Ποιες κονσόλες έχετε;

Ποιες κονσόλες έχετε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 85)
  • Playstation 2

    Ψήφοι: 31 36.5%
  • Xbox

    Ψήφοι: 7 8.2%
  • Gamecube

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Playstation Portable (PSP)

    Ψήφοι: 23 27.1%
  • Nintendo DS

    Ψήφοι: 14 16.5%
  • Προτιμώ να παίζω παιχνίδια στον Υπολογιστή

    Ψήφοι: 42 49.4%
  • Wii

    Ψήφοι: 9 10.6%
  • Playstation 3

    Ψήφοι: 19 22.4%
  • Άλλη (πες μας ποιά)!

    Ψήφοι: 7 8.2%
  • Xbox360

    Ψήφοι: 6 7.1%

DirectX

Νεοφερμένος

Ο DirectX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Από τις αρχές του 1990 έχω ένα απλό ασπρόμαυρο Game Boy και ένα έγχρωμο Sega Game Gear, ειδικά το δεύτερο θα έλεγα πως αποτελεί πια συλλεκτικό κομμάτι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγινε ενα μικρο split ... θα το βρειτε εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
καο ps2 και xBOX...(αν και πλεον δεν εχω χρονο να ασχοληθω με κανενα.)
Ενδεχεται να χτυπισω psp και το ps3 οοοοταν βγει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
καο ps2 και xBOX...(αν και πλεον δεν εχω χρονο να ασχοληθω με κανενα.)
Ενδεχεται να χτυπισω psp και το ps3 οοοοταν βγει.:)

To ps3 θα είναι σίγουρα πολύ καλό ειδικά σε γραφικά;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:
To ps3 θα είναι σίγουρα πολύ καλό ειδικά σε γραφικά;)

Πιστεψε με γενικα θα ειναι μαματο!:D
Και απο οτι ακουγεται και εξ' αρχης με πολυ καλη δουλεια και στον τομεα του hardware!;)
Εναν τομεα στον οποιο το ps2 δεν αφησε απολυτα ικανοποιημενο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Πιστεψε με γενικα θα ειναι μαματο!:D
Και απο οτι ακουγεται και εξ' αρχης με πολυ καλη δουλεια και στον τομεα του hardware!;)

Σημασία οσον αφορά την τελειώτητα τον γραφικών έχει σε μεγαλυτερο βαθμο το software απο το hardware.Στην περιπτωση x box 360 & ps3 παιζει ρόλο το software και οχι η ισχύς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Σημασία οσον αφορά την τελειώτητα τον γραφικών έχει σε μεγαλυτερο βαθμο το software απο το hardware.Στην περιπτωση x box 360 & ps3 παιζει ρόλο το software και οχι η ισχύς!

Mιλησα εγω για γραφικα;;:confused:
Εγω απλως ανεφερα οτι θα εχουν καλη δουλεια ΚΑΙ στο hardware σε εναν τομεα στον οποιο το PS2 δεν με ικανοποιησε απολυτα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Μario:
Mιλησα εγω για γραφικα;;:confused:
Εγω απλως ανεφερα οτι θα εχουν καλη δουλεια ΚΑΙ στο hardware σε εναν τομεα στον οποιο το PS2 δεν με ικανοποιησε απολυτα.;)

Νόμιζα ότι όταν μιλουσες για hardware ειχες αυτό στο μυαλό σου όπως μου έχει τύχει και με αλλους..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
PC, το οποίο και αναβάθμισα πριν λίγο καιρό και''πετάει'', ανεξαρτήτως παιχνιδιού. (Τουλάχιστον μέχρι τώρα...) 'Eχω στην ''αποστρατεία'' ένα Playstation-1 με μπόλικα παιχνίδια. Το 1994 οι γονείς μου, μου είχαν πάρει ένα Master-system-2, ο οποίο είχα ανταλάξει στη συνέχεια με ένα ασπρόμαυρο Gameboy, το οποίο δε ''ζεί'' πια...:'(

Μετά την ''αποστρατεία'' του Playstation-1, αποφάσισα ότι δε θα ξαναπάρω κονσόλα ποτέ πια, αλλά θα χρησιμοποιώ υπολογιστή και μόνο, για να ικανοποιώ το ''βίτσιο'' μου για παιχνίδια. Είμαι από τους τυχερούς που έχουν ένα πολύ ισχυρό σύστημα, ανώτερο από χβοχ - 360. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
εγώ έχω,εκτός από το κλασσικό ασπρόμαυρο gameboy,το playstation2,αλλά παίζω και αρκετά παιχνίδια στον υπολογιστή (longest journey,syberia,silent hill,κλπ).. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
longest journey respect... Μόλις σήμερα μετά από 6 χρόνια αναμονής κυκλοφόρησε το sequel του TLJ το Dreamfall.. www.dreamfall.com ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Προτιμώ να παίζω παιχνίδια στον υπολογιστή μου αν και πρέπει να του κάνω αναβάθμιση λίαν συντόμως αλλιώς... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Μόλις είδα το θέμα και ψήφισα. Φυσικά παιχνίδια μόνο στον υπολογιστή!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikolas17:
Μόλις είδα το θέμα και ψήφισα. Φυσικά παιχνίδια μόνο στον υπολογιστή!!

Το κακό με τις κονσόλες είναι ότι δεν παίρνουν αναβάθμιση και έχουν ημερομηνία λήξης. Ακόμα τα παιχνίδια και τα περιφερειακά είναι σε γενικές γραμμές ακριβότερα απότι τα αντίστοιχα για PC. Βέβαια για κομπιούτερ πρέπει να κάνεις αναβαθμίσεις κάθε 2-3 χρόνια, αλλά συμφέρει από οικονομικής πλευράς αφου πληρώνεις για κομπιούτερ και όχι μόνο για παιχνιδομηχανή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Πρίν κανα τετράμηνο πήρα ενα δανεικό gamecube και παιζω ikaruga και Soul Calibur 2 μανιωδώς.
ikaruga = ενα υπερκορυφαίο puzzle shoot em up. Δειτε, δειτε πως παιζω (καλα οκ, δεν ειμαι εγω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Affliction

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Γενικά οι κονσόλες δεν είναι για first person shooter games....Οτιδήποτε αλλο ναι!

Κι εγώ αυτό έλεγα αλλά δε μπορείς να φανταστείς πόσο βολεύει το χειριστήριο του Xbox360 για fps. Συνήθισα τόσο πολύ εκεί και τις προάλλες δυσκολευόμουν κάπως να σημαδέψω με το mouse.. :redface:

Anyway, από παλιές έχω PS2 και λόγω του ότι έχω Wii και χειριστήρια GameCube μπορώ να παίξω και παιχνίδια GC. Από καινούριες Wii και Xbox360.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Στο δημοτικό είχα το κλασικό Playstation (το πρώτο ντε!) και game boy color για να παίζω super mario bros και pokemon silver :clapup:. Όταν χάλασε το PS σταμάτησα να ασχολούμαι με κονσόλες, PC ftw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Θελω να παρω χβοχ360 και ισως psp οπότε κανω οικονομιες. Ωσπου να τα παρω βολευομαι με τον υπολογιστη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Προστέθηκαν στη δημοσκόπηση οι κονσόλες Wii και Playstation3. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Riris

Νεοφερμένος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 61 ετών και μας γράφει απο Ξυλοκάστρο (Κόρινθος). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
PlayStation3 για να βλέπω HD ταινίες! (αν δεν παίζουν τα παιδιά!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top