Τι πρέπει να γίνει αν το Ιράν συνεχίσει το πυρηνικό του πρόγραμμα;

Τί πιστεύετε ότι πρέπει να γίνει αν το Ιράν συνεχίσει το πυρηνικό του πρόγραμμα?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 35)
  • Τίποτα απολύτως. Δικαιούται να αποκτήσει πυρηνική τεχνολογία

    Ψήφοι: 20 57.1%
  • Οικονομικό εμπάργκο

    Ψήφοι: 10 28.6%
  • Οικ. εμπάργκο και αεροπορικές επιδρομές από Η.Π.Α - Συμμάχους, εναντίον των Πυρ. εγκαταστάσεών του.

    Ψήφοι: 1 2.9%
  • Οικ. εμπάργκο, αεροπορικ. επιδρομές εναντίων πυρην εγκαταστ. και στρατιωτικών στόχων

    Ψήφοι: 2 5.7%
  • Εισβολή και κατοχή της χώρας από τους συμμάχους - όπως στο Ιράκ

    Ψήφοι: 2 5.7%
  • Πυρηνική επίθεση από Η.Π.Α - Συμμάχους.

    Ψήφοι: 0 0.0%

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
τι λόγος μας πέφτει?...... να υποθέσω ότι το λες ελαφρώς ειρωνικά ή το εννοείς? :thinking:
"Ελαφρώς" ειρωνικά...Πές το κι έτσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Ποτε θα γινει η επισκεψη; Αν εγινε, τελικά πήρε το OK;

Σήμερα έγινε η επίσκεψη - αστραπή. Έφυγε ήδη από την Ελλάδα. Επίσημα η Ελληνική κυβέρνηση επιμένει ότι θα πρέπει να εξαντληθούν όλα τα περιθώρια που παρέχει η διπλωματία. Ανεπίσημα, κόβω τη φτερούγα μου :D ότι της είπε ναι σε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ουφ... οκ....
είναι κάποιες στιγμές που ενώ όλα μου φαίνονται πολύ ξεκάθαρα, προτιμώ να ζητάω επιβεβαίωση... δεν μου αρέσουν καθόλου μα καθόλου τα συμπεράσματα που μπορεί να βγάλω από μόνη μου :redface:
κι όχι τίποτα άλλο αλλά παρακολουθώ και το θέμα και δεν γράφω γιατί νοιώθω ΠΛΗΡΩΣ καλλημένη από εσένα συνεχώς! σάλταρα! λέω λες...??!!!??!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εντωμεταξύ αυτή τη στιγμή βλέπω και ειδήσεις και μόλις άκουσα την Ράις να λέει ότι δεν συζητήθηκε με την Ντόρα το θέμα "Αδειών" γιατί λέει δεν ήταν στην... ατζέντα!!! προφανώς το είχαν στο σημειωματάριο :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Οι Τούρκοι έμαθα ότι έδωσαν την πλήρη συμπαράστασή τους στις ΗΠΑ στο θέμα του Ιράν. Φυσικά "είναι υπερ της διπλωματικής οδού" και αυτοί!

Όλοι είναι υπέρ της ειρήνης, αλλά ένας δεν προτείνει διπλωματική λύση. Είναι που είναι στενόμυαλοι οι Ιρακινοί και διψασμένοι για εξουσία οι Αμερικάνοι, τώρα που όλοι απλά περιμένουν τον πόλεμο να δούμε τι θα γίνει!

Θα το φάμε το κεφάλι μας με αυτά τα (μπιπ)πυρηνικά!!! Αναρωτιέμαι πόσοι μήνες μας χωρίζουν από τον 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Το Ιράν δεν πρόκειται να κάνει πίσω, αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Στις 2 Μαίου, το θέμα θα συζητηθεί στο συμβούλιο ασφαλείας του Ο.Η.Ε. Εκεί θα ανακοινωθεί η πρόοδος των Ιρανών στη πυρηνική τεχνολογία από το Δρ. Μοχαμεντ Ελ Μπαραντέι, (Πρόεδρος επιτροπής ατομικής ενέργειας) οι δυνατότητές τους, όπως και το αν προτίθενται να κάνουν πίσω στο θέμα του εμπλουτισμού Ουρανίου. Αν δε βρεθεί κάποια λύση, τότε πιθανόν να ανακοινωθούν κυρώσεις. Λέω πιθανόν, γιατί Ρωσία και Κίνα αντιδρούν για διαφορετικούς λόγους η καθεμία. Σε αυτή τη περίπτωση δεν αποκλείεται να ανακοινωθούν κυρώσεις από κάποιες χώρες μεμονωμένα και οχι από το συμβούλιο ασφαλείας. Το επόμενο βήμα το φανταζόμαστε όλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
ουφ... οκ....
είναι κάποιες στιγμές που ενώ όλα μου φαίνονται πολύ ξεκάθαρα, προτιμώ να ζητάω επιβεβαίωση... δεν μου αρέσουν καθόλου μα καθόλου τα συμπεράσματα που μπορεί να βγάλω από μόνη μου :redface:
κι όχι τίποτα άλλο αλλά παρακολουθώ και το θέμα και δεν γράφω γιατί νοιώθω ΠΛΗΡΩΣ καλλημένη από εσένα συνεχώς! σάλταρα! λέω λες...??!!!??!!! :P
Fear not αγαπητή ΚΕ!:)
Ποτέ δεν κάνει κακό να επιβεβαιώνεις πράγματα.Ειλικρινά με τιμά αυτό που λες για το συγκεκριμένο θέμα.
Το link που έβαλα πιο πάνω νομίζω είναι αρκετά κατατοπιστικό.Το ωραίο είναι βλέπει τα πράγματα καθαρά με γνώμονα τα αμερικανικό συμφέρον ο συγγραφέας και πάλι καταλήγει στο προφανές, ότι ο πόλεμος δε θα βοηθήσει κανέναν.Η περίπτωση διαφέρει αρκετά από του Ιράκ και το επόμενο βήμα χρειάζεται λίγος χρόνος πριν μπορέσουμε να το φανταστούμε.Ελπίζω δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThyClub

Νεοφερμένος

Ο ThyClub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μα καλά τόσες σελίδες με ποστ για κάτι που είναι προαποφασισμένο; Πόλεμος θα γίνει για τον γνωστό λόγο:

Διαφήμιση των νέων αμερικανικών όπλων:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Θα το φάμε το κεφάλι μας με αυτά τα (μπιπ)πυρηνικά!!! Αναρωτιέμαι πόσοι μήνες μας χωρίζουν από τον 3ο Παγκόσμιο Πόλεμο... :/:
θα διαφωνησω ... Καμια χωρα δεν θα τολμησει να πεταξει στον αερα τον πολιτισμο της μονο και μονο να τσακωθει ή να υπερασπιστη την αμερικη ;) ... Τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Πίστευε, αλλά τα λεφτά κάνουν πάρτυ και ισοπεδώνουν πολιτισμούς, αξίες, ήθη και ό,τι άλλο μπορεις να φανταστείς..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Mα ακομη και οι "νικητες" θα χασουν πολλα ... παρα πολλα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
πάρτο (Κοντο)λίζα και κάντο κορνίζα
και βάλτο στη μπρίζα να κάνεις σουξέ....

κόλωσαν οι δικοί μας να της το τραγουδήσουν.

εγώ πάντως δε ξέρω τι να διαλέξω. Οτι και να γίνει, το θέμα είναι ότι εγώ και εσύ και εσύ και εσύ,ό λ ο ι μας θα ξετιναχτούμε οικονομικώς.

ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΣΑΣ ΟΡΕ.ΘΑ ΦΥΣΑΩ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΑΝΑΨΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Mα ακομη και οι "νικητες" θα χασουν πολλα ... παρα πολλα ...

Δεν νομίζω πως θα χάσουν περισσότερα από αυτά που θα κερδίσουν. Οι νικητές καταρχήν θα είναι σίγουρα οι ΗΠΑ. Μακριά από το σπίτι τους, τι έχουν να φοβηθούν; Θεωρούν ότι εφόσον δεν καταστρέφουμε το "σπίτι μας", όλα είναι εντάξει...

Δυστυχώς (ή ευτυχώς!; :devil:) τα πράγματα δεν είναι έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δεν με καταλαβες μοναχε ... εγω μιλαω για την περιπτωση παγκοσμιου πολεμου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Και εγώ για αυτή την περίπτωση μιλάω...

Εσύ πιστεύεις ότι όταν λέμε Παγκόσμιος Πόλεμος, σημαίνει ότι ο πόλεμος πάει σε όλες τις χώρες; Απλά θα γίνει στην Μέση Ανατολή και θα συμμετέχουν αρκετές χώρες.

Βέβαια το χειρότερο σενάριο είναι να επεκταθεί ο πόλεμος μέσω της τρομοκρατίας σε όλο τον "κόσμο" (=Ευρώπη, ΗΠΑ) και μάλιστα να γίνει Ισλάμ VS Χριστιανισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Εσύ πιστεύεις ότι όταν λέμε Παγκόσμιος Πόλεμος, σημαίνει ότι ο πόλεμος πάει σε όλες τις χώρες; Απλά θα γίνει στην Μέση Ανατολή και θα συμμετέχουν αρκετές χώρες.

Βέβαια το χειρότερο σενάριο είναι να επεκταθεί ο πόλεμος μέσω της τρομοκρατίας σε όλο τον "κόσμο" (=Ευρώπη, ΗΠΑ) και μάλιστα να γίνει Ισλάμ VS Χριστιανισμός...

Nαι, βασικά δεν είχα σκεφτεί την περίπτωση που αναφέρεις εσύ. Αν και αυτο που φοβαμαι ειναι η τρομοκρατία και κυρίως λόγου του ισλαμ. Είναι υπερβολικά φανατισμένοι και φοβάμαι ότι ακόμη και η ελλάδα κινδυνεύει μιας και έδωσε το Ok στην ραις :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ελπίζω όμως πως δεν θα συμμετέχουμε με στρατιωτική δύναμη!!! Αυτό θα είναι πραγματική καταστροφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Nαι, βασικά δεν είχα σκεφτεί την περίπτωση που αναφέρεις εσύ. Αν και αυτο που φοβαμαι ειναι η τρομοκρατία και κυρίως λόγου του ισλαμ. Είναι υπερβολικά φανατισμένοι και φοβάμαι ότι ακόμη και η ελλάδα κινδυνεύει μιας και έδωσε το Ok στην ραις :/:
Δες τον 2ο παγκόσμιο πόλεμο: πόλεμος στην Ευρώπη κυρίως, που συμμετείχαν κι άλλα κράτη.Δεν ξέρω αν το έδαφος των ΗΠΑ δέχτηκε καμία επίθεση πέρα από αυτή στο Περλ Χάρμπορ.
Exp θεωρείς ως δεδομένο ότι οι μουσουλμάνοι είναι φανατισμένοι επειδή είναι μουσουλμάνοι.Δεν ξέρω πώς σου έχει κολλήσει αυτό αλλά είναι 100% λάθος.Μπορούμε να ξεκινήσουμε πολύ μεγάλη συζήτηση για το γιατί πολλοί από τους αραβικούς λαούς έχουν φτάσει σε τέτοια σημεία απελπισίας, ώστε παιδιά κάτω των 18 να κάνουν επιθέσεις αυτοκτονίας.Δεν τα βάλανε ξαφνικά όλοι με την Αμερική γιατί έτσι τους είπε το Κοράνι.
Η Ελλάδα κατά τη γνώμη μου δεν κινδυνεύει γιατί δεν έδωσε τίποτα στη Ράις.Η Ράις πήρε ότι ήταν να πάρει από μόνη της και απλά ήρθε εδώ να το ανακοινώσει κι όχι να το διαπραγματευτεί.Και αναλογικά με το μέγεθός της (είμαστε αρκετά μικρή χώρα όπως και να το κάνουμε), στην Ελλάδα ακούγονται και αρκετές αντίθετες φωνές.Παραδοσιακά έχουμε καλές σχέσεις με τον αραβικό κόσμο.Ψευτοδιλήμματα του τύπου "ή μαζί μας ή με τους τρομοκράτες, γιατί η τρομοκρατία έχει ως στόχο όλο τον ελεύθερο κόσμο" είναι απλά αστεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Ελπίζω όμως πως δεν θα συμμετέχουμε με στρατιωτική δύναμη!!! Αυτό θα είναι πραγματική καταστροφή!

Στα φανερά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ με τίποτα να δώσουμε στρατιώτες....
Θα γίνει μετά πραξικόπημα να πέσει η κυβέρνηση :P

Τώρα στα κρυφά... δεν ξέρω.... δεν μπορώ να ξέρω....
Σίγουρα πάντως θα στείλουμε "παρατηρητές" καθώς και ιατρική βοήθεια (όχι σαν Ελλάδα αλλά σαν μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Δες τον 2ο παγκόσμιο πόλεμο: πόλεμος στην Ευρώπη κυρίως, που συμμετείχαν κι άλλα κράτη.Δεν ξέρω αν το έδαφος των ΗΠΑ δέχτηκε καμία επίθεση πέρα από αυτή στο Περλ Χάρμπορ.
Exp θεωρείς ως δεδομένο ότι οι μουσουλμάνοι είναι φανατισμένοι επειδή είναι μουσουλμάνοι.Δεν ξέρω πώς σου έχει κολλήσει αυτό αλλά είναι 100% λάθος.Μπορούμε να ξεκινήσουμε πολύ μεγάλη συζήτηση για το γιατί πολλοί από τους αραβικούς λαούς έχουν φτάσει σε τέτοια σημεία απελπισίας, ώστε παιδιά κάτω των 18 να κάνουν επιθέσεις αυτοκτονίας.Δεν τα βάλανε ξαφνικά όλοι με την Αμερική γιατί έτσι τους είπε το Κοράνι.
Μου φτάνει το Περλ Χάρμπορ. Όσο για τον φανατισμό δεν λεω οτι ειναι η μοναδικη θρησκεια που κανει τετοια, ο χριστιανισμος εχει κανει πολυ χειροτερα, αλλα αυτη την στιγμη ειναι η μοναδικη. Μπορει οι μουσουλμάνοι να μην εχουν τοσο κολλημα με εμας, ας μην ξεχναμε οτι υποτιθεται οτι εχουμε καλες σχεσεις, αλλα με ΟΛΟΥΣ τους ευρωπαίους εχουν, τουλαχιστον οσες επαφες ειχα με αυτο το πολιτισμο, που κυριως "περιοριζονται" στο Internet, αυτη την εντυπωση μου εδωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top