Πρόβλημα με το netmod και τα τηλέφωνα

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εχω παρατηρισει οτι στο σπιτι μου πρωτα χτυπαει τα τηλεφωνα που βρισκονται στην μια γραμμη(ας την πουμε γραμμη α) και μετα τα τηλεφωνα που βρισκονται στην αλλα γραμμη (Ας την πουμε β). Επειδη το τηλεφωνο που βρισκεται στην γραμμη β ειναι του δωματιου μου ψαχνω καποιον τροπο να χτυπαει η γραμμη β πρωτα ... δοκιμασα στο netmod να συνδεσω την γραμμη β στην θυρα ab1 και οχι ab2 που ηταν αλλα δεν αλλαξε κατι ... Καμια ιδεα; Η συσκευη του δωματιου μου ειναι η Siemens Gigaset SL100 color
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ασύρματο είναι το τηλέφωνό σου;
και το άλλο που χτυπάει πρώτο είναι ενσύρματο;
Μάλλον φταίει αυτό...
Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα, και όταν άλλαξα το ενσύρματο που χτύπαγε πρώτο, με ασύρματο,(δλδ τώρα έχω 2 ασύρματα πάνω) άρχισαν να χτυπάνε παρέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμ και τα δυο ασυρματα ειναι και μαλιστα και τα δυο gigaset (απλως το ενα ειναι πολυ φτηνο gigaset ενω το αλλο καπως πιο ακριβο) απλως στην γραμμη που χτυπαει πρωτη (δλδ την α) υπαρχει και ενα fax (βασικα ενα πολυμηχανημα της HP) αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο ... μηπως εχει σχεση οι χρονοι flash;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Εγώ μόνο με ασύρματο και ενσύρματο το έχω παρατηρήσει...
Και στο πατρικό μου που έχει PSTN σύνδεση, τα ενσύρματα χτυπάνε νωρίτερα
(απλά η διαφορά είναι πολύ μικρότερη...)

δοκίμασες να αποσυνδέσεις το fax και να δεις τι γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το δοκιμασα να αποσυνδεσω το fax ... μωρε η διαφορα μεταξυ των χτυπων ειναι αρκετα μεγαλη αλιως δεν θα με πειραζει ... Η γραμμη α χτυπαει περιπου 2 φορες και μετα χτυπαει η β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Είναι μεγάλη η διαφορά...
Σε εμένα η διαφορά ήταν κάτι λιγότερο από ένα χτύπημα...
Αν κατάλαβα καλά από το πρώτο ποστ σου, έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις θέση στα τηλέφωνα και δεν έγινε τίποτα...
οπότε φοβάμαι ότι δε μπορείς να κάνεις τίποτα...
(εκτός ίσως από το να πάρεις στο δωμάτιό σου αυτό που χτυπάει πρώτο!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμμ ... οι χρονοι flash τι ακριβως ειναι; Το να αλλαξω συσκευη δεν παιζει ... ειναι η πιο ακριβη και εγω χωρις handsfree δεν μπορω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και εγω που εχω isdn netmod...τα ενσυρματα παντα χτυπανε πιο νωρις απο τα ασυρματα....
αλλα στη μια γραμμη εχω βαλει και ενα φαξ..και η απορια μου ειναι..στις δυο αλλες υποδοχες στο μοντεμ -πλην των δυο γραμμων- καπου ειχα διαβασει οτι μπορω να συνδεσω φαξ ..υπαρχει περιπτωση να το συνδεσω και να λειτουργει ξεχωρα?ταυτοχρονα δηλαδη με τις δυο γραμμες?


οχι πως ειναι τιποτα σπουδαιο αλλα ..λες?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Όχι η isdn υποστηρίζει 2 μόνο γραμμές (+1 αλλά αυτό είναι κάτι άλλο). Οι υπόλοιπες δυο θύρες που μοιάζουν με ethernet είναι για isdn συσκευές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top