Φιλία μετά από σχέση: Εφικτό;

zxr

Νεοφερμένος

Ο zxr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Πως λέγεται αυτό να δείς;;; :hmm: :hmm:

Α, ναι! Σχήμα οξύμωρο!!!!

Αφήστε, αρκετές φίλες εχώ, οπότε να είναι καλά όπου κι με όποιον είναι για να είμαι κι εγώ ακόμα καλύτερα με το κεφαλάκι μου ήσυχο... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αν το θέλουν και οι 2 πλευρές είναι ευφικτό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

survival

Νεοφερμένος

Η survival αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
όταν μια σχέση ξεκίνησε από τη φιλία , ναι είναι συνήθως εφικτό ..
όταν όμως ξεκίνησε από έρωτα .. ε , μάλλον αποκλείεται να συνεχιστεί ως φιλία...

ευνόητοι οι λόγοι φυσικά ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αμα το θελουν και οι δυο τοτε μπορουν να παραμηνουν φιλοι.Τιποτα δεν ειναι δυσκολο για τον ανθρωπο αν πραγματικα το θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
:hmm: :hmm: :hmm:

Mάλλον δύσκολο... είναι αυτό, ειδικά εάν η απόφαση του χωρισμού..., δεν πάρθηκε από κοινού και με απόλυτη ψυχραιμία... ;) ;) ;)

Αν βέβαια περάσει αρκετός καιρός..., δεν αποκλείεται... :worry: :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
όχι...όχι...και πάλι όχι... Η δική μου γνώμη τουλ!!! Για όλους σχεδόν τους πρώην μου θέλω να είναι καλά και ευτυχισμένοι και, θεωρώντας δεδομένο ότι τους ξεπέρασα, να έχουν υγιείς και ευτυχισμένες σχέσεις αλλά ...από μακρυά... Α΄κόμα και αν δεν έχω κανένα συναίσθημα για αυτούς από τη στιγμή που έχουμε ζήσει πράγματα μαζί ΔΕΝ μπορώ μετά να βγαίνω και να είμαι η...κομπάρσα για το συγκεκριμένο άτομο... Εγώ τουλ δεν μπορώ να το κάνω. Και στη ζωή μου (πλην του...1ου μου αγοριού στα 14! με τον οποίο είμαστε ακόμα φίλοι) ενώ αν δω πρώην ή μάθω για πρώην πάντα θα είμαι εγκάρδια και θα ενδιαφερθώ να μάθω νέα του δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα είμαστε φίλοι. Είναι μια περίπτωση όπως οι συγγενείς που ζουν μακρυά. Θέλεις να ξέρεις ότι είναι καλά και να μαθαίνεις ότι είναι καλά αλλά δεν θα πας και να τους βρεις να το δεις με τα μάτια σου... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ακόμα και αν είναι εφικτό, γιατί δεν σκεφτόμαστε λίγο αντίθετα τα πράγματα? Πώς θα μας φαινόταν αν ο τωρινός μας φίλος, είχε κολλητή φίλη κάποια πρώην του? Δεν θα νιώθαμε πάντα απειλή? Δεν θα φοβόμασταν μήπως προκύψει πάλι κάτι? Μήπως τα ξαναβρούν? Για ποιο λόγο πρέπει να βάζουμε τους συντρόφους μας σε τέτοια ταλαιπωρία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Ακόμα και αν είναι εφικτό, γιατί δεν σκεφτόμαστε λίγο αντίθετα τα πράγματα? Πώς θα μας φαινόταν αν ο τωρινός μας φίλος, είχε κολλητή φίλη κάποια πρώην του? Δεν θα νιώθαμε πάντα απειλή? Δεν θα φοβόμασταν μήπως προκύψει πάλι κάτι? Μήπως τα ξαναβρούν? Για ποιο λόγο πρέπει να βάζουμε τους συντρόφους μας σε τέτοια ταλαιπωρία?
Σωστός ο προβληματισμός σου..Και νομίζω ότι όλοι όσοι έχουν βρεθεί σε αυτή την θέση το έχουν σκεφτεί..Δεν ξέρω από προσωπική μου εμπειρία δεν είναι εφικτό..Όσες φορές το επιχείρησα διαψεύστηκα και απλά είχα αυταπάτες..Ίσως σε σπάνιες περιπτώσεις να είναι εφικτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akpe

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εξαρτάται πως εννοείτε την φιλία; Φιλία ή απλά λέμε ένα γειά, κανένα νέο και αυτό ήταν; Γιατί στην πρώτη περίπτωση αυτό πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο. Όχι ακατόρθωτο, αλλά πολύ δύσκολο. Ίσως μετά απο πολύ καιρό, αλλά απο προσωπική εμπειρία το αποκλείω, μπορεί να αποβεί ψυχοφθόρο και για εμάς καί για τους συντρόφους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Πιστεύετε ότι δυο σύντροφοι μπορούν μετά από χωρισμό να είναι φίλοι? :hmm:
Με τίποτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Βρε παιδιά,είναι δυνατών να "πνιγούμε το κουνέλι" και μετά να θέλουμε φιλια?Δεν γίνετε..όταν έρθει ο άλλος τόσο κοντά με έναν άνθρωπο είναι φύσιν αδύνατον να τoν δει μετά μονο με φιλικό μάτι.Πάντα θα υποβόσκει κάτι.Όταν δυο άτομα έρχονται τόσο κοντά,ίσως είναι καλύτερα μετά τον χωρισμό να χάνονται,η έστω ένα τυπικό γεια σου ktlp αλλα με καμια δύναμη ο πιο κολλητός φίλος/φιλη.Sorry αλλα δεν μου κάθεται καλά,να παντρευτώ και η γυναικα μου να μου έχει τον πρώην γκόμενο σαν καλύτερο τις φίλο,η και το αντίθετο.Φυσικά αυτή είναι μονο η γνώμη μου..Αν κάποιος την συμμερίζεται έχει καλώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Χμμμ πρώτα σχέση και μετά φιλία; Μόνο φιλία; Αγνή φιλία και τίποτα άλλο; Όχι πια σεξ μόνο φίλοι; Ή έστω μια μπουνιά, μια κλωτσιά, κάτι βίαιο τέλος πάντων; Λίγο βρίσιμο; Μπα! Αυτά μόνο στην φαντασία συμβαίνουν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι μπορει να γινει κ εχω παραδειγμα εναν πρωην μου ειμαστε οι καλυτεροι φιλοι ουτε που παει το μυαλο μας στο σεξ πλακονομαστε συχνα αλλα αυτα εχει η ζωη:P :beer:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
E lady μου καλή είσαι η εξαίρεση στον κανόνα :)

Ps: Ελπίζω το πλακωνόμαστε να το εννοείς όπως εγώ ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Φίλοι μετά από σχέση;
Χμμμ....:hmm:
Εξαρτάται, από την σχέση,την ποιότητα και την διάρκεια της σχέσης, την επικοινωνία κατά την διάρκεια αυτής, τους λόγους για τους οποίους δεν υφίσταται πλέον.....ουφ....και τέλος αν υπάρχει έστω και μια πιθανότητα φιλίας μετά από σχέση πιστεύω πως θα πρέπει να μεσολάβήσει ένα σεβαστό χρονικό διαστημα μετά τον χωρισμό....και βλέπουμε....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από arfi-gorgona o:
E lady μου καλή είσαι η εξαίρεση στον κανόνα :)

Ps: Ελπίζω το πλακωνόμαστε να το εννοείς όπως εγώ ε? :P
καλε παιζουμε ξυλο τσιμπιες μπουνιες κ τετοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arfi-gorgona o

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο arfi-gorgona o αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Σε πειράζω μωρέ,το κατάλαβα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θα το διαπιστώσω σύντομα... Ελπίζω τελικά να γίνεται... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Θα το διαπιστώσω σύντομα... Ελπίζω τελικά να γίνεται... :/:

O ποιητής προσπαθεί να μας πει αυτό που καταλαβαίνω -και- από την νέα σου υπογραφή??? Ελπίζω όχι:console::hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
O ποιητής προσπαθεί να μας πει αυτό που καταλαβαίνω -και- από την νέα σου υπογραφή??? Ελπίζω όχι:console::hug:

Δυστυχώς ναι, έτσι φαίνεται :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top