Συζήτηση για τον Νίκο Δήμου

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως έτσι και έβαζε ποτέ ο Νίκος Δήμου υποψηφιότητα, θα τον ψήφιζα σε όποιο κόμμα κι αν ήταν. Ακόμα και ΛΑΟΣ! (αν και δεν υπήρχε περίπτωση να πηγαίνε σε τέτοιο κόμμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
@faith ok then ;)
@michele Αυτος ο Νικος Δημου ειναι ενας απλος πολιτης που εχει απλα ενα Blog;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
@michele Αυτος ο Νικος Δημου ειναι ενας απλος πολιτης που εχει απλα ενα Blog;

Όχι βλασφημε!!! :mad::mad::P
Έχει γράψει αρκετά βιβλία, γράφει κάθε μήνα στο RAM και γενικά είναι γνωστός διανοούμενος (αν και του ίδιου δεν του αρέσει αυτή η λέξη). Παλιότερα ήταν διαφημιστής και έχει αφήσει ιστορία η διαφημιστική που είχε μιας και αυτή επινόησε σλόγκαν που έμειναν ως σήμερα όπως το "ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
@michele Αυτος ο Νικος Δημου ειναι ενας απλος πολιτης που εχει απλα ενα Blog;
Σήμερα ανέβασε ποστ, πως μάλλον το κλείνει το blog του...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όχι βλασφημε!!! :mad::mad::P
Έχει γράψει αρκετά βιβλία, γράφει κάθε μήνα στο RAM και γενικά είναι γνωστός διανοούμενος (αν και του ίδιου δεν του αρέσει αυτή η λέξη). Παλιότερα ήταν διαφημιστής και έχει αφήσει ιστορία η διαφημιστική που είχε μιας και αυτή επινόησε σλόγκαν που έμειναν ως σήμερα όπως το "ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε".

Ελεγα και εγω... Με ενα blog εγινε τοσο "φιρμα" και θα θελε και η michele να ειναι πολιτικος για να τον ψηφισει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Πάντως έτσι και έβαζε ποτέ ο Νίκος Δήμου υποψηφιότητα, θα τον ψήφιζα σε όποιο κόμμα κι αν ήταν. Ακόμα και ΛΑΟΣ! (αν και δεν υπήρχε περίπτωση να πηγαίνε σε τέτοιο κόμμα).

Και εγώ θα τον ψήφιζα, αρκεί να μην ήταν στο συγκεκριμένο κόμμα που ανέφερες (που δεν θα ήταν...). Αυτός ο άνθρωπος είναι το alter ego μου! Στο 99.9999999999999% (αφήνω και κάτι περιθώρια) συμφωνώ μαζί του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Και εγώ θα τον ψήφιζα, αρκεί να μην ήταν στο συγκεκριμένο κόμμα που ανέφερες (που δεν θα ήταν...). Αυτός ο άνθρωπος είναι το alter ego μου! Στο 99.9999999999999% (αφήνω και κάτι περιθώρια) συμφωνώ μαζί του...

Μια απο τα ίδια κι εδώ! :clapup:
Μακάρι να μην κλείσει το μπλογκ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Άντε, για να ολοκληρωθεί το off-topic, θα πω πως υπάρχει και το site του σε περίπτωση που κλείσει το blog...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όχι βλασφημε!!! :mad::mad::P
Έχει γράψει αρκετά βιβλία, γράφει κάθε μήνα στο RAM και γενικά είναι γνωστός διανοούμενος (αν και του ίδιου δεν του αρέσει αυτή η λέξη). Παλιότερα ήταν διαφημιστής και έχει αφήσει ιστορία η διαφημιστική που είχε μιας και αυτή επινόησε σλόγκαν που έμειναν ως σήμερα όπως το "ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε".

Αμάν με αυτόν τον Δήμου, δε μου φταίει ο κύριος αλλά, Θεο τον έχετε κάνει ρε παιδιά. Εντάξει, δημιούργησε, έγραψε αλλά αυτό και πολλά περισσότερα μπορεί να το κάνει οιοσδήποτε κατέχων συγκεκριμένη επινοητικότητα και ευφυϊα και πιστέψτε με, η αναλογία στον πληθυσμό δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητη, αν και όχι ισχυρή. Δε βρίσκω κάτι το ξεχωριστό στον συγκεκριμένο άνθρωπο. Σύμφωνοι, προβληματίζει, σημειώνει τα κακώς κείμενα, αλλά.... για όλα ενα παράπονο ρε παιδιά; Τίποτε δεν του αρέσει; Κι από κάτω 100 παπαγαλάκια, "ναι Νίκο Δήμου Θεε, ότι πεις Νίκο Δήμου Θεε". Δική σας κριτική σκέψη δεν έχετε; Αντίγραφα του Δήμου γεμίσαμε;

Όσο για το RAM δε θα χαλάσω ούτε λέξη παραπάνω για το συγκεκριμένο "περιοδικό"...

Για να μη διαλύσουμε το θέμα του παιδιού όμως, σταματώ εδω. Συνεχίστε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Valder, μην κοιτάς τα σχόλια, αλλά το κείμενο. Και εμένα με εκνευρίζουν τα παπαγαλάκια από κάτω... Και κάνεις λάθος ότι δεν του αρέσει τίποτα... Απλά αυτά που δεν του αρέσουν είναι πολύ χτυπητά και τα θυμάται κανείς ευκολότερα (π.χ. ο χαρακτηρισμός "ανθέλληνας" που του κόλλησαν για κάποια πράγματα που έλεγε το 90-96)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
EDIT! ????? ΣΒΗΣΤΕ ΤΟ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΤΑΡΕ 2 ΦΟΡΕΣ!

Σιγά παλικάρι μου, τρόμαξα ντε! Γιατί κεφαλαία; Αφού και με μικρά γίνεται edit (ελληνιστί διόρθωση):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Valder, μην κοιτάς τα σχόλια, αλλά το κείμενο. Και εμένα με εκνευρίζουν τα παπαγαλάκια από κάτω... Και κάνεις λάθος ότι δεν του αρέσει τίποτα... Απλά αυτά που δεν του αρέσουν είναι πολύ χτυπητά και τα θυμάται κανείς ευκολότερα (π.χ. ο χαρακτηρισμός "ανθέλληνας" που του κόλλησαν για κάποια πράγματα που έλεγε το 90-96)

Ρε μάστορα, δεν είπαμε οτι δε θα διαλύσουμε το θέμα του παιδιού; Γιατί δεν κάνετε ενα split (εδω ναι είναι η κατάλληλη ώρα για split) να μιλήσουμε για το Δήμου αλλού;

Γιατί τον χαρακτήρισαν ανθέλληνα όμως; Ε; Κάτι θα είχε ξεράσει το στοματάκι του...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Απαντώ και ας γίνει στο split μετά.

Αν θεωρείς ξέρασμα, το να πει κάποιος μεγάλες αλήθειες για τα ελληνικά εθνικιστικά συναισθήματα σε μία μη πρέπουσα εποχή (ΠΓΔΜ κτλ) αλλά και να αναλύσει τους λόγους που επέτρεψαν την επταετία να έρθει στην εξουσία και να κάνει ότι έκανε, τότε ναι... ξέρασε.

Btw, δεν έχω διάθεση να συνεχίσω αυτή την συζήτηση. Ας αναλάβει άλλος! :D

Α! Πάνε www.ndimou.gr (στον τομέα βιβλία) για λεπτομέρειες για το τι έγραψε και τον χαρακτήρισαν έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Απαντώ και ας γίνει στο split μετά.

Αν θεωρείς ξέρασμα, το να πει κάποιος μεγάλες αλήθειες για τα ελληνικά εθνικιστικά συναισθήματα σε μία μη πρέπουσα εποχή (ΠΓΔΜ κτλ) αλλά και να αναλύσει τους λόγους που επέτρεψαν την επταετία να έρθει στην εξουσία και να κάνει ότι έκανε, τότε ναι... ξέρασε.

Btw, δεν έχω διάθεση να συνεχίσω αυτή την συζήτηση. Ας αναλάβει άλλος!

Α! Πάνε www.ndimou.gr (στον τομέα βιβλία) για λεπτομέρειες για το τι έγραψε και τον χαρακτήρισαν έτσι.

Καταρχήν κάντε ενα re-count στη συγκεκριμένη περιοχή της database να συνεφέρει τα πόστς που δεν εμφανίζονται εδω γιατί θα με περάσουν για καγκουρώ που κάνω παράθεση σε άφαντο πόστ.

Δεύτερον, διάβασα το δοκίμιο "Η απολογία του να είσαι ανθέλληνας" που είχε στην κατηγορία "Κείμενα" ο Δήμου.

Στα μισά λέει τη μισή αλήθεια και στα άλλα μισά παραληρεί, ως εκ τούτου, καλώς έπαθε ότι έπαθε και άκουσε ότι άκουσε, γιατί ο άνθρωπος έχει ξεχάσει τις έννοιες αντικειμενικότητα και ιστορική γνώση, που θα πρέπει να διέπουν έναν άνθρωπο, πόσο μάλλον εναν δημοσιογράφο. Δεν είναι η προσωπικότητα που μπορεί να ξεράσει κόσμο και να μην μπορεί να τον αγγίξει κανείς άνθρωπος και χαρακτηρισμός.

ΥΓ: Α, πολύ ωραία, μπράβο παιδιά, έγινε το re-count :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Valder τι να πω... Διάβασες ένα κείμενο (ούτε καν το βιβλίο για το οποίο τον κατηγόρησαν), βρήκες ότι διαφωνείς και έβγαλες και το πόρισμα ότι καλά του κάνανε;

Μένω άφωνος με την απόλυτα κριτική ματιά! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν θα τον ψήφιζα. Μου αρέσουν αρκετά από όσα λέει, αλλά διαφωνώ με αρκετά.

Οι αντιλήψεις του είναι αρκετά δεξιές για τα γούστα μου σε ορισμένα σημεία. Για παράδειγμα η υπεραξία που δίνει στον καταναλωτισμό, οι αντιδραστικές προτάσεις του για την παιδεία (συγκλίνουν με τις κυβερνητικές σε αρκετά σημεία). Επίσης, σιχαίνομαι το στυλάκι -κατέχω τη μοναδική αλήθεια- και τις εκρήξεις κοινωνικής συνείδησης που έχει κατά καιρούς που εμένα για εντυπωσιασμό μου κάνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Εγώ πάντως δεν θα τον ψήφιζα. Μου αρέσουν αρκετά από όσα λέει, αλλά διαφωνώ με αρκετά.

Οι αντιλήψεις του είναι αρκετά δεξιές για τα γούστα μου σε ορισμένα σημεία. Για παράδειγμα η υπεραξία που δίνει στον καταναλωτισμό, οι αντιδραστικές προτάσεις του για την παιδεία (συγκλίνουν με τις κυβερνητικές σε αρκετά σημεία). Επίσης, σιχαίνομαι το στυλάκι -κατέχω τη μοναδική αλήθεια- και τις εκρήξεις κοινωνικής συνείδησης που έχει κατά καιρούς που εμένα για εντυπωσιασμό μου κάνει..

Συμφωνω ειναι πολυ συντηρητικος για τα "γουστα" μου, αν και συμφωνω με παρα πολλα με οσα εχει γραψει, ειδικα για τα κουσουρια του νεο-ελληνα. Εχει γραψει ενα βιβλιο παλια "η δυστυχια να εισαι νεο-ελληνας" ή κατι τετοιο. Το διαβασα τοτε και σε ολα ειχε δικιο... δυστυχως !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS:
Valder τι να πω... Διάβασες ένα κείμενο (ούτε καν το βιβλίο για το οποίο τον κατηγόρησαν), βρήκες ότι διαφωνείς και έβγαλες και το πόρισμα ότι καλά του κάνανε;

Μένω άφωνος με την απόλυτα κριτική ματιά! :|

Τώρα ή με ειρωνεύεσαι φίλε μου ή με περνάς για καγκουρώ... Ρε παλικάρι μου καλό, ο ίδιος άνθρωπος δεν έγραψε όσα έγραψε αλλά και το σχετικό δοκίμιο και τα τόσα πράγματα στο blog του (άξιο δείγμα του συνόλου) που διάβασα; Ε λοιπόν όσα διάβασα, δε με ικανοποίησαν, άλλα μερικώς και άλλα πλήρως. Δηλαδή τι έπρεπε να του πω; Μπράβο; Γιατί; Για να με συμπαθήσετε; Άστο, δε το θέλω! Προτιμώ να εκφραστώ όπως σκέφτομαι εγω και να χρησιμοποιήσω τα όποια εφόδια μου έδωσε η ζωή, σε όποιο βαθμό και να τα εχω, κι ας σας είμαι αντιπαθής, παρά να είμαι στη σκιά κάποιου άλλου και να με συμπαθείτε όλοι. Η συμπάθεια, η σκιά, το γλύψιμο, η ανιστόρητη και μη αντικειμενική σκέψη δεν έφερε καμία πρόοδο. Η εξυπνάδα, η πρωτοβουλία και το θάρρος άλλαξαν ριζικά πολλά πράγματα στο πέρασμα του χρόνου.

Τόσο κακός είμαι πια; Έπρεπε να ακολουθώ κι εγω το ρητό "Εκατομμύρια μύγες τρώνε σκ@τά. Κάτι θα ξέρουν. Φάε κι εσύ" δηλαδή για να θεωρούμαι σωστός;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Valder, χαλάρωσε... :|
Εγώ κατάλαβα ότι δεν έχει ξαναδιαβάσει για τον Δήμου, παρά μόνο τον έχεις ακουστά. Ούτε ειρωνεύτηκα, ούτε τίποτε. Και να έχεις την άποψή σου και να την υπερασπίζεσαι όπως θέλεις, όπως πολύ καλά κάνεις. Ποιος μίλησε για συμπάθειες και αντιπάθειες; Και εγώ σιχαίνομαι τέτοιες καταστάσεις... Και εντάξει, δεν με κόφτει και τόσο το θέμα ώστε να σου ανοίξω "πόλεμο" με μπηχτές κτλ. Είπαμε συμφωνώ με τον κ. Δήμου σχεδόν σε όλα, αλλά δεν θα πάρω την χατζάρα να κόψω τα κεφάλια των άπιστων! :P

Τι σημαίνει "καγουρώ"; Το ξαναείπες πιο πάνω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Απ'ο,τι εχω διαβασει στο μπλογκ του μου αρεσει αρκετα, δεν εχω διαβασει τιποτα απο τα δοκιμια/βιβλια του βεβαια για να εχω εμπεριστατωμενη αποψη..
(Γιατι το θεμα γινεται συμπαθω τον Δημου αρα γινομαι συμπαθης και τον αντιπαθω αρα με αντιπαθειτε? :X)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top