• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ευθανασία

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτο που με προβληματιζουν είναι τι γινεται στην περιπτωση που αισθενης απλως εχει τρομαξει απο τους πονους και ζηταει ευθανασία ενω αν περιμενει 1 μηνα υπαρχουν σοβαρες πιθανοτητες να γινει περδικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
οποιος εχει δει απο κοντα προχωρημενους καρκινους θεωρει το παρανομο της ευθανασιας μια ******* και μιση.

οταν χρειαζονται δοσεις μορφινης που σε κανουν φυτο μονο και μονο για να μην νοιωθεις οτι τα κοκαλα σου σκιζονται απο μεσα προς τα εξω, και οταν στις λιγες καθαρες στιγμες που εχεις μπορεις να μηρυσεις τις κατακλισεις στην πλατη σου να σαπιζουν, αλλα παρολαυτα σε κρατανε στη ζωη μονο και μονο γιατι οι εγωπαθεις συγκενεις σου δεν σε αφηνουν να παιθανεις με αξιοπρεπια. Ε πως να γινει, αλαζεις καπως οπτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
οταν χρειαζονται δοσεις μορφινης που σε κανουν φυτο μονο και μονο για να μην νοιωθεις οτι τα κοκαλα σου σκιζονται απο μεσα προς τα εξω, και οταν στις λιγες καθαρες στιγμες που εχεις μπορεις να μηρυσεις τις κατακλισεις στην πλατη σου να σαπιζουν, αλλα παρολαυτα σε κρατανε στη ζωη μονο και μονο γιατι οι εγωπαθεις συγκενεις σου δεν σε αφηνουν να παιθανεις με αξιοπρεπια.

dude. Τόσο ρεαλιστική περιγραφή δεν έχω ξαναδιαβάσει. Πάω να αυτοκτονήσω στο φτάρνισμα, μυρίζοντας γύρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Σχετικά με "ειρηνικά και ανεπαίσχυντα τέλη" δείτε την ταινία η Επέλαση των Βαρβάρων.. Επίσης δείτε και Everwood :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Πρώτη φορά μας βλέπω να συμφωνούμε όλοι για ένα θέμα! :D
Και εγώ υπέρ της ευθανασίας είμαι, όταν φυσικά διασφαλιστεί ότι το άτομο έχει πάρει την απόφαση μόνο του, μετά από ώριμη σκέψη και έχοντας σώας τας φρένας (βλ. συζήτηση με ψυχολόγο - είχα δεν είχα χώθηκα πάλι!!!)

Αλλά για να σας την σπάσω, ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ!:devil: Ου 666, ου 666! Μόνο όποιος δίνει ζωή την παίρνει πίσω (λέγε με Θεό), είναι ενάντια στη φύση (άφηνουμε τον άνθρωπο να τυρρανηθεί και να σαπίσει με φυσικό τρόπο) και είναι αμαρτία (ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλλέτω). :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Πρώτη φορά μας βλέπω να συμφωνούμε όλοι για ένα θέμα! :D
Και εγώ υπέρ της ευθανασίας είμαι, όταν φυσικά διασφαλιστεί ότι το άτομο έχει πάρει την απόφαση μόνο του, μετά από ώριμη σκέψη και έχοντας σώας τας φρένας (βλ. συζήτηση με ψυχολόγο - είχα δεν είχα χώθηκα πάλι!!!)

Αλλά για να σας την σπάσω, ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ!:devil: Ου 666, ου 666! Μόνο όποιος δίνει ζωή την παίρνει πίσω (λέγε με Θεό), είναι ενάντια στη φύση (άφηνουμε τον άνθρωπο να τυρρανηθεί και να σαπίσει με φυσικό τρόπο) και είναι αμαρτία (ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλλέτω). :angelnot:

Ναι αλλά αν κάποιος είναι στο τέλος της ζωής του σε άσχημη κατάσταση,να βασανιστεί κι άλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Είναι ένα δίλλημα και αυτό Bill... Γιατί που το ξέρεις εάν ο άλλος θα ήθελε να πεθάνει ή να μείνει στη ζωή με μηχανήματα (π.χ.) ελπίζοντας στο θαύμα; Γι'αυτό λέω ότι απαιτείται η συγκατάθεση. ΓΙ'αυτό άλλωστε και στο εξωτερικό ήδη τα άτομα κάνουν υπεύθυνες δηλώσεις για το τι θέλουν να γίνει σε μία τέτοια τραγική κατάσταση (π.χ. εάν είναι σε κόμμα για 3 μήνες).

:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Υπερ στο να νομιμοποιηθεί αρκεί να συντρέχουν ορισμένες προυποθέσεις όπως να είναι στο τλτ στάδιο μιας ανίατης ασθένειας ή να θεωρείται κλινικά νεκρός κι όχι ευθανασία στην περίπτωση που κάποιος μαθαίνει ότι πάσχει απο αυτήν την ασθένεια ή μενει ανάπηρος.Φοβάμαι πως αν επιτραπεί η ευθανασία για τις πρώτες περιπτωσεις θα αρχίσουν να ζητούν νομιμοποίηση και για τις δεύτερες, αφού συνήθως το πρώτο πράγμα που σκέφτεται ο ασθενής είναι πως καλύτερα να πεθάνει.
Αν η περίπτωση αφορούσε εμένα δεν το συζητώ πως θα προτιμούσα να πεθάνω.Θεωρώ πως ζω μια ζωή με αξιοπρέπεια και έτσι ακριβώς θέλω να φύγω κι όχι μέσα σε φριχτούς πόνους παρακαλώντας να έρθει το τέλος.
Αν έπρεπε να επιλέξω εγώ τον θάνατο κάποιου δικού μου και πάλι θα τον επέλεγα.Όχι με ελαφρά τη καρδία, καθώς είναι δύσκολη απόφαση, όμως είναι και η πιο λογική.Ειλικρινά δεν βρίσκω το λόγο να κρατώ κάποιον στην ζωή αφήνοντας τον να υποφέρει χωρίς ελπίδα ενώ είναι προτετελεσμένο ότι θα φύγει οπότε ούτως ή άλλως θα πονέσω απο την απώλεια του.Γιατί να καθυστερώ το αναπόφευκτο;Για να κερδίσω μέρες πλάι του;Κάνοντας τι;Βλέποντας τον να πονάει;Παρατείνοντας το μαρτύριο του;Ποια αγάπη προστάζει "σε θέλω ζωντανό έστω και σε γυάλα";
Φυσικα για να φτάσω σε αυτό το σημείο προυποθέτει ότι έχω παλέψει κι έχω εξαντλήσει όλες τις μεθόδους, δεν θα εγκατέλειπα ποτέ κάποιον με την πρώτη(ούτε την δεύτερη,την τρίτη κλπ)όμως όταν δεν υπάρχουν άλλα περιθώρια είναι προτιμότερο(για τον ασθενή ) να είμαστε ρεαλιστές.
Τώρα τα σχόλια ότι δεν είμαστε Θεοί (όχι αυτα του Μοναχού αυτά που χρησιμοποιούν γενικά όσοι έχουν αντίρρηση).Ναι δεν είμαστε όμως καλούμαστε να πάρουμε τέτοιες αποφάσεις.Αν οι άνθρωποι και δη οι γιατροί δεν το έκαναν αυτό τότε θα πεθαίναμε ακόμη απο γρίπη(κι αυτή ο Θεούλης την έστειλε γιατί να την καταπολεμήσουμε; ) ή δεν θα αποφασίζοταν οι ακρωτηριασμοί για να ζήσει κάποιος(μόνο για να τον σκοτώσεις πρέπει να είσαι Θεός, όταν του κόβεις το πόδι ας πούμε είσαι ο Μπάμπης; )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Το σκέφτηκα πολύ. Είμαι και επηρεασμένη από τον δεν-θα-πεθάνω-ποτέ-κουφάλα-νεκροθάφτη-jack-bauer....

Κατά της ευθανασίας. Όσο εγωιστικό είναι να σκέφτομαι ότι θέλω να τον βλέπω όσο προλαβαίνω ακόμα και να είμαι κοντά του, τόσο εγωιστικό είναι να σκέφτομαι εκμέρους του, ότι δεν θέλει να με βλέπει να υποφέρω μαζί του. Ο καθένας έχει την άποψή του για όσα του συμβαίνουν. Ο γιατρός λέει ότι (και ό,τι) ξέρει. Και αν κάνει λάθος, είναι δικό του σφάλμα. Δεν διάλεξα να παίζω με τις ζωές και τους θανάτους των άλλων, ακόμα και αν πρόκειται για τους γονείς μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτο που με προβληματιζει εμενα τι γινεται στην περιπτωση οτι υπαρχει εστω και ενα 0.1% να γινει καλα; Ευθανασία ή όχι;


Υ.γ.: Σε περιπτωση που καποιος πεσει σε κόμματα το θεωρώ άστοχο να γίνει ευθανασία ... αφου δεν υπάρχει πόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Μου'ρθε και άλλη περίπτωση (δεν τρελαίνομαι στη δουλειά σήμερα, είναι φανερό:P):

Ο ασθενής ΔΕΝ έχει υπογράψει αυτό το χαρτί που λέει ο Μοναχός. Πέφτει σε κώμα, κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά αν θα ξυπνήσει ή όχι. Τα έξοδα όμως του κρεβατιού στο νοσοκομείο τρέχουν. Η αποκλειστική κοστίζει (αν πρέπει να πάρεις τον ασθενή σπίτι). Τα δημόσια νοσοκομεία μετά από λίγο σε "διώχνουν", δεν τους χωράνε όλους. Την ιδιωτική κλινική τη βλέπεις από το μάτι του Βαρδινογιάννη και μόνο.

Ένας απλός υπαλληλάκος είσαι.


Τι κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Μου'ρθε και άλλη περίπτωση (δεν τρελαίνομαι στη δουλειά σήμερα, είναι φανερό:P):

Ο ασθενής ΔΕΝ έχει υπογράψει αυτό το χαρτί που λέει ο Μοναχός. Πέφτει σε κώμα, κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά αν θα ξυπνήσει ή όχι. Τα έξοδα όμως του κρεβατιού στο νοσοκομείο τρέχουν. Η αποκλειστική κοστίζει (αν πρέπει να πάρεις τον ασθενή σπίτι). Τα δημόσια νοσοκομεία μετά από λίγο σε "διώχνουν", δεν τους χωράνε όλους. Την ιδιωτική κλινική τη βλέπεις από το μάτι του Βαρδινογιάννη και μόνο.

Ένας απλός υπαλληλάκος είσαι.


Τι κάνεις?

Αν υπαρχει ελπιδα να σωθει ο ασθενεις μαλλον οι περισσοτεροι θα πουλουσαν οτι ειχαν και δεν ειχαν, θα περνανε ενα σορω δανεια κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τίποτα. Η περίπτωση που περιγράφεις είναι ευθανασία από μόνη της! :P Θα πεθάνει ο ασθενής έτσι και αλλιώς με όλη την ταλαιπωρία να τον πάρουν από το νοσοκομείο, να του αλλάξουν τα μηχανήματα υποστήριξης, να φύγει η νοσοκόμα κ να αναλάβει κάποιος άσχετος τη φροντίδα κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
μου αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι;):D


έντιτ: ...δεν έχεις και το βάρος στη συνείδησή σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Μου'ρθε και άλλη περίπτωση (δεν τρελαίνομαι στη δουλειά σήμερα, είναι φανερό:P):

Ο ασθενής ΔΕΝ έχει υπογράψει αυτό το χαρτί που λέει ο Μοναχός. Πέφτει σε κώμα, κανείς δε μπορεί να πει με σιγουριά αν θα ξυπνήσει ή όχι. Τα έξοδα όμως του κρεβατιού στο νοσοκομείο τρέχουν. Η αποκλειστική κοστίζει (αν πρέπει να πάρεις τον ασθενή σπίτι). Τα δημόσια νοσοκομεία μετά από λίγο σε "διώχνουν", δεν τους χωράνε όλους. Την ιδιωτική κλινική τη βλέπεις από το μάτι του Βαρδινογιάννη και μόνο.

Ένας απλός υπαλληλάκος είσαι.


Τι κάνεις?
ερωτηση: Υπαρχει ασφαλια που να καλυπτει τα εξοδα ενος που θα πεσει σε κώμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Στο Ελλαδιστάν; ΧΑΧΑΧΑΧΑ Καλό! Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις; Και να υπάρχει δηλαδή, νομίζεις θα στα καλύψουν ως ωφείλουν; Όχι δα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
ερωτηση: Υπαρχει ασφαλια που να καλυπτει τα εξοδα ενος κομματος;

έπαθα μια φρίκη, λέω που κολλάει η βουλή στην διαδικασία :D


εδώ εξπυ, θα αρχίσουν να μην καλύπτουν τις γέννες οι ασφάλειες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Υ.γ.: Σε περιπτωση που καποιος πεσει σε κόμματα το θεωρώ άστοχο να γίνει ευθανασία ... αφου δεν υπάρχει πόνο

Πρώτον δεν ξέρουμε τι ακριβώς γίνεται όταν ο άλλος πέσει σε κώμα, τι νιώθει και τι όχι...Δεύτερον για εμένα ένας που είναι σε κώμα είναι ζωντανός- νεκρός...Φυτοζωεί, απλά αναπνέει και λειτουργεί η καρδιά και ο εγκέφαλος...Αλλά αυτό για εμένα σόρρυ δεν είναι ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Κοίτα και όταν κοιμόμαστε απλά αναπνέουμε και λειτουργεί η καρδιά και ο εγκέφαλος, αλλά θεωρούμαστε ζωντανοί.

Οι γιατροί νομίζω θεωρούν κάποιον κλινικά ζωντανό όταν λειτουργεί ο εγκέφαλός του και ειναι σε θέση να ελέγξει τις λειτουργείες του οργανισμού. Από τη στιγμή που ο εγκέφαλος έχει καταστραφεί (εκτός βέβαια από τις βασικές δομές του που ελέγχουν την αναπνοή, τον χτύπο της καρδιάς, τη λειτουργία του στομάχου κτλ) οι γιατροί θεωρούν κάποιον κλινικά νεκρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Bρε Μοναχέ γνωρίζω πότε κάποιος θεωρείτε ζωντανός και πότε κλινικά νεκρός (άλλωστε είπα ότι φυτοζωεί, όχι ότι είναι dead, καπούτ :P)....Αλλά για εμένα ή για κάποιον αγαπημένο μου δεν θα ήθελα να ζει έτσι....Και δεν συγκρίνουμε το 8ωρο ύπνο, που μετά θα σηκωθείς και θα κάνεις πράγματα για εσένα και τους γύρω σου....Το κώμμα δεν μπορούμε να το δούμε έτσι....Είναι ένας αιώνιος ύπνος- έτσι δεν το παρουσιάζουν ποιητικά; Και όσο υπέροχο ακούγεται ποιητικά πόσο οδυνηρό μπορεί να είναι για όλους όσους εμπλέκονται....'Οσο και γλυκό είναι να ελπίζεις σε αναστροφή της κατάστασης, πόσο οδυνηρό είναι να βλέπεις μέρα με τη μέρα τις ελπίδες σου να χάνονται; Δεν μπορείς να κάνεις κάτι! Απλά περιμένεις....Μπορεί να μην έχω ζήσει τέτοιες καταστάσεις αλλά μέσω της δουλειάς μου παλεύω και για την ελάχιστη πρόοδο κάποιων ατόμων...Εκεί όμως τι γίνεται; :worry:

Άσχετο υπάρχει καμία έρευνα που αναφέρει τι μπορεί να βιώνει κάποιος σε κώμμα; Πέρα από τις βιοηχημικές αντιδράσεις που εμφανίζονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top