Ποιο είναι το όπλο των ονείρων σας;

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Ασχολείστε - έστω και ερασιτεχνικά με όπλα? Ποιό θα θέλατε να αποκτήσετε κάποτε? Τί είδους όπλα σας αρέσουν περισσότερο?

Εμένα μου αρέσουν τα στρατιωτικά τουφέκια μεγάλων αποστάσεων. Να ποιό είναι το τουφέκι των ονείρων μου: https://www.snipercentral.com/tpg1.htm Αν και δε βλέπω να γίνεται ποτέ το όνειρό μου πραγματικότητα, λόγω της ισχύουσας νομοθεσίας. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ενα Desert Eagle μου φτανει, οχι οτι ενα G-3 θα μου επευτε ασχημο:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Νομίζω αυτό...με πορώνει...https://pydracor.shitrockerz.de/Desert Eagle o. Blitz.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αν είχα ένα .357 Magnum δύο Mac-11 και ένα M16 ...
Και άμα με πλησιάζε μπάτσος ... He's gonna burn in hell :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα οπλα μου αρεσουν μονο εμφανισιακα ... ναι θα ηθελα να πυροβολησω καποτε αλλα μονο στον τοιχο

edit: θα παρακαλουσα οσοι δεν εχετε σοβαρη απαντηση να πατε σε αλλο θεμα ή στο chat and fun ... το thread αυτο δεν ειναι πατατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Τα οπλα μου αρεσουν μονο εμφανισιακα ... ναι θα ηθελα να πυροβολησω καποτε αλλα μονο στον τοιχο ή σε κάποια κούκλα.

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου, είναι βλακεία να πυροβολάς ζώα ή ανθρώπους(Μπάτσους εντάξει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason93

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 624 μηνύματα.
Minigun
Εικόνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Μπορώ να παραγγείλω όπλα από το internet να τα πάρω πιο φτηνά και να μην χρειάζεται να έχω άδεια;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
Μπορώ να παραγγείλω όπλα από το internet να τα πάρω πιο φτηνά και να μην χρειάζεται να έχω άδεια;:hmm:
Για να έχεις στη κατοχή σου όπλο θα πρέπει να έχεις άδεια -και αν υπάρχουν έστω κάποιες εξαιρέσεις- το μόνο σίγουρο είναι πως θα πρέπει να έχεις ενηλικιωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
η φαρέτρα είναι On ή off topic?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
η φαρέτρα είναι On ή off topic?:hmm:

Μόνη της, οφτόπικ. Με το τόξο μαζί, oντόπικ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θα πρέπει να παραδεχτείς Dark Crow πως η διατύπωση του θέματος ("Ποιό είναι το όπλο των ονείρων σας?") επιτρέπει μια πιο σφαιρική θεώρηση του αντικειμένου.

Σας διαβάζω από το λεξικό του Τεγόπουλου:
όπλο (το) ουσ. [<αρχ. όπλον (=εργαλείο) κάθετι που χρησιμεύει ως μέσο επιθέσεως ή άμυνας. ||εφόδιο για επιτευξη οποιουδήποτε σκοπού [...]
Είναι γνωστό άλλωστε πως πολλοί αγωνίζονται με την πένα τους, με το λόγο τους, με το θάρρος τους...κτλ

Προσωπικά θα προτιμήσω όπλα (εργαλεία) που δημιουργούν και όχι αυτά που καταστρέφουν.
Τα ποστ που μεταφέρθηκαν δε τα θεωρώ off-topic. (σε ένα από αυτά αναφέρεται και το katana)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Θα πρέπει να παραδεχτείς Dark Crow πως η διατύπωση του θέματος ("Ποιό είναι το όπλο των ονείρων σας?") επιτρέπει μια πιο σφαιρική θεώρηση του αντικειμένου.
Σας διαβάζω από το λεξικό του Τεγόπουλου:
όπλο (το) ουσ. [<αρχ. όπλον (=εργαλείο) κάθετι που χρησιμεύει ως μέσο επιθέσεως ή άμυνας. ||εφόδιο για επιτευξη οποιουδήποτε σκοπού [...]
Είναι γνωστό άλλωστε πως πολλοί αγωνίζονται με την πένα τους, με το λόγο τους, με το θάρρος τους...κτλ
Προσωπικά θα προτιμήσω όπλα (εργαλεία) που δημιουργούν και όχι αυτά που καταστρέφουν.
Τα ποστ που μεταφέρθηκαν δε τα θεωρώ off-topic. (σε ένα από αυτά αναφέρεται και το katana)

Το μόνο που έχω να πώ είναι ότι ήταν ξεκάθαρο τί εννοούσα λέγοντας το όπλο των ονείρων σας. Ειδικά μετά τη δημοσίευση του πρώτου πόστ που είναι δικό μου. Θα πρέπει να είναι μωρός κάποιος για να μη καταλάβει τη διαφορά. Ή να το παίξει μωρός για να δημιουργήσει νταβαντούρι... Σταματώ εδώ και αγνωώ τις προκλήσεις διαφόρων που μεταφέρθηκαν οφ-τόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σταματώ εδώ και αγνωώ τις προκλήσεις διαφόρων που μεταφέρθηκαν οφ-τόπικ.

Σκέφτηκες πως ίσως αυτοί που θεωρείς πως σε προκαλούν, εκφράζουν μονάχα την προτίμησή τους σε όπλα που για πολλούς είναι πολύ ισχυρότερα από οποιαδήποτε πολεμική μηχανή?

..επιμένω: σύμφωνα με τον ορισμό, τίποτα απ' όσα αναφέρθησαν δεν είναι off-topic.
Η μόνη διαφορά που καθορίζει τα μεν από τα δε, είναι ο θάνατος.


Επίσης ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί η σφεντόνα και το Κατάνα που αναφέρονται στα off-topic posts ΔΕΝ είναι όπλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Σκέφτηκες πως ίσως αυτοί που θεωρείς πως σε προκαλούν, εκφράζουν μονάχα την προτίμησή τους σε όπλα που για πολλούς είναι πολύ ισχυρότερα από οποιαδήποτε πολεμική μηχανή?
...επιμένω: σύμφωνα με τον ορισμό, τίποτα απ' όσα αναφέρθησαν δεν είναι off-topic.
Η μόνη διαφορά που καθορίζει τα μεν από τα δε, είναι ο θάνατος.

Επαναλαμβάνω... Το τί εννούσα λέγοντας ''όπλα των ονείρων σας'', γίνεται απόλυτα κατανοητό από το πρώτο πόστ, το δικό μου. Μόνο ένας μωρός ή ένας που παίζει τον μωρό, για να δημιουργήσει νταβαντούρι ή να υποβαθμίσει το θέμα ή γενικότερα για δικούς του λόγους, δε θα καταλάβαινε τη διαφορά.


Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Επίσης ας μου εξηγήσει κάποιος, γιατί η σφεντόνα και το Κατάνα που αναφέρονται στα off-topic posts ΔΕΝ είναι όπλα!

Βέβαια είναι όπλα, δεν αντιλέγω. Το θέμα όμως είναι και τί γράφεις ακόμα σε ένα πόστ. Και από αυτά τα λεγόμενα του καθενός, γίνεται αντιληπτό αν εννοεί αυτά που λέει ή γράφει αερολογίες για τη πλάκα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Γενικά, τα όνειρά μου δεν περιλαμβάνουν όπλα.
Κάτι που θα μπορούσα να πω εδώ, αν και το θεωρώ περισσότερο έργο τέχνης παρά όπλο, είναι τα ιαπωνικά σπαθιά.Katana.
Μπορείς να μου πεις τί δε σ'άρεσε?Αν είναι να το αλλάξω για να σ'αρέσει.Γιατί αυτό, μαζί με άλλα posts, χαρακτηρίστηκε ως "σαβούρα που μεταφέρθηκε εκεί που της αξίζει" κι εγώ "μωρός ή κάποιος που παίζει τον μωρό για το νταβαντούρι".
Πρέπει όλοι να προσέχουμε τί λέμε καμιά φορά.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Δε με ενόχλησε ΤΙΠΟΤΑ στο δικό σου πόστ. Θεωρώ ότι λαθεμένα μεταφέρθηκε οφ-τόπικ. Ας πούμε ότι έπεσε θύμα των εκκαθαρίσεων - ΑΔΙΚΩΣ. Ξέρεις τί λένε: Μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά. ΔΕΝ το μετέφερα εγώ οφ-τόπικ, δεν είμαι διαχειριστής. Χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να κάνω υποδείξεις, η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου άποψη, είναι ότι έπρεπε να γίνει προσεκτικότερη επιλογή. Οι χαρακτηρισμοί μου, δεν αφορούσαν εσένα αλλά τα μυνήματα κάποιων άλλων που σίγουρα είναι οφ-τόπικ και δικαίως μεταφέρθηκαν εκεί. Χαίρομαι που μου δίνεις την ευκαιρία να το διευκρινίσω για αποφυγή παρεξηγήσεων. Όποιος θέλει ας ρίξει μια ματιά στα οφ-τόπικ και θα καταλάβει ποιά πραγματικά είναι. Ποιοί είναι εκείνοι που μοναδικό τους σκοπό είχαν να κάνουν πλάκα και να υποβαθμίσουν το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το κούρασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα βγω οφφ τοπικ αλλά θέλω - και επιβάλεται νομίζω - να πω κάποια πραγματα που όμως είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ μου απόψεις και όχι όλης της ΟΔ (ίσως και να είναι δλδ, δεν ξέρω δεν τους ρωτησα πριν γραψω αυτά που θα γραψω :P )


Το στέκι είναι ένας χώρος που ανταλλάσουμε απόψεις...
είναι ένας χωρος για να περνάμε χαλαρά την ελεύθερη ωρα μας...
δεν είναι σε καμια περίπτωση καθοδηγητικό και διαπαιδαγωγικό μέσο...
θεωρούμε ότι προσπαθούμε να είμαστε δίκαιοι όσο το δυνατόν περισσότερο με όλα τα μέλη ανεξαιρέτως (είτε μας αρέσουν αυτα που γραφουν, είτε συμφωνούμε είτε οχι)
Θεωρούμε επίσης ότι στα πλαισια πάντα του λογικού (όπως αυτό ορίζεται από τους ιδιοκτήτες αυτού του χώρου) υπάρχει ελευθερία λόγου καθώς και δημοκρατία.
Δεν έχει φιμωθεί ΚΑΝΕΝΑΣ!

Όμως.... αυτή η ελευθερία λόγου, δεν επιτρέπει σε κανέναν από εμας να εκφραζεται με υβριστικές εκφράσεις και προσβολές προς κανένα μέλος (το έχω κανει και εγω, το γνωρίζω, θεωρώ όμως ότι ήταν λάθος μου και έχω ζητήσει συγγνώμη απ το μέλος)
Κανένας δεν μπορεί να υποβαθμίζει με το όποιον τροπο ένα θέμα που θεωρεί γελοίο (μπορεί κάλλιστα να μην απαντήσει) αλλά και κανένας δεν μπορεί να εκφράζετε για τα μέλη μας ως ηλίθια. (όποιου δεν του αρέσει απλά την κάνει με ελαφρα... είπαμε... δεν είναι υποχρεωτικό να είναι κάποιος μέλος εδω... επιλογή είναι!)

Οι υποδειξεις για το τι θα πρεπει να βγει οφφ τοπικ και το τι δεν θα πρεπει, δεν χρειάζεται απο κανέναν και σε ΚΑΝΕΝΑΝ! Για αυτό το λόγο υπάρχουν τα REPORTS!
Αν ήταν ο καθένας να βγαινει και να λεει, αυτό οφφ τοπικ, αυτό σπλιτ, αυτό δεν μου αρέσει όπως εκφράστηκε κλπ κλπ κλπ, εδώ μέσα θα ήταν ένα τεράστιο μπαχαλο.
Αν θεωρειτε ότι η ΟΔ δεν κάνει σωστά τη δουλεια της ή ότι μερολειπτεί, μπορείτε κάλλιστα να το πειτε με ένα REPORT!

Το ότι θα υπάρχουν ανικρουόμενες απόψεις είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ!
Δείτε το με όση ωριμότητα διαθετετε ο καθένας και προσπαθήστε να εκφράσετε την αποψη σας και την διαφωνία σας κόσμια!
(και γω μαζί.... ούτε εγώ είμαι τέλεια, αλλά το παλευω να γίνω :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top