Ένα τέρας κοιμάται κάτω απ' τα πόδια μας!

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos :
Σωστο αυτο και το ξερω οτι συμβενει, αλλοστε πατερα οικοδομο εχω και τα ξερω αυτα... Αλλα τα περισοτερα σπιτι ειναι αρκετα γερα για να αντεξουν τους περισοτερους συσμους.Στην Ροδο πχ εχει να γκρεμιστει σπιτι λογο σεισμου απο το 56, αυτο κατι παει να πει. Και μαλλιστα εγω μενω στην πιο επικυνδινη "ζωνη" της Ροδου θα ελεγα... το σπιτι μου απεχει 1,5 μετρο απο το κασρο... και το δωματιο μου ειναι στην πλευρα του καστρου... ΓΙα φαντασου να πεσει το καστρο...ολες πανω μου θα ερθουν.... Αλλα τοσα χρονια χωρις συντιριση δεν επεσε, τωρα που το συντιρουνε θα πεσει;
και στην Ζακυνθο εχει να πεσει σπιτι απο το 53 αφου ολοκληρη η πολη και οχι μονο τα σπιτια ειναι αντισεισμικα αλλα αυτο δε συμαινει τπτ για μενα...περπαταω στους δρομους,θυμαμαι τις φωτογραφειες πριν τον καταστροφικο σεισμο του 53 και σκεφτομαι...Χριστε μου και αν κανει παλι πανω απο 7? τοτε ειχε γινει ριγμα στην παραλιακη οδο και ο κοσμος επεφτε μεσα... :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εμενα παλι με καθησιχαζει αυτο... Τοσα χρονια εχει να πεση... τωρα θα πεση; Τεσπα..

Συν-κουμπαρα, αφτο το καταλαβενουμε και μονο που ενα σπιτι 40 χρονων σημερα ειναι ετημο να γκρεμιστει ενω μας εχουν μεινει μνειμια απο το 2000πχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

keaster

Νεοφερμένος

Ο keaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Επειδή δεν έχω ζήσει κανα ιδιαίτερο σεισμό δεν φοβάμαι. Εντύπωση όμως μου έκανε ένα παιδί που είχα στην κατασκήνωση σαν ομαδάρχης όπου φοβόταν για σεισμούς λόγω του σεισμού του τελευταίου στην Αθήνα (το 99 αν δεν κανω λάθος).
Μάλιστα μια νύχτα που έτριζαν κάτι σίδερα που κρατούσαν την σκηνή (λόγω συστολής-διαστολής) και επειδή κάποια σκυλιά γαύγιζαν εκεί γύρω νόμιζε ότι γινόταν σεισμός. Μου έλεγε σεισμός και εγώ έλεγα θα έγινε όσο κοιμόμουνα μέχρι να καταλάβω τα παραπάνω μας βρήκε το πρωί.
Τέλος μια εμπειρία που είχα από σεισμό ήταν μέσα στην τάξη του σχολείου όπου ένιωσα κάποιον να μου σκουντά την καρέκλα και γυρίζοντας πίσω να τον βρίσω δεν υπήρχε κανείς, αργότερα έμαθα ότι είχε γίνει ένας μικρός σεισμός:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μέχρι και τον σεισμό στην Αθήνα το '99,δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα..από εκείνη την στιγμή και μετά όμως,με το παραμικρό κούνημα,τα βλέπω όλα.. :redface: ε,δεν ήταν και λίγο πράγμα,νομίζω,να βλέπεις τους τοίχους να σχίζονται μπροστά στα μάτια σου και να νοιώθεις λες και είσαι μέσα στο σέικερ ενός τρελού μπάρμαν κι ότι αυτό ήταν,πάπαλα... :'( πάντως,το χειρότερο έιναι ότι διαισθάνομαι τους σεισμούς πριν γίνουν..:worry: το '99,κανα μισάωρο πριν γίνει ο κύριος σεισμός,καθόμουν αραχτή στον καναπέ κι έβλεπα Baywatch και ξαφνικά,ένοιωσα σαν να έτρεμε όλος ο καναπές κι όταν ρώτησα τους δικούς μου αν έγινε σεισμός,μου είπαν ότι δεν είχαν νοιώσει τίποτα..βέβαια,μετά τον πραγματικό σεισμό,με κοίταζαν λες και ήμουν εξωγήινος το λιγότερο.. :confused: και τώρα πάλι,την τελευταία φορά που έγινε γερός σεισμός -δεν θυμάμαι πού ήταν το επίκεντρο..-,πριν από 2μήνες περίπου,ήμουν στο μπάνιο και βαφόμουν για να φύγω και ξαφνικά,χωρίς λόγο,άρχισαν να τρέμουν τα πόδια μου..κι όταν βγήκα απ'το μπάνιο 5' μετά,για να ρωτήσω την κολλητή μου αν ένοιωσε να κάνει σεισμό,αρχίσαν όλα να τρέμουν και το σπίτι να πηγαινοέρχεται...οπότε,κάθε φορά,που αρχίζω και τρέμω χωρίς λόγο.....:confused: :'(...:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Σεισμός? ...:eek:... νομίζω ότι είναι ο μεγαλύτερος μου φόβος....και αυτό γιατί δεν υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης και πρόγνωσης....Θεωρώ ότι είναι ένα από τα πιο ύπουλα χτυπήματα της "μητέρας" φύσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ο σεισμός είναι το χειρότερό μου. Πανικοβάλλομαι, χάνω την ψυχραιμία μου και κάνω όλες τις λάθος κινήσεις προκειμένου να προστατεύσω τον εαυτό μου.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Σεισμος = ισως ενας απο τους χειροτερους αρχεγονους φοβους μας μπρρρρ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και που γνωριζω οτι δ επεφτουν πολυ ευκολα καποια σπιτια εδω γιατι εχουν φτιαχτει καλα , ή οτι δεν εχουμε ποτε τεραστιους σεισμους εδω, ή οτι ξερω τι πρεπει να κανω κλπ...ε παντα σε αγριευει και σε τρομαζει καθως ερχεται στο νου σου το χειροτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ήχοι από σεισμούς: https://quake.wr.usgs.gov/info/listen/download.html (use at your own risk)
Earthquake Myths: https://www.consrv.ca.gov/index/Earthquakes/qh_earthquakes_myths.htm

[...]The safest place to be in an earthquake is under a doorway. That's true only if you live in an unreinforced adobe home. In a modern structure the doorway is no stronger than the rest of the building. Actually, you're more likely to be hurt (by the door swinging wildly) in a doorway. And in a public building, you could be in danger from people trying to hurry outside. If you're inside, get under a table or desk and hang on to it.[...]

Αυτό το τελευταίο, διάβασα πρόσφατα πως κάποιοι επιστήμονες το αμφισβητούν και λένε πως είναι πιο σωστό(?) να στεκόμαστε δίπλα σε κάποιο ανθεκτικό έπιπλο και όχι από κάτω. :hmm: Το έχετε ακούσει/διαβάσει κι εσείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Αυτό το τελευταίο, διάβασα πρόσφατα πως κάποιοι επιστήμονες το αμφισβητούν και λένε πως είναι πιο σωστό(?) να στεκόμαστε δίπλα σε κάποιο ανθεκτικό έπιπλο και όχι από κάτω. :hmm: Το έχετε ακούσει/διαβάσει κι εσείς?
Το έχω διαβάσει κάπου (αν μπορέσω να βρω το λινκ θα το βάλω).
Υποτίθεται ότι το άρθρο αυτό το έχει γράψει κάποιος (Αμερικάνος αν δεν κάνω λάθος) ειδικός από ομάδα διάσωσης.
Έχει κάποια λογική, αλλά δεν είμαι και απόλυτα πεποισμένος ότι ο τύπος έχει δίκιο.
Βασικά, ειδικά σε πολυκατοικίες, όπου και να σταθείς, αν δεν έχεις τύχη βουνό, μάλλον την πάτησες!:(
Το βασικότερο πάντως κατά τη διάρκεια (και αμέσως μετά) ενός σεισμού είναι να διατηρείς την ψυχραιμία σου! Εκεί παίζεται όλο το παιχνίδι!


ΕΝΤΙΤ: Το βρήκα το λινκ!! εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Αυτό το τελευταίο, διάβασα πρόσφατα πως κάποιοι επιστήμονες το αμφισβητούν και λένε πως είναι πιο σωστό(?) να στεκόμαστε δίπλα σε κάποιο ανθεκτικό έπιπλο και όχι από κάτω. :hmm: Το έχετε ακούσει/διαβάσει κι εσείς?
To έχω ακούσει κι εγώ.Κάποιος ειδικός στις διασώσεις, αμερικάνος νομίζω, είχε ονομάσει "τρίγωνο της ζωής"ή κάπως έτσι, τον τριγωνικό χώρο που δημιουργείται δίπλα από κάτι ανθεκτικό όταν πέφτει το ταβάνι.Δε μου ακούγεται παράλογο.Αν και στους σεισμούς πολύ σπάνια κουνιέμαι από εκεί που είμαι και πάντα κάνω την ίδια σκέψη:να τρέξω να πάω κάτω από το γραφείο?Μπα, άστο...δε βαριέσαι, θα σταματήσει.

Edit: με πρόλαβε ο giostau :)
https://www.snopes.com/crime/warnings/triangle.asp
ένα link που νομίζω ότι λέει γι'αυτό (βαρέθηκα να το διαβάσω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Συγγνώμη γιατί μάλλον δεν καταλαβαίνω κάτι, εστω ότι είμαι δίπλα απο ένα ανθεκτικό έπιπλο πχ.ενα γραφείο,ενα μεγάλο ξυλινο τραπέζι το οποίο έχει ύψος μόλις ένα μέτρο και εγω είμαι κατα τι ψηλότερη, αν θα πεσει το ταβάνι δεν θα χτυπήσει πρώτα εμένα;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Κλεφτρούλα δε λέει απλά να σταθείς δίπλα στο έπιπλο,
αλλά να ξαπλώσεις και μάλιστα σε εμβρυακή στάση δίπλα στο έπιπλο αντί να μπεις από κάτω που μας λέγανε μέχρι τώρα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Κλεφτρούλα δε λέει απλά να σταθείς δίπλα στο έπιπλο,
αλλά να ξαπλώσεις και μάλιστα σε εμβρυακή στάση δίπλα στο έπιπλο αντί να μπεις από κάτω που μας λέγανε μέχρι τώρα...;)


ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Μάλλον κατάλαβες ποιος βαριόταν να διαβασει το λινκ:redface: :redface: :D :D
Και παλι ψυχολογικά δεν νοιώθω το ίδιο ασφαλής να είμαι ξαπλωμένη δίπλα απο ενα επιπλο και εκτεθειμένη στο ταβάνι θα προτιμούσα κάτι να προστατεύει το κεφαλάκι μου(μήπως έχω το σύνδρομο του Γαλάτη;:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μη με κοροιδέψετε αλλά εγώ πάντως όταν κάνει σεισμό αντί να κατεβαίνω, ανεβαίνω!Στον πάνω όροφο του σπιτιού που επικοινωνεί και με ταράτσα!ΝΙώθω πιο ασφαλής δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει έτσι!Εξ άλλου και να θέλω δεν προλαβαίνω να κατέβω τόσους ορόφους οπότε ακόμα και σε περίπτωση που γκρεμιστεί η πολυκατοικία(φτου φτου φτου) δε με συμφέρει να έχω κατέβει ήδη 2 ορόφους πιο κάτω..Ενώ στην ταράτσα τι μπορεί να σου συμβεί??Το πολύ πολύ να γίνεις ισογειο:P !!lol!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
ΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Μάλλον κατάλαβες ποιος βαριόταν να διαβασει το λινκ:redface: :redface: :D :D
Και παλι ψυχολογικά δεν νοιώθω το ίδιο ασφαλής να είμαι ξαπλωμένη δίπλα απο ενα επιπλο και εκτεθειμένη στο ταβάνι θα προτιμούσα κάτι να προστατεύει το κεφαλάκι μου(μήπως έχω το σύνδρομο του Γαλάτη;:P )

Αντρουπή σου!:mad: Να κάτσεις να το διαβάσεις πάραυτα!:P
Κοίτα, ούτε εγώ είμαι απόλυτα πεποισμένος για την ισχύ των όσων λέει!
Αλλά έχουν μια βάση αυτά που προτείνει...
Πάντως εγώ σε όσους σεισμούς έχω ζήσει, καθόμουν απαθής και περίμενα να δω τι θα γίνει!
Ειδικά στο μεγάλο σεισμό της Λευκάδας, με το ζόρι με έβγαλαν απ΄το σπίτι οι γονεις μου!(8μιση ώρα το πρωί, μου ήταν δύσκολο να σηκωθώ απ΄ το κρεβάτι!:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Μη με κοροιδέψετε αλλά εγώ πάντως όταν κάνει σεισμό αντί να κατεβαίνω, ανεβαίνω!Στον πάνω όροφο του σπιτιού που επικοινωνεί και με ταράτσα!ΝΙώθω πιο ασφαλής δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει έτσι!Εξ άλλου και να θέλω δεν προλαβαίνω να κατέβω τόσους ορόφους οπότε ακόμα και σε περίπτωση που γκρεμιστεί η πολυκατοικία(φτου φτου φτου) δε με συμφέρει να έχω κατέβει ήδη 2 ορόφους πιο κάτω..Ενώ στην ταράτσα τι μπορεί να σου συμβεί??Το πολύ πολύ να γίνεις ισογειο:P !!lol!!!!!!!

Πολύ σωστή κίνηση diddle....εφόσον είσαι πιο κοντά στην ταράτσα.....όχι αν μένεις στο ισόγειο :P

Πάντως, την ώρα του σεισμού το να τρέχεις στις σκάλες της πολυκατοικίας, νομίζω ότι είναι πολύ επικίνδυνο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω, απαράδεκτο να συμβαίνουν σεισμοί πρωινιάτικα:mad: :mad:
Δλδ τι άλλο θα σκαρφιστούν πια οι γονείς μας για να σηκωθούμε να πάμε σχολείο;:P :P :D :D (τωρα έπαθα παλιπαιδισμό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
ποσο φοβαστε τους σεισμους?

Πανικοβάλλομαι. Φοβάμαι πολύ, και κάθε φορά που κουνάει έρχονται διάφορα στο μυαλό μου.. :(



Αρχική Δημοσίευση από gilie:
Θυμαστε τον Σεισμό της Αθήνας? Βρεθήκατε σε κυνδηνο λογο σεισμού?

Πότε είχε γίνει αυτό? 1999? 2000? Κάπου εκεί αν δεν κάνω λάθος..
Με είχε πετύχει μέσα στο λεωφορείο (ναι, τότε χρησιμοποιούσα) και θυμάμαι έβλεπα να βγαίνει καπνός από ένα ψηλό κτίριο κάπου στο κέντρο της Αθήνας, κόσμο να πηγαινοέρχεται πανικόβλητος και δεν μπορούσα να καταλάβω τι συμβαίνει. Ευτυχώς που δεν είχα προλάβει να φτάσω στην σχολή μου (μια φορά που μου βγήκε σε καλό η κίνηση των δρόμων) γιατί ακόμα θα έτρεχα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Μη με κοροιδέψετε αλλά εγώ πάντως όταν κάνει σεισμό αντί να κατεβαίνω, ανεβαίνω!Στον πάνω όροφο του σπιτιού που επικοινωνεί και με ταράτσα!ΝΙώθω πιο ασφαλής δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει έτσι!Εξ άλλου και να θέλω δεν προλαβαίνω να κατέβω τόσους ορόφους οπότε ακόμα και σε περίπτωση που γκρεμιστεί η πολυκατοικία(φτου φτου φτου) δε με συμφέρει να έχω κατέβει ήδη 2 ορόφους πιο κάτω..Ενώ στην ταράτσα τι μπορεί να σου συμβεί??Το πολύ πολύ να γίνεις ισογειο:P !!lol!!!!!!!
Έχω ακούσει πραγματικά περιστατικά σε ξενοδοχεία, όπου σε ώρα σεισμού, όσοι γαπωνέζοι ήταν στο ξενοδοχείο, ενώ όλοι οι υπόλοιποι κατέβαιναν πανικόβλητοι, αυτοί ανέβαιναν.Και όπου σεισμός ο γιαπωνέζος είναι ειδικός.Ακριβώς στηριζόμενοι στο σκεπτικό της diddle.Και τα κλιμακοστάσια από μόνα τους νομίζω ότι είναι λίγο πιο ασφαλή.Θυμάστε εκείνο το εργοστάσιο που είχε καταρεύσει στο σεισμό της Αθήνας και είχε μείνει μόνο η σκάλα, μόνη της και όρθια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top