Καλοκαιρινές διακοπές: Πού θα θέλατε να πάτε φέτος;

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ωραία ήταν η νέα υόρκη, όντως... ειδικά το central park... έχω pics να σου στείλω άμα θες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ποσο ειναι η κορη σου? τι ακριβως θελεις απο τις διακοπες σου?
και χαρηκα εγω... προπερσι δουλευα εθελοντικα μηλο για εναμιση μηνα περιπου και ην ξερω απτην καλη κι απτην αναποδη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:kissing: Σ'ευχαριστώ Giovanna :hug:

Συγνώμη για την αναστάτωση παιδάκια αλλά από αυτά που λέτε για τη Μήλο, δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε.
Φταίω βέβαια γιατί δεν σας έδωσα μερικά στοιχεία παραπάνω για το τι ψάχνω.
Λοιπόν, θα είμαστε εγώ και η κόρη μου (10 ετών) χωρίς μεταφορικό μέσο. Μας αρέσει η περιπετεια αλλά ...οργανωμένα (Κάνουμε κάθε χρόνο Camping στην Αγία Αννα).
Φέτος θα μείνουμε σε δωμάτιο τουλάχιστον στο πρώτο κομμάτι των διακοπων μας (αυτό που συζητάμε τώρα).
Προτιμώ να αποφύγω ένα μεγάλο ταξίδι με το καράβι (χωρίς όμως να είναι και απαγορευτικό αν μ'αρέσει τρελά το μέρος) γιατί θα έχουμε στη διάθεσή μας μόνο μια εβδομάδα πάνω-κάτω.
Με ενδιαφέρει κάποιο παραθαλάσσιο μέρος, με εύκολη πρόσβαση σε λεωφορείο ώστε να μπορούμε να κάνουμε τις βόλτες μας στο νησί ή εκεί γύρω τέλως πάντων.
Πέρυσι πήγαμε Νάξο και έχουμε πάει και Πάρο, οπότε ζητάμε νέο προορισμό.
Δεν αναφέρω το πότε για ευνόητους λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Καλοκαιρινες διακοπες για παντα:clapup: :clapup: :clapup:
Εγω φετος θα εχω και μια φιλη μου Γερμανιδα μαζι! Μολις μου το ανακοινωσε:D
Και δεν εχω ιδεα που να την παω:/: Μηπως εχετε καμια καλη ιδεα????;)
Υ. Γ Καλα να παθω για να τους περιποιουμαι! Η τεταρτη ειναι που μου ερχεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πρώτη φόρα φέτος έχω κολλήσει τόσο άσχημα και δε ξέρω που να παω :(

Για σένα και τη φίλη σου προτείνω Κρήτη γιατί συνδυάζει απ' όλα!
Και περιήγηση στα αρχαία και θάλασσα και βουνό (Φαράγγι της Σαμαριάς) και εξωτική ομορφιά (Βάι).
Καλά τι να λέμε. Αν δεν έχει ξανάρθει στην Ελλάδα όπου και να την πας!!!

Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!!!!!!


Υ.Γ. Κάποτε στην Κρήτη είχαμε στήσει μια σκηνή στην παραλία και πήγαμε για ποτάκι στα μπαρ εκεί παρακάτω. Όταν γυρίσαμε μας είχαν κλέψει τη σκηνή αλλά ό,τι είχαμε αφήσει μέσα ήταν ακόμα εκεί! :confused: Ακόμα και η φωτογραφική μου μηχανή. Ακόμα και τα sleeping bags. ...Φαίνεται τους έλλειπε μονάχα μια σκηνή! :P Το παράλογο είναι που κάποιος/οι κάθησε και άδειασε τη σκηνή μες τη νύχτα! :confused: (Σημειωτέον είχαμε πράγματα 10 ατόμων!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Isiliel ευχαριστω για την προταση αλλα Κρητη εχει παει ηδη 2 φορες:)
Αληθεια η Σκιαθος πως σου φαινεται για σενα και την κορουλα σου? Πηγα προπερσυ χωρις αυτοκινητο και δεν ειχα κανενα προβλημα μετακινησης(ειχε συχνα λεωφορεια). Με το πλοιο δεν ξερω ποσες ωρες ειναι(ειχα παει με δελφινι απο Αγιο Κωνσταντινο κι ηταν πολυ κοντα).
Κι αλλη μια ιδεα, αν και εχω χρονια να παω, η Ανδρος:) Εχω ακουσει πολυ καλες εντυπωσεις, ομως ειναι πολυ μεγαλυτερο νησι κι ισως χρειαζεται μεταφορικο μεσο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ξερει κανεις τι λενε Ικαρια, Σαμος και Χιος??

(Κι εγω ειχα παει προπερσι Σκιαθο, και οργανωμενα καμπινγκ εχει, και ωραιες παραλιες, και πολυ συχνη συγκοινωνια, ιδανικο μου ακουγεται!)

Κassie, τι ειδος διακοπων θελετε να κανετε? Πανεμορφη ειναι η Σαντορινη που εχει εκπληκτικα τοπια, αν και απο παραλιες δεν ειναι ο,τι καλυτερο. Αλλα ειναι μοναδικη, αν θες να την πας καπου ξεχωριστα. Για αλλα νησια.. Παρος φισκα στον νεαροκοσμο, αλλα σε εκνευριστικο σημειο σε περιοδους αιχμης (δεν βρισκαμε χωρο να απλησουμε ουτε τις πετσετες, και τις αφησαμε πανω σε κατι βραχια!!)..παρ'ολ'αυτα ομορφο νησακι και με πολλες ωραιες παραλιες.. Ε και Ιονιο λεει τρελα για θαλασσες! Ειδικα Λευκαδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Τα παρακάτω νησιά είναι νησιά στα οποια δεν έχω πάει, αλλα θα ήθελα να παω, οπότε τα προτείνω σε όλους όλες που προβληματίζονται για τις διακοπές τους, έτσι για να πάρουν μια ιδέα και αν τελικά πάνε, να μοιραστούν τις εντυπώσεις τους με εμένα που φέτος το καλοκαίρι θα μείνω με την γλυκα αφού άδεια γιοκ απο Νοέμβρη και μετά:/:
Αμοργός
Σαμοθράκη
Ανάφη
Άνδρος
Κουφονήσια
Ίος
Θάσος

Αυτά είναι τα νησάκια που δεν εχω ακόμη επισκεφτεί καθώς επίσης και
Μυτιλήνη
Κίμωλος
Χίος
Αλλά σε αυτά δεν πολυκαίγομαι να παω αλλα σας τα παραθέτω ως επιλογή.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Ξερει κανεις τι λενε Ικαρια, Σαμος και Χιος??

(Κι εγω ειχα παει προπερσι Σκιαθο, και οργανωμενα καμπινγκ εχει, και ωραιες παραλιες, και πολυ συχνη συγκοινωνια, ιδανικο μου ακουγεται!)

Κassie, τι ειδος διακοπων θελετε να κανετε? Πανεμορφη ειναι η Σαντορινη που εχει εκπληκτικα τοπια, αν και απο παραλιες δεν ειναι ο,τι καλυτερο. Αλλα ειναι μοναδικη, αν θες να την πας καπου ξεχωριστα. Για αλλα νησια.. Παρος φισκα στον νεαροκοσμο, αλλα σε εκνευριστικο σημειο σε περιοδους αιχμης (δεν βρισκαμε χωρο να απλησουμε ουτε τις πετσετες, και τις αφησαμε πανω σε κατι βραχια!!)..παρ'ολ'αυτα ομορφο νησακι και με πολλες ωραιες παραλιες.. Ε και Ιονιο λεει τρελα για θαλασσες! Ειδικα Λευκαδα!
Katerina γεια σου:) Εχεις δικιο, η Σαντορινη ειναι φοβερη. Ειχα παει διακοπες με γυναικοπαρεα και ηταν τελεια:) Το κακο ειναι οτι στο Αιγαιο εχω παει σχεδον παντου. Αληθεια το Ιονιο τι λεει? Εχω παει μονο Ζακυνθο και δεν ενθουσιαστηκα. Αλλα για Κερκυρα και Λευκαδα εχω ακουσει τα καλυτερα:clapup:Βρε παιδια τι ειναι καλυτερο οταν φιλοξενεις ξενο? Να πας καπου οπου εχεις ξαναπαει για να μπορεις να του δειξεις τα καλυτερα 'η να επισκεφθω νησι που δεν εχω ξαναπαει???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
kleftra μου το κουφονησι ειναι ΤΕΛΕΙΟ!
εχει απιθανες παραλιες, φαντασου σαν της μηλου!!!
πηγα περσι, καμπινκ, περασα φανταστικα και θα ξαναπαω φετος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
χμμμ...εγω θα το συνδυαζα.. αρχικα θα πηγαινα καπου που εχω παει και μαρεσε πολυ, ωστε να ξερω ΤΙ και ΠΟΥ θα ξεναγησω τον επισκεπτη μου αλλα ταυτοχρονα να μαρεσει πολυ και το μερος.. αλλα θα το συνδυαζα και με ενα μερος ετσι 2-3 μερεσ πριν το τελος που δεν εχω ξαναπαει, ετσι για τη χαρα της ανακαλυψης βρε αδερφε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Τα παρακάτω νησιά είναι νησιά στα οποια δεν έχω πάει, αλλα θα ήθελα να παω, οπότε τα προτείνω σε όλους όλες που προβληματίζονται για τις διακοπές τους, έτσι για να πάρουν μια ιδέα και αν τελικά πάνε, να μοιραστούν τις εντυπώσεις τους με εμένα που φέτος το καλοκαίρι θα μείνω με την γλυκα αφού άδεια γιοκ απο Νοέμβρη και μετά:/:
Αμοργός
Σαμοθράκη
Ανάφη
Άνδρος
Κουφονήσια
Ίος
Θάσος

Αυτά είναι τα νησάκια που δεν εχω ακόμη επισκεφτεί καθώς επίσης και
Μυτιλήνη
Κίμωλος
Χίος
Αλλά σε αυτά δεν πολυκαίγομαι να παω αλλα σας τα παραθέτω ως επιλογή.:D

Θα σου πω για την Ίο. Αν είναι να πας, να πας μόνο με παρέα (μεγάλη κατά προτίμηση και όχι με φίλο). Θα σου αρέσει, αν δεν τρελένεσαι να πας σε κλαμπ και δε χαλιέσαι να πίνεις τα βράδια μπύρες στα σοκάκια παρέα με άλλους 30 άγγλους, μεθυσμένους, που κάνουν τρέλες. Καλά είναι αν σου αρέσει το δούλεμα προς αυτούς και το διασκεδάσεις λέγοντας ψευτιές, παραμύθια κλπ κλπ... Εννοώ, μόνο για να σπας πλάκα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Νομίζω ότι η Μήλος έχεις τις πιο περίεργες - ωραίες παραλίες, αλλά οι παραλίες της Λευκάδας (ειδικά το Κατσίκι) δεν παίζονται... μαγευτικές. Αν φέτος το καλοκαίρι είχα χρόνο για μεγάλες διακοπές θα ξαναπήγαινα Λευκάδα.

Εσείς που θα προτείνατε για διακοπές, σε νησί, για 5 μέρες; Μένω Αθήνα και δεν καίγομαι για κλάμπινγκ καθόλου. Θέλω ένα νησί με ωραίες παραλίες, με ζωντάνια, αλλά όχι τόση κίνηση (όπως η Πάρος), και με έυκολη πρόσβαση στις παραλίες. Τι μου προτείνετε; (Α, θα έχω και μεταφορικό μέσο, αυτοκίνητο, ίσως παίζει και μηχανή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
not bad και ιος για φετος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Mμμ, Σκιαθος και Σκοπελος ειναι καλη ιδεα, και ωραιες παραλιες εχουν, και κοσμο, και τις χαρες ολες(ειναι και αρκετα κοντα)! Καμια Συρος επισης, αν και ειναι περισσοτερο "οικογενειακο" νησι, αλλα αν δε σε πειραζει αυτο ειναι καλη εναλλακτικη, εχει και μια αλλη αρχοντια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλη η λευκαδα, πολυ καλη.. και το κατσικι, και το καθισμα, και οοοολες οι δυτικες παραλιες της! ετσι ειναι και στο κουφονησι ομως. :) απλα ειναι πιο ησυχα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πως πάμε Σκιάθο/Σκόπελο? Έχει καράβι από Πειραιά, Ραφήνα? Που, πως, πόσο, ποιό? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Η πιο συντομη νομιζω διαδρομη ειναι απο βολο! πασ βολο κι απο κει εχει καραβακια για ολα τα νησακια του συμπλεγματος! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτόοοο--> https://www.asxetos.gr/article.aspx?i=1245 ειναι αρκετα διαφωτιστικο για τη Σκιαθο. Μου φαινεται πως λεει μονο για αναχωρηση απο Αγ. Κωνσταντινο ομως.. Οταν ειχα παει εγω επειδη επρεπε να μοιρασω την αποσταση με τους συνταξιδιωτες, εφυγα απο Βολο, και αν θυμαμαι καλα ηταν γυρω στις 3 η 4 ωρες..τιμη, μου φαινεται γυρω στο 20αρι, αλλα λογικα σε οποιοδηποτε σαιτ για εισιτηρια θα βρεις ακριβη τιμη. Υποθετω και απο Πειραια θα φευγει πλοιο, αλλα λογικα θα ναι και πιο ακριβο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:kissing: Καταπληκτικές! Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top