Lucid Dreams

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Σας έχει τύχει ποτέ να έχετε ένα όνειρο στο οποίο είχατε συνείδηση του ότι ονειρεύεστε? Πως σας φάνηκε? Τι κάνατε? κτλ. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Όταν καταλαβαίνω μέσα στο όνειρό μου οτι αυτό που βλέπω είναι όνειρο, τότε για λόγους που δε μπορώ να εξηγήσω, μπορώ με τη θέληση μου ακριβώς εκείνη τη στιγμή να το διακόψω 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
εγώ πάλι ακόμα και όταν καταλαβαίνω ότι είναι όνειρο, λίγο μπορώ να επηρεάσω την εξελιξή του! Αλλά συνήθως τα όνειρα που βλέπω είναι πολύ ζωντανά και δύσκολα τα ξεχωρίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianakin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gianakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Βασικα αρκετες φορες το εχω νιωσει αυτο,οτι ξερω οτι ειμαι σε ονειρο.Νομιζω οτι τις περισσοτερες φορες απλα κουλαρω κ περιμενω να τελειωσει. :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolos1986

Νεοφερμένος

Ο Αποστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Έχω νιώσει αρκετές φορές ότι βρίσκομαι σε ονειρό και 9 στις 10 περιπτώσεις μπορώ να επηρεάσω την εξέλιξη του και να το διαμορφώσω όπως θέλω... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ δεν μπορώ να επηρεάσω την εξέλιξη των ονείρων μου :blink:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ήταν κάποιες στιγμές που γνώριζα πως ήταν όνειρο αλλά να το διαμορφώσω όπως θέλω δεν τα κατάφερα :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Γμτ μία φόρα κατάφερα να πάρω την εξέλιξη ένος ονείρο μου και απο την χαρά μου ξύπνησα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Είχα φάει πέρσι ένα κόλλημα με αυτού του είδους τα όνειρα..και είχα καταφέρει να προκαλέσω μερικά..Και έχοντας συνείδηση του ότι είμαι σε όνειρο εξηγούσα στους χαρακτήρες του ονείρου μου ότι ήταν δημιουργήματα της φαντασίας μου και παρατηρούσα τις αντιδράσεις τους..και έλεγα "Κοίτα τι δημιουργούμε κάθε φορά στον ύπνο μας" :).. Νομίζω ότι είχα καταφέρει να spawnάρω και μερικά άτομα που ήθελα να υπάρχουν στο όνειρο..Χαχ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Μικρός (δημοτικό) έβλεπα έναν επαναλαμβανόμενο εφιάλτη με έναν τύπο με μάυρη κάπα και μάυρο ψηλό καπέλο που με κυνηγύσε. Για να ξεφύγω λοιπόν εβαζα με το νού μου οτι θέλω να ξυπνήσω και σιγά σιγά το τοπίο γύρω μου άρχιζε και "εκλεινε" σάν να ήμουνα στο κέντρο μιάς μάυρης σφαίρας που μίκραινε σε διάμετρο. Οταν εκλεινε τελείως ξύπναγα. Ο τύπος στο όνειρό μου λοιπόν το καταλάβαινε όταν πήγαινα να ξυπνήσω με αυτόν τον τρόπο και διαμαρτυρόταν, απειλώντας με οτι θα με περιμένει όταν ξανακοιμηθώ. Και το έκανε! Οταν ξανακοιμόμουν τσουπ ξανάμπαινε στο επόμενο όνειρό μου και θυμόταν τί του είχα κάνει.

Πρίν απο 2-3 χρόνια όταν έμαθα για το lucid dreaming αναγνώρισα οτι ήταν lucid dream αυτό που έβλεπα και προσπάθησα αρκετές φορές να δώ ένα αλλά... τζίφος.

ΥΓ: Vkey είμαι σοβαρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Νόμιζα ότι ήμουν μόνη μου :redface: Όταν καταφέρνω και το κάνω αυτό μ'αρέσει πάρα πολύ, γενικά έχω πολύ κάλή σχέση με τα όνειρα μου και γουστάρω τέτοιες καταστάσεις.

Αγαπητέ γκαντέμη μια χαρά είσαι...επαναμβανόμενα όνειρα καθώς και η συνέχεια τους υπάρχει ...Εμένα φόβος και άγχος μου μυρίζει το όνειρο και τίποτα παραπάνω,ήσουν και μικρούλη τότε οπότε δικαιολογείται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Έχω δει, αλλά δε θυμάμαι κάτι συγκεκριμένο αυτή τη στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Μιας και μιλάμε για όνειρα... έχετε ενσθανθεί ποτέ οτι είστε σε κατάσταση de ja voue ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
Μιας και μιλάμε για όνειρα... έχετε ενσθανθεί ποτέ οτι είστε σε κατάσταση de ja voue ???
Ναι, αρκετές φορές. μια φορά είχα δει στον ύπνο μου ένα όνειρο πολύ ζωντανό, ξύπνησα, το διηγήθηκα στην μητέρα μου και μετά από μερικές ώρες έγινε ότι ακριβώς είχα ονειρευτεί!!! εκεί να δεις deja vu!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Έχω πάθει πολλές φορές deja-vu... Καιρός για [split] Rattlehead...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
όχι,αλλά μου έχει τύχει στο όνειρό μου να βλέπω ότι ονειρεύομαι... :wacko: :sleep:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Εδώ και αρκετές μέρες όταν πάω για ύπνο, πάω με την προδιάθεση να έχω lucid dreams αλλά δεν βγαίνει. Κάτι κάνω λάθος. Μια φορά που το κατάλαβα το όνειρο διαλύθηκε κατά κάποιον τρόπο και ξύπνησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top