Τις δουλειές του σπιτιού ποιος θα τις κάνει;

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
εμενα παντος η δικια μου με κακομαθαινει, οποτε προσπαθω να κανω κατι με διωχνει (και μετα μου γκρινιαζει οτι δεν κανω τιποτα:p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Εγώ πάντως νομίζω ότι οι άντρες δεν είναι φτιαγμένοι για όλες τις δουλειές. Έχει παρατηρήσει κανένας σε τι χάλι αφήνουν την κουζίνα μετά το μαγείρεμα; Ακόμα και αυγά να βράσουν το χάος θα επικρατεί παντού....

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Χαχχαχ, δεν εχεις κι αδικο vampire! Ασε που αφου "εχουν μαγειρεψει", κι "εχουν κλεισει ως νοικοκυρηδες" δε θεωρουν υποχρεωση τους ουτε τα πιατα να πλυνουν, ουτε να συμμετεχουν στο σουλουπωμα της κουζινας :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Vampire αυτό που λες περιγράφει και εμένα. Άντρας δεν ήμουν last time I checked.
Εγώ πιστευω οτι όοολα αυτά είναι κοινωνικές συμβάσεις και μόνο. Ναι οι γυναίκες έχουν προδιάθεση να είναι καλές σε διαφορετικά πράγματα απ'ότι οι άνδρες, αλλά το μαγείρεμα και το νοικοκυριό ΔΕΝ ανήκουν σε αυτά.
Απλά επειδή κατανοώ οτι αυτές οι κοινωνικές συμβάσεις έχουν πάρει διαστάσεις πλύσης εγκεφάλου, και δεν θέλω να νιώθει ο φίλος μου κατα βάθος άσχημα, δεν έχω πρόβλημα να πάρω περισσότερες δουλειές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο στάνταρ. Αν ο άντρας γυρίζει 11 το βράδυ και η γυναίκα δεν δουλεύει πιστεύω ότι η απάντηση είναι εύκολη.

Καλο ειναι να μοιράζονται οι δουλιές αλλα το κακό είναι ότι γενικά οι γυναίκες κάποια πράγματα τα θέλουν όπως εκείνες έχουν συνηθήσει, οπότε έιναι εύκολο να τα πάρεις στο κρανίο με απόψεις του στυλ αυτό όχι εκέι κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
.......αλλα το κακό είναι ότι γενικά οι γυναίκες κάποια πράγματα τα θέλουν όπως εκείνες έχουν συνηθήσει, οπότε έιναι εύκολο να τα πάρεις στο κρανίο με απόψεις του στυλ αυτό όχι εκέι κτλ.

Αυτο που λες είναι γεγονός, σε ένα σπίτι δεν είναι δυνατόν να υπάρχουν δυο "νοικοκυρές" σε όποιο φύλο κι αν ανήκουν.Καθένας έχει τον τρόπο του που θέλει να γίνει κάτι.

Τώρα όσο αφορά το θέμα, σε κάποια πράγματα θα εκτιμούσα μια σχετική βοήθεια ιδιαίτερα την εποχή που χτυπάω τρελά ωράρια.Η σχετική βοήθεια δεν περιλαμβάνει πλύνε τα κουφώματα κλπ εξάλλου κι εμένα δεν θα μου άρεσε να βλέπω έναν άντρα να μου σφουγγαρίζει το σπίτι.Όμως κάποια πράγματα κυρίως για να αυτοεξυπηρετηθεί θα ήθελα να τα κάνει πχ.τα άπλυτα του στο καλάθι κι όχι διασπαρτα στην κρεββατοκάμαρα ή να είναι άξιος να φτιάξει έστω κι ένα τοστ όταν πεινάει και να μην περιμένει εμένα:)
Επειδή κατα καιρούς έχω φιλοξενήσει όχι μόνο συντρόφους αλλα και φιλαράκια που έρχονται να με δουν έχω περάσει απο όλα τα στάδια.Κάποιος να είναι υπερβολικά τακτικός σε σημείο να μαζεύει ο,τι αφήναμε στο διάβα μας και κάποιος να καταβάλλει φιλότιμες προσπάθειες να ξαναπακετάρει τα ρούχα του στην βαλίτσα όπως του τα φτιαξε η μαμά του και να μην μπορεί:P (ε εκεί τον λυπάσαι και βάζεις κι ένα χεράκι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αν κρίνω από την συμβίωση με τον καλό μου..... Επείδη και οι δύο φεύγουμε από τις 8 το πρωϊ και επιστρέφουμε στις 9 -10 το βράδυ....Επειδή δεν έχω το προφίλ της καλής νοικοκυράς.....Επειδή δουλεύω πολλές ώρες και θέλω τις υπόλοιπες να τις περνάω με φίλους ή τον καλό μου ή με τα χόμπυ μου....και επειδή για όλα τα παραπάνω συμφωνεί και ο καλός μου.....από την στιγμή που μείναμε μάζι, έρχεται 1 φορα την βδομάδα μια κύρια η οποία κάνει όλες τις δουλειές του σπιτιού....από σφουγγάρισμα μέχρι σίδερο(εκτός από πλύσιμο και μαγείρεμα)....Το να βάλω τα ρούχα στο πλύντήριο δεν είναι και κάτι το τραγικό και επίσης στο σπίτι τρώμε μόνο ΣΚ, οπότε τις καθημερινές δεν μαγειρεύω!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Για αυτό ακριβώς το λόγο είναι καλά να συζεί κάποιος πριν παντρεφτεί, για να μην έρθουν οι εκπλήξεις μετά το γάμο :P

Λοιπόν... όσο αφορά εμένα και την συμβίωση μου με τον καλό μου....
Δεδομένου ότι, δουλεύουμε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, ερχόμαστε σπίτι την ίδια ώρα ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, ζούμε κατω απ την ίδια στέγη ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, κουραζόμαστε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, όταν χαλαρώνουμε το κάνουμε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ, έχουμε βρει ότι και τις δουλειες πρέπει να τις κάνουμε ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ :)

Κάνουμε ακριβως τα ίδια πράγματα μεσα στο σπίτι... δεν υπάρχουν μοιρασμένες δουλειες, αυτή δική σου αυτή δική μου.... όποιος προλαβαίνει, κάνει ότι μπορεί για να είναι η ζωή μας πιο άνετη....
Όταν είναι κάποιος πριν απ τον άλλον στο σπίτι ξεκινάει το μαγείρεμα... για να έρθει ο αλλος και να βοηθήσει... ώστε όλα να τελειώσουν μια ωρα αρχιτερα ώστε να υπάρχει ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ χρόνος που θα τον περάσουμε όμορφα ΜΑΖΙ! ;)

Ουδεποτε τέθηκε θέμα ότι ένας απ τους δύο κάνει λιγότερα ή περισσοτερα....
Το να μοιράζεσαι ένα σπίτι σημαίνει ότι μοιράζεσαι και τις ευθυνες και τις δουλειες....
Πρακτικά και για λόγους ευκολίας μπορεί κάποιες δουλειες να έχουν "κατοχυρωθει" στον έναν απ τους δύο (αυτός κουβάλημα απ τα ψωνια λόγω βάρους, εγώ σιδέρωμα) αλλά αυτό δεν έχει γίνει γιατί κάποιος άσκησε βέτο του στυλ "εγώ δεν το κάνω αυτο!"
όλα γίνονται με πρωταρχικό σκεπτικό του να τελειώνουμε ώστε να περάσουμε την υπόλοιπη ώρα μαζι :inlove:


Υ.Γ. αυτα που σας λέω, ήταν για μένα ένα απ τα βασικά κριτήρια, για να θέλω αυτός ο άνθρωπος να είναι δίπλα μου :redface:

Συμφωνώ απόλυτα...

και επιπλέον, δε μου αρέσουν οι άντρες που δεν κάνουν "δουλειές τους σπιτιού"... μου φαίνονται κάπως ανίκανοι βρε παιδί μου... δηλαδή δε μπορείς να ζεστάνεις ένα φαί, να ξεσκονίσεις λιγάκι, να κάνεις καμιά σκούπα, να σιδερώσεις κανά παντελόνι... όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλά απλώς για την ικανοποίηση ότι μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα για τον εαυτό σου.

Όπως εγώ ενδιαφέρομαι να μάθω δουλειές του σπιτιού που λέγονται τόσα χρόνια "αντρικές" και δε σκέφτομαι "Α, αυτές είναι αντρικές, ως γυναίκα δε μου αρμόζουν και τα έχει χρεωθεί ο άλλος" έτσι θέλω και ο άντρας να είναι δραστηριοποιημένος και στον τομέα, που κάποιοι πολλοί θεωρούν γυναικείο... εγώ πάντως όχι.

(Άσε που τρώω φρίκη όταν η μητέρα μου, πάντα σε εμένα λέει να μαζέψω τα απλωμένα, λες και είναι καμιά δουλειά ειδικών δεξιοτήτων και γνώσεων και δεν μπορεί να την κάνει ο αδερφός μου :mad: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο στάνταρ. Αν ο άντρας γυρίζει 11 το βράδυ και η γυναίκα δεν δουλεύει πιστεύω ότι η απάντηση είναι εύκολη.

Κι αν συμβαίνει το ανάποδο? :hmm:

Γιατί, οκ εμείς οι γυναίκες σεληνιαζόμαστε πολλές φορές αν τα πράγματα δεν είναι όπως τα θέλουμε, αλλά και οι άντρες συχνότατα βολεύονται στο "αστην να τα κάνει όπως θέλει" και καταλήγουν να μην κάνουν τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Μπορείς να μου το εξηγήσεις αυτό?
Με ποιά κριτήρια ανέχεσαι να κάνει ή να μην κάνει το αγόρι σου, την Χ ή την Ψ δουλειά?
Υποτιμά έναν άνδρα να σφουγγαρίσει? Αν κι εκείνος είχε ζήσει μόνος του όπως κι εσύ, δεν θα σφουγγάριζε το σπίτι του? Δεν θα έραβε και κανένα κουμπί στο πουκάμισό του αν χρειαζόταν? Εξηγήστε μου plz. :hmm:

Έλα μου ντε... τελικά αυτά που παθαίνουμε εμείς οι γυναίκες, τα αξίζουμε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μμμμμ....Νανα, αναρωτιέμαι καμιά φορά: Γυναίκες μεγαλώνουν τους αυριανούς άνδρες που αργότερα οι γυναίκες τους, προσπαθούν μάταια να προσεγγίσουν και να καταλάβουν,... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Μμμμμ....Νανα, αναρωτιέμαι καμιά φορά: Γυναίκες μεγαλώνουν τους αυριανούς άνδρες που αργότερα οι γυναίκες τους, προσπαθούν μάταια να προσεγγίσουν και να καταλάβουν,... :hmm:

Xμ....ναι αυτο χωράει μια μικρή ανάλυση...
Ας υποθέσουμε ότι έχετε δυο παιδάκια(δεν γνωρίζω την οικογενειακή σας κατάσταση) ένα αγόρι και ένα κορίτσι σε μια ηλικία γυρω στα 12.Περά απο τις δικές τους σχολικές υποχρεώσεις αλλα και το μαζεμα των προσωπικών τους αντικειμένων( το πασίγνωστο μαζεψε το δωμάτιο σου:P και πήγαινε το πιάτο στο νεροχύτη)ζητάτε και την συνδρομή τους σε μερικές απλές οικιακές εργασίες.Σε ποιο απο τα δύο λοιπόν θα απευθυνθείτε για να βοηθήσει την μανούλα να ξεσκονίσει το σαλόνι,απλώσει-μαζέψει τα ρούχα,σκουπίσει το πάτωμα, κάνει τα τζάμια;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
στην ηλικία που λες, θα τα 'χωνα και τα δύο, αλλά θα το έβλεπαν σαν παιχνίδι (έτσι μας έκανε η μάμυ, και πέρναμε τα πατάκια και κάναμε πατινάζ στο παρκέ:P)..αν φτάσουν όμως τις ηλικίες των 16,17, με ένα αυτόματο τρόπο, σταματά το παιχνίδι και γίνεται υποχρέωση του κοριτσιού (Nana, σε καταλαβαίνω απόλυτα:P:D). Τώρα, αν και το αδέρφι είναι μουλάρ, (συνήθως είναι στα 16,17:P), θα φχαριστιέται να σε βλέπει να ξεσκονίζεις και αυτός να παίζει στον υπολογιστή:D


ψ. πάντως το δικό μου το αδέρφι, το ωφέλησε το παιχνίδι-καθάρισμα που κάναμε μικρά....όταν περιμένει γκόμενα, το σπίτι λάμπει:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Xμ....ναι αυτο χωράει μια μικρή ανάλυση...
Ας υποθέσουμε ότι έχετε δυο παιδάκια(δεν γνωρίζω την οικογενειακή σας κατάσταση) ένα αγόρι και ένα κορίτσι σε μια ηλικία γυρω στα 12.Περά απο τις δικές τους σχολικές υποχρεώσεις αλλα και το μαζεμα των προσωπικών τους αντικειμένων( το πασίγνωστο μαζεψε το δωμάτιο σου:P και πήγαινε το πιάτο στο νεροχύτη)ζητάτε και την συνδρομή τους σε μερικές απλές οικιακές εργασίες.Σε ποιο απο τα δύο λοιπόν θα απευθυνθείτε για να βοηθήσει την μανούλα να ξεσκονίσει το σαλόνι,απλώσει-μαζέψει τα ρούχα,σκουπίσει το πάτωμα, κάνει τα τζάμια;:hmm:

το ορθό - για μένα - είναι να μοιραστουν....
τη μια βδομάδα το ένα ξεσκονίζει και το άλλο σκουπίζει και την άλλη βδομάδα τουμπαλιν....
μην ξεχνάμε ότι πάνε και φαντάροι και πρέπει να ξέρουν πως να τρίβουν την λεκάνη και πως να πετυχαίνουν την τσάκιση στο παντελόνι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Xμ....ναι αυτο χωράει μια μικρή ανάλυση...
Ας υποθέσουμε ότι έχετε δυο παιδάκια(δεν γνωρίζω την οικογενειακή σας κατάσταση) ένα αγόρι και ένα κορίτσι σε μια ηλικία γυρω στα 12.Περά απο τις δικές τους σχολικές υποχρεώσεις αλλα και το μαζεμα των προσωπικών τους αντικειμένων( το πασίγνωστο μαζεψε το δωμάτιο σου:P και πήγαινε το πιάτο στο νεροχύτη)ζητάτε και την συνδρομή τους σε μερικές απλές οικιακές εργασίες.Σε ποιο απο τα δύο λοιπόν θα απευθυνθείτε για να βοηθήσει την μανούλα να ξεσκονίσει το σαλόνι,απλώσει-μαζέψει τα ρούχα,σκουπίσει το πάτωμα, κάνει τα τζάμια;:hmm:

Kleftra παρ' το σαν μια οποιαδήποτε δουλειά... τι κακό έχει να ξεσκονίσει το αγόρι, και στην ηλικία που λες, αλλά και σε μεγαλύτερη; Κανένα... καταλαβαίνω ότι αν έχεις μεγαλώσει με την ιδέα ότι το αγόρι δεν πρέπει να κάνει τέτοιες δουλειές, είναι δύσκολο να το δεις αλλιώς (κάτι δε σου κολλάει). Κι εμένα στο σπίτι μου τέτοια στοιχεία υπάρχουν... Ευτυχ'ως εγώ είμαι αντιδραστικιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Όταν ένα ζευγάρι συγκατοικεί τότε δεν χωράει συζήτηση....! ισχυεί το "λοιπόν έγω μπάνιο σαλόνι και εσύ αγάπη μου κουζίνα κρεβατοκάμαρα ο.κ?"
Γιαυτό μην τους καλομαθαίνετε όπως οι μαμάδες τους, από την αρχή εξήγηση!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Nana:
Kleftra παρ' το σαν μια οποιαδήποτε δουλειά... τι κακό έχει να ξεσκονίσει το αγόρι, και στην ηλικία που λες, αλλά και σε μεγαλύτερη; Κανένα... καταλαβαίνω ότι αν έχεις μεγαλώσει με την ιδέα ότι το αγόρι δεν πρέπει να κάνει τέτοιες δουλειές, είναι δύσκολο να το δεις αλλιώς (κάτι δε σου κολλάει). Κι εμένα στο σπίτι μου τέτοια στοιχεία υπάρχουν... Ευτυχ'ως εγώ είμαι αντιδραστικιά :)

Νανα μαλλον κάτι δεν κατάλαβες στο μνμ μου.Εγώ ρωτάω ποιον εσείς θα επιλέγατε να βοηθήσει, δεν υποδεικνύω ποιον απλά ρωτάω:)
Υπάρχει κάτι στο μνμ μου που δείχνει πως θα επιλέγατε το κορίτσι;:hmm:
Αν ναι τότε να το διατυπώσω καλύτερα.
Βασικά στο σπίτι μου επειδή δούλευαν όλοι επικρατούσε το σκεπτικό όποιος βρίσκεται στο σπίτι θα το κάνει:D Κι εγώ είχα πάντα ένα σωρό υποχρεώσεις;) (τα μαθήματα φωτογραφίας,κεραμικής και τα λοιπά σεμινάρια που παρακολουθούσα κατα καιρους δεν ήταν απο χόμπι:P ).Αντιθέτως το αδερφάκι μου που είχε μόνο σχολείο-αγγλικά-προπόνηση πέρασε μεγάλο λούκι.
Πάντως έχεις ένα δίκιο, παρόλο που δεν έχω μεγαλώσει με αυτό το πρότυπο, όντως αν δω έναν άντρα πχ.να απλωνει κάτι δεν θα μου κολλάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
όντως αν δω έναν άντρα πχ.να απλωνει κάτι δεν θα μου κολλάει.

ιδέα σου είναι:P
όταν δεις έναν εργένη από κοντά (:hehe:), θα γκρεμιστεί ο μύθος:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
ιδέα σου είναι:P
όταν δεις έναν εργένη από κοντά (:hehe:), θα γκρεμιστεί ο μύθος:D

Λες;:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
και οι 2, θα τις μοιραζόμαστε, το έχουμε συζητήσει βασικά και πάλι καλά δεν εχει τέτοια προβλήματα, μου το έχει αποδείξει άλλωστε στα φοιτητικά μας σπίτια;)
Απο την στιγμή που θα δουλευουμε και οι 2 πρέπει και οι 2 να κάνουμε δουλειες αλλά αν δουλεύει ο ένας τότε ο άλλος είναι υποχρεωμένος να τις κάνει μόνος του γιατί δεν γίνεται να κάθεται σπίτι και να γυρίζει ο άλλος απο την δουλεια και να του λέει αυτά θα τα κάνεις εσύ, εγώ έκανα τα άλλα μισα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top