Τι σας την σπάει/ενοχλεί στο (υποψήφιο) έτερον ήμισυ και γιατί;

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ines:
εγω πειραζει να πω για το εκαστοτε υποψηφιο ετερον ημισυ;
(βασικα νομιζω οτι ειμαι ολοκληρη για αυτο οταν βρω καποιον μαζι ειμαστε εναμισης, αρα δεν δουλευει το θεμα.........σνιφ)
τεσπα, με ενοχλει μεχρι ξενερωματος ειναι ο αλλος να ειναι ευκολη λεια. πως λενε κατι κοπελες "ευκολες"; ε τετοιο, αλλα χωρις υποννουμενο.
μη ρωτατε, δεν ξερω γιατι συμβαινει.........
αλλα ειναι δραμα.

α) Νομίζεις οτι είσαι ολόκληρη αλλά και πάλι κάτι θα βρεθεί κάποτε στο δρόμο σου που θα σε οδηγήσει σε αυτό το υπερβατικό στάδιο που λένε "και μόνη/νος μου καλά, αλλά μαζί της/του ακόμα πιο καλά". Απλά το όλο σκηνικό με τα ημίσεα είναι πιο πολύ ρομαντικοστρεφές παρά λογικοστρεφές. Πάντα είσαι καλά. Απλά κάτι εμφανίζεται και σε κάνει καλύτερα.

β) Εύκολο αγόρι... χμμμ όντως πρέπει να είναι δράμα αν κρίνω απ τις εύκολες κοπέλες. Δε σου παει η καρδιά να ασχοληθείς μαζί τους. Το παν είναι να αναζητάς την ποιότητα. Ενας καλός τρόπος για να διαπιστώσεις αν ο Μήτσακας είναι εύkολος, σάλιας, κλπ. είναι η πνευματική επικοινωνία. Τα μυαλά, επικοινωνούν; Αν ναι, έπεσες διάνα, στο φως το αληθινό, το ζωογόνο, και ολοι οι άλλοι είναι απλά, κακοφτιαγμένα φωτιστικά δαπέδου στο περιβάλλον σου. Αν οχι, μην τον ταλαιπωρείς το Μήτσακα και μην ταλαιπωρείσαι κι εσυ με "παιχνιδάκια" που εν συνεχεία δε θα οδηγήσουν πουθενά. Το κάνουν συχνά κάποια κοριτσάκια αυτό...αν και βέβαια εσυ οφείλω να διευκρινίσω πως μου φαίνεσαι πιο ώριμη ακόμα και απο συνομίληκές μου....οπότε αυτόματα σε κατατάσσω στην κατηγορία της γυναίκας.

Ελπίζω να μη σε κούρασα, αλλά κάποια πράγματα είναι πιο απλά απ' όσο φαίνονται.:)


ΥΓ: Να βράσω τα φίλτρα των λέξεων σας εδω μέσα... ΗΜΑΡΤΟΝ! (προς τους αρμόδιους)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
. Πάντα είσαι καλά. Απλά κάτι εμφανίζεται και σε κάνει καλύτερα.

μα σιγουρα, ελπιζω!! το λεω ετσι απλα γιατι ειναι δυσκολο το εργον μεχρι τωρα και λογικα ειναι δυσκολοτερο για ενα ολοκληρο πορτοκαλι (ας πουμε) να βρει το αλλο του μισο παρα για ενα μισο εξ'αρχης......:)

Ενας καλός τρόπος για να διαπιστώσεις αν ο Μήτσακας είναι εύkολος, σάλιας, κλπ. είναι η πνευματική επικοινωνία. Τα μυαλά, επικοινωνούν;

ελα ντε......αλλα σ'αυτην τη ηλικια και στο ποζερικο περιβαλλον οπου ζω δεν βλεπω κατοικημενους εσωτερικους κοσμους που να πανε σετακι με καποιον που να με ελκυει........και ουτω καθεξης.:(

οπότε αυτόματα σε κατατάσσω στην κατηγορία της γυναίκας
ευχαριστω. ειλικρινα.


ΥΓ: Να βράσω τα φίλτρα των λέξεων σας εδω μέσα... ΗΜΑΡΤΟΝ! (προς τους αρμόδιους)

να τα βρασεις αλλα προσεξε μη χασουν τις βιταμινες τους!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αγαπητή [Κ]ού . ['Ε]ρβο :),

μου άρεσε πολύ ο τρόπος που αναπτύχθηκες καθώς είναι λογικότατο να ζητάς ο "άντρας" (άντε με το καλό ! :D ) σου σε έναν τέτοιο τομέα,καθώς η σωστή διαχείρηση είναι απαραίτητη παντού ,ακόμα κ σε έναν φοιτητή που μένει μόνος,πόσο ιδίως σε ένα σπίτι που ετοιμάζεται να στεγάσει οικογένεια.
Μάλλον ο δικός σου το αμελεί γιατί βασίζεται στην δυναμική και οργανωτική γυναίκα που έχει δίπλα του ;) ...αλλά πρέπει να την κόψει αυτήν την κακιά συνήθεια :)

Το περίμενα βέβαια ότι θα μου το κάνεις αυτό και γιαυτό θα πρέπει να σε μαλώσω....πονήρουλα...:D....εγώ ζήτησα να μου πεις τί θα άλλαζες ΕΣΥ από τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ κουσούρια (με τα μερόνυχτα στον καθρέπτη,τραγουδάς στο μπάνιο (:P),γκρινιάζεις όταν θέλει να διαβάσει αθλητική εφημερίδα, δεν ανεβάζεις το καπάκι της τουαλέτας (:P) και άλλα ΑΠΕΙΡΑ που μπορώ να αναφέρω αλλά δεν το κάνω για ευνόητους λόγους ! :P:P

Λοιπόν.... σε ακούω αναλυτικά όσο αναλυτικά ανέλυσες την "αμέλεια" του καλού σου! :):D:clapup:
.
.
.
..
...
....
.........
..........................
όχι πως θα μου ξέφευγες.....:teasing::angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Αγαπητή [Κ]ού . ['Ε]ρβο :),

μου άρεσε πολύ ο τρόπος που αναπτύχθηκες καθώς είναι λογικότατο να ζητάς ο "άντρας" (άντε με το καλό ! :D ) σου σε έναν τέτοιο τομέα,καθώς η σωστή διαχείρηση είναι απαραίτητη παντού ,ακόμα κ σε έναν φοιτητή που μένει μόνος,πόσο ιδίως σε ένα σπίτι που ετοιμάζεται να στεγάσει οικογένεια.
Μάλλον ο δικός σου το αμελεί γιατί βασίζεται στην δυναμική και οργανωτική γυναίκα που έχει δίπλα του ;) ...αλλά πρέπει να την κόψει αυτήν την κακιά συνήθεια :)

Το περίμενα βέβαια ότι θα μου το κάνεις αυτό και γιαυτό θα πρέπει να σε μαλώσω....πονήρουλα...:D....εγώ ζήτησα να μου πεις τί θα άλλαζες ΕΣΥ από τα ΔΙΚΑ ΣΟΥ κουσούρια (με τα μερόνυχτα στον καθρέπτη,τραγουδάς στο μπάνιο (:P),γκρινιάζεις όταν θέλει να διαβάσει αθλητική εφημερίδα, δεν ανεβάζεις το καπάκι της τουαλέτας (:P) και άλλα ΑΠΕΙΡΑ που μπορώ να αναφέρω αλλά δεν το κάνω για ευνόητους λόγους ! :P:P

Λοιπόν.... σε ακούω αναλυτικά όσο αναλυτικά ανέλυσες την "αμέλεια" του καλού σου! :):D:clapup:
.
.
.
..
...
....
.........
..........................
όχι πως θα μου ξέφευγες.....:teasing::angelnot:
με έκανες και γέλασα πρωί πρωί :lol: (πράγμα πολύ καλό καθότι με περιμένει δύσκολο πρωινό με πολλά τρεχάματα :P )
λοιπόν.... εγώ που λες το κουσούρι που έχω είναι ότι δεν έχω τέτοια μικροκουσούρια που να εκνευρίζουν τον άλλον :hehe:

οκ οκ....
έχω ένα το οποίο όμως ειλικρινά το παλεύω να το αλλάξω και του έχω πει να μου το τονίζει όταν το κάνω για να το κόψω :redface:
όταν για τον οποιονδήποτε λόγο έχουμε ένα μικροκαυγαδάκι, εκεί που αυτός μπορεί να έχει καταλάβει το λάθος του (όταν είναι δικό του το λάθος :P ) και ουσιαστικά με τη στάση του να ζητάει συγγνώμη, εγώ συνεχίζω ακάθεκτη μέχρι να πω όοοοοοοοολα όσα θέλω :P
κοινώς δεν σταματάω On time αλλά συνεχίζω....
πράγμα που είμαι σίγουρη ότι είναι πάρα πολύ εκνευριστικό....
Το γιατί το κάνω αυτό ειλικρινά δεν το ξέρω... το έχω σκεφτεί πάρα πολλές φορές... ακόμα και την ώρα που το κάνω...
"γιατί συνεχίζω αφού έχω ήδη βρει το δίκιο μου;"
ντεν τσέρω αλλά προσπαθώ να το κόψω :redface:



Επί τη ευκαιρία.... ωραίο το ΚουΕρβο! χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
:hmm: :hmm: :hmm: Mήπως...???

Λέω..., εγώ τώρα..., μήπως...???? :redface: :redface: :redface:

Και σου ζητώ συγνώμη για το θάρρος...
Θα ηθελα όμως ειλικρινά, να ξέρεις, ότι το ρωτώ, με την καλύτερη διάθεση... :)

Λέω λοιπόν, μήπως..., έχει κάποια βάση αυτό...???
Μήπως δηλαδή, άθελά σου..., τον καταπιέζεις...???
Για σκέψου το λίγο... :hmm:

Αρχική Δημοσίευση από burbuja:
μ'ενοχλεί πολύ η γνωστή αντρική ατάκα "με πιέζεις" με το παραμικρό..καραμέλα την έχουν κάνει η περισσότεροι πια... :mad17:φαίνεται έχει μείνει σαν αποθημένο στους άντρες (υπάρχουν και οι εξαιρέσεις..)ότι οι γυναίκες είναι πιεστικές και το μόνο που θέλουν είναι να τους περιορίσουν την ελευθερία (όχι ότι δεν υπάρχουν πολλές τέτοιες βέβαια,αλλά δεν είναι όλες έτσι..)και μας παίρνει όλες η μπάλα,φταίμε δεν φταίμε... :hmm: :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Η ξεροκεφαλιά του!!!:no: :no: :no:

Είναι κάτι το τρομερό...!!!!! :wall: :wall: :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Να μην ειναι ειλικρινης και να κανει την ανωτερη.Εκνευριζομαι παρα πολυ!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Δεν αντεχω την καταπιεση!:mad: :mad: :mad:
Νιωθω να πνιγομαι...
Γιατι πρεπει να πεθαινει το εγω για να επιβιωσει το εμεις????:hmm:
Οσο κι αν αγαπαω καποιον χρειαζομαι λιγο χρονο για μενα χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν νοιαζομαι για τον συντροφο μου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MadAboutYou

Νεοφερμένος

Η MadAboutYou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Με ενοχλει το οτι ειναι λιγο μαμακιας!! Γκρρρρρρρρρρρ! :angry: :mad17: :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με την συνονόματη crazyhelen αλλά ανάποδα!Εγώ είμαι αυτή που συνήθως θέλω λίγο χρόνο να ηρεμήσω σε έναν τσακωμό ενώ ο φίλος μου επιμένει να το λύσουμε ευθύς αμέσως με αποτέλεσμα εγώ να γκρινιαζω ότι με πιέζει κλπ κλπ και τελικά να καταλήγουμε να τσακωνόμαστε για αυτόν τον λόγο και όχι για αυτόν που ξεκίνησε το καυγαδάκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Λοιπόν τι μ' ενοχλεί; ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ..Απορώ πως είμαι μαζί του :P

Τέσπα, αυτό που μου σπάει τα νεύρα και πλακωνόμαστε, βασικά του κλείνω το τηλέφωνο στα μούτρα και με ρίχνει ΜΟΝΟ αν μου φέρει σοκολάτα είναι ότι ο καλός μου πηγαίνει ΟΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ Ο ΑΝΕΜΟΣ! Κανονίζουμε τάδε ώρα να βρεθούμε, εκεί που ετοιμάζομαι ντρινννννν το κινητό...Έλα μωρο θα πάω από το Χρήστο, θα πεταχτώ μέχρι το Γιώργο, ενδιάμεσα έχω ιδιαίτερα....να βρεθούμε στις 2 παρα! :P Το πρόβλημα του είναι ότι δεν θέλει να δυσαρεστήσει κανέναν και μέσα σε ενα 24ωρο θέλει να τους βολέψει όλους....μα όλους...Να μην δυσαρεστήσει κανέναν...Παλιά βέβαια - πριν τα ξαναβρούμε- μου άρεσε ότι πάντα θα βρισκόμασταν έστω για λίγο για να με δει αλλά τώρα ΜΟΥ ΣΠΑΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑΑΑΑΑ!Όχι αγάπη μου, 2 παρά εγώ θα κοιμάμαι...Πάρε τα κλειδιά και έλα να με πάρει αγκαλιά όταν τελειώσεις τις δουλίτσες σου capici?

Μετά από αναρίθμητους τσακωμούς, νευράκια τσαταλάκια και κλείσιμο τηλ στα μούτρα και ΑΠΕΙΡΕΣ συζητήσεις για να τον πείσω :hmm: ότι δεν με πειράζει που βγαίνει με τους φίλους του, ούτε με φιλές (λέμε τώρα) και ότι μπορεί να βρεθούμε μόνο στο κρεβάτι τελικά το βράδυ με εμένα να ροχαλίζω και αυτός να προσπαθεί να χωθεί χωρίς να με ξυπνήσει :P αυτό που πραγματικά με πειράζει είναι ότι ΟΤΑΝ ΚΑΝΟΝ ΙΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ή να με ειδοποιεί να κανονίσω....Και επειδή σε κάποια φάση του έκανα τα ίδια, είδε τη γλύκα και έστρωσε...ως ένα σημείο πάντα...Μην τα θέλουμε όλα δικά μας 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Xωρίς παρεξήγηση παιδιά μου, θα σας πω κάτι... :) :) :)


Δεν υπάρχει άντρας, που να μην είναι, έστω και λίγο... "μαμάκιας...!!!!":P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η πλάκα είναι ότι σχεδόν κανείς δεν απάντησε στο τι θα άλλαζε ο ίδιος στον εαυτό του:D :D :D

Αν κατάλαβα καλά το θέμα μπορεί να συμπεριλάβει όλα τα άτομα του αντίθετου φύλου που συναναστρεφόμαστε συχνά κι όχι μόνο το ταίρι μας.
Οπότε εγώ θα ήθελα να μιλήσω:

α.Για τον ιστορία μου αμαρτία μου πρώην-νυν και δεν συμμαζεύεται φίλο:
Να σταματήσει την ανόητη τακτική όταν τσακωνόμαστε να μην βγαίνει στο τηλέφωνο(και πως θα τα βρούμε ρε φίλε με σήματα καπνού;ειδικά τώρα που είμαστε μακρυα:( )
Να σταματήσει να χαλαει χρήματα σε εντελώς ανόητες αγορές.
Να καταλάβει ότι δεν γίνεται να είμαστε όλοι την ώρα μαζί σαν αυγοτάραχο και πόσο μάλλον τώρα που μένω μακρυα μου και μου είναι δύσκολο να πηγαινοέρχομαι κάθε Σαβ/κο στην Αθήνα όσο κι αν θέλω να τον δω
Επίσης δεν είναι δυνατόν να έρχεται κάθε Σαβ/κο στην Κρήτη γιατί πραγματικά μου το κάνει ακόμη πιο δύσκολο να συνηθίσω εδώ.
Να καταλάβει επιτέλους ότι η επόμενη φορά που θα χωρίσουμε θα είναι και η τελευταία(κι αυτήν την φορά όπως και τις προηγούμενες 17.000 που το έχω πει το εννοώ;) )

β.Για τους δύο κολλητούς-alter ego καλύτερους φίλους μου:
Για τον Κ.με ενοχλεί τρομερά ο τρόπος με τον οποίο συμπεριφέρεται στις εκάστοτε κοπέλες του επίσης το γεγονός ότι ποτέ δεν παραδέχεται ότι μπορεί να κάνει λάθος.
Για τον Β. θα ήθελα να μην κάνει τα χατίρια όλων,να μην είναι τόσο παρορμητικός και να καταλάβει επιτέλους ότι αυτή που είναι τώρα είναι τσ**λα.
Επίσης θα το εκτιμούσα αν δεν έτρεχε τόσο με το αυτοκίνητο.
Και για τους δύο μαζί:
Θα ήθελα να σταματήσουν να με σέρνουν στα λιμανάκια κάθε Πέμπτη(αν και τώρα μου χει λείψει ακόμη κι αυτό)
Θα ήθελα να καταλάβουν ότι μπορει τις Τετάρτες να έχει Τσαμπιονς-Λινγκ αλλά εγώ θέλω να βλέπω Της Αγάπης Μαχαιριά
Θα ήθελα να σταματήσουν όταν βγαίνουμε οι τρεις μας να μου κάνουν ένα σωρό πρόστυχα αστεία μπροστά σε κόσμο
Θα ήθελα να τρώνε πιο αργά όταν παραγγέλνουμε μεζεδάκια γιατί ποτέ δεν προλαβαίνω
Επίσης θα ήθελα να με αφήνουν να πληρώνω που και που για να μην νοιώθω άσχημα.

Στον αντίποδα εγώ θα έκανα:
Για τον φίλο μου
Θα σταματούσα να τα βάζω μαζί του κάθε φορά που με έπιαναν οι ανασφάλειες μου
Θα σταματούσα να τον ρωτάω διαρκώς τι έχει
Θα σταματούσα να του λέω να μην έρθει να με δει και μετά να παραπονιομουν στο τηλέφωνο ότι μου λείπει(τα χω παίξει τελείως εδώ κάτω:whistle: )
Θα σταματούσα να είμαι τόσο νευρική
Θα καταλάβαινα ότι την επόμενη φορά που θα χωρίζαμε θα ήταν η τελευταία

Για τους κολλητους
Θα σταματούσα να τους παραπονιέμαι ότι δεν είμαι καλά χωρίς να τους εξηγώ το γιατί
Θα σταματούσα να προσπαθώ έμμεσα να κάνουμε αυτό που θέλω
Θα σταματούσα να τσιμπολογάω απο τα πιάτα τους(πάντα παραγγέλνουν κάτι που τελικά μου αρέσει πιο πολύ απο το δικό μου :P )
Θα σταματούσα να γυρνάω το καναλι για να δω Της Αγάπης Μαχαιριά την ώρα που βλέπουν Τσαμπιονς-Λινγκ

Και για τους τρεις
Θα προσπαθούσα να είμαι στην ώρα μου(όσο δύσκολο κι αν είναι) ώστε να μην τους στήνω και θα αποκτούσα συναίσθηση του τι πάει να πει "σε δέκα λεπτά είμαι έτοιμη"

Αλλά ακόμη κι αν δεν αλλάξει τίποτε απο όλα αυτά δεν θα μαι πολυπειράξει γιατί όπως πολύ σωστά έχει προστεθεί και στα ρητά με αγαπούν (και τους αγαπώ) όχι μόνο για όσα είμαι (και είναι) αλλά και παρά τα όσα είμαι (και είναι)

Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
lilith:

κανεις λαθος, εγω δεν ειμαι στο ελαχιστο μαμακιας, και οχι μονο αυτο αλλα απεχθανομαι την νοοτροπια του στυλ "η μανα μου το εκανε ετσι" κτλ.

ουτε μπαμπακιας ειμαι. Για την ακριβια, αγαπω την οικογενια μου αλλα απο μακρυα και αγαπημενοι, για τα σαββατοκυριακα κτλ ειναι καλοι, αλλα μεχρι εκει.

απο την αλλη, ξερω ελαχιστες γυναικες που να μην αφηνουν τη μανα τους να τις βλεπει γυμνες μεχρι 45 χρονων και που τους λενε μεχρι τι χρωμα βρακι φορανε ΚΑΙ να μιλανε με τις μαναδες τους 20 λεπτα καθε μερα στο τηλεφωνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
lilith:

κανεις λαθος, εγω δεν ειμαι στο ελαχιστο μαμακιας, και οχι μονο αυτο αλλα απεχθανομαι την νοοτροπια του στυλ "η μανα μου το εκανε ετσι" κτλ.

ουτε μπαμπακιας ειμαι. Για την ακριβια, αγαπω την οικογενια μου αλλα απο μακρυα και αγαπημενοι, για τα σαββατοκυριακα κτλ ειναι καλοι, αλλα μεχρι εκει.

απο την αλλη, ξερω ελαχιστες γυναικες που να μην αφηνουν τη μανα τους να τις βλεπει γυμνες μεχρι 45 χρονων και που τους λενε μεχρι τι χρωμα βρακι φορανε ΚΑΙ να μιλανε με τις μαναδες τους 20 λεπτα καθε μερα στο τηλεφωνο.

:hmm: :hmm: :hmm:
Δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω, αφού δεν σε γνωρίζω προσωπικά και γι΄ αυτό και δεν μπορώ να ισχυριστώ το αντίθετο... :worry: :worry: :worry:

Αυτό όμως, που θα ήθελα να προσθέσω εδώ είναι, πως αν είναι έτσι όπως τα λες..., τότε,
εσύ θα είσαι "η εξαίρεση..., η οποία όμως επιβεβαιώνει τον κανόνα..." ;) ;) ;)

.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Τι μ'ενοχλεί στο σύντροφό μου....Χμμμ, τόσο καιρό απέφευγα να απαντήσω εδώ γιατί η λίστα είναι ατελείωτη μεν (αλλά έτσι κι αλλιώς τα έχω ψιλοαναφέρει σε άλλα threads)...Απ'την άλλη δε, προσπαθώ να μην τα πολυσκέφτομαι κιόλας, γιατί έχω πάρει απόφαση να τα υποστώ εφ'όρου ζωής (Κύριε ελέησον!!)!
Καταρχήν η έλλειψη σεβασμού! Σεβασμός μηδέν! Η Aretha Franklin είναι αυτή που τραγουδούσε το αρ-ι-ες-πι-ι-σι-τι (R-E-S-P-E-C-T)? Κάτι θα τραβούσε κι αυτή φαίνεται και το μελλοποίησε...Για το σύντροφό μου, ο οποίος είναι δηλωμένος μισογύνης (του αρέσουν οι γυναίκες σαν όντα για φίκι-φίκι, για μαγείρεμα, για γέννες και τα τοιαύτα, αλλά σαν όντα με αξιόλογο μυαλό ΚΑΘΟΛΟΥ... Τις θεωρεί κατώτερες!!Ναι, κι όμως...ο σύντροφός μου είναι αυτός...).
Βασική αιτία λοιπόν η έλλειψη σεβασμού στην οποία οφείλονται και πολλά άλλα που συμβάλλουν στο να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε σα πολιτισμένοι άνθρωποι!
Από κει και πέρα με ενοχλούν πολύ οι παρωπίδες που έχει βάλει και δεν ανοίγει το μυαλό του εύκολα για νέες ιδέες.
Και αυτό για τους μαμάκιδες που είπε κάποια πριν (σόρυ δε θυμάμαι ποιά...), ισχύει για τους περισσότερους σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό. Συγκεκριμένα στον δικό μου ισχύει σε μεγάαααααααλο βαθμό, κάτι που το διαπιστώνω όλο και περισσότερο (η μαμά μου το κάνει έτσι, η μαμά μου το κάνει αλλιώς, η μαμά μου δε τα έλεγε αυτά κλπ κλπ κλπ. Αλλά και με άλλο τρόπο...υποχθόνιο πχ μου λέει κάτι που είμαι σίγουρη ότι του είπε η μαμά του να μου το πει. Φυσικά, αν τον ρωτήσεις περί μαμακίασης, θα πει ότι ουδεμία σχέση έχει με τέτοια).
Τέλος, κάποια αρνητικά χαρακτηριστικά που έχει κάποιος από βρέφος (νευρικός πχ), να μην προσπαθεί έστω και λίγο να τα μετριάσει στη σχέση του, για να μην πληγωθεί ο σύντροφός του. Ε, όπως καταλάβατε, νευρικός ο δικός μου μέχρι αηδίας, το έχει δέσει σχοινί-κορδόνι, ότι αυτό είναι και αυτό θα παραμείνει και σ'όποιον αρέσει! Νομίζω, ότι καλό είναι, να προσπαθούσε έστω λίγο, να γίνει καλύτερος σ'αυτόν τον τομέα. Έτσι θα είχαμε γλιτώσει πολλούς καυγάδες σίγουρα, γιατί και δίκιο να έχει, το χάνει με τον τρόπο που το λέει.
[και ας κλείσω εδώ, γιατί δεν μπορώ να γράφω μέχρι αύριο...]:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Aayla, να ρωτίσω κάτι κι αν θες μου απαντάς γιατί είναι και προσωπικό το θέμα! Όλα αυτά τα αρνητικά τα είχε δείξει πριν το γάμο ή ξαφνικά παρουσιάστηκαν; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Όλα τα σφάλματα κι οι ιδιοτροπίες συγχωρούνται... Κι ο εγωισμός... Χμμμμ και η ζήλεια... Αλλά αν καταλάβω ότι αρχίζει και τα ψέματα θα ψάχνω topic με θέμα "τι με απασχολεί στο πρώην ήμισυ"!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Aayla, να ρωτίσω κάτι κι αν θες μου απαντάς γιατί είναι και προσωπικό το θέμα! Όλα αυτά τα αρνητικά τα είχε δείξει πριν το γάμο ή ξαφνικά παρουσιάστηκαν; :worry:

Vkey μου, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να σου απαντήσω...Όχι, δεν είχε δείξει καμία τάση για καταδυνάστευση από την αρχή. Ε, στην αρχή, όπως όλο τα ζευγαράκια, ήμασταν στις γλύκες, οπότε και οι δύο δεν αφήναμε εύκολα, με τις δικές μας παραξενιές, γκρίνιες και εγωισμούς να πληγώσουμε ο ένας τον άλλο. Σιγά-σιγά αρχίσαμε κι οι δυο να παίρνουμε περισσότερο "αέρα" και να βγάζουμε και το άλλο μας εγώ με τα νεύρα, τις φωνές και τα λοιπά, αλλά πάντα τα ξαναβρίσκαμε γρήγορα, γιατί κι οι δυο το μετανιώναμε (εεε, όχι πάντα κι οι δυο δλδ....Συνήθως εγώ υποχωρούσα:mad: ). Όλα αυτά ΠΡΙΝ το γάμο. ΜΕΤΑ το γάμο, άρχισε να έχει περισσότερες απαιτήσεις και να βάζει περισσότερους περιορισμούς, όρους κλπ. Άρχισε να συμπεριφέρεται σιγά-σιγά διαφορετικά και στο βωμό του γάμου να θυσιάζει κατά κάποιο τρόπο τον έρωτά μας. Και ειδικά μετά τα παιδιά. "Καραμελίτσες" τύπου "παντρεμένη με παιδιά και να..." πρόσθεσε σ'αυτή τη φράση χίλια δυο πράγματα..., ήταν συνέχεια στο στόμα του. Κατά τη δική του λογική πχ δεν είναι σωστό να δουλεύω πια, δεν είναι σωστό να βγαίνω μόνη με φίλες, πρέπει να είμαι τυπικότατη με όλο το σόι, τηλέφωνα, επισκέψεις κλπ κλπ κλπ...Για να μη μακρυγορώ και βγω off-topic, όλη αυτή η καταπίεση ΜΕΤΑ το γάμο, και όλες αυτές οι απανωτές υποχρεώσεις και τα πρέπει και τα μη, μ'έκαναν κι εμένα πιο ευάλωτη και νευρική και αγχώδη, με αποτέλεσμα κι αυτός, αντί να δει τι πρέπει να γίνει, ώστε να είμαστε κι οι δυο ικανοποιημένοι, να σφίγγει όλο και περισσότερο τα λουριά και όλο και περισσότερο να με υποβιβάζει και επιοικώς-επιοικώς να με καταδυναστεύει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Η έλλειψη σεβασμού απέναντί μου δλδ ήρθε καθαρά μετά το γάμο. Ο εγωισμός και τα νεύρα υπήρχαν ήδη από πριν.
Τι να κάνουμε τώρα;...:worry: Παλεύει ο ένας τον άλλο...:( :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Η υπερβολή και έπειτα (αφού ο υποψήφιος γίνει νυν) η ισοπέδωση της υπερβολής και το απόλυτο ξενέρωμα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top