Όταν σας νευριάζουν πώς θα αντιδράσετε; Θα το πείτε;

koz

Νεοφερμένος

Ο koz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Παντως εαν γινει κατι που θα με ενοχλησει θα στο πω εκεινη την στιγμη και ηρεμα.
Αυτό είναι μάλλον και το πιο σωστό! Επειδή με αυτό τον τρόπο καταφέρνεις να διατηρείς τις ισορροπίες. Ειδικά με τους δικούς σου ανθρώπους, με τους οποίους είναι καλό, σε κάθε περίπτωση ,να είσαι ειλικρινής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Όταν κάποιος φίλος ή το αγόρι σας ή κάποιος απο την οικογένεια σας κάνει κάτι που σας ενοχλήσει ή σας νευριάσει ή σας στεναχωρήσει,κάτι σας κάνει τελος πάντων!
Εσείς πως θα αντιδράσετε??Θα το πείτε εκείνη την στιγμη?θα το σκεφτείτε και μετά θα μιλήσετε??η δεν θα πείτε τίποτα??


Αναλογως! Αν ειναι κατι ανευ σημασιας, θα το προσπερασω!
Αν με πειραξει σιγουρα θα πω αμεσως οτι με ενοχλει/πειραζει, ετσι ωστε να μην ξανα συμβει για το καλο και των δυο. Ο τροπος που θα το πω/αντιδρασω ειναι αγνωστος.. Η αντιδραση μου πολλες φορες σε τετοια πραγματα δεν ειναι ιδανικη, αλλα.. ολοι εχουμε αδυναμιες! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Αν με νευριάσει κάποιος θα αντιδράσω διαφορετικά ανάλογα με το ποιός με νευριάσει: Αν με νευρίασε ο άντρας μου και δω ότι με παίρνει, θα αρχίσω να φωνάζω χωρίς φόβο και πάθος [...] (αν δε με παίρνει, θα το βουλώσω και θα τα "μαζέψω" γι'άλλη φορά), αν με νευρίασε άλλος δικός μου επίσης θα φωνάξω, αν με νευρίασαν στη δουλειά, θα το καταπιώ και η ζωή συνεχίζεται...
Πιστεύω πάντως ότι η πιο "υγιής" αντιμετώπιση είναι να πεις στον άλλο την αντίθετη γνώμη που έχεις ήρεμα, αφού πρώτα σου περάσει το αναψοκοκκίνισμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Αν ήταν κάποιο κοντινό μου άτομο αυτό που με νευρίασε, θα του το έλεγα αμέσως, χωρίς φασαρίες και εκνευρισμούς. Αλλωστε πολύ συχνά νευριάζουμε με κάτι που έγινε καταλάθος, χωρίς κάποιος να έχει πρόθεση να μας νευριάσει.
Αν πάλι δεν έχω και μεγάλη άνεση με το άτομο που με νευρίασε, εξαρτάται το τι ακριβώς έχει γίνει. Μπορεί να το αφήσω να περάσει έτσι, μπορεί και να τσακωθώ. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Ανάλογα... υπάρχουν φορές που τα παίρνω στο κρανίο και φωνάζω/μιλώ έντονα (αυτό συμβαίνει με τα άτομα που αισθάνομαι δίπλα μου) και σε άλλες φάσεις που τα κρατάω μέσα μου μέχρι που σκάω!:mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Ανάλογα με το ποιος και με το πόση χοντρή θα είναι η βλακεία που θα κάνει.Μερικές φορές το λέω αμέσως :rtfm: και άλλες φορές το κρατάω μέσα μου μέχρι να :mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Αν ειναι ατομο που εκτιμω δε θα του πω τιποτα εκεινη τη στιγμη.θα του κανω τη κουβεντα οταν θα ηρεμησουν λιγο τα πραγματα.Τη στιγμη που ειμαστε νευριασμενοι παντα λεμε ασχημες κουβεντες γιαυτο ψυχραιμια και peace.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
του την λεω στα ισα δεν μπορω να το κραταω μεσα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ανάλογα τον άνθρωπο, αν είναι άτομο που δεν με ενδιαφέρει μπορεί και να κάνω το κορόιδο αν τον έχω χεσμ*** φυσικά και δεν θα του δήξω ότι θύμωσα! Αν μου σπάσει τα νευρα όμως, μπορει να του σπάσω και εγώ (κανα-δυο πλευρά!):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλώς ή κακώς..είμαι από τα άτομα που εξωτερικεύουν τα συναισθήματα τους...
το ότι αντιδρώ είναι το μόνο σίγουρο..το πόσο έντονη μπορεί να είναι αυτή η αντίδραση εξαρτάται από το άτομο που έχω απέναντί μου και το λόγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Oh yes !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powder

Νεοφερμένος

Η Powder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Δυστηχώς για μένα τα κρατάω ολα μέσα μου..δεν μιλάω αλλα κατεβάζω ρολά..κοινώς μούρη μέχρι το πάτωμα κι ακόμα πιο κάτω :redface: και φυσικά αφου τα κρατάω και τα μαζεύω κάποια στιγμή...ΣΚΑΩ..κάνω ενα μπαμ..και γινεται της τρελλής!..το παλέυω ομως..οσο μπορώ..να μπω στο "σωστό" κατ'εμε δρόμο..να τα λέω την ωρα ακριβώς που με ενοχλούν!..ε..εχω μέλλον ..αλλα η προσπάθεια μετράει..σωστά?!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αν είναι χοντρό θα φάει μπινελίκια, αν δεν θα τον αγνοήσω.

ΥΓ : Και στις δύο περιπτώσεις θα έπρεπε να τον αγνοήσω αλλά κάποιον πρέπει να βρίσω και εγώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Δύσκολα νευριάζω αλλά ποτέ αναίτια & πάντα θα φανεί.Δεν χρειάζεται να πώ κάτι συγκεκριμένο, μία γκριμάτσα πολλές φορές είναι αρκετή.Ισχυει για δικούς & ξένους.Η μεγάλη διαφορά είναι οτι με αγνώστους, όταν ο θυμός αγγίζει...κόκκινο,η γκριμάτσα δεν αρκεί για να τον κατευνάσει...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Όταν νευριάζω δεν μπορώ να το κρατήσω μέσα μου, αντιδρώ και το λέω αμέσως ακόμα και αν απ' αυτό μπορεί να υποστώ κάποιες κυρώσεις....:redface: Μου αρέσει να είμαι ξεκάθαρη... Το θεωρώ πολύ άσχημο να έχει κάτι κάποιος μαζί σου και να μη το λέει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Πιστεύω ότι το ιδανικό είναι να μην αντιδράει κάποιος αμέσως και εν βρασμό ψυχής, αλλά ούτε και να το αφήνει να περνάει έτσι.

Καλό είναι να ηρεμίσει και να ασχοληθεί μ΄αυτό αργότερα.

Το πιο σημαντικό για μένα όμως είναι να ψάχνει ο καθένας μέσα του γιατί νευριάζει, και πώς θα καταφέρει να μη φτάνει σε κατάσταση θυμού, γιατί σίγουρα είναι κάτι που μας φθείρει όλους.:hmm:

Εγώ δε λέω ότι τα κάνω όλα αυτά. Όμως προσπαθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Δεν νευριάζω εύκολα και θεωρώ ότι αντιμετωπίζω με ψυχραιμία και λογική τις περισσότερες καταστάσεις..

Αν λέω αν όμως προκληθώ πολλές φορές από το ίδιο άτομο και ενώ μπορεί να ξέρει ότι ενοχλούμαι και δεν καταλαβαίνει με το καλό μετά δεν έχω ουδεμία ευθύνη για τα επακόλουθα..:angry: :knife: :kill: :vava: :beating: :mpinelik: :rant: :mad17:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Έχει συμβεί πολλές φορές και, όπως είναι φυσικό αντέδρασα, (αν και λίγο έντονα:redface:) γιατί ήξερα ότι είχε άδικο σε αυτό που έλεγε και δεν αντέχω με τίποτα κάποιος να κάνει λάθος και να βγαίνει και από πάνω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
παντως οχι και με τοση θυληκοτητα :P
φωναζω , βριζω , και οταν νευριασω παρα πολυ σπαω και πραγματα :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top