Σκηνή ή σουίτα;

Μου αρέσει να κάνω διακοπές....

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 100)
  • Μόνο σε πολυτελή ξενοδοχεία με όλες τις ανέσεις μου

    Ψήφοι: 18 18.0%
  • Σε ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα πιο οικονομικά

    Ψήφοι: 45 45.0%
  • Με την σκηνή μου όπου λάχει

    Ψήφοι: 26 26.0%
  • Συνήθως ακολουθώ αυτό που θέλουν οι πολλοί

    Ψήφοι: 11 11.0%

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
απο ένα σακ βουαγιάζ ο καθένας με μαγιώ,μια δυο αλλαξιές,καλλυντικά(εννοώντας βούρτσες,αποσμητικό,σαμπουάν κλπ.) και δύο ΧΤ 600 (όλο το γέλιο είναι να δέσεις τα πράγματα με το χταπόδι εκεί:D ), γυαλιά ηλίου και φύγαμε.
αντιπαραθέτω ένα σακβουαγιάζ με μαγιό, πετσέτες, βούρτσες, σαμπουάν, 2-3 αλλαξιές, κλπ στο πόλο ή στο φιέστα (αναλόγως ποιο από τα δύο τουτούνια θα πάρουμε).

μεχρι εδώ πάντως πας καλά, δεδομένου των 2 ΧΤ.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
:σκηνή 4ατόμων (τον ίδιο χώρο με τις δύο μικρές πιάνει),σφυρί,μαχαίρι,φακός,τραπεζάκι,γκαζάκι,ψυγειάκι,στρώματα,σκουπακι,ντουζιέρα(την οποία δεν έχω χρησιμοποιήσει και ποτέ οπότε δεν την πολυκουβαλάω).
εδώ μου τα χαλάς:P
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
απλά δεν μου αρέσει να απορρίπτεται τίποτα χωρίς να δοκιμαστεί;)
ετς γουστάρς, έτσι κάνεις. Εύγε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Λοιπόν ξενοδοχείο με χίλια....Δεν έχω κάνει camping ποτέ....Βασικά προτιμώ να μην κάνω καθόλου διακοπές από το να ζήσω στη φύση.....

Θέλω την ανεσούλα μου, το κρεββατάκι μου, το προσωπικό μου χώρο στο μπάνιο και aircodition για τις αφόρητες ζεστές βραδιές ειδικά αν θες να ζεσταθείς κι άλλο 8)

Δεν μπορώ να είμαι με την αλμύρα συνέχεια πάνω μου....Θέλω ζεστό μπανάκι και πεντακάθαρα σεντονάκια....Ούτε να φοβάμαι για τα ζωήφια, ούτε να μ'ενοχλεί η άμμος, ούτε να θέλω να το κάνω και να σκέφτομαι ότι όλοι οι γύρω έχουν καταλάβει ότι βγάζω τα ματάκια μου και μου αρέσει κιόλας :P

Πάω διακοπές να ξεκουραστώ και να χαλαρώσω χωρίς να έχω το άγχος για ο,τιδήποτε!Κι επειδή είμαι και κακομαθημένη, θέλω να ξυπνάω φρέσκια- φρέσκια και όχι πιασμένη ολόκληρη 8)

Ξέχασες το πρωινό στα ξενοδοχεία !!!!
Λουκάνικα, φρυγανιές, αυγά, κτλ κτλ κτλ, ειδικά αν κάνεις και μια βουτιά στην πισίνα πρωί πρωί είναι όλα τα λεφτά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Δεν με χαλάει τίποτα....
Και camping έχω κάνει πολλές σεζόν και σε ενοικιαζόμενα και σε ξενοδοχεία 5* ......
Για φέτος προτιμώ να τα Βρίσκω όλα έτοιμα(να δουλεύουν οι άλλοι για μένα) και εγώ απλά να κάάάάθομαι στην παραλία ή να τριγυρίζω να βλέπω αξιοθέατα ή να μπεκρουλιάζω σε κανά μπαράκι......από το να είμαι σε καποιο camp και να έχω στο μυαλό μου στο ψυγείο- για το αν έχει λιώσει ο πάγος ή όχι-, ή στο ψωμί που το έχω κρεμασμένο σε κάποιο κλαδι δέντρου- αν τρυπώσανε μέσα μυρμυγκάκια- ,ή στο ντουζ - για το άν θα μείνει και μια στάλα ζέστο νεράκι και για μένα- ,ή στις τουαλέτες - αν μου έμεινε καθόλου χλώρινη από το μπουκάλι που αγόρα την προηγούμενη μέρα-......
ΞΕνοδοχείο και 10* μη σου πω........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
ούτε να θέλω να το κάνω και να σκέφτομαι ότι όλοι οι γύρω έχουν καταλάβει ότι βγάζω τα ματάκια μου και μου αρέσει κιόλας :P

και στο ξενοδοχείο σε ακούνε, νι. άτιμα εξάτρυπα τούβλα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ πάω όπου να ναι αρκεί να μην αρρωστήσω και φέτος. σιχτίρ :mad:

ψ. πάντως θα προσπαθήσω να αποφύγω κάμπινγκ με ιταλούς, εκτός κι αν έχω βουλωμένη μύτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Ωραίο thread, kleftroula...γι'αυτούς δλδ που θα κάνουν καλοκαιρινές διακοπές, γιατί εγώ...σνιφ..κλαψ...έχω χρόοοοοοονια να κάνω διακοπές το καλοκαίρι, λόγω δουλειάς και ούτε προβλέπεται δλδ στο προσεχές μέλλον.:(
Αρχική Δημοσίευση από epote:
..............αλλα το να πηγαινεις στη τουαλετα με φτιαρι, να φοβασε να πηδηχτεις σαν ανθρωπος γιατι βρομας τοσο πολυ που ακομα και τα κουνουπια σε αποφευγουν και το να πολεμας το βραδυ κρατοντας ως μονο φως ενα fluorecant stick (χρωματος κοκκινου) το τεραστιο λευκο κτηνος που φτυνει μαλακιες απο το **** του (dont ask) ..........ναι εχει χαβαλε, ειχαμε γνωρισει κατι κοπελιες που η μια περπατουσε ξυπολητη και εφτυνε και η αλλη ρεβοταν ολο περιφανια (παλι καλα που δεν μας εκλασε)......... οι μαλακισμενες τυπησες που καθονται και βγαζουν φρυδια/ξυριζουν ποδια στις τουαλετες του καμπινγκ? Κοπελια ζεις σε μια σκηνη και κανεις μπανιο μια στις τρεις μερες, the gig is up. Το μονο χειροτερο απο αυτες ειναι οι καραγκιοζιδες που αφηνουν *****οτριχες/φλοκια/ουρα/χλεπες/****α σε καθε δυνατη επιφανεια.
..................
jesus i hate hippies.

epote....πολύ γέλιο!!:rofl: :lol: :lol::lol::lol::lol:


Αρχική Δημοσίευση από Nicko_McBrain:
Επειδή έχω μείνει αρκετές φορές σε ξενοδοχείο ενώ δεν έχω κάνει καθόλου κάμπινγκ,διαλέγω το 2ο γιατί πιστεύω πως με τους φίλους μου θα είναι καλή φάση.
Κάπως έτσι αισθάνομαι κι εγώ, αλλά ψήφισα την τελευταία επιλογή, γιατί αυτό συνήθως συμβαίνει...:mad: (πάω όπου πάει η παρέα...στις χειμερινές διακοπές τουλάχιστον). Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου, θέλω απεγνωσμένα να κάνω έστω μια φορά κάμπινγκ! ΜΙΑ! Μέχρι και σκηνή έχω πάρει, αλλά είναι ακόμα αχρησιμοποίητη...:( Δε λέω, μ'αρέσει κι η άνεση κι η χλιδή κλπ, αλλά αυτά μπορείς να τα απολαύσεις και άλλες εποχές. Το καλοκαιράκι, ειδικά εδώ στην Ελλάδα, με τέτοιο καιρό και τέτοια φύση και τέτοια θάλασσα, επιβάλεται για κατασκήνωση! Πιστεύω ότι θα είναι τέλεια! Ειδικά έτσι όπως τα περιέγραψε η Kleftra, το λαχταρώ ακόμα περισσότερο! Τώρα...το πότε θα το κάνω...Συνταξιούχα ίσως;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Αν και έχω ακούσει οτι κάποια κάμπιγκ είναι πολύ καλά οργανωμένα και δε σου λείπει (σχεδόν) τίποτα, προτιμώ ενοικιαζόμενα δωμάτια ή ξενοδοχείο, αναλόγως τα οικονομικά μου. Απλά επειδή τα θέλω όλα καθαρά και επειδή δεν μπορώ όλα αυτά τα ζωίφια και έντομα που μπορεί να βρεθούν μέσα σε μια σκηνή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Ξέχασες το πρωινό στα ξενοδοχεία !!!!
Λουκάνικα, φρυγανιές, αυγά, κτλ κτλ κτλ, ειδικά αν κάνεις και μια βουτιά στην πισίνα πρωί πρωί είναι όλα τα λεφτά!

Μην με κολάζεις μεσημεριάτικα κι έφαγα μόνο φασολάκια :P

Αρχική Δημοσίευση από dooo:
αι στο ξενοδοχείο σε ακούνε, νι. άτιμα εξάτρυπα τούβλα.:P

Ναι άλλα δεν βλέπουν μια σκηνή να κουνιέται πέρα δώθε και θέατρο σκιών λόγω του ημίφως που έχουμε :P τι; τσάμπα θέαμα να προσφέρω; no no no :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Μην με κολάζεις μεσημεριάτικα κι έφαγα μόνο φασολάκια :P



Ναι άλλα δεν βλέπουν μια σκηνή να κουνιέται πέρα δώθε και θέατρο σκιών λόγω του ημίφως που έχουμε :P τι; τσάμπα θέαμα να προσφέρω; no no no :P


:P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
την πρώτη φορά που δεν είχαμε τίποτα πέρα απο δυο σκηνες ούτε καν το σφυρί για να την στήσουμε λες και τα πασαλάκια θα καρφώνονταν μόνα τους στο χώμα

αστεια ιστορια:

μαζευομαστε 10 μαντραχαλαιοι και δυο κακομοιρα κοριτσακια να παμε ελευθερο καμπινγκ στη σαμοθρακη (πανεμορφη φυση).

παιρνουμε τα συμπραγκαλα, τις σκηνες, τις κονσερβες, τα fluorecant και τα μαχαιρια και ξεκιναμε. Εγω θα εμενα μαζι με ενα φιλο μου σε μια σκηνη 2 ατομων (στην οποια ειχα ξαναμηνει πολλακις με γονεις και φιλους).

τυπικα εγω εχοντας το μυαλο μου 10 ποντους πιο δεξια απο το κεφαλι μου πανω στο καραβι ανακαλυπτω οτι εχω 40 ευρω και τιποτα αλλο πανω μου για 15 μερες. Ταυτοτητες, καρτες ATM, φοιτητικα πασα γιοκ, ολα στο σπιτι ξεχασμενα. Ε δε χαθηκε και ο κοσμος αποφασιζουμε αφου επεσε η σχετικη καζουρα, αυτο ειναι το ολο νοημα, 15 μερες με 40 ευρω, αν χαλουσαμε παραπανω θα ηταν αποτυχια.

φτανουμε στη σαμοθρακη 15 δυσκολες ωρες μετα, περπαταμε και 4 χιλιομετρα φτανουμε στο δασος. Φανταστικο μερος, ηλιαχτηδες εμπαιναν απο το φυλοματα των δεντρων, ρυακι περνουσε απο πανω και απο κατω, οι κολυμπιθρες (η πως διαολο τα λεγανε) ηταν κοντα, βουνα για σκαρφαλομα ΚΑΙ κατι κοπελιες 10 μετρα πιο κει.

ξεκιναμε λοιπον να στησουμε σκηνες κτλ.

οι κοπελιες που ηταν μαζι μας δεν ειχαν φερει καριματ. Ως γνησιοι ιπποτες εγω και ο φιλος μου τους δινουμε τα δικα μας. Ανοιγω λοιπον τη σκηνη μας να τη στησω...

...και ανακαλυπτω οτι ειχα φερει μονο τον μουσαμα/τεντα που μπαινει απο πανω και το σφυρι.

πιστευω να μπορεις να αναλογιστεις κατασταση, 40 ευρω, ουχι σκηνη, μεσα στο δασος κοντινοτερος πολιτισμος στα 5 km.

τεσπα καταφεραμε και στριμοχτηκαμε 6 ατομα σε μια σκηνη για 4, ευτυχως μετα απο 4-5 μερες εφυγαν οι δυο οποτε επιβιωσαμε.

it gets better.

την ωρα που ψαχναμε πλατομα να στησουμε, βρισκουμε ενα "ανοιγμα" και παμε κουρασμενοι κατα κει. Ενα απο τα παλικαρια που ηταν μαζι αναιβαινει σε ενα πιο ψηλο εδαφος και λεει "ρε παιδια εδω ειναι κοιτη ποταμου, ειναι σιγουρα ασφαλες να κατασκηνοσουμε?"

ολοι μαζι τον γιουχαρουμε που λεει μαλακιες καλοκαιριατικα, το "ποταμι" ηταν ενα ελλεινο ρυακι 30 ποντους πλατος.

τρεις μερες μετα εβρεξε και κατεβασε νερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
σουϊτα δαγκωτό!!!!!
καλά, εντάξει, και ενα απλο δωματιακι δε με χαλαει διόλου, ΑΡΚΕΙ: να έχει κλιματισμο, ζεστο νερο και να ειναι καθαρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Καθ'ότι μεγάλο ψώνιο, θέλω τις χλιδές μου ακόμα και στις διακοπές. Βέβαια, το πορτοφόλι δεν ενδείκνυται για ξενοδοχεία άνω των 100 ευρώ/ημέρα, αλλά ψάχνωντας στο νετ όλο και κάτι καλό ανακαλύπτεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μπορώ να περάσω πάρα πολύ καλά και σε σκηνή (οργανωμένο κάμπινγκ ΠΑΝΤΑ) αλλά και σε σουίτα και σε μικρό δωμάτιο και φιλοξενούμενη και γενικώς δεν έχω πρόβλημα που θα μείνω ... το πρόβλημα που έχω είναι το ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ θα πάω τις διακοπές μου :P
Μου αρέσουν όλες οι φάσεις... θεωρώ ότι όλα έχουν την χάρη τους....
Περνάω πάρα πολύ καλά στο κάμπινγκ που πάντα γινόμαστε μια μεγάλη παρέα με τους γύρω γύρω (κι ας είναι και η Κυρία Νίτσα που τηγανίζει ψάρια.. ξέρεις τι βολικό μπορεί να αποδειχτεί αυτό? :P ) καθώς επίσης και στα χλιδάτα μουράτα χοτέλια που μου ανοίγουν τις πόρτες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
καλά,όχι ότι με χαλάει η σουίτα (:P),αλλά δε βαριέσαι..μικρή είμαι ακόμα,οπότε προς το παρόν έχει περισσότερη πλάκα να μένω σε πιο οικονομικά δωματιάκια (εννοείται βέβαια,ότι θα πρέπει να περιλαμβάνουν κάποια στάνταρ πράγματα,πχ.κλιματισμό,ψυγείο,κλπ..) και υπάρχουν μάλιστα πολλά δωματιάκια τέτοιου είδους που είναι πανέμορφα..είχε τύχει να μείνω σ'ένα απ'αυτά,σε κάποιες διακοπές που είχα πάει και πιστεύω ότι πιο όμορφα δεν θα μπορούσα να νοιώσω ακόμα κι αν έμενα σε σουίτα.. :inlove: όταν περάσουν μερικά χρονάκια βέβαια,κι έχω και την οικονομική δυνατότητα,μια σουίτα πού και πού,δεν θα με χάλαγε..!! :bleh: πάντως,το κάμπινγκ το αποκλείω,γιατί -σαν παιδί της πόλης,δυστυχώς..- δεν αντέχω τα ζουζούνια και εκτός αυτού,έχω ακούσει και κάτι ψιλοφρικιαστικές ιστορίες από κάμπινγκ φάσεις και μπαααα...κακά ζουζούνια!!νιιι... :'( :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
και συ για το υπερλουξ είσαι έτσι;:P )

ακριβως :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Camping πρέπει να ρουλάρει αν και ένα βράδυ που έκανα δεν την πάλεψα.. τον μακρινό Αύγουστο του 2004.

Αυτό που πραγματικά γουστάρω είναι road trip με αμάξι και ταξίδι με σιδηρόδρομο, δείτε www.interrailnet.com ;)

Φέτος θα πάω Ισπανία στη Marbella σε λουξάτο ξενοδοχείο (όχι δεν κέρδισα το joker είναι ένα πρόγραμμα ;)) και θα νοικιάσουμε αμάξι για τρελά road trips. Ibiza here we come!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Καλό το camping καλές κι οι σκηνές καλή κι η φύση αλλά θα ήθελα ξεκούραστες διακοπές. Με το ζεστό νεράκι μου ότι ώρα θέλω, με το aircondition μου, με το μπαλκονάκι να πίνω φραπέ με παγωμένο νεράκι από το ψυγείο, κάτω από την τέντα...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Little_johnny77

Νεοφερμένος

Ο Ιβάν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Είμαι από τούς ανθρώπους που μου αρέσουν :clapup: τα ταξίδια και θα προτιμούσα να πάω με την παρέα μου κάπου σε απομονωμένο μέρος με σκοινιά και τα σχετικά :D. Και πιστεύω πως τέτοιου είδους ξεκούραση κάνει καλό στην ψυχολογία ενός ανθρώπου που ζει σε μια μεγαλούπολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Little_johnny77:
Και πιστεύω πως τέτοιου είδους ξεκούραση κάνει καλό στην ψυχολογία ενός ανθρώπου που ζει σε μια μεγαλούπολη

:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από epote:
αστεια ιστορια:

μαζευομαστε 10 μαντραχαλαιοι και δυο κακομοιρα κοριτσακια να παμε ελευθερο καμπινγκ στη σαμοθρακη (πανεμορφη φυση).

παιρνουμε τα συμπραγκαλα, τις σκηνες, τις κονσερβες, τα fluorecant και τα μαχαιρια και ξεκιναμε. Εγω θα εμενα μαζι με ενα φιλο μου σε μια σκηνη 2 ατομων (στην οποια ειχα ξαναμηνει πολλακις με γονεις και φιλους).

τυπικα εγω εχοντας το μυαλο μου 10 ποντους πιο δεξια απο το κεφαλι μου πανω στο καραβι ανακαλυπτω οτι εχω 40 ευρω και τιποτα αλλο πανω μου για 15 μερες. Ταυτοτητες, καρτες ATM, φοιτητικα πασα γιοκ, ολα στο σπιτι ξεχασμενα. Ε δε χαθηκε και ο κοσμος αποφασιζουμε αφου επεσε η σχετικη καζουρα, αυτο ειναι το ολο νοημα, 15 μερες με 40 ευρω, αν χαλουσαμε παραπανω θα ηταν αποτυχια.

φτανουμε στη σαμοθρακη 15 δυσκολες ωρες μετα, περπαταμε και 4 χιλιομετρα φτανουμε στο δασος. Φανταστικο μερος, ηλιαχτηδες εμπαιναν απο το φυλοματα των δεντρων, ρυακι περνουσε απο πανω και απο κατω, οι κολυμπιθρες (η πως διαολο τα λεγανε) ηταν κοντα, βουνα για σκαρφαλομα ΚΑΙ κατι κοπελιες 10 μετρα πιο κει.

ξεκιναμε λοιπον να στησουμε σκηνες κτλ.

οι κοπελιες που ηταν μαζι μας δεν ειχαν φερει καριματ. Ως γνησιοι ιπποτες εγω και ο φιλος μου τους δινουμε τα δικα μας. Ανοιγω λοιπον τη σκηνη μας να τη στησω...

...και ανακαλυπτω οτι ειχα φερει μονο τον μουσαμα/τεντα που μπαινει απο πανω και το σφυρι.

πιστευω να μπορεις να αναλογιστεις κατασταση, 40 ευρω, ουχι σκηνη, μεσα στο δασος κοντινοτερος πολιτισμος στα 5 km.

τεσπα καταφεραμε και στριμοχτηκαμε 6 ατομα σε μια σκηνη για 4, ευτυχως μετα απο 4-5 μερες εφυγαν οι δυο οποτε επιβιωσαμε.

it gets better.

την ωρα που ψαχναμε πλατομα να στησουμε, βρισκουμε ενα "ανοιγμα" και παμε κουρασμενοι κατα κει. Ενα απο τα παλικαρια που ηταν μαζι αναιβαινει σε ενα πιο ψηλο εδαφος και λεει "ρε παιδια εδω ειναι κοιτη ποταμου, ειναι σιγουρα ασφαλες να κατασκηνοσουμε?"

ολοι μαζι τον γιουχαρουμε που λεει μαλακιες καλοκαιριατικα, το "ποταμι" ηταν ενα ελλεινο ρυακι 30 ποντους πλατος.

τρεις μερες μετα εβρεξε και κατεβασε νερο.

Αυτά είναι που μας μένουν στο τέλος:clapup: :clapup: :clapup:
Ακόμη και η μυρωδιά του τηγανιού της κυρά Νίτσας ή οι φασαριόζοι γείτονες γίνονται οι αναμνήσεις για τις οποίες αργότερα θα γελάμε.
Θα μπορούσα να γεμίσω σελίδες με παρόμοιες καταστάσεις σε κάμπινγκ αλλά θα βγούμε οφτόπικ.:)
Γεγονός είναι πως στις διακοπές(οποιουδήποτε είδους) σχεδόν παντα διασκεδάζουμε με τις αναποδιές που μπορεί να συμβούν γιατί είμαστε τόσο ξέγνοιαστοι και χαλαροί μακρυα απο το άγχος της πόλης που ελάχιστα πράγματα έχουν την δύναμη να μας εκνευρίσουν πραγματικά.:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top