Η αγάπη από το μίσος δεν απέχει και πολύ...

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Όταν άρχισαν τα γεγονότα ήμουν 18 ετών και όταν τελείωσαν όπως τελείωσαν 19. ΄Πρώτο εξάμηνο στη σχολή που είχα πετύχει, (και δεν έχω αξιωθεί να ολοκληρώσω ακόμα προς μεγάλη απογοήτευση των δικών μου), άρχισα και εγώ όπως όλοι να κάνω νέες γνωριμίες και φίλους. Άλλοι λιγότερο φίλοι - απλές γνωριμίες που χάθηκαν στη συνέχεια, άλλοι που εξελήχθηκαν σε κολλητούς μου. Στο στενό κύκλο της παρέας ήμαστε αρχικά 5 άτομα. Τρία αγόρια και 2 κοπέλες. Γρήγορα η φιλία του ενός φίλου μας εξελίχθηκε σε έρωτα με μια κοπέλα και έγιναν πραγματικά αχώριστοι. Η δεύτερη της παρέας δε το πήρε και πολύ καλά αφού έτρεφε κρυφά αισθήματα για αυτό το αγόρι. Ο καιρός πέρναγε και δεν έχανε ευκαιρία εμμέσος πλήν σαφώς να τη πέφτει στο αγόρι αυτό και την ίδια ώρα να παριστάνει τη κολλητή φίλη της κοπέλας. Με μοναδική μαεστρία έκανε τα αδύνατα δυνατά να σπείρει έριδες μεταξύ τους αλλά δε τα κατάφερε. Αντίθετα άρχισε να απομονόνεται από τη παρέα μας λόγω αυτών των ενεργειών της.

Ο καιρός πέρναγε και βλέποντας ότι δε μπορεί να καταφέρει κάτι παραιτήθηκε των προσπαθειών της (Τουλάχιστον αυτό ήθελε να πιστέψουμε) Επανήλθε στη παρέα, μη δημιουργόντας πλέον εντάσεις και παριστάνοντας τον αληθινό φίλο. :whistle: Όλοι τη δεχτήκαμε ξανά πίσω και αποφασίσαμε να τα ξεχάσουμε όλα. Ο καιρός πέρασε και όταν ήρθε το πλήρωμα του χρόνου, το ζευγάρι χώρισε για δικούς του λόγους που δεν είχαν να κάνουν με την άλλη κοπέλα. Στη συνέχεια η πρώην αγαπημένη του φίλου μας, αποκόπηκε από τη παρέα μας καθώς το φιλία μετά τη σχέση δεν είχε εφαρμογή εδώ. Η άλλη κοπέλα που είχε βλέψεις ακόμα για αυτόν άρχισε να εκδηλώνει το ενδιαφέρον της και πάλι, αλλά πιο κόσμια αυτή τη φορά. Εν τω μεταξύ να αναφέρω ότι η κοπέλα αυτή είχε μια συγκάτοικο ίδιας ηλικίας με εμάς που όμως πήγαινε σε άλλη σχολή. Μας την είχε γνωρίσει πρίν από κάποιο καιρό και όλοι μαζί είχαμε βγεί και για καφέ αρκετές φορές.

Μόλις ο φίλος μου χώρισε, λίγο καιρό μετά στράφηκε προς τη συγκάτοικο της ενδιαφερομένης για αυτόν, η οποία είχε και αυτή παρεπιπτόντος χωρίσει. (Βίος και πολιτεία :D :D ) Δεν άργησαν να γίνουν ζευγάρι προς μεγάλη απογοήτευση της άλλης η ο΄ποία για δεύτερη φορά έβλεπε το φίλο μου να της ξεφεύγει μέσα από τα χέρια. Πλέον δε μπορούσε να το χωνέψει με τίποτα αυτό και εξοργήστηκε. Άρχισε να μας θάβει όλους σε άσχετα άτομα της σχολής, διαδίδοντας ψεύδη και συκοφαντίες, ενώ συνέχισε να μας κάνει τη φίλη. Φυσικά όταν έφτασαν όλα αυτά στα αυτιά μας τη κάναμε όλοι πέρα, αλλά μας είχε ήδη προξενήσει μεγάλη ζημιά στο προφίλ :( Δε στράφηκε μόνο εναντίον του φίλου μας που της έριξε χυλόπιτα, αλλά εφάρμοσε το δόγμα της συλλογικής ευθύνης και μας πήρε όλους σβάρνα. Βλέπετε θεωρούσε ότι εμείς δε τη καταλαβαίναμε... Εναντίον της νέας αγαπημένης του φίλου μας και συγκατίκου της, ξεσπάθωσε. Και τί δεν της έκανε πρίν σταματήσει η συγκατοίκηση αυτή. Της εξαφάνισε ρούχα, έριξε κέτσαπ και μουστάρδα στους καναπέδες και τους έβαψε, έκλεψε ή κατέστρεψε αντικείμενά της και στην ιδιαίτερη πατρίδα της τη παρουσίασε σαν πόρνη. (Ήταν από το ίδιο χωριό και έτσι είχαν αποφασίσει να συγκατοικίσουν εξαρχής.)Όσο για εμάς, σας είπα μας έθαψε με το φτυάρι. :mad:

Τελικά τη κάναμε οριστικά πέρα και η ιστορία σταμάτησε εκεί, αλλά μας έκανε ζημιά ανεπανόρθωτη. Τον άλλο φίλο της παρέας μας, τον έβγαλε τοξικομανή και εμένα αλκοολικό και τοξικομανή επίσης. Τέλος πάντων προσπαθήσαμε να περισώσουμε ότι μπορούσαμε αλλά κάποιες σκιές έμειναν. Τη προειδοποιήσαμε ότι θα αναλαμβάναμε σκληρά μέτρα εναντίον της αν δε σταματούσε κα;ι τελικά τα πράγματα ηρέμησαν μετά από κάποιο καιρό.

Αυτά τα ολίγα για το που μπορεί να φτάσει μια κοπέλα που αγαπά παράφορα και καταντά να μισεί παράφορα, ενώ εφαρμόζει παράλληλα το δόγμα της συλλογικής ευθύνης... Τα συμπεράσματα δικά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Η κοπέλα δεν έφτασε σε αυτό το σημείο λόγω υπερβολικής αγάπης αλλα λόγω υπερβολικού εγωισμού βλέπεις η απόρριψη και μάλιστα δις απο κάποιους δεν χωνεύεται εύκολα;)
Περιττό να πω πως σε όλα αυτά παίζει ρόλο και η ψυχοσύνθεση του ατόμου, η φυσιολογική αντίδραση ακόμη κι όταν είσαι ερωτευμένος θα ήταν κάποια στιγμή να το πάρει απόφαση και να στραφεί αλλού ειδικά αφού ήταν ξεκαθαρο πως το παιδί δεν την ήθελε ούτε με σφαίρες.Αντίθετα εκείνε εμένε και επέμενε σε μια εξαρχής χαμένη υπόθεση και το μόνο που κατάφερε ήταν να χάσει και τον ίδιο και την παρέα της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δεν τίθεται θέμα, δικαιολογίας ή αιτιολογίας, αλλά δεν μπορώ να εξαπολύσω σωρεία κατηγοριών εναντίον της..

Ο έρωτας από το μίσος θα έλεγα, όχι η αγάπη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Η συμπεριφορά της προέρχεται από τη περηφάνια και τον εγωισμό της: ''Έκανα τα πάντα για να τον έχω και στο τέλος δεν κατάφερα τίποτα και βλέπω άλλες που δεν έκαναν και δε κουράστηκαν όσο εγώ, να τον αποκτούν''.

.. με αποτέλεσμα να μη βλέπει και αντιλαμβάνεται τη πραγματικότητα με τη λογική, αλλά με τα συναισθήματά της τα οποία πληγώθηκαν λόγο του χαρακτήρα της που είναι έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
....κακομαθημένο εγωκεντρικό παλιοκόριτσο :P

ο κόσμος γυρίζει μόνο γύρω από αυτήν.... όλοι της οφείλουν και πρέπει να τα κάνουν όλα όπως θέλει αυτή με το όποιο τίμημα.... αυτή φυσικά δεν οφείλει ουτε στον άγιο της νερό....



:hmm: Η παραπάνω περιγραφή μου θυμίζει κατα πολύ κάποια που ήξερα... για ποιά σχολή μιλάμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με κάλυψε ο Μανώλης. Αυτό καλέ μου κορακα δεν είναι αγάπη. Αμφιβάλλω αν είναι και έρωτας. Μάλλον εμμονή και εγωισμό θα το έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Ακριβώς παιδιά,αυτό δεν είναι αγάπη αλλά ούτε καν έρωτας κατ'εμε..Ναι ο έρωτας σε οδηγεί να κάνει τρελά πράγματα αλλά όχι και έτσι..Αυτές είναι παθολογικές και αρρωστημένες περιπτώσεις..Αν αγαπάς κάποιον τον αφήνεις απλώς να φύγει..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nikita13:
...Αν αγαπάς κάποιον τον αφήνεις απλώς να φύγει..;)

Τον αφήνεις να φύγει αν τον αγαπάς? Και αν αυτη την ενέργεια την καταλάβει ο άλλος διαφορετικά? "Με αφήνει να φύγω άρα δεν τον ενδιαφέρει..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Τον αφήνεις να φύγει αν τον αγαπάς? Και αν αυτη την ενέργεια την καταλάβει ο άλλος διαφορετικά? "Με αφήνει να φύγω άρα δεν τον ενδιαφέρει..."
Αυτό το λέω με προυπόθεση ότι έχεις δείξει κάποια πράγματα..Αν ο άλλος δεν ανταποκριθέι τι κάνεισ?Πιέζεις καταστάσεις?Αν δεν είναι αμοιβαίο δεν έχει αξία..Τα πράγματα έρχονται από μόνα τους χωρίς να τα πιέζεις..Αλλιώς χάνεις και κάπου την αξιοπρέπεια σου..Δεν λέω να μην το προσπαθήσεις..Εννοειται αυτό,αλλά με μέτρο πάντα..Αν ο άλλος ενδιαφέρεται πραγματικα θα ξαναγυρίσει πίστεψε με..Και τότε θα αξίζει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Δε θα μου έκανε εντύπωση, αν τελικά έκανε κάτι η συγκεκριμένη κοπέλα με αυτόν που κυνηγούσε και αφού πρώτα αυτοεπιβεβαιωνόταν, ικανοποιώντας τον εγωισμό και όχι τον έρωτα που ένιωθε, να χώριζε σχετικά γρήγορα.Γιατί όπως είπαν οι περισσότεροι, εδώ μιλάμε για εγωισμό-πείσμα και όχι κάτι πιο ουσιαστικό, πάνω στο οποίο θα χτιζόταν η σχέση.

Σε μια ταινία νομίζω, έλεγε ότι αν αγαπάς κάποιον τον αφήνεις να φύγει και αν γυρίσει είναι για πάντα δικός σου.Αν όχι, δεν ήταν ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Δε θα μου έκανε εντύπωση, αν τελικά έκανε κάτι η συγκεκριμένη κοπέλα με αυτόν που κυνηγούσε και αφού πρώτα αυτοεπιβεβαιωνόταν, ικανοποιώντας τον εγωισμό και όχι τον έρωτα που ένιωθε, να χώριζε σχετικά γρήγορα.Γιατί όπως είπαν οι περισσότεροι, εδώ μιλάμε για εγωισμό-πείσμα και όχι κάτι πιο ουσιαστικό, πάνω στο οποίο θα χτιζόταν η σχέση.
Σε αυτό δεν έχεις καθόλου άδικο..Φαίνεται αυτό εξάλλου περίτρανα από την συμπεριφορά της..

Σε μια ταινία νομίζω, έλεγε ότι αν αγαπάς κάποιον τον αφήνεις να φύγει και αν γυρίσει είναι για πάντα δικός σου.Αν όχι, δεν ήταν ποτέ.
Αυτό ακριβώς εννοούσα..Και πιστεύω ακράδαντα ό,τι ισχύει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω - και το λέω γιατί έζησα από πολύ κοντά το όλο περιστατικό, ότι στην αρχή ένιωθε κάποια αισθήματα για αυτό το άτομο, αλλά από ένα σημείο και μετά έγινε καθαρά θέμα εγωισμού όπως σωστά αναφέρθηκε.

Πρώτη φορά - και θέλω να πιστεύω τελευταία, συνάντησα στη ζωή μου τέτοιο ασταθές άτομο που εκδήλωσε τέτοιες αντιδράσεις. Να αναφέρω ακόμα κάποιες άλλες λεπτομέρειες που φανερώνουν τη ψυχοσύνθεση της συγκεκριμένης κοπέλας. Πέρα από τη κέτσαπ και το θάψιμο με το φτυάρι...

Λίγο πρίν λήξει η συγκατήκηση των δύο πρώην φιλενάδων, η νεα αγαπημένη του φίλου μου, είχε αναγκαστεί να κλειδώνει το δωμάτιό της για να προστατέψει τα υπάρχοντά της από τη μανία της άλλης. Σε μια φάση η <<ψυχασθενής>>, άρχισε να παραπονείται στην άλλη κοπέλα ότι ο καπνός από τα τσιγάρα μας, της έκανε κακό και έκανε τα ρούχα της να μυρίζουν, ενώ η ίδια ΚΑΠΝΙΖΕ ΚΡΥΦΑ. :D Τέλος να ένα περιστατικό που ένας ουδέτερος παρατηρητής, θα αντιμετωπίσει με γέλια, όμως για εμάς τους εμπλεκομένους δεν ήταν καθόλου αστείο. Μας έκανε να αισθανθούμε χάλια ψυχολογικά και ειδικά η δεύτερη αγαπημένη του φίλου μας το πήρε πολύ βαριά. Ήταν ένα τεράστιο ΨΕΜΜΑ το οποίο διέδοσε η <<ψυχοπαθής>> στη σχολή μας και στην ιδιαίτερη πατρίδα της <<αντιζήλου>>. Ήταν η σταγόνα που ξεχείλησε το ποτήρι. Μετά από αυτό τη προειδοποιήσαμε ότι αν συνέχιζε θα τη πλακώναμε στο ξύλο ομαδικά και ευτυχώς σταμάτησε. Εμείς απλά προσπαθήσαμε όπως όπως να μπαλώσουμε τα πράγματα αλλά είμαι σίγουρος ότι κάποιες σκιές μείναν. Όπως έλεγε και ο Δρ.Γκέμπελς, Υπουργός προπαγάνδας του τρίτου ράιχ: Πές, πές κάτι θα μείνει... ;)

Η εν λόγω άρχισε να διαδίδει ότι εγώ και οι άλλοι δύο της παρέας, μαζευόμαστε στο σπίτι τους (Των δυο συγκατοίκων) και κάναμε ομαδικά όργια με την αγαπημένη του φίλου μας. Κυκλοφορούσαμε γυμνοί στο σπίτι ή με ένα μπουρνούζι και στο τέλος πληρώναμε τη κοπέλα για τις <<υπηρεσίες>> της. Ακόμα ενίοτε κάναμε και χρήση ναρκωτικών. Αυτό το επαίσχυντο ψέμμα μας ανέβασε το αίμα στο κεφάλι και θα ήμουν πρώτος που θα τη πλάκωνα στο ξύλο και θα της έκανα τη μούρη κρέας, (κι ας ήταν κοπέλα) αλλά τελικά σταμάτησε.

Υ.Γ. Εύχομαι να μη συμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο σε κανένα και καμία από εσάς. Ειλικρινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Beverly Hills 90210 επεισοδιο 4619346, παμεεεε!

Ενταξει, παρατραβηγμενα πραγματα, κριμα την κοπελα.

Btw ποιος νορμαλ ανθρωπος πιστευει τις αρλουμπες με τα ομαδικα οργια; Σιγα το πληγμα που προκαλεσε στην υποληψη σας εδω που τα λεμε ! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Btw ποιος νορμαλ ανθρωπος πιστευει τις αρλουμπες με τα ομαδικα οργια; Σιγα το πληγμα που προκαλεσε στην υποληψη σας εδω που τα λεμε ! :p

Αυτό το λές γιατί δεν την έχεις γνωρίσει. Είχε μια μοναδική ικανότητα να παρουσιάζει τον εαυτό της ως θύμα σε άσχετα άτομα και επίσης το μαύρο ως άσπρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Σε μια ταινία νομίζω, έλεγε ότι αν αγαπάς κάποιον τον αφήνεις να φύγει και αν γυρίσει είναι για πάντα δικός σου. Αν όχι, δεν ήταν ποτέ.

αυτή η ρήση έχει έναν πολύ μεγάλο αντίπαλο. his name is εγωισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Δεν είναι μόνο ο εγωισμός, εξαρτάται από την περίπτωση..

Αλλά και σε κάθε περίπτωση ο έρωτας δεν μπορεί να μπει σε καλούπι, ακόμα και σε αυτό μιας τόσο γοητευτικής φράσης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν όμως αγαπας δίχως εγωισμό, το μόνο που σε νοιάζει είναι αυτός/η που αγαπας να είναι ευτυχισμένος, ακόμα και αν αυτο σημαίνει ότι θα είναι με καποιο άλλο προσωπο και όχι μαζι σου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lexx

Νεοφερμένος

Ο Lexx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αυτό είναι από τα πιο ζόρικα θέματα. Κατα πόσο είναι αγάπη αυτό που νιώθουμε ή εγωιστική ευχαρίστηση μέσα από το πρόσωπο του άλλου. Ακόμα και η μητρική αγάπη μπορεί να θεωρηθεί εγωιστική. Ακόμα και η αυτοθυσία. Το θέμα με τα αόριστα συναισθήματα (μπορεί να είναι και πλεονασμός αυτό) είναι ότι ποτέ δεν θα μάθουμε τι πραγματικά συμβαίνει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Τα όσα αναφέρεις δε είναι φυσιολογικά.Η κοπέλα είχε μανία.Είχε αναγκη ψυχολόγο.Δ ε είναι θέμα εγωισμού. Κάποτε είχα μιλήσει με μια φίλη ψυχολόγο κι μου είχε πεί οτι μην νομίζεις οτι όσοι είναι εκτός ψυχιατρίου είναι ολοι στα καλά τους.:D :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Βρε συ Crow_of_Darkness τι μπουμπουκι αυτη η (πρωην) φιλη σας;;;:confused:
Τι αετος χρυσοφτερουγος ειναι αυτος;;;:|
Καλως πραξατε και την απομακρυνατε απο την παρεα σας κρινοντας απο τα οσα εχεις γραψει.
Την δευτερη ευκαιρια της την δωσατε και τα εκανε παλι μπου...οποτε...μονη της ταεπαθε.
Μια παροιμια λεει:
"Εαν με κοροιδεψεις μια φορα,ντροπη σου!Εαν με κοροιδεψεις και δευτερη...ντροπη μου!"

Και Κατερινα, σε αυτο που λες εχεις ενα δικιο οτι συνηθως τετοιες μπαρουφες δεν πιστευονται απο τριτους, αλλα εστω και μερικοι να το "χαψουν" και να μεταφερουν την ιστορια λιγο τροποποιημενη και λιγο πιο "ξεφουσκωτη" το κακο εγινε.
Σκεψου οτι η ιδια μπορει να ειπε αλλιως την ολη ιστορια (πιο πιστευτη) και απο στομα σε στομα και με τις διαφορες σαλτσες να εφτασε ετσι στα αυτι το crow και της παρεας του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top