπελες που ειναι τελειως στεγνες...στεκες δηλαδη!Θελω η κοπελα μου να εχει κανονικο βαρος, αλλα πολυ σημαντικο για εμενα ειναι να μην ειναι "πλαδαρη"...εχω πετυχει κοπελες που ενω ειναι αδυνατες ειναι απιστευτα πλαδαρες.Θελω το σωμα τους να ειναι σφιχτο-με σωστες αναλογιες και κανονικου βαρους.(καλα μην νομιζετε οταν λεω "σφιχτες" να εννοω σαν καναν "σφιχτερμαν"!)
Ουτεομως και οι παχουλες μου αρεσουν.(Και δεν μιλαω για δυο-τρια κιλα παραπανω)
Και σε περιπτωση που δω οτι η κοπελα μου εχει αρχισει να χανει τον μπουσουλα απο θεμα βαρους (και ΔΕΝ ειναι θεμα υγειας κτλ κτλ) αλλα θεμα πηρουνιου, προσωπικα εχω και τον τροπο και το θαρρος να της το πω.Οπως το ιδιο "απαιτω" και απο αυτην.
Το σωμα ειναι ο ναος του πνευματος και το θεωρω κριμα καποιος να το αφηνει στην μοιρα της πεινας του.
Αν και λιγο off topic, αλλα θα το πω...ενας τυπος κοπελας με ενοχλει...αυτος που οταν ειναι να γινει το κονε μεταξυ σας προσεχει τον εαυτο της,ντυνεται ομορφα,βαφεται καλα κτλ κτλ....και απαξ' και "τα φτιαξει" (δεν ειναι αισχος αυτη η φραση; ) μαζι σου, μετα απο λιγο ξεχναει τα παντα και παραταει τον εαυτο της στο ελεος του Θεου!
Δηλαδη τι ειμαι εγω ο γάιδαρος της που μολις τον δεσαμε και ησυχασαμε;Εγω γιατι παντα βρισκω χρονο και ορεξη να κανω σε μενα ολα οσα πρεπει ωστε να δειχνω ΚΑΙ εξωτερικα οσο το δυνατον πιο ομορφος για αυτην;(Και οχι μονο μεχρι να την κανω δικια μου)





P.S.->Epote μια χαρουλα.Επειδη μπορει μερικα παιδια απο εδω να μην εχουνε γρηγορη συνδεση, να μην βαζεις τοσο μεγαλες φωτογραφιες.(και για λογους αισθητικης)
Αντιθετα μπορεις να ανεβασεις την φωτογραφια σου εδω:
https://www.imageshack.us/
και μετα να διαλεξεις το link που θα σου δωσει και θα λεει "thumbnail for forums", oποτε θα την δειχνει μικρη την φωτο και πατωντας εμεις επανω της θα την βλεπουμε στο κανονικο της μεγεθος.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
κοιταξτε, μετα απο τοσες απαντησεις κι ετσι το σκεφτομαι λιγο πιο σφαιρικα το θεμα, και νομιζω πως ειναι θεμα ηλικιας. δλδ στην ηλικια μου η κατασταση ειναι μια: σου περισσευει μισο γραμμαριο; να κοψεις το λαιμο σου να το χασεις για να γινεις σαν ολες τις αλλες. δεν καταλαβαινω και γιατι απαραιτητα η εφηβεια συνεπαγεται και λιγο βαρος, αλλα πρεπει να εχει σχεση με το ποσο επηρεαζουν, ας πουμε, τα γουστα του ενος τον αλλο. επειδη προσπαθουμε ολοι να γινουμε ενα με το κοπαδι, αποκταμε και τα ιδια γουστα ωστε να προχωρησει η δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Αν και λιγο off topic, αλλα θα το πω...ενας τυπος κοπελας με ενοχλει...αυτος που οταν ειναι να γινει το κονε μεταξυ σας προσεχει τον εαυτο της,ντυνεται ομορφα,βαφεται καλα κτλ κτλ....και απαξ' και "τα φτιαξει" (δεν ειναι αισχος αυτη η φραση; ) μαζι σου, μετα απο λιγο ξεχναει τα παντα και παραταει τον εαυτο της στο ελεος του Θεου!
Δηλαδη τι ειμαι εγω ο γάιδαρος της που μολις τον δεσαμε και ησυχασαμε;Εγω γιατι παντα βρισκω χρονο και ορεξη να κανω σε μενα ολα οσα πρεπει ωστε να δειχνω ΚΑΙ εξωτερικα οσο το δυνατον πιο ομορφος για αυτην;(Και οχι μονο μεχρι να την κανω δικια μου)
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Νομιζω οτι δεν χρειαζεται να αναφερω οτι συμφωνω απολυτα σε αυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
mario:

οκ θα το εχω υποψιν μου, τωρα προσπαθησα να το αλαξω αλλα δεν τα καταφερα:(
επειδη προσπαθουμε ολοι να γινουμε ενα με το κοπαδι, αποκταμε και τα ιδια γουστα ωστε να προχωρησει η δουλεια.

και το λες για καλο αυτο? επειδη ολοι οι αλλοι ειναι αρνια να γινουμε και εμεις?

το λυκειο ειναι 3 χρονια απο τη ζωη σου. 3 απο τα 80...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top