Πόσο "εύκολα" χωρίζετε;

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Πόσο "εύκολα" παίρνετε την απόφαση να χωρίσετε με τον σύντροφό σας,όταν υπάρχουν ακόμα συναισθήματα αλλά για κάποιους λόγους δεν γίνεται να συνεχίσετε να είστε μαζί και πώς δέχεστε τον χωρισμό γενικότερα?Είστε από εκείνους,που λένε ότι "όλα είναι καλά,αύριο είναι μια καινούρια ημέρα"και συνεχίζετε με ευκολία την ζωή σας ή κολλάτε στο παρελθόν και σας παίρνει πολύ χρόνο για να το ξεπεράσετε,με όλα τα επακόλουθα που αυτό συνεπάγεται..? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά χωρίζω πολύ δύσκολα, όταν υπάρχει πραγματικά σοβαρός λόγος και δεν μου επιτρέπει η αυτοεκτίμηση μου και η αξιοπρέπεια μου να συνεχίσω να είμαι σε αυτή τη σχέση ή αν δω οτι έχουν χαθεί για πάντα τα όποια συναισθήματα. Ποτέ μα ποτέ δεν θα χώριζα για γελοίους λόγους όπως κάποιο καυγαδάκι, απόσταση κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ωραιο thread μπουρμουληθρα.;)
Προσωπικα για να χωρισω πρεπει να εχω εξαντλησει καθε τροπο και "ιδεα" ωστε να σωσω την σχεση...:redface:
Και μιλαμε για σχεση ε!Οχι για "f...k buddies"!
Απο την στιγμη που μιλαμε οτι υπαρχουν συναισθηματα, αλlα gια τον "χ", "ψ" λογο δεν οδηγει πουθενα αυτη η σχεση και μας κανει πιο πολυ κακο παρα καλο...τοτε το τελος ειναι αναποφευκτο.
Ακομα μου ειναι δυσκολο εκεινη την στιγμη να το πω...να βγαλω απο το στομα μου δηλαδη "Χωριζουμε γιατι, αυτο κι αυτο κι αυτο".Ε...παιρνω μια νασα και το λεω...φυσικα οχι χυμα ε!Δεν ειμαι καφρος!
Οπως και να εχει ομως οταν δω οτι η σχεση πλεον εχει φτασει στο τερμα της ΔΕΝ μου αρεσει ουτε να κοροιδευομαι, αλλα κυριως να κοροιδευω τον αλλο.Θα της το πω ακομα και αν ξερω οτι θα την πληγωσω, ετσι ωστε να μην την κραταω "δεσμια" ενος εντως εισαγωγικων παραμυθιου.
Και το ιδιο θελω κι εγω απο τον αλλο...Γιατι εαν καταλαβω οτι ΔΕΝ αντεχει αλλο σε αυτη την σχεση (ασχετα εαν φταιω ή οχι) και συνεχισει να ειναι μαζι μου, ναι μεν θα πω οτι το κανει επειδη κατι αισθανεται για μενα, αλλα απο την αλλη θα στεναχωριεμαι γιατι θα μου φαινεται οτι κανει αγκαρια ή ακομα και οτι με λυπαται...Ασχετα εαν ισχυουν ή οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δυσκολα, και μονο εφοσον εχω εξαντλησει τα περιθωρια μου.
Μετα τον χωρισμο, ασχετα απ'το ποιος το 'ηθελε' (αν και οταν κανεις 'σοβαρες' σχεσεις νομιζω και οι δυο εχουν συνειδητοποιησει οτι το πραγμα δεν παει αλλο, αρα δεν τιθεται πολυ ζητημα εγωισμου), μου παιρνει παααααααρα πολυ καιρο να επανελθω. Ψυχοπλακωθηκα μονο που τα θυμηθηκα:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
same shit κι εδώ :|. όσο εύκολα ξεκινάω σχέση, άλλο τόσο εύκολα την τερματίζω. κοινώς, καθόλου εύκολα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
τοσο πολυ απιστευτα ακατορθοτα δυσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

susceptible

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο susceptible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 139 μηνύματα.
εγω..ενω θελω..δεν εχω την δυναμη να το κανω..και ξανακολαω..:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δύσκολα....πολύ δύσκολα.Νομίζω ότι είναι η νούμερο 2(νούμερο 1 είναι ο χωρισμός) πιο δύσκολη περίοδος σε μια σχεση αυτή που προσπαθείς να αποφασίσεις τι θα κάνεις ή ψαχνεις τρόπους να το πεις.Ειδικά όταν ο αλλος δείχνει να μην έχει καταλαβει πως τα πράγματα πάνε προς τα εκεί(ή μάλλον κάνει πως δεν έχει καταλάβει λες και αν θα το αγνοήσουμε θα περάσει:confused: ).Αυτό που έχω καταλάβει είναι πως ποτέ δεν υπάρχει η "πιο κατάλληλη στιγμή"για να το πεις(δεν υπάρχει αυτό το πράγμα είναι ουτοπία, όλες τις στιγμές ίδιο δύσκολο θα είναι).Κι όπως λέει και το γνωστό άσμα:Είναι βαρύ και δύσκολο να πεις στον άλλο φύγε.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Χωριζω πολυ δυσκολα.Οταν δεθω με μια κοπελα και δω οτι ταιριαζουμε (λαμβανω υποψιν μου προσωπικοτητα και το συναισθηματικο της κοσμο) δυσκολα ξεκολλαω γιατι θελω εναν ανθρωπο να με αγαπαει να με νοιαζεται να μου μιλαει και να συζηταμε.Ως τωρα δεν εχω πει καθολου την λεξη χωριζουμε γιατι δεν εχω κανει καμια επιπολαια σχεση.Συνοψιζοντας προσεχω που λεω το σ αγαπω για να μην πω χωριζουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Στην πρώτη μου σχέση πάλεψα πολύ να την κρατήσω, εξάντλησα όλα τα περιθώρια, αντοχές, ανοχές, ακόμα και ένα πολύ μεγάλο μέρος από την αξιοπρέπια μου.....το αποτέλεσμα;;; Να φύγει ο "κύριος" με ψηλά το κεφάλι και μένα ένα ράκος.....
Στην δεύτερη πρόσπάθησα να μην ξανακάνω το ίδιο λάθος.....κάτι κατάφερα....στην τρίτη ακόμα καλύτερα.....
Πλέον μπορώ να πω, πως δεν έχω καμιά δυσκολία στο να πω "αντίο" (εφόσον βλέπω ότι κάτι δεν πάει καλά)....γιατί κατάλαβα πως μεγαλύτερη αξία για μένα έχει η ψυχική μου ηρεμία, από οτιδήποτε άλλο στον κόσμο....και εφόσον έχω τους φίλους μου και την οικογένειά μου, την δουλειά μου και πάνω από όλα την υγεία μου.....δεν υπάρχει λόγος να "σέρνομαι" πίσω από κάποιον ο οποίος στην ουσία ίσως και να μην αξίζει.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
same shit κι εδώ :|. όσο εύκολα ξεκινάω σχέση, άλλο τόσο εύκολα την τερματίζω. κοινώς, καθόλου εύκολα :P.

το αυτό... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Πολυ δυσκολα.. Προσπαθω να εξαντλησω τα περιθωρια των ευκαιριων που μπορω να δωσω στην καθε σχεση.
Αν δω οτι μια σχεση δεν "παει" ομως με τιποτα, παρολες τις προσπαθειες που εχουν γινει,
απλα την τερματιζω (οσο απλο μπορει να ειναι κατι τετοιο) ακομα κι αν ειμαι τρελα ερωτευμενη με τον αλλον. Το να συντηρεις μια κατασταση που δεν βγαζει πουθενα δεν νομιζω οτι εχει κανενα νοημα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Αν είμαι σίγουρη ότι μια κατάσταση πρέπει να τελειώσει, κάνω εγώ την κίνηση να την τελειώσω. Όσο κι αν πονάει... Παριστάνω την δυνατή... Αν και δεν είμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Προ γάμου, ήμουν σε κατάσταση παρόμοια με αυτή που είπε ο weak and powerless (δύσκολη αρχή & δύσκολο τέλος). Γενικά όμως δεν είχα και σοβαρές σχέσεις. Πιο πολύ επιπολαιότητες ήταν, αλλά παρ'όλα αυτά, τη στιγμή που ήθελα να πω "τέλος", ήθελα να ανοίξει η γη και να με καταπιεί!:redface: Γι'αυτό κατέφευγα πολλές φορές και σε γραπτό "αντίο"...:redface: :(
Όντως παντρεμένη τώρα και στιγμές που μου περνάει απ'το μυαλό να χωρίσω είναι φυσικά εντελώς άλλο πράγμα (πάνω σε καυγάδες τό'χω πει καμιά 100στή φορές!!:P :P )και εννοείται πολύ πιο δύσκολο (όχι πια να το πεις, αλλά να το κάνεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χμμμ
σε γενικές γραμμές... εύκολα :P
το δύσκολο είναι να το αποφασίσω αν πρέπει να γίνει :P
βασικά εξαντλείω και γω όλα τα περιθώρια αλλά αν τελικά το πάρω απόφαση, το κάνω σχετικά εύκολα...
ξερά στεγνά και αποφασιστικά.... δεν σηκώνει περιθώρια... είναι κατά 99% οριστικό αν πω εγω το τέρμα... πάρα πολύ δύσκολα γυρνάω πίσω σε τελειωμένη σχέση....
από κει και πέρα....
ναι θα κλάψω κάποιες μέρες (άντε έστω βδομάδες) αλλά μετά θα σηκώσω εύκολα κεφάλι... το παίρνω γενικώς εύκολα απόφαση
Βέβαια, μου έχει τύχει περίπτωση που τον έκλαιγα μήνες τον "μακαρίτη" αλλά τες πα... ήταν εξαίρεση (που δεν επιβεβαιώνει τον κανόνα :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Same here με ΚΟΥ.Ε

Το πιο δύσκολο είναι να το αποφασίσω....και βασικά το αποφασίζω όταν βλέπω ότι έχω σχέση για δύο 8) Ε, μετά το λέω χύμα και σταράτα....Γιατί να τυραννιόμαστε και οι δύο; Άλλωστε τον χωρισμό όπως και να το σερβίρεις πονάει ακόμα και αν το πεις με το πιο γλυκό τρόπο! Και επειδή όταν κάτι τελειώνει πάντα λέω ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ :clapup: Βασικά όταν χωρίζω κάνω ένα delete για κάποιο χρονικό διάστημα και αυτό που μου λείπει είναι η ρουτίνα αλλά με ένα ωραίο προγραμματάκι και μια γλυκιά αγκαλίτσα ξεπερνιέται κι αυτό :D...Αλλά για να χωρίσω είμαι 100% σίγουρη ότι δεν...οπότε το ξεπερνάω χαλαρά και αβίαστα!Άσε που βρίσκω την "παλιά" Βίκυ και τους παλιούς καλούς μου ρυθμούς 8) και το all time moto "Girls just wanna have fun! :clapup:"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ααααααχ....γιατι αυτο το θρεντ γιατι...........?
λοιπον. οπως ειπα με πονο καρδιας και σε ενα αλλο θεμα, προσφατα χωρισα με ενα χρυσο, τελειο, αξιολατρευτο παιδι με το οποιο τα ειχα πεντε μερες.....δραμα. ακομα υπαρχουν αισ8ηματα (κυριως απο μερους του) αλλα επρεπε να γινει ετσι λογω μετακομισης.
ηταν σιχαμενο. αισχος. εχω την υποψια οτι δε μου αρεσει να χωριζω. οσο για παρενεργειες......:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Girls just wanna have fun!

ινδίδ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Χωρίζω πανεύκολα...μου το λέει και ο ψυχαναλυτής μου..οι σχέσεις είναι σαν ένα ώριμο αχλάδι με έπιασα να λέω δια τηλέφώνου στο νέο αμόρε που εμφανίστηκε επι σκηνής...μέχρι να πέσουν οι κουρτίνες και πάλι και βροχηδόν η μελαγχολία και το αμόκ της μοναξιάς να κυριεύσει το παραπόταμο της ψυχής (=καρδούλα)...Χωρίζουμε δύσκολα γιατί δύσκολα αντέχουμε τον εαυτό μας..
Όσο για το αχλάδι για να μη το αφήσω στη μέση, εννοώ οτι η σχέση μου μοιάζει με τη γλυκειά και συνάμα στιφή αίσθηση που αφήνει στις απολήξεις της γλώσσας μου ένα ώριμο αχλαδάκι εκτός εποχής...Κάνουμε σχέσεις για να γεμίσουμε τα κενά μας και χωρίζουμε επειδή τα κενά αυτά δε καλύφθηκαν ή τα κενά φούλαραν..
Καλώς σας βρήκα μικρά απαίσια απίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από avaptistos:
...οι σχέσεις είναι σαν ένα ώριμο αχλάδι ..εννοώ οτι η σχέση μου μοιάζει με τη γλυκειά και συνάμα στιφή αίσθηση που αφήνει στις απολήξεις της γλώσσας μου ένα ώριμο αχλαδάκι εκτός εποχής..
Καλώς σας βρήκα μικρά απαίσια απίδια...

και μόλις χτύπησα ένα αχλαδάκι. γλύκισμα ήταν.

γουέλκαμ. τα απίδια του φόρουμ σε χαιρετούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top