Συνέχεια μετά από "φάση"

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες! Ελπίζω το θεματάκι που ανοίγω να μην έχει επαναληφθεί. Λοιπόν θα σας τα πώ τα πράγματα οπως ακριβώς έχουν
Το Σάββατοκύριακο που μας πέρασε είχα βγεί με την παρέα και εκεί ε, λίγο η ατμόσφαιρα,λίγο τα ποτά εγινε μια φάση (το τονίζω φάση όχι one-night stand) με έναν φίλο μου.Το πρόβλημα μου είναι οτι εγώ τώρα θα ήθελα να το συνεχίσουμε δηλαδή να είμαστε μαζί ενώ εκείνος δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο.Νομίζετε οτι αξίζει να το προσπαθήσω ώστε να γίνει κάτι και αν ναι πώς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι αξίζει να προσπαθήσεις. Μου έχει συμβεί πολλάκις στα 15-16-17 αυτό που περιγράφεις και όσο κι αν προσπάθησα δεν άξιζε τον κόπο. Μην φθείρεσαι άδικα απο άτομα που δεν σε γουστάρουν ΤΡΕΛΑ και κάνουν νάζια και το παίζουν αδιάφοροι κλπ. Μην αρκείσαι στα ψίχουλα που σου πέταει. Δεν σου αξίζουν. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Αν ήταν όλοι να συμβουλεύουμε με βάση τα ψυχολογικά μας τραύματα τότε θα χαμε φάει ο ενας τον άλλο μια ώρα αρχύτερα.

Άκου nicole κούκλα μου, πάρε ενα τηλεφωνάκι (οχι μήνυμα, τηλέφωνο έχει σημασία) το παλικάρι και πες του να βγείτε για καφέ να συζητήσετε κάτι σημαντικό. Εκεί στον καφέ, ρώτα τον στα ίσα αν όλη η φάση ήταν φάση ή μια αρχή για κάτι άλλο. Εκείνος δε θα το περιμένει λογικά να τον ρωτήσεις στα ίσα οπότε ή θα σου πει τι αληθινά νομίζει και θα ξεκαθαρίσει το όλο θέμα με ευτυχές τέλος ή οχι, ή θα σου πετάξει μια βλακεία επειδή θα είναι απροετοίμαστος και θα σε αφήσει να λες "τι ήθελα και έμπλεξα μ' αυτό το μ@λ@κα θεε μου", οπότε πάλι ξεκαθαρίζεις.:)

Μίλα του! Καλύτερα να μετανιώσεις για κάτι που έκανες, παρά για κάτι που δεν έκανες. Η επιλογή δική σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με Valder ... ειναι καλλιτερα έτσι ...
Γιατι στην περιπτωση που δεν θελει θα εισαι σιγουρη ... φανταζεσε μια ζωη να αναρωτιεσαι λες να ηθελε; κτλ κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Μέσα ξεκαθάρισέ το αλλιώς θα σε φάει η απορεία και θα στενοχοριέσαι άδικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον Βαλ..... Αλλο να νομίζεις ότι δεν θέλει κάτι περισσότερο και άλλο να είσαι σίγουρη για το τι θέλει να γίνει μεταξύ σας. Μίλα του....Άλλωστε δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Φίλοι δεν μπορείτε να είσαστε πλέον....Ας προσπαθήσετε για κάτι περισσότερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ακομα ενας που θα συμφωνησει με τον Valder...
Πολυ σωστη η τελευταια σου προταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ διαφωνώ και όχι μόνο λόγω προσωπικής εμπειρίας. Αμα ο τύπος γούσταρε πραγματικά δεν θα της είχε δώσει τέτοια εντύπωση. Οι γυναίκες συνήθως καταλαβαίνουμε πότε κάποιος μας γουστάρει κι ας το παίζουμε οτι δεν είχαμε ιδέα ή προσπαθούμε να πείσουμε τον εαυτό μας οτι ο τάδε που θέλουμε εμείς μας θέλει και αυτός. Τουλάχιστον εγώ πάντα το καταλάβαινα.
Οπότε κατα τη γνώμη μου, και μακάρι να κάνω λάθος, και να γίνει κάτι θα είναι κάτι χλιαρό και προβληματικό μιας και τουλάχιστον η μια μεριά δεν θα γουστάρει αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Φίλοι δεν μπορείτε να είσαστε πλέον....Ας προσπαθήσετε για κάτι περισσότερο!

Εδω μια ένσταση μινιόν αν μου επιτρέπεις. Οχι οτι δε μπορούν να είναι φίλοι, φυσικά και μπορούν, απλά όσο πιο έντονα τα συναισθήματα στον ενα απ' τους δύο, τόσο πιο δύσκολο θα είναι για εκείνον να διατηρήσει μια φιλία... όχι όμως και ακατόρθωτο. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες οπότε να το αφήσουμε λίγο να πλανάται ελεύθερο; Όμορφα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εδω μια ένσταση μινιόν αν μου επιτρέπεις. Οχι οτι δε μπορούν να είναι φίλοι, φυσικά και μπορούν, απλά όσο πιο έντονα τα συναισθήματα στον ενα απ' τους δύο, τόσο πιο δύσκολο θα είναι για εκείνον να διατηρήσει μια φιλία... όχι όμως και ακατόρθωτο. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες οπότε να το αφήσουμε λίγο να πλανάται ελεύθερο; Όμορφα!:)
Συνεφωνώ. Οι καλύτεροι φίλοι είναι αυτοί που σε γουστάρουν λιγάκι (λιγάκι, αμα γίνει "αρκετά" τότε είναι πρόβλημα). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,005 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Οι γυναίκες συνήθως καταλαβαίνουμε πότε κάποιος μας γουστάρει κι ας το παίζουμε οτι δεν είχαμε ιδέα ή προσπαθούμε να πείσουμε τον εαυτό μας οτι ο τάδε που θέλουμε εμείς μας θέλει και αυτός. Τουλάχιστον εγώ πάντα το καταλάβαινα.

Όπως λέει και ο αδερφός μου, ο οποίος εστί σοφότερος πολλών... " Η γυναίκα δεν ξέρει αν τη γουστάρεις. Απλά έχει την ελπίδα οτι τη γουστάρεις και την έχει συνέχεια."

Όσο της δείχνεις οτι τη θέλεις λοιπόν τη γυναίκα, τόσο επιβεβαιώνονται οι υποψίες/ελπίδες της.

Ρε συ μήπως ενα σπλιτάκι θα ήταν καλό οεο; Πάει, σλιπάκι πήγα να γράψω.... το χασα το μυαλό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Παιδιά ευχααριστώ για όλες τις απαντήσεις σας. Όμως έχω να πω κάποια πραγματάκια που με έβαλαν και εμένα σε σκέψεις:
1.Όταν έγινε αυτό την επόμενη μέρα τα χάλασε με την δικιά του έτυχε να είμαι εκεί δίπλα.Τι σημαίνει αυτο?
2.Ο τύπος είναι ωραίος...και το ξέρει...υπερβολικά καλά.........δεν θέλω να τον ψωνίσω κι άλλο.
Και επειδή όπως είπε και η Michelle καταλαβαίνω οταν κάποιος με θέλει αυτός μου δίνει αυτήν την εντύπωση. Τώρα δεν πιστεύω να γίνουμε ποτέ κολλητάρια γιατί έχω ένα κόλλημα και δεν μπορώ παρεϊτσες με πρωην και γενικά άτομα που υπήρξε ένα κάποιο σκηνικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα, αυτό κάνει μπαμ από χιλιόμετρα, οπότε θα συμφωνήσω με την Μισελ....Στο συγκεκριμένο θέμα όμως, επειδή έχουν υπάρξει φίλοι η Νικολ και το παιδί, ίσως και αυτός να έχει κάποιους δισταγμούς και να μην αφήνει τον εαυτό του να είναι ξεκάθαρος απέναντί της.....
Το γεγονός τώρα Νικολ μου, ότι χώρισε την κοπέλα του, μπορεί να είναι και άσχετο. Εξαρτάται....Την Παρασκευή δήλωνε τρελά ερωτευμένος μαζί της και την Κυριακή (μετά τη φάση που προηγήθηκε) την χώρισε? Ή ήταν στα πλάνα του να την χωρίσει και το έκανε συμπτωματικά την Κυριακή?
Όσο για το ότι είναι πολυυυυυυ ωραίος και το ξέρει....χμ....δυσάρεστο αυτό. Πόσο χρονών είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
17 όπως κι εγώ.Τώρα οσον αναφορά στη φιλία μας.βγαίνουμε με όλη την παρέα και μιλάμε, λέμε τα πιο προσωπικά μας αλλά δεν είναι το άτομο που θα κατσω να συζητήσω το προβλημα μου και ούτε είμαι εγώ γι'αυτόν.Για την κοπελα του ήξερα οτι είναι στα χωρίσματα και τίποτα παραπάνω.

κάτι άσχετο πώς μπορώ να βάλω την ηλικία μου να φαίνεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nicole!:
άσχετο πώς μπορώ να βάλω την ηλικία μου να φαίνεται?

Θα κάνεις κλικ στο Εργαλεία -> Επεξεργασία Προφιλ και στην επιλογή για τη Μυστικότητα των γενεθλίων σου θα δηλώσεις "εμφάνιση ηλικίας και ημ/νίας γεννήσεως".
Έτσι εκτός του οτι θα εμφανίζεται δίπλα απο κάθε μήνυμα σου, στο προφιλ σου και στη λίστα μελών, την ημέρα που έχεις γενέθλια θα εμφανίζεται στην αρχική σελίδα του site και του forum το nickname σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nicole!:
Καλησπέρα σε όλους και σε όλες! Ελπίζω το θεματάκι που ανοίγω να μην έχει επαναληφθεί. Λοιπόν θα σας τα πώ τα πράγματα οπως ακριβώς έχουν
Το Σάββατοκύριακο που μας πέρασε είχα βγεί με την παρέα και εκεί ε, λίγο η ατμόσφαιρα,λίγο τα ποτά εγινε μια φάση (το τονίζω φάση όχι one-night stand) με έναν φίλο μου.Το πρόβλημα μου είναι οτι εγώ τώρα θα ήθελα να το συνεχίσουμε δηλαδή να είμαστε μαζί ενώ εκείνος δεν μου δείχνει κάτι τέτοιο.Νομίζετε οτι αξίζει να το προσπαθήσω ώστε να γίνει κάτι και αν ναι πώς?

Kανονισε να βγεις μαζι του μια μερα για καφε για να μιλησετε.Πες του τι νιωθεις με απο αυτο που εγινε.Δειξ του τα συναισθηματα σου.Αν τελικα δεν σε γουσταρει τοτε καλυτερα να αποχωρησεις και να το αφησεις το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
DareDevil αυτό που λές είναι το καλύτερο όμως αξίζει τον κόπο? Μήπως απλά θα μου πεί "καλύτερα να μείνουμε φίλοι" ενώ εγώ θα έχω τρελλαθεί μέχρι να του τα πώ όλα αυτά στα ίσα και μετά θα του έχω τονώσει και το ηθικό?

:confused:Michelle εγώ δεν είμαι 20! γιατί γράφει είκοσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nicole!:

:confused:Michelle εγώ δεν είμαι 20! γιατί γράφει είκοσι?

Γιατί είχες βάλει (μάλλον κατα λάθος) το 1985 ως έτος γεννήσεως. Στο άλλαξα στο 1988 οπότε τώρα πρέπει να το δείχνει σωστά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ:Dμα τι καλούς admin που έχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nicole!:
DareDevil αυτό που λές είναι το καλύτερο όμως αξίζει τον κόπο? Μήπως απλά θα μου πεί "καλύτερα να μείνουμε φίλοι" ενώ εγώ θα έχω τρελλαθεί μέχρι να του τα πώ όλα αυτά στα ίσα και μετά θα του έχω τονώσει και το ηθικό?

:confused:Michelle εγώ δεν είμαι 20! γιατί γράφει είκοσι?
Πρεπει να το ρισκαρεις.Θα σου αρεσε να τα κρατησεις ολα μεσα σου παρα να τα πεις για να σου φυγει ενα βαρος?Εγω πιστευω πως πρεπει να του μιλησεις αν σε πληγωσει η οποιαδηποτε απαντηση του να σταθεις στο υψος σου.Μην σε παρει κατω.Ειδικα εκεινη την στιγμη γιατι αυτο θα τον τονωσει.Μιλα του!Συζητηστε το θεμα πολιτισμενα!

Να σου πω την αληθεια πριν απο κανενα μηνα περασα και εγω παρομοια φαση οπως και εσυ.Ειχα παει σε ενα κλαμπ που γινοταν μια εκδηλωση εγινε φαση με μια γνωστη μου.Αλλα οπως και το παιδι που μου λες ετσι και αυτη δεν μου εδειχνε μετα κανενα σημαδι οτι θελει να προχωρησουμε.Εκανα την κινηση και την πλησιασα αργοτερα και τελικα με γουσταρε και εκεινη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top