Save Nazanin

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, ότι δεν είναι απόλαυση να στηνόμαστε - ενοείται αυτό. Όπως ακόμα θα μου άρεσε πάρα πολύ να επιβάλλεται ο ένας στον άλλο μέσω του πολιτισμού και ΟΧΙ με τα όπλα. Δυστυχώς όμως δε ζούμε σε έναν Άγιο κόσμο. Δυστυχώς η κατάσταση είναι ή είσαι με τους Αμερικανούς ή όχι. Δεν υπάρχει τρίτη οδός. Δεν υπάρχουν ουδέτεροι παρατηρητές. Επαναλαμβάνω ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Μακάρι μόνο οι φωνές, να μπορούσαν να σταματήσουν τα αίσχη του Πέρση, και να μη χρειάζονταν δραστικά μέτρα. Πιστεύεις όμως ότι ο Πέρσης ''σκαμπάζει'' από φωνές? Τα μέχρι τώρα γεγονότα δείχνουν το αντίθετο. Από τις πράξεις του στη Δικαιοσύνη έως το πυρηνικό του πρόγραμμα. Τα παραπάνω πόστ μου, κατανοώ ότι ακούγονται ακραία, δυστυχώς όμως τα λέω διότι πολύ απλά δεν πιστεύω ότι η διπλωματία, θα έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα. Οι φωνές, ακόμα και όλου του κόσμου, δε θα κάνουν το αυτί του Πέρση να ''ιδρώσει''. Αυτό πιστεύω εγώ. Αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο, σέβομαι τη γνώμη σου, αλλά θα σου πώ ότι η παγκόσμια ιστορία, έδειξε ότι οι φωνές, πολύ δύσκολά αλλάζουν καταστάσεις χρόνων.

Υ.Γ. Σταματώ εδώ, διότι δε μου αρέσει να μεταφέρονται μηνύματά μου οφ-τόπικ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Τα παραπάνω πόστ μου, κατανοώ ότι ακούγονται ακραία, δυστυχώς όμως τα λέω διότι πολύ απλά δεν πιστεύω ότι η διπλωματία, θα έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα.
΄

Η διπλωματία δεν φέρνει ουσιαστικά αποτελέσματα μόνο όταν αυτοί που την ασκούν δεν το επιδιώκουν να φέρει.Τα περιθώρια διαπραγμάτευσης δεν στενεύουν τόσο εύκολα όσο θέλουν να μας κάνουν να πιστεύουμε, είναι λυπηρό σε μια μερίδα πληθυσμού(και δη νέων) να γίνεται πιστευτό ότι η ένοπλη επέμβαση είναι μονόδρομος :/: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
΄

Η διπλωματία δεν φέρνει ουσιαστικά αποτελέσματα μόνο όταν αυτοί που την ασκούν δεν το επιδιώκουν να φέρει.Τα περιθώρια διαπραγμάτευσης δεν στενεύουν τόσο εύκολα όσο θέλουν να μας κάνουν να πιστεύουμε, είναι λυπηρό σε μια μερίδα πληθυσμού(και δη νέων) να γίνεται πιστευτό ότι η ένοπλη επέμβαση είναι μονόδρομος :/: .


Σε καλό σου με κείνο το κόμα που έχεις βάλει μετά το quote, νόμιζα οτι μου κάηκε κανα pixel στην οθόνη....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Σε καλό σου με κείνο το κόμα που έχεις βάλει μετά το quote, νόμιζα οτι μου κάηκε κανα pixel στην οθόνη....:P

:hehe: :hehe: :hehe: :hehe:
Κι υποτίθεται ότι σήμερα είμαι συγκεντρωμένη:P

Να το διορθώσω;Μπα βαριέμαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Δυστυχώς η κατάσταση είναι ή είσαι με τους Αμερικανούς ή όχι. Δεν υπάρχει τρίτη οδός. Δεν υπάρχουν ουδέτεροι παρατηρητές. Επαναλαμβάνω ΔΥΣΤΥΧΩΣ. Μακάρι μόνο οι φωνές, να μπορούσαν να σταματήσουν τα αίσχη του Πέρση, και να μη χρειάζονταν δραστικά μέτρα. Πιστεύεις όμως ότι ο Πέρσης ''σκαμπάζει'' από φωνές? Τα μέχρι τώρα γεγονότα δείχνουν το αντίθετο. Από τις πράξεις του στη Δικαιοσύνη έως το πυρηνικό του πρόγραμμα. Τα παραπάνω πόστ μου, κατανοώ ότι ακούγονται ακραία, δυστυχώς όμως τα λέω διότι πολύ απλά δεν πιστεύω ότι η διπλωματία, θα έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα. Οι φωνές, ακόμα και όλου του κόσμου, δε θα κάνουν το αυτί του Πέρση να ''ιδρώσει''. Αυτό πιστεύω εγώ. Αν εσύ πιστεύεις το αντίθετο, σέβομαι τη γνώμη σου, αλλά θα σου πώ ότι η παγκόσμια ιστορία, έδειξε ότι οι φωνές, πολύ δύσκολά αλλάζουν καταστάσεις χρόνων.

Υ.Γ. Σταματώ εδώ, διότι δε μου αρέσει να μεταφέρονται μηνύματά μου οφ-τόπικ. :)
[(Αφαιρέθηκε προσβλητικό μήνυμα)]
Όταν λες γειτονικές χώρες και επίπεδο ζωής, φαντάζομαι εννοείς μαζί το Ιράκ, που τώρα πια απολαμβάνει την made in usa δημοκρατία του και την Τουρκία με το υψηλότατο βιωτικό επίπεδο... :confused:
Γενικεύεις πάααααρα πολύ.Και αυτό δεν είναι ποτέ καλό.
Οι αλλαγές πρέπει να έρχονται μέσα από τις χώρες.Καμιά αλλαγή δεν επιβλήθηκε και ο κόσμος έτσι απλά τη δέχτηκε.
Δεν ξέρω αν ρωτήσεις τις γυναίκες του Ιράν αν θα σου πουν "ναι, ανυπομονούμε να αρχίσουν οι βομβαρδισμοί και να έρθουν οι αμερικανοί να μας σώσουν"........:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Κάτι τέτοια βλέπω και μετά με λένε ρατσιστή όταν βρίζω τους μουσουλμάνους ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τελικά αυτός που την πληρώνει πάντα είναι ο απλός κοσμάκης.

Παιδιά που δεν έχουν καν προλάβει να νιώσουν το νόημα της ζωής...
Παιδιά που δεν θα τους δωθεί η ευκαιρία να μάθουν να αγωνίζονται για τα κακώς κείμενα της πατρίδας τους.
Παιδιά που θα μείνουν ανάπηρα. Με ένα χέρι ή ένα πόδι, αλλά κυρίως με μια αθεράπευτη πίκρα στην ψυχή.
Παιδιά που θα μείνουν ορφανά και θα μεγαλώσουν στους δρόμους, ή σε κάποιο απρόσωπο ίδρυμα.
Μανάδες που θα μείνουν πίσω να κλαίνε τα αδικοχαμένα τους παιδιά.
Παιδιά και ενήλικες που θα πεθάνουν κι απ' τις δυό πλευρές για ένα σκοπό που πιθανότητα ούτε καν καταλαβαίνουν....
Παιδιά που ανεξαρτήτως χρώματος, θρησκείας και εθνικότητας είναι ...παιδιά!
Θυμήστε μου ποιός είπε πως "ο καλύτερος τρόπος για να κερδίσεις ένα πόλεμο είναι να τον αποφύγεις"? (όπου το "κερδίσεις" έχει πολλαπλές έννοιες. Τόσο κοινωνικές, όσο και πρακτικές)

ΥΓ1: Ο βιασμός είναι το μόνο αδίκημα στο οποίο το θύμα πρέπει να αποδείξει την αθοώτητά του!

ΥΓ2: Τελικά υπογράψατε?
Ρωτάω, στην ουσία, αν θεωρείτε πως αυτές οι υπογραφές μπορούν να φέρουν αποτέλεσματα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Τελικά αυτός που την πληρώνει πάντα είναι ο απλός κοσμάκης.

Παιδιά που δεν έχουν καν προλάβει να νιώσουν το νόημα της ζωής...
Παιδιά που δεν θα τους δωθεί η ευκαιρία να μάθουν να αγωνίζονται για τα κακώς κείμενα της πατρίδας τους.
Παιδιά που θα μείνουν ανάπηρα. Με ένα χέρι ή ένα πόδι, αλλά κυρίως με μια αθεράπευτη πίκρα στην ψυχή.
Παιδιά που θα μείνουν ορφανά και θα μεγαλώσουν στους δρόμους, ή σε κάποιο απρόσωπο ίδρυμα.
Μανάδες που θα μείνουν πίσω να κλαίνε τα αδικοχαμένα τους παιδιά.
Παιδιά και ενήλικες που θα πεθάνουν κι απ' τις δυό πλευρές για ένα σκοπό που πιθανότητα ούτε καν καταλαβαίνουν....
Παιδιά που ανεξαρτήτως χρώματος, θρησκείας και εθνικότητας είναι ...παιδιά!
Θυμήστε μου ποιός είπε πως "ο καλύτερος τρόπος για να κερδίσεις ένα πόλεμο είναι να τον αποφύγεις"? (όπου το "κερδίσεις" έχει πολλαπλές έννοιες. Τόσο κοινωνικές, όσο και πρακτικές)
:worship:
(μήπως το είπε ο Τσόμσκι αυτό το τελευταίο?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Προφανώς δεν είσαι ικανός για συζήτηση.
Δεν σε έβρισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Τουλάχιστον εγώ έχω τη δύναμη να δω τα πράγματα όπως έχουν ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ. Και στη πράξη δεν υπάρχει τρίτος δρόμος. ;)
Η ιστορία σε κάποιες λαμπρές σελίδες της όμως διαφωνεί μαζί σου. Και οι Kennedy Bros μάλλον θα διαφωνούσαν. Αλλά κάποιοι που συμφωνούσαν μαζί σου αποφάσισαν να ακολουθήσουν τον τρίτο δρόμο και να τους βγάλουν από τη μέση. Δύναμη έχει αυτός που δεν ακολουθάει τον εύκολο, τον τρίτο, τον κοντύτερο δρόμο btw.

carnivorous hyenas in a global theft fest...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
αν στους Ιρανούς αξίζει να βομβαρδιστούν μία φορά, τότε με την ίδια λογική στους Αμερικάνους αξίζει 10. Αλλά προφανώς ο Crow είναι διορισμένος διαιτητής και κατέχοντας την απόλυτη γνώση αποφασίζει αυθαίρετα ποιος πρέπει να βομβαρδίσει ποιον.

Κι εγώ πιστεύω ότι κάποιος πρέπει να βομβαρδίσει εσένα, αλλά δεν βγαίνω σε 10 θρεντς να το πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Παίδες, θα παρακαλούσα η συζήτηση να συνεχιστεί σε πιο ήρεμους τόνους, για να μην τα πάρω και αρχίσουν οι βομβαρδισμοί εδώ μέσα...... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά (για να επιστρέψουμε και στο θέμα μας)σύμφωνα με τη λογική του C_o_D, ο μόνος τρόπος για να σώσουμε την Nazanin είναι να βομβαρδίσουμε την ίδια και την οικογένειά της, πριν προλάβουν να την κρεμάσουν :hmm: Για να μάθει άλλη φορά να μη γεννιέται στο Ιραν! Σα δε ντρέπεται....!

...

ΠΑΡΑΛΟΓΟΟΟΟΟΟΟΟ....αχ δεν απαντάει. Άρα ..λογικό :wacko:



Λύσε μου την απορία Crow_of_Darkness: Εσύ ψήφισες στην αίτηση? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μια άλλη Ιρανή η Nazanin Afshin-Jam (λέγεται επίσης Nazanin όπως βλέπετε), τραγουδίστρια και Miss World Canada βοηθάει ενεργά τη συμπατριώτισσά της να γλυτώσει το θάνατο!

Σας μεταφέρω από την επίσημη σελίδα της:
May 20: We have just been informed through our contacts in Iran that the story of Nazanin is becoming quite widespread in Iran due to infiltrating media (via satellite TV, radio, and internet). Consequently, the International Commitee Against Execution believes that the Iranian officials will not likely make any hasty decisions regarding Nazanin and will probably not execute her this week or next week. That said, the ICAE emphasizes that one never knows what will take place at any given moment, as witnessed in previous cases, and that we must continue our humanitarian pressure on the Iranian Authorities in advance of the Supreme Court's final decision.

I have been invited to speak to the parties in the Canadian Parliment about the case of Nazanin on June 5th and 6th. I have an appointment to meet with the office of my local Member of Parliament to present the case of young Nazanin.

Στη σελίδα υπάρχει και μια συνέντευξη της 18χρονης Nazanin. (καθώς και φωτογραφίες της πανέμορφης ιρανής τραγουδίστριας)
https://www.hrmrecords.com/nazanin/index-main.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Δηλαδή αν κατάλαβα καλά (για να επιστρέψουμε και στο θέμα μας)σύμφωνα με τη λογική του C_o_D, ο μόνος τρόπος για να σώσουμε την Nazanin είναι να βομβαρδίσουμε την ίδια και την οικογένειά της, πριν προλάβουν να την κρεμάσουν :hmm: Για να μάθει άλλη φορά να μη γεννιέται στο Ιραν! Σα δε ντρέπεται....!

Άσε εμένα να κρίνω πότε πρέπει να ντραπώ και πότε όχι.

Αν κατάλαβες αυτό από τα λεγόμενά μου, τότε δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσω τη κουβέντα με εσένα.

Αρχική Δημοσίευση από isiliel:
Λύσε μου την απορία Crow_of_Darkness: Εσύ ψήφισες στην αίτηση? :hmm:

Δε ψήφισα στην αίτηση και ούτε πρόκειται, διότι πολύ απλά θεωρώ ότι η κίνηση αυτή δεν έχει κανένα νόημα και ούτε πρόκειται να αλλάξει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Άσε εμένα να κρίνω πότε πρέπει να ντραπώ και πότε όχι.

Αν κατάλαβες αυτό από τα λεγόμενά μου, τότε δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσω τη κουβέντα με εσένα.

Δεν γράφω "Σαν δεν ντρέπεσαι" (Εσύ) αλλά "σαν δεν ντρέπεται" (εκείνη).
Σε παρακαλώ να διαβάζεις πιο προσεχτικά τι γράφω!

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Και για να εξηγούμαστε, δεν έχω απολύτως τίποτα με σένα προσωπικά.
Διαφωνώ με τις απόψεις σου, αλλά γι' αυτό είμαστε εδώ, για να ανταλλάσουμε απόψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, λάθος μου. Δε διάβασα καλά τί είχες γράψει. Ούτε εγώ έχω κάτι προσωπικό εδω με κανέναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Του ESTANISLAO OZIEWICZ

Η Διεθνής Αμνηστία ερευνά δημοσίευση Ιρανικής εφημερίδας, που αναφέρει πως η ποινή θανάτου της 18-χρονης γυναίκας, έχει ανατραπεί και έχει σταλεί για επανεξέταση.

"Εάν αυτό ισχύει, είναι καταπληκτική είδηση," είπε η Nazanin Afshin-Jam, πρώην βασίλισσα ομορφιάς του Βανκούβερ που προωθεί μια διεθνή εκστρατεία για να σώσει τη ζωή της Nazanin Fatehi.
Στην έκκλησή της, η κα Afshin-Jam έχει την υποστήριξη γνωστών προσωπικοτήτων όπως ο φιλελεύθερος βουλευτής Belinda Stronach και ο προηγούμενος φιλελεύθερος υπουργός Εξωτερικών Lloyd Axworthy.

Ο John Tackaberry, της Διεθνούς Αμνηστίας του Καναδά, είπε πως οι ερευνητές της Διεθνούς Αμνηστίας του Ιράν ισχυρίζονται ότι η εφημερίδα Hamshahri ανέφερε χθες ότι ύστερα από σχετικό αίτημα του επικεφαλή του ιρανικού Υπουργείου Δικαιοσύνης, το ανώτατο δικαστήριο της χώρας επανεξετάζει την προηγούμενη καταδίκη της Ναζανίν.

Ο κ. Tackaberry είπε: "Προσπαθούμε να πάρουμε τα πλήρη στοιχεία, αλλά σε αυτό το σημείο καταλαβαίνω ότι το ανώτατο δικαστήριο απέρριψε την ποινή θανάτου, προφανώς ύστερα από εντολή του επικεφαλή του ιρανικού Υπουργείου Δικαιοσύνης, Ayatollah Shahrudi"

Η κα Afshin-Jam προσπαθεί να επιβεβαιώσει την έκθεση μέσω της Διεθνούς Επιτροπής ενάντια στις εκτελέσεις, που εδρεύει στη Γερμανία. και διευθύνεται από μια ιρανή εξόριστο, και μέσω του δικηγόρου της Ναζανίν.

To site της Afshin-Jam γράφει νεότερα:
https://www.hrmrecords.com/nazanin/pages/nav-links/news.htm
και όπως αναφέρει και η ίδια θα έχει περισσότερες λεπτομέρειες αύριο το πρωι.

:clapup: :clapup: :clapup: Keep Signing!

https://www.petitiononline.com/Nazanin/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Υπάρχει ελπίδα! :D:D:D

Τελικά αυτή η κίνηση έχει όντως νόημα και πρόκειται να αλλάξει κάτι! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κοίτα, έτσι όπως το βλέπω εγώ, έχουμε δύο επιλογές:

Η καθόμαστε με σταυρωμένα τα χέρια και λέμε "Α, το καημένο το κοριτσάκι τι κρίμα"
ή υπογράφουμε με την ελπίδα να γίνει κάτι. Αυτό το όπλο έχουμε, αυτό θα χρησιμοποιήσουμε.:D

Είναι πολλά που πρέπει να γίνουν για να αλλάξει και η ποιότητα της ζωής της φυσικά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top