Μια Γυναίκα για έναν άντρα...

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Πρέπει να κερδίζεται εκ νέου, σε κάθε συνάντηση, σαν να βλέπουν ο ένας τον άλλο πάλι για πρώτη φορά... να την κερδίσει σαν να είναι η πρώτη του γυναίκα, ντροπαλά με σεβασμό για την οντότητά της και με κάτι που το λένε αγάπη....

Συμβουλή... Ποτέ μην θεωρείτε μια γυναίκα δεδομένο... αν νιώθετε ότι δεν αξίζει να την ξανακερδίζετε σε κάθε συνάντηση, αφήστε την να φύγει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:worship: :clapping:

Να συμπληρώσω:...

Ένας άντρας για μια γυναίκα, πρέπει να κερδίζεται εκ νέου, σε κάθε συνάντηση, σαν να βλέπουν ο ένας τον άλλο πάλι για πρώτη φορά... να τον κερδίσει σαν να είναι ο πρώτος της άντρας, ντροπαλά με σεβασμό για την οντότητά του και με κάτι που το λένε αγάπη....

Συμβουλή... Ποτέ μην θεωρείτε έναν άντρα δεδομένο... αν νιώθετε ότι δεν αξίζει να τον ξανακερδίζετε σε κάθε συνάντηση, αφήστε τον να φύγει... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Να..... Έναν τέτοιο άντρα θέλω στη ζωή μου.....
Γιατί όμως όλοι οι 30ρηδες είναι χαζοχαρούμενα παιδάκια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Καπως ετσι συμπεριφερομαι εγω κι αισθανομαι για την κοπελα μου...:redface: :redface: :inlove: (Sorry αν ακουγεται ψωνιστικο αλλα ετσι ειμαι...)
Εαν δεν δωσω σ' αυτη ολο μου το ειναι και την καρδια μου, ενω παραλληλα να της φερομαι με απολυτο σεβασμο και να της δειχνω οτρι καθε μερα την ερωτευομαι απο την αρχη και την θελω οσο τιποτα αλλο στον κοσμο, τοτε σε ποιον να τα κανω;;;; ) :-*
Ποτε δεν την θεωρησα δεδομενη γιατι απλουστατα οταν ψαχνεις κατι μοναδικο στην ζωη σου και τελικα το αποκτησεις και σε κανει ευτυχισμενο, τοτε αρχιζει ο πιο "γλυκος" αγωνας να της δειχνεις καθε μερα ποσο σημαντικη ειναι για εσενα και για ποιον λογο υπαρχει στην ζωη σου...:redface: :)
με το να την θεωρεις δεδομενη, ειναι σαν να κερδιζεις τον πρωτο αριθμο στο λαχειο και αντι να εξαργυρωσεις, να κανεις το λαχειο χαρτοπετσετα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Να..... Έναν τέτοιο άντρα θέλω στη ζωή μου.....
Γιατί όμως όλοι οι 30ρηδες είναι χαζοχαρούμενα παιδάκια?

Γιατί μόνο ένας χαζοχαρούμενος θα μπορούσε να σας ανεχτεί!:clapup: Αν ξέρατε τι σας γίνεται και τι πραγματικά θέλετε στάνταρ θα ήταν πιο σοβαρά τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Νομίζω πως πρέπει άντρες-γυναίκες να επαναπροσδιορίσουμε τις θέσεις μας εκ νέου γιατί έχουμε χάσει την ταυτότητα μας μέσα στη σημερινή κοινωνία.

Οι γυναίκες φοβούνται να είναι γυναίκες και οι άντρες φοβούνται να είναι άντρες.

Ζούμε σε μια εποχή "δήθεν" όπου όλα γύρω μας διακατέχονται από φόβο!
Το ίδιο συμβαίνει και με τις σχέσεις. Φοβόμαστε να είμαστε αληθινοί μέσα στις σχέσεις μη τυχών και μας εκμεταλλευτούν, μας χρησιμοποιήσουν. Φοβόμαστε να αφεθούμε να ζήσουμε γιατί φοβόμαστε να πονέσουμε. Μια διαδικασία που σε "σκληραγωγεί" είναι και ο πόνος. Χρήσιμη και αναγκαία.

Το πρόβλημα για μένα είναι πως άντρες-γυναίκες ξέρουμε τι θέλουμε, δεν ξέρουμε όμως πως να το ζητήσουμε και πως να το προσφέρουμε...

Όταν οργανώσω λίγο καλύτερα τις σκέψεις μου, θα επανέρθω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Συμβουλή... Ποτέ μην θεωρείτε έναν άντρα δεδομένο... αν νιώθετε ότι δεν αξίζει να τον ξανακερδίζετε σε κάθε συνάντηση, αφήστε τον να φύγει... ;)

Aν αυτό το είχα συνειδητοποιήσει νωρίτερα θα γλίτωνα πολλές στεναχώριες...
Άλλα όπως τα περισσότερα πράγματα στη ζωή, το μαθαίνεις the hard way...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Να..... Έναν τέτοιο άντρα θέλω στη ζωή μου.....
Γιατί όμως όλοι οι 30ρηδες είναι χαζοχαρούμενα παιδάκια?

μήπως τότε θα έπρεπε το target group σου να είναι οι άντρες κάτω των 30???!!!:P
λέω εγώ τώρα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Το πρόβλημα για μένα είναι πως άντρες-γυναίκες ξέρουμε τι θέλουμε, δεν ξέρουμε όμως πως να το ζητήσουμε και πως να το προσφέρουμε...

Αυτή η πρόταση περιέχει όλο το νόημα......
Τα σέβη μου Isiliel

Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
μήπως τότε θα έπρεπε το target group σου να είναι οι άντρες κάτω των 30???!!!:P
λέω εγώ τώρα!;)

Μπα....Δεν με παίρνει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
πέρα από κάθε αστείο....
σίγουρα γνωρίζουμε τι θέλουμε και τι όχι
αλλά δεν πιστεύω πως δεν ξερουμε πως να το ζητήσουμε και πως να το προσφέρουμε...θεωρώ πως απλά δεν είμαστε ειλικρινείς απέναντι στους άλλους όπως επίσης πολλες φορές και απένανι στους εαυτούς μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Όταν χάσει κανείς κάτι, μόνο τότε εκτιμά στο μέγιστο βαθμό την αξία αυτού που έχασε. Τότε μόνο μπορεί επακριβώς να επαναπροσδιορίσει τη στάση του αν και αυτό δεν είναι το μόνο προαπαιτούμενο για να διορθωθεί σα χαρακτήρας. Χαίρομαι, για όλους και ολες σας, ανεξαρτήτως του τι είπατε και τι πάθατε, γιατί σας δίνεται η ευκαιρία να επαναπροσδιοριστείτε, στο μέλλον πλέον. Χαίρομαι, για όλους σας γιατί σας δόθηκε μια ματιά μέσα από τα δικά μου μάτια, του Valder που τόσο καιρό παρακολουθεί τον κόσμο γύρω του να περιστρέφεται σε εναν ρυθμό αυτοκαταστροφής, τον κόσμο που δεν έχει τη δυνατότητα να ξεφύγει από τα λάθη του και πιθανόν πολλοί σε αυτόν να μη την επιδιώξουν ποτέ. Ίσως είναι θέμα αξίας του καθενός, ίσως είναι έτσι η ανθρώπινη φύση, σίγουρα όμως ισχύει ενα πράγμα: "Humans are masters of self-destruction" όπως λέει και η Six στο Battlestar Galactica. Ας της αποδείξουμε οτι μπορούμε να είμαστε αυθεντίες και σε άλλους τομείς...

Και κλείνω με μια άλλη ρήση από το ίδιο έργο - σειρά:

All of this has happened before and it will happen again...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ξέρουμε τι θέλουμε ή θέλουμε αυτό που "πρέπει" να θέλουμε? Τον συνδυασμό ψηλή -ξανθια- γαλανομάτα για σεχ και την καλή κοπέλα με γαλλικά και πιάνο για σπίτι.
Είναι τέτοιος ο βομβαρδισμός των κλισέ στην καθημερινότητα που δεν ξέρω πόσο επιρεάζουν την κρήση και το γούστο μας σε όλες τις επιλογές μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
:worship: :clapping:

Να συμπληρώσω:...

Ένας άντρας για μια γυναίκα, πρέπει να κερδίζεται εκ νέου, σε κάθε συνάντηση, σαν να βλέπουν ο ένας τον άλλο πάλι για πρώτη φορά... να τον κερδίσει σαν να είναι ο πρώτος της άντρας, ντροπαλά με σεβασμό για την οντότητά του και με κάτι που το λένε αγάπη....

Συμβουλή... Ποτέ μην θεωρείτε έναν άντρα δεδομένο... αν νιώθετε ότι δεν αξίζει να τον ξανακερδίζετε σε κάθε συνάντηση, αφήστε τον να φύγει... ;)

Αγαπητή μου Isiliel, δεν θα μπορούσα να προσθέσω κάτι στο κείμενό σου!!!:)

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Να..... Έναν τέτοιο άντρα θέλω στη ζωή μου.....
Γιατί όμως όλοι οι 30ρηδες είναι χαζοχαρούμενα παιδάκια?


Επέτρεψέ μου να διαλέξω τον χαρακτηρισμό 'εκολαπτόμενα' παιδάκια:redface::):)

Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Εαν δεν δωσω σ' αυτη ολο μου το ειναι και την καρδια μου, ενω παραλληλα να της φερομαι με απολυτο σεβασμο και να της δειχνω οτρι καθε μερα την ερωτευομαι απο την αρχη και την θελω οσο τιποτα αλλο στον κοσμο, τοτε σε ποιον να τα κανω;;;; ) :-*


Αυτή η πρότασή σου με εκστασίασε!!!!

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Το πρόβλημα για μένα είναι πως άντρες-γυναίκες ξέρουμε τι θέλουμε, δεν ξέρουμε όμως πως να το ζητήσουμε και πως να το προσφέρουμε..

Κατά την γνώμη μου με θάρρος, χωρίς φόβο, με πάθος, ευγένεια και διακριτικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tα "λαθη" και η λαθος συμπεριφορα δεν ειναι το τραγικο...Ολοι μας εχουμε κανει και ολο και καποια καινουργια θα ξανακανουμε.
Οταν αυτα ομως (τα λαθθη) ειναι επαναλαμβανομενα και η λαθος συμπεριφορα μας προς το ταιρι μας συνεχομενη-και συνεχιζομενη ειδικα αφου αναγνωριζσουμε τις οποιες "κουταμαρες" καναμε, τοτε ειναι το προβλημα...:redface:
Φιλε kynofilos το πρωτο σου ποστ οσο περικτικο κι αν ηταν η καθε του λεξη χτυπουσε μεσα μου!Ευγε ειλικρινα!!!:thumbup:
(Σε περιπτωση που δεν βγαινει νοημα φταιει ο espresso που εφτιαξα και που με εστειλε ο ^%&$#@!:mad: :P )

Ναπ ροσθεσω οτι συμφωνω με ολους και ειδικα με την προσταση της neraidas που κανατε quote...Εγω βαριεμαι να το κανω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Παιδιά επειδή το θέμα με θήγει άμεσα, μην ακούω χαζομάρες για άντρες στα 30 ως εκολαπτόμενα ή χαζοχαρούμενα παιδάκια, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Ξαφνικά δηλαδή μέχρι τα 30 οι άντρες είναι ανώριμοι και στην κοσμάρα τους ενω οι γυναίκες εμφανίζουν απίστευτη οριμότητα και νιφαλιότητα.
Το σοκ που τρώει μια γυναίκα κοντά στα 30 ειδικά με την προόπτική να μην φορέσει κουλούρα άμεσα επιβαιβεώνει την οριμότητα της σκέψης
Το μεσοδιάστημα μεταξύ 30 και 40 είναι το πιό κρήσιμο για την υπολοιπη ζωή του και κρίνει όλη η επαγγελματική και προσωπική του καταξίωση μέχρι τα 30 χτίζει σε γνώσει για να καταφέρει αν αρχίσει να απολαμβάνει απο τα 30 και μετά και να μπορεί και να προσφέρει και απο την μεριά του κάποια βασικά σε μια οικογένεια.
Αν μιλάμε για χαζοχαρούμενα λοιπόν ας πιάσουμε ένα κομμάτι "ώριμων" γυναικών που το μόνο που θέλουν στην ζωή τους είναι τον "χαζοχαρούμενο" να τους τα σκάει κάθε μήνα για ρούχα και κομμωτήρια ενώ εκείνες με περίσια χάρι χοντρένουν μήνα με τον μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
All of this has happened before and it will happen again...

Μοιρολάτρη....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
"πρέπει" στα θέλω δεν υφίσταται..
εκεί που υπάρχει και κακως συμβαινει αυτό, ειναι στο τι τελικα κάνει κανείς..πολλοί ειναι αυτοί που κανουν κατι αλλο απο αυτο που θελουν γιατί απλά έχουν μάθει να συμβιβάζονται..
και κάτι τελευταίο...ακόμα και τα "πρέπει" που θέτουμε στη ζωή μας...εμείς τα χρεωνόμαστε
..δεν φταίει ούτε ο βομβαρδισμός προτύπων, ούτε ο περίγυρος ούτε κανεις άλλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kynofilos

Δραστήριο μέλος

Ο kynofilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Ξέρουμε τι θέλουμε ή θέλουμε αυτό που "πρέπει" να θέλουμε? Τον συνδυασμό ψηλή -ξανθια- γαλανομάτα για σεχ και την καλή κοπέλα με γαλλικά και πιάνο για σπίτι.
Είναι τέτοιος ο βομβαρδισμός των κλισέ στην καθημερινότητα που δεν ξέρω πόσο επιρεάζουν την κρήση και το γούστο μας σε όλες τις επιλογές μας.

Αγαπητέ μου ΓΙάννη, πιστεύω ότι εσύ είσαι 1 μοίρα από την φώτιση!!

Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Φιλε kynofilos το πρωτο σου ποστ οσο περικτικο κι αν ηταν η καθε του λεξη χτυπουσε μεσα μου!Ευγε ειλικρινα!!!:thumbup:

Ο χαρακτηρισμός φίλε από σένα Μάριε είναι τιμητική διάκριση.... ΤΝΧ!

Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Παιδιά επειδή το θέμα με θήγει άμεσα, μην ακούω χαζομάρες για άντρες στα 30 ως εκολαπτόμενα ή χαζοχαρούμενα παιδάκια, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Ξαφνικά δηλαδή μέχρι τα 30 οι άντρες είναι ανώριμοι και στην κοσμάρα τους ενω οι γυναίκες εμφανίζουν απίστευτη οριμότητα και νιφαλιότητα.
Το σοκ που τρώει μια γυναίκα κοντά στα 30 ειδικά με την προόπτική να μην φορέσει κουλούρα άμεσα επιβαιβεώνει την οριμότητα της σκέψης
Το μεσοδιάστημα μεταξύ 30 και 40 είναι το πιό κρήσιμο για την υπολοιπη ζωή του και κρίνει όλη η επαγγελματική και προσωπική του καταξίωση μέχρι τα 30 χτίζει σε γνώσει για να καταφέρει αν αρχίσει να απολαμβάνει απο τα 30 και μετά και να μπορεί και να προσφέρει και απο την μεριά του κάποια βασικά σε μια οικογένεια.
Αν μιλάμε για χαζοχαρούμενα λοιπόν ας πιάσουμε ένα κομμάτι "ώριμων" γυναικών που το μόνο που θέλουν στην ζωή τους είναι τον "χαζοχαρούμενο" να τους τα σκάει κάθε μήνα για ρούχα και κομμωτήρια ενώ εκείνες με περίσια χάρι χοντρένουν μήνα με τον μήνα.


Ένας άνθρωπος μπορεί να παραμείνει εκολαπτόμενος ως το τέλος της ζωής του, το μάθημα δεν τελειώνει Ποτέ!!!

Τα άλλα είναι ζητήματα υποκειμενικών προτιμήσεων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kynofilos:
Μοιρολάτρη....:)

Δεν είναι θέμα μοίρας -στην οποία δε μπορώ να πω οτι πιστεύω- αλλά θέμα νοοτροπίας του ανθρώπινου είδους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι τέτοιος ο βομβαρδισμός των κλισέ στην καθημερινότητα που δεν ξέρω πόσο επηρεάζουν την κρίση και το γούστο μας σε όλες τις επιλογές μας.
Γιʼ αυτό ακριβώς λέω πως έχουμε χάσει την ταυτότητά μας σαν οντότητες.

Αγαπητή μου Isiliel, δεν θα μπορούσα να προσθέσω κάτι στο κείμενό σου!!!
Σ ευχαριστώ για την υπέροχη τοποθέτησή σου στο αρχικό σου ποστ. Εμένα μου δόθηκε απλά η ευκαιρία να εκφράσω το ίδιο πράγμα από την πλευρά των γυναικών.

θεωρώ πως απλά δεν είμαστε ειλικρινείς απέναντι στους άλλους όπως επίσης πολλές φορές και απέναντι στους εαυτούς μας...
Συμφωνώ, αλλά γιατί να μην είμαστε ειλικρινείς, όταν όλοι ζητάμε από το δεσμό μας ειλικρίνεια? Τι είναι αυτό που μας κάνει ανειλικρινείς ακόμα και απέναντι στον εαυτό μας? Γιατί να μην μπορούμε να είμαστε πηγαίοι με αυτά που νιώθουμε?
Πως θα βρούμε τον τέλειο Άλλο, αν δεν του δείξουμε ποιοι πραγματικά είμαστε -με το κόστος που συνεπάγεται αυτό- για να μπορέσει να μας εκτιμήσει ή να μας απορρίψει? Γιʼ αυτό μίλησα για φόβο….

Κατά την γνώμη μου με θάρρος, χωρίς φόβο, με πάθος, ευγένια και διακριτικότητα...
Yup! :)

Το σοκ που τρώει μια γυναίκα κοντά στα 30 ειδικά με την προόπτική να μην φορέσει κουλούρα άμεσα επιβαιβεώνει την οριμότητα της σκέψης
Κυρίως επιβεβαιώνει τη στενότητα του χρόνου. Γιατί το σοκ για μένα έχει να κάνει με την τεκνοποίηση περισσότερο, παρά με την κουλούρα.

Ένας άνθρωπος μπορεί να παραμείνει εκολαπτόμενος ως το τέλος της ζωής του
Μακάρι ένας άνθρωπος να μένει εκκολαπτόμενος ως το τέλος της ζωής του, γιατί αν δημιουργούμε απόλυτα στεγανά, απομακρυνόμαστε από κάθε ευκαιρία να μάθουμε κάτι καινούργιο, που ίσως δώσει στην ύπαρξή μας νέο νόημα :)



Στα πρώτα ραντεβού με κάποιον/α που μας ενδιαφέρει προσπαθούμε να είμαστε ευγενικοί, τρυφεροί, δεκτικοί, να δείχνουμε τον καλύτερο εαυτό μας τέλος πάντων. Καθώς ο καιρός περνά όμως και η σχέση "κατοχυρώνετε", βάζουμε τον άλλο απέναντί μας, (ενώ μέχρι τότε τον θέλαμε δίπλα μας) και του προσάπτουμε καθετί ανάποδο στη σχέση.
Αν μπορούσαμε καθημερινά να διακρίνουμε αυτό το θαυμαστό "κάτι" που μας ένωσε και να το αναγεννάμε πριν προλάβει να ξεφτίσει θα αποφεύγαμε τη ρουτίνα και την τριβή.

Φυσικά δεν εννοώ να εθελοτυφλούμε μέσα σε μια σχέση που δεν έχει νόημα ύπαρξης, αλλά να δίνουμε στις σχέσεις τις ευκαιρίες που τους αξίζουν.

Ίσως το ποσοστό των διαζυγίων να μειωνόταν έτσι... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top