Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Προσωπικα μιλντας παντα,τα χρονια για εμενα και παιζουν ρολο και οχι...
Τι εννοω...
Φυσικα και οταν ειμαι με καποια μαζι και περναμε καλα και επικοινωνουμε και υπαρχει παθος κτλ κτλ δεν με ενδιαφερει τοσο η ηλικια...
Ωστοσο αυτο το λεω τωρα στα 24 μου οτι π.χ. δεν θα με ενδιεφερε αν η γυναικα που ειναι μαζι μου(γιατι ο ορος κοπελα δεν ισχυει) αν θα ηταν 35 ή 40.
ΑΛΛΑ,μια 35 αρα η 40αρα η οποια θα φυσαγε κακα τα ψεματα.
Οταν ομως εγω θα γινομουν 35 και αυτη 50+ ή εγω 45 και αυτη 60+ για εμενα το γλυκο θα χαλαγε....
Γιατι η γυναικα σε εκεινες τις ηλικιες οπως και το αντιθετο, η ζωη εχει μπει σε αλλους ρυθμους-πορειες, ενω η δικια μου θα παραμενει σε αλλες...
Ειναι περιεργο ζητημα...
Αλλες φορες λειτουργει μια χαρα το ολο σκηνικο και αλλες φορες ειναι καμμενο απο την αρχη...Ειτε για λογους επικοινωνιας, ειτε τροπου σκεψης κτλ κτλ...
Μιλαω για εμενα παντα οτι ενω πιστευω στο οτι αν υπαρχει αγαπη παθος κτλ κτλ, να μην κολλωνει κανεις πουθενα, αλλα εγω τουλαχιστον θα προτιμουσα μια κοπελα στα χρονια μου περιπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Δεν θεωρώ ότι η ηλικία παίζει κάποιο ρόλο όταν είσαι ερωτευμένος..το μεγαλύτερο ηλικιακά άτομο με το οποίο είχα σχέση ήταν 27 κι εγώ 21..δεν ήταν τόσο μεγάλη η διαφορά,αλλά και να ήταν δεν θα μ'ένοιαζε... :inlove: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
για μένα προσωπικά,θεωρώ ότι μέχρι μια δεκαετία,είναι καλή η διαφορά,αρκεί να είμαι εγώ η μικρότερη! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Η ηλικία σαν αριθμός δεν είναι πρόβλημα. Πρόβλημα είναι τα διαφορετικά ενδιαφέροντα λόγω ηλικίας. Εάν ο σκόπελος των διαφορετικών ενδιαφερόντων και προτεραιοτήτων δεν υπάρχει τότε... ευτυχισμένα να είναι τα παιδια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andrew19

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andrew19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Αν έχεις μεγάλη διαφορά ηληκίας με τον δικό σου άνθρωπο αυτό δεν είναι απόλυτα κακό. Κακό ίσως γίνει στο μέλλον όταν τα χρόνια περάσουν και για τους 2 σας, αλλά αυτό μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε σχέση. Με τον καιρό οι άνθρωποι αλλάζουν, έτσι θα αλλάξεις και εσύ και το άλλο άτομο... Δείτε ανθρώπους που είναι πάνω από 10-15 χρόνια μαζί, τους βλέπετε ικανοποιημένους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χμμμ...
στα θεωρητικα, θεωρω φυσιολογικη διαφορα αυτη που ειναι μεχρι 5 χρονια..
πρακτικα ομως δεν εχω κανει ποτε σχεση με τετοια διαφορα! (7, 9, 12..) :clapup:

ολα ειναι μπουρδες. ειναι να μην ερωτευτω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφέρει η ηλικία του άλλου, περισσότερο το πόσο ώριμος είναι. Τι να τον κάνω τον συνομίληκο αν συμπεριφέρεται σαν μωρό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkly Noon

Νεοφερμένος

Ο Darkly Noon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημοσιογράφος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Vkey:
Θα σταθώ εκεί...Μήπως κάτι στην συμπεριφορά του σε μπερδεύει;Και σε κάνει να έχεις ενδοιασμούς;Χωρίς να έχεις καταλάβει τι; :hmm:

Δεν ξέρω για σένα αλλά κάθε έρωτας μου στην αρχή είναι ένα μεγάλο μπέρδεμα! :P Όσο για το σχόλιο σου είναι πολύ γενικό και στην προκειμένη περίπτωση ίσως λίγο παρελκυστικό: Αν δεν είχε ενδοιασμούς δεν θα ήθελε να ακούσει απόψεις. Επίσης το να μην έχει καταλάβει κάποιος κάτι όταν πρωτογνωρίζει κάποιον άλλον και είναι σε σκέψεις αναφορικά με το αν θα πρέπει να τον πάρει σοβαρά ή όχι είναι παραπάνω από βέβαιο! Ποιός από εμάς μπορεί να υπαινιχθεί ότι γνωρίζοντας κάποιον άνθρωπο και πολύ περισσότερο όταν τον ερωτευθεί, καταλαβαίνει αμέσως τα πάντα γι' αυτόν?

Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Οι διαφορά ανάμεσα σε έμα ζευγάρι πρέπει να είναι το πολύ 5 χρόνια.Έτσι λένε οι ψυχολόγοι.Αυτό γιατί μόνο έτσι θα μπορούν να έχουν σχεδόν τα ίδια θέλω.Για απαράδειγμα μια 20 σε σχεση με ενα 30 εχουν αλλα ενδιαφέροντα.Ο30 να παντευτεί και η 20 δεν το σκεφτεται ακόμη.

Διαφωνώ ότι η επιδίωξη της ευτυχίας περνάει μέσα από κανόνες ταυτόσημους για όλους τους ανθρώπους, όπως επίσης διαφωνώ με όσους πιστεύουν ότι το τι θέλει ή τι δεν θέλει κάποιος είναι θέμα ηλικίας. Είμαι 30 και ποιός σου είπε ότι το πρώτο ζητούμενο είναι να παντρευτώ? Το προσδοκώμενο μου είναι μια "σωστή" (πράγμα εντελώς υποκειμενικό, έτσι κι αλλοιώς) σχέση, που αν θεωρήσω κάποια στιγμή ότι θέλω να είμαι μαζί της "για πάντα" (ξέρω, αυτό το "για πάντα" ακούγεται πολύ "κάπως") και να κάνω οικογένεια, να μπορώ να το κάνω. Είπα όμως "προσδωκόμενο". Εννοείται πως αν ερωτευτώ μιά κοπέλα που βρήκα στον δρόμο μου θα τα φτιάξω μαζί της, χωρίς υποψίες, εξαρτήσεις από κανόνες και "πρέπει". Το τι θα γίνει στην συνέχεια είναι ένα άλλο ζήτημα.

Σχετικά με τα διαφορετικά ενδιαφέροντα, φυσικά και θα έχουμε άλλα ενδιαφέρονται! Αυτό είναι το αλάτι και το πιπέρι μιάς ουσιαστικής σχέσης! Η σύνθεση των ενδιαφερόντων μας θα κάνει ένα πολύ ενδιαφέρον σύνολο, θα μας ανανεώσει και τους δύο, θα μας κάνει καλύτερους και περισσότερο πλήρεις. Αν πάλι με την λέξη "ενδιαφέροντα" υποννοείς τις επιδιώξεις, και πάλι οι επιδιώξεις δύο ανθρώπων δύσκολα είναι ακριβώς οι ίδιες, εύκολα όμως μέσα από μιά σχέση που αξιολογούν και οι δύο πόλοι ενός δεσμού γίνονται "κοινές επιδιώξεις".

Κανείς άνθρωπος, ούτε αυτός που είναι 42 ούτε αυτός που είναι 28 δεν πρέπει να θεωρεί τον εαυτό του συνολικά "κατασταλαγμένο". Ίσως κάποιος μεγαλύτερος να "ξέρει τι θέλει" περισσότερο από κάποιον μικρότερης ηλικίας, αλλά σε κάθε περίπτωση και οι δύο εξελίσσονται με την κάθε ημέρα που περνά. Τα "θέλω" μπορεί να διαφέρουν, αυτό όμως δεν αποκλείει το να συγκλίνουν κάποια στιγμή ή το να γεννήσουν πολύ ενδιαφέρουσες νέες επιδιώξεις μέσα από τον συνδυασμό τους.

Go for it κοπελιά! Όπως όλοι μας, στην πορεία θα δεις αν αξίζει. Τίποτα πραγματικό στην ζωή δεν παρέχεται μαζί με διαβεβαιώσεις και σιγουριά! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Darkly Noon:
Δεν ξέρω για σένα αλλά κάθε έρωτας μου στην αρχή είναι ένα μεγάλο μπέρδεμα! :P Όσο για το σχόλιο σου είναι πολύ γενικό και στην προκειμένη περίπτωση ίσως λίγο παρελκυστικό: Αν δεν είχε ενδοιασμούς δεν θα ήθελε να ακούσει απόψεις. Επίσης το να μην έχει καταλάβει κάποιος κάτι όταν πρωτογνωρίζει κάποιον άλλον και είναι σε σκέψεις αναφορικά με το αν θα πρέπει να τον πάρει σοβαρά ή όχι είναι παραπάνω από βέβαιο! Ποιός από εμάς μπορεί να υπαινιχθεί ότι γνωρίζοντας κάποιον άνθρωπο και πολύ περισσότερο όταν τον ερωτευθεί, καταλαβαίνει αμέσως τα πάντα γι' αυτόν?

Καλά δεν με λυπήθηκες να ψάξω τόσο πίσω να δω που το έλεγα αυτό και γιατί; :P Κάθε έρωτας για εμένα είναι έρωτας χωρίς συναισθηματικά μπερδέματα...I'm in love with u babeeeeeeeeee!Τώρα αν το αμόρε είναι ο κολλήτος του νυν κλπ, ε...αυτό είναι μπερδεμένες καταστάσεις :P Άλλωστε η τότε ενδιασμοί από το Ελενάκι μας τελικά δεν ήταν μόνο η ηλικία όπως είχε υποθεί τότε 8) Όσο για τους ενδιασμούς, αν είναι μόνο συναισθηματικής φύσης του στυλ, είμαι 'η δεν είμαι ερωτευμένη , τότε δεν είσαι σίγουρος-η απλά το ψάχνεις....Αλλά είμαι ερωτευμενη και κάτι δεν μου κολλάει σε σύγκριση με τον άλλον, μπορεί να δείχνει κάτι 'η να αισθάνεσαι κάτι και να μην ξέρεις τι σου φταίει ακα ένστικτο, που προσωπικά βασίζομαι πάνω του! Δεν είπα ότι καταλαβαίνεις τα πάντα γι'αυτόν, γιατί στην τελική που είναι το μυστήριο και η εξερεύνηση, πάει το ενδιαφέρον περίπατο και δεν λέει :P Αλλά υπάρχουν κάποιες κινήσεις, πράξεις που όταν τις βλέπεις μπορεί να σου ξυνίζουν και μπαίνεις σε σκέψεις...Απλό παράδειγμα, είστε και οι δύο στα μέλια αλλά κάνει καμία εβδομάδα ο τύπος να σε πάρει τηλ. και όταν σε παίρνει....Μωρό μου πόσο μου έλειψες...γιατί βρε παλιοκόριτσι μου έκανες νάζια :P σημειωτέον εσύ τον είχες ψάξει αλλά ήταν άφαντος 'η είχε πολύ δουλειά και θα σε έπαιρνε τηλ όταν τέλειωνε :P και πίστεψε με είναι ενα πόλυ καθημερινό παράδειγμα 8) αν και τρανταχτό όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Xmm δύσκολη η απάντηση,μια και παίζουν ρολο πολλοί παράγοντες..Δεν είναι μονο η ηλικία,παίζει ρολο και αν η εμφάνιση του αλλου,και γενικά το βιολογικό του ρολοι συμβαδίζει με την ηλικία του.Τέλος πάντων θα συμφωνήσω ότι δεν παίζει ρολο,εξ αλλου τι μας νοιάζει εμάς τι κάνει ο άλλος?Αν αυτός είναι ευτυχισμένος μέγια του με χαρά του.Αρκεί ο άνθρωπος που θα πάει με τον μεγαλύτερο,αν πάει για γάμο (και αν η ηλικία είναι από 15+) Πρέπει να σκεφτεί καλά ότι μεγαλώνοντας ενδεχομένως να υπάρξουν κάποια προβλήματα.Γιατί καλά είναι όλα τώρα.Αλλα όχι όταν μεγαλώσει ο άλλος να τον αφήσουμε στα κρύα του λουτρού...Αυτό είναι που θέλει ώριμη σκέψη πριν προχωρήσει κάποιος,σε εις γάμου κοινωνίαν με ένα αρκετά μεγαλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εμεις εχουμε 15 χρονια διαφορα αλλα αγαπιομαστε σαν τρελλοι δεν μπορω να σκεφτω την ζωη μου χωρις εκεινον ουτε στιγμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
" O έρωτας χρόνια δεν κοιτά!"
Η διαφορά ηλικίας δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο.
Άλλα είναι τα βασικά "στοιχεία" που πρέπει να μας προβληματίζουν.
Με τον "Γκούφη" μου έχουμε 9 χρόνια διαφορά,αλλά και 19 να είχαμε πάλι μαζί του θα ήθελα να είμαι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Με τον "Γκούφη" μου έχουμε 9 χρόνια διαφορά,αλλά και 19 να ήταν πάλι μαζί του θα ήθελα να είμαι !

:bleh::D




(μη με λαμβάνεις πολύ στα σοβαρά, δε στέκω και πολύ σωστά:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Εξαρτάται για πότε μιλάμε... ναι στα 30 μου που η ζωή μου θα έχει ψιλομονιμοποιηθεί (σπουδές τέλος, δουλειά προς μια δεδομένη κατευθυνση κτλ) προφανως ο 40ρης δεν θα διαφέρει τρελά από μένα. Σε πιο μικρές ηλικίες όμως είναι μεγάλο το ζόρι. Ακόμα και σε μικρότερες διαφορές. Συγκρίνετε πχ το 18-19 (αρχη φοιτητικής ζωής με ότι αυτό συνεπάγεται) με το 28-29 (δουλειά και τελειωμένες σπουδές με ότι αυτό συνεπάεγται)... Δεν ξέρω μου φαίνονται πολύ μεγάλες τέτοιες διαφορές. Αλλά πάλι ποια είμαι εώ για να πω τι είναι σωστό και τι δεν είναι?? :P. Προσωπικά, έχοντας υπάρξει μέσα σε καταστροφική σχέση με πολύ μεγαλύτερο (στα φοιτητικά μου χρόνια οπότε και έχασα πολλές από τις χαρές της φοιτητικής ζωής για να ...μεγαλώσω και να στέκομαι όπως "έπρεπε" λόγω της διαφοράς ηλικίας) πλέον δεν κατακρινω σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικιας απλά προσωπικά θεωρώ ότι μου "πάνε" περισσότερο άτομα με παρόμοιους προβληματισμούς για τη ζωή τους με μένα, αka στα +-2,3 χρόνια πχ και προς τα εκεί στρέφω το...ενδιαφέρον μου!!! Τώρα αμα γνωρίσω τον άντρα της ζωής μου που θα πάθω την πλάκα μου και μου βγει μεγαλύτερος πολύ, οκ, βλέπουμε τότε...:P

ΑΑΑ, speaking of +- 2,3 μαι σχέση 23χρονου με 35χρονη πως σας ακούγεται???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
XRZ
λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου,
όταν συνάντησα τον "Γκούφη", ήμουν 24 και αυτός 33. Ήμουν χωρίς δουλεια, είχα τελειώσει τις σπουδές μου και σκεφτόμουν για μεταπτυχιακό......Αυτός επιχειρηματίας, οικονομικά ανεξάρτητος, αλλά κουβαλούσε και κουβαλάει την ίδια "τρέλα" με μένα.Δεν νομίζω ότι μετράει η ηλικία, αλλά η "επαφή" που έχεις με έναν άνθρωπο.
Και όσο για το τελευταίο παράδειγμα σου....η κολλητή μου είναι 32 και παντρεμένη εδώ και 4 χρόνια με έναν 26άρι, έχουν μια πολύ όμορφη σχέση, τέλεια επικοινωνία και αποκτήσανε στις 4/5/2005 μια πανέμορφη κορούλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
XRZ
λυπάμαι αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου,
Και όσο για το τελευταίο παράδειγμα σου....η κολλητή μου είναι 32 και παντρεμένη εδώ και 4 χρόνια με έναν 26άρι, έχουν μια πολύ όμορφη σχέση, τέλεια επικοινωνία και αποκτήσανε στις 4/5/2005 μια πανέμορφη κορούλα!!!!
δεκτό αυτό που λες... Άλλωστε το είπα και μόνη μου. Σε μένα είδα να μην δουλεύει και πλέον [εδώ και κάποια χρόνια] ο προσανατολισμός μου είναι άλλος (οκ, η παραπάνω έκφραση δεν είναι η βέλτιστη δυαντή αλλά focus on the point :)] και για μένα έχει δουλέψει πολύ καλύτερα! Από εκεί και πέρα φυσικά και δεν γενικεύω απλά έχω τις επιφυλάξεις μου για την ...καθολικότητα της περίπτωσης σου! :)

Το ότι εξαρτάται σε τεράστιο βαθμό από τον χαρακτήρα του άλλου καλά αυτό εννοείται δεν το συζητάμε καν!!

για τη ερώτηση μου, προσωπικά δεν έχω πρόβλημα - άλλο από το γεγονός της μεγάλης διαφοράς που θα ειχα ενστάσεις και με...αναποδη διανομή ηλικιών!- ο αδελφός του καλού μου είναι σε τέτοια σχέση και έχουν πέσει να τον φάνε (εδώ και 1 week που αποκάλυψε σε γνωστούς ότι η κοπέλα είναι 35 και όχι 30 όπως τους είχε πει αρχικά) και απλά αναρωτήθηκα...

Άλλωστε το σημαντικό είναι να είμαστε ευτυχισμένοι... Είτε με +30 ειτε με -30 είτε με 0 χρόνια διαφορά είτε με οτιδήποτε ανάμεσα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Ακριβώς!!!!!:clapup:
Η ευτυχία έχει την μεγαλύτερη σημασία....:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά.Παρόλα αυτά θα γίνω γραφικός και θα πω για τις γυναίκες που δεν κοιτάνε την ηλικία μεν αλλά την τσέπη δε.(όχι ότι δεν συμβαίνει και με άντρες αντίστοιχα)
Θυμάμαι απάντηση συμμαθήτριας σε έναν κολλητό μου στο λύκειο:Εντάξει μωρέ οραίο παιδί είσαι αλλά δεν έχεις και αμάξι...ΕΛΕΟΣ
Όσο για το θέμα της ωριμότητας στην εποχή μας έχουν αντιστραφεί οι ρόλλοι τα μάλλα!
Προσωπικά στα 50 θα αισθανόμουνα πολύ άσχημα να βγαίνω με 20αρες γιατί προσφέρω εξασφάλιση και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
Πού θέλω να καταλήξω!!!
Ότι οι διαφορές ηλικίας δεν έχουν κάποιο πρόβλημα,αλλά οι σκοπιμότητες έχουν!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover:
Ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά.Παρόλα αυτά θα γίνω γραφικός και θα πω για τις γυναίκες που δεν κοιτάνε την ηλικία μεν αλλά την τσέπη δε.(όχι ότι δεν συμβαίνει και με άντρες αντίστοιχα)
Θυμάμαι απάντηση συμμαθήτριας σε έναν κολλητό μου στο λύκειο:Εντάξει μωρέ οραίο παιδί είσαι αλλά δεν έχεις και αμάξι...ΕΛΕΟΣ
Όσο για το θέμα της ωριμότητας στην εποχή μας έχουν αντιστραφεί οι ρόλλοι τα μάλλα!
Προσωπικά στα 50 θα αισθανόμουνα πολύ άσχημα να βγαίνω με 20αρες γιατί προσφέρω εξασφάλιση και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
Πού θέλω να καταλήξω!!!
Ότι οι διαφορές ηλικίας δεν έχουν κάποιο πρόβλημα,αλλά οι σκοπιμότητες έχουν!!!

η αληθεια ειναι οτι και αυτα συμβαινουν... απλα στο λυκειο πολλα ακους, νομιζω. τα περισσοτερα κοριτσια θελουν το αγορι τους να εχει τουτου να τις πηγαινει βολτες και τα περισσοτερα αγορια θελουν το κοριτσι τους να ναι ομορφο και με μεγαλο στηθος. νομιζα οτι το ποστ δεν αναφεροταν σε αυτα ομως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό έχω δει στο φιλικό μου περιβάλλον αρκετές σχέσεις με διαφορά ηλικίας. Ξέρω ότι το θέμα έχει ξανασυζητηθεί και η κυρίαρχη άποψη που διατυπώθηκε σε γενικές γραμμές είναι ότι υπάρχουν κάποια μικρά προβλήματα , αλλά τα πράγματα δεν είναι απόλυτα. Αυτό μου με προβληματίζει προσωπικά δεν είναι π.χ. η περίπτωση μιας γυναίκας που είναι 3-4 χρόνια μεγαλύτερη από το σύντροφό της,εκεί βρίσκω ότι δεν υπάρχει σχεδόν κανένα πρόβλημα ...:)

Προβληματίζομαι για την περίπτωση ενός άνδρα που είναι πολύ μεγαλύτερος από μια κοπέλα ας πούμε μέχρι και 10 χρόνια. Και εντάξει, στις ηλικίες 30 με 40 καταλαβαίνω ότι οι διαφορές εξομαλύνονται και 10 χρόνια δε δημιουργούν μεγάλη διαφορά. Όμως τι γίνεται στην περίπτωση που ο ένας είναι 20 και ο άλλος 30? Όπου ο ένας δηλαδή ακόμα σπουδάζει και πιθανόν να μένει με τους γονείς του, ενώ ο άλλος εργάζεται? Είναι δυνατόν μια τέτοια σχέση να επιβιώσει? Τι πιστεύετε?:hmm:



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top