Ομοφυλόφιλοι από μικρή ηλικία..

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Nα πω κι εγώωωωωωωω; Επειδή έχω δύο κολλητούς gay πάντα είχα την απορία πως το ανακάλυψαν:worry: Η απάντηση ήταν η ίδια - όπως έχει ειπωθεί κι εδώ-μάλλον με ρώτισαν πως εγώ ανακάλυψα ότι θέλω άντρες; Αλλά βασικά δεν το ανακάλυψα απλά από αγοράκια ελκόμουν....Από το νηπιαγωγείο κιόλας ήθελα να παντρευτώ το Γιωργάκι....ε...και αυτοί ονειρεύονταν μαζί μου το δικό τους Γιωργάκι...απλό!Και οι δύο δοκίμασαν με κοπέλες για να δουν μήπως κάνουν λάθος - αφού η φύση θέλει θηλυκό με αρσενικό αλλά δεν τους βγήκε και ξαναγύρισαν ξανά στο Γιωργάκι....Είναι συνειδητοποιημένοι και δεν φοβούνται να το πουν - στους γονείς ακόμα το κρύβουν όμως....Για εμένα πλέον- που είναι φίλοι μου - το θεωρώ φυσιολογικό γιατί τους ζω...Τσατίζομαι μόνο όταν βρίσκουν πιο εύκολα γκόμενο και ειδικά αν μου αρέσει κι εμένα :P

Όσο για τα αίτια της ομοφυλοφυλίας καμία έρευνα δεν υπάρχει ώστε να βρει την κύρια αιτία....Καλώς ή κακώς υπάρχει...και αφού θέλουμε να θεωρούμαστε ανοιχτόμυαλη κοινωνία πρέπει να το αποδεχτούμε...Απλά πλέον δεν υπάρχει αυτή η καταπίεση και μπορεί ο καθένας ελεύθερα να το δηλώνει και στην τελική καλά κάνει :clapup: Φαντάσου πριν χρόνια που λόγω καταπίεσης αναγκάζονταν κι έκανα οικογένεια κρύβοντας αυτό που οι ίδιοι θέλουν και απαρνιόνταν την φυσική τους επιλογή! 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πάντος δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάντα το θέμα της ομοφυλοφιλίας πρέπει να γίνετε τέτοιο θέμα. Ο καθε ένας μας γενιέται κάπως και διαφορετικός απο τους άλλους είτε σωματικά είτε ψυχολογικά και σε κάποιον αρέσει το ένα και σε άλλους το άλλο. Ποιός είναι αυτός που θα κατακρίνει την επιλογή του άλλου? Σε κάποια χωριά την ομοφυλοφιλία την αντιμετωπίζουν σαν λέπρα και είναι τα ίδια άτομο που στην προσωπική ζωή τους μπορεί να πηγένουν απο τα παιδιά μέχρι και το κοπάδι τους.
όσο βέβαια κανείς δεν το μαθένει δεν έχουμε πρόβλημα.
Εφόσον οι επιλογές των ομοφυλόφιλων δεν επιρεάζουν άμεσα η έμεσα τρίτους πιστεύω ότι είναι μια προσωπική επιλογή και δικαίωμα του καθενός να κοιμάτε με οποιον θέλει. Όταν πάμε όμως σε θέμα γάμου σε εκκλησια και ιοθεσίας ε εκεί είμαι απόλυτα αντιθετος γιατί καταρχήν δεν σου φταίει σε τίποτα η κοπέλα που παντρέυεται να της χαλάς όλο το παραμύθι του γάμου και στην δευτερη περίπτωση δεν σου φταίει σε τίποτα το μωρό που θα μεγαλώσει μέσα στον εξευτελισμό για μια προσπάθεια αντιγραφή του "νορμάλ" στην ζωή του ομοφιλόφιλου ζευγαριου.
Ίσως σε κάποιον ακουστούν βαριά αλλα τι να κάνουμε ρε παιδιά δεν μπορείς πάντα να τα έχεις όλα, η να διαμορφώσεις την κοινωνία στα δικά σου δεδομένα. Αν θέλουν να παντρεφτούν υπάρχουν και οι πολιτικοί γάμοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Όταν πάμε όμως σε θέμα γάμου σε εκκλησια και ιοθεσίας ε εκεί είμαι απόλυτα αντιθετος γιατί καταρχήν δεν σου φταίει σε τίποτα η κοπέλα που παντρέυεται να της χαλάς όλο το παραμύθι του γάμου και στην δευτερη περίπτωση δεν σου φταίει σε τίποτα το μωρό που θα μεγαλώσει μέσα στον εξευτελισμό για μια προσπάθεια αντιγραφή του "νορμάλ" στην ζωή του ομοφιλόφιλου ζευγαριου.
Ίσως σε κάποιον ακουστούν βαριά αλλα τι να κάνουμε ρε παιδιά δεν μπορείς πάντα να τα έχεις όλα, η να διαμορφώσεις την κοινωνία στα δικά σου δεδομένα. Αν θέλουν να παντρεφτούν υπάρχουν και οι πολιτικοί γάμοι.

Ειλικρινά δεν νομίζω με τον όρο γάμος ομοφυλλοφίλων να σκέφτηκε κανείς τον θρησκευτικό κι όχι για να μην χαλαστούν τα παιδικά όνειρα της κάθε υποψήφιας νύφης αλλά γιατί ουδέποτε η εκκλησία θα ευλογούσε τέτοιο γάμο αφού δεν συνάγει με την θρησκευτική έννοια του γάμου.Εξάλλου για αυτό εφευρέθηκαν και οι πολιτικοί γάμοι για να παρακάμπτουν τα τυχόν θρησκευτικά εμπόδια όπως πχ.τον τέταρτο γάμο,την αλλοθρησκεία κλπ.;)
Για την υιοθεσία δεν υπάρχει κι άλλο τόπικ;(είμαι αρρωστη,βαριέμαι να κάνω αναζήτηση,ένα ναι ή όχι αρκεί:D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:P ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:



....... ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Για την υιοθεσία δεν υπάρχει κι άλλο τόπικ;(είμαι αρρωστη,βαριέμαι να κάνω αναζήτηση,ένα ναι ή όχι αρκεί:D )

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:


νταξ Τζόνιμ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
νταξ Τζόνιμ? :P

Ναι πιδιμ, απλά πλάκα σου έκανα για το ναι! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top