Πώς κρίνετε τη μανία της Eurovision;

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ήταν μακράν η eurovision που απόλαυσα πιο πολύ από όλες όσες έτυχε να παρακολουθήσω! Και για πρώτη φορά βγήκε ένα τραγούδι που μου άρεσε εξʼαρχής, καθώς μου αρέσουν λίγο “περίεργα” τραγουδάκια. Πήρε 12άρι η Φιλανδία, έτσι; Έτσι… έτσι…!


Καλά ε! Δεν το συζητώ! Τι αστεία φάση ήταν αυτή με τους καλοντυμένους κύριους και κυρίες (Ρουβάς, Μενουρ..κάτι, Παπαρίζου) από την μία και τα φρικιά με τα λουλουδια στα χέρια από την άλλη!!! Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο! Και οι τεχνικοί να τρέχουν να χώσουν μικρόφωνα στις μάσκες! Πολύ γέλιο!

Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!

The saints are crippled
On this sinnersʼ night
Lost are the lambs with no guiding light

The walls come down like thunder
The rocks about to roll
Itʼs The Arockalypse
Now bare your soul

All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe

Rock ʽn roll angels bring that Hard Rock Hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock ʽn roll angels bring that Hard Rock Hallelujah
In Godʼs creation supernatural high

The true believers
Thou shall be saved
Brothers and sisters keep strong in the faith
On the day of Rockoning
Itʼs who dares, wins
You will see the jokers soonʼll be the new kings

All we need is lightning
With power and might
Striking down the prophets of false
As the moon is rising
Give us the sign
Now let us rise up in awe

Rock ʽn roll angels bring that Hard Rock Hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock ʽn roll angels bring that Hard Rock Hallelujah
In Godʼs creation supernatural high

Wings on my back
I got horns on my head
My fangs are sharp
And my eyes are red
Not quite an angel
The one that feel
Now choose to join us or go straight to Hell

Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!
Hard Rock Hallelujah!

Rock ʽn roll angels bring that Hard Rock Hallelujah
Demons and angels all in one have arrived
Rock ʽn roll angels bring that Hard Rock Hallelujah
In Godʼs creation supernatural high

Hard Rock Hallelujah!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Εγώ πάλι φχαριστιέμαι να βλέπω στις ειδήσεις άτομα που αποκαλούσαν τους lordi σατανιστές και άλλες τέτοιες αηδίες να προσπαθούν να τα μπαλώσουν αποκαλώντας τους συμπαθή τερατάκια... Έλεος!!!
Και το μεγαλύτερο γέλιο θα πέσει αύριο με την Λουκά να σέρνεται από κανάλι σε κανάλι!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν ειχε βγει κανεις εκτος απο εμας:( Οποτε απλα γυρισαμε σπιτακια μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αντε και του χρονου ακομη πιο χαμηλα :P
Εγω πηγα σινεμα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Σκέτη απόλαυση ήταν η eurovision φέτος.Το χρέος μου το έκανα, ψηφίζοντας για πρώτη φορά.
Αλλά το πραγματικό πάρτυ τώρα ξεκινάει (λέω να δω κύριγμα Χριστόδουλου για αρχή...:devil:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Mr Roussopoulos!!!















Mr. Roussopoulos? :hehe::hehe::hehe::hehe:

στήθηκε ο μπερντές του καραγκιόζη σε όλα τα πρωινάδικα:D:D
γιατί νικήσανε οι Lordi? γιατί η νεολαία βαρέθηκε τους κοιλιακούς :worship:
μη κοιμάστε ντε, τώρα είναι τα ωραία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
We-are-the losers- of Eurovision :hehe::hehe:

vote, vote, vote for the losers :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
στήθηκε ο μπερντές του καραγκιόζη σε όλα τα πρωινάδικα:D:D
γιατί νικήσανε οι Lordi? γιατί η νεολαία βαρέθηκε τους κοιλιακούς :worship:
μη κοιμάστε ντε, τώρα είναι τα ωραία:P

Ναι βρε μην κοιμάστε σηκωθείτε......
λενε πως αν θέλεις κατι πολύ όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να το αποχτήσεις....λετε αν υψωσουμε όλοι τις ανοιχτές παλάμες μας προς την τιβί να σταματήσουν;:hmm: :D
Τι ήταν αυτά που ακούστηκαν απο την κάθε κατίνα που πήρε να πει τον πόνο της(και δεν υπάρχουν και πολλα πρωινάδικα σήμερα τι να κάνει η γυναίκα ευτυχως θα κάνει εκπομπή η Τατιάνα) ότι είναι άσχημα πρότυπα για τα παιδιά τους;Hello τα παιδιά σας τους ψήφισαν, όπως και τα παιδιά όλης της Ευρώπης:whatever: ,

Και το πιο απαράδεκτο στο νικητήριο πάρτι που μαζεύονται όλες οι αποστολές για να συγχαρούν τον νικητή και να αποχαιρετηθούν δεν πήγε κανείς εκτός της Φιλανδίας:confused: Πρώτη φορά γίνεται αυτό.Ούτε καν εμείς που ως διοργανώτρια οφείλαμε να παμε(κοιμόταν ο Ξένιος Δίας χθες το βράδυ):/: :no: :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμείς πάνω σε ένα ζάπινγκ αγκαλιά με τα σουβλακια και τις πίτσες χάσαμε το τραγούδι της Αννας και δεν το ειδαμε κάν! :hehe::hehe::hehe::hehe:

αυτά που έχω να σχολιάσω είναι τα εξής:

1. φυσικά και θα έπιανε άπατη χωρίς σκηνική παρουσία! είναι ένα show η eurovision, και οι καλύτεροι στο show κερδίζουν ;) Lordi respect αν και δεν είναι στο είδος της μουσικής που ακούω!
2. Δεν αρκεί ένα φόρεμα 170.000 για να σε κάνει #1 !!!! (αχ Ελενίτσα μας):D
3. Παίζουν πάντα τα συμφέροντα καλής γειτονίας (Αν ήταν η Κύπρος μέσα, σιγα μην δίναμε το 12άρι μας στους Lordi :P)
4. Μου άρεσε πάρα πολύ η έναρξη του show που είχαν οργανώσει οι δικοί μας και γενικώς προσπαθώντας να είμαι και αντικειμενική (όσο αυτό γίνεται :P) πιστεύω ότι ήταν το καλύτερο eurovision show ever :)
5. αυτό που δεν μου άρεσε καθόλου ήταν η μεγάλη καθυστέριση του σουβλατζή λόγω φόρτου εργασίας :P
6. αυτό που μου άρεσε πολύ ήταν η αλλαγή του συστήματος παρουσίασης της βαθμολογίας που έκανε το όλο γεγονός να τελειώσει πιτς φυτίλι :clapup:


Αντε και του χρονου στην Φιλανδία με 175.000 φόρεμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν είδα την παρουσίαση των τραγουδιών είδα μόνο την ψηφοφορία
(όχι απο άποψη αλλα γιατί ήμουν έξω και μόνο αυτό πρόλαβα).
Και θα σκάσω αν δεν πω πως μου άρεσαν παρα μα παρα πολύ τα σχόλια του Καπουτζίδη:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Lordi rulez!Μια φορά έστειλαν heavy metal και το πήραν για την πλάκα τους.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
We-are-the losers- of Eurovision :hehe::hehe:

vote, vote, vote for the losers :hehe::hehe::hehe:

:D:D :lol: :lol: :hehe::rofl: Με πέθανες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Χάρηκα που είδα τον αγαπημένο μου Κωστάλα! :) ...έστω και για τόσο λίγο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Επιτελους τελειωσε, και το καταχαρηκα αν και δε μου αρεσαν ουτε οι Lordi, που τελικα δεν "το πηρε" αλλο ενα χαζοχαρουμενο τραγουδακι με ηλιθια χορευτικα. Να ειμαι σε κλαμπ το καλοκαιρι και να ακουω hard rock allelujah και τι στον κοσμο \m/_ (ελπιζω το οτι δεν κερδισε η αννουλα του χιονια, να σημαινει οτι δεν θα ξανακουσουμε το βλακοτραγουδο..ε?..ε?...ΕΕΕ?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
@Mario: το καλύτερο απ'όλα είναι ότι το 12άρι το δώσαμε κι εμείς εκεί που έπρεπε, σε πείσμα όλων όσων αναφέρει και το κείμενο για το οποίο δίνεις link.Οι ίδιοι που τόσο καιρό είχαν αναλάβει το ρόλο να εκπροσωπούν, υποτίθεται, όλους τους Έλληνες και να λένε πόσο δε θέλουμε το τραγούδι των lordi, έχουν πάρει από σήμερα κιόλας τα κανάλια και λένε ότι δεν μπορούν να καταλάβουν τί έγινε.
Το άλλο ωραίο: στο ημιτελικό υπήρξαν φήμες ότι κάποιος χάκερ μεσολάβησε και πέρασαν οι lordi στον τελικό.Προφανώς ο ίδιος επίμονος χάκερ δεν αρκέστηκε σ'αυτό, αλλά επηρέασε και την ψηφοφορία όλων των χωρών. :hehe: :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eτσι ακριβως φιλε faithplus!!;) Αυτο για τον χακερ δεν το ειχα ακουσει....:P :clapup:
Να δω τι αλλο θα πουν!!!!:hehe: :rofl: :pc:
Κατερινακι το καλοκαιρι σε κλαμπακια πιστευω πως θα παιξει παρα πολυ το τραγουδι της Ρουμανιας!Το οποιο προσωπικα μου αρεσε.
Και ειδικα σε τιποτα remixaκια που θα βγουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.


Το συγκροτημα υπαρχει τουλαχιστον απο το 2002 και εχει βγαλει 3 δισκους (και ενα dvd νομιζω). Ο τριτος δισκος, φετος. Προσφατα αλλαξαν 2 μελη απο το γκρουπ.




""The Arockalypse" is Lordi's third album. Their debut "Get Heavy" was released in 2002 and has reached platinum status in their native Finland. It's lead single "Would You Love a Monsterman" spent an impressive five months in the charts, reclaiming the top spot on several separate occasions. Their sophomore effort "The Monsterican Dream" (2004) and it's lead single "My Heaven is your Hell" troubled the charts in a similar manner. Drakkar Records (www.drakkar.de) has released both albums in Germany and will release "The Arockalypse" there on March 3rd.

The hybrid album "The Monster Show" containing cuts from both albums has been released in over 20 European and South American countries in 2005."



To τραγουδι τους, ηταν ενα απλο κομματι, αλλα καλοφτιαγμενο, οχι προχειρο. Δε κερδισε το κομματι μονο του, αλλα ολο το πακετο. Φοβερες στολες με πολλη λεπτομερεια επανω.

Και η Λιθουανοι ειχαν φαση παντως. 8)

LORDI discography + biography


Χαρηκα πολυ που κερδιασαν και με διαφορά. Εχωουμε σκυλοβαρεθει ολο τα ιδια και τα ιδια. Καλη και η Βισηη, με καλυτερη σκηνικη παρουσια απο ολους. Επισης φαση ειχαν οι Λιθουανοι lol.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
καλε πωπω χαλια ειναι αυτο δεν ηταν εμφανιση το τραγουδι ωραιο αλλα τοσο μεικαπ κακως μοιαζει πολυ φρικτο ασε που δεν θα ακουστει το τραγουδι στα κλαμπ αλλα μονο στα ροκ κλαμπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxi21263

Νεοφερμένος

Η maxi21263 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Επιτέλους τελείωσε.....
Τι βάσανο και αυτό, παντού ακούγαμε το τραγούδι της Βίσσυ που θα ήτανε λέει ξανά πρώτο!!!! ΕΛΕΟΣ!!!:wall:

Τόσος ντόρος, τόσα χρήματα πεταμένα, για κάτι που μόνο εμείς δίνουμε τόση σημασία. Βέβαια αυτές τις μέρες ξεχάσαμε όλα τα άλλα που γίνανε γύρω μας. Σήμερα η ΤV μόνο γι' αυτό λέγανε..
Πάντως τους Lordi θα τους ψήφιζα και εγώ. Ήταν κάτι το διαφορετικό και πιστεύω ότι χρειαζόντουσταν κάτι τέτοιο όσοι ασχολούνται με την Γιουροβίζιονννννν.
Μου άρεσε επίσης το τραγούδι της Πολωνίας που δεν μπήκε στον τελικό.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top