Τattoο

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Τα off topic θα τα βρείτε :

https://www.e-steki.com/forum/showthread.php?t=3041

Σε πρόλαβα emu!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisvitara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται CAD/CAM Designer και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 227 μηνύματα.
εγώ σκέφτομαι πολλά χρονιά να κάνω αλλά δεν έτυχε, όσο για το θέμα το ζώδιό μου, που είναι σκορπιός:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Μου αρέσουν πολύ αλλά ακόμη δεν έχω κάνει...:( Ποτέ δεν είναι αργά όμως;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
:hmm: :hmm: :hmm:

Eγώ νομίζω, πως εξαρτάται καθαρά από την ευαισθησία του δέρματος, στο σημείο αυτό... και δεν έχει να κάνει, με το αν υπάρχει κόκκαλο ή όχι, στο σημείο που γίνεται το tatoo...

Και για να γίνω πιο κατανοητή, πάνω σε αυτό που πιστεύω, θα σας εξηγήσω καλύτερα τι εννοώ, με ένα παράδειγμα...

Ας θεωρήσουμε, ότι κάνουμε tatoo, ένα βραχιόλι ολόκληρο στο μπράτσο μας..., στην εξωτερική πλευρά του μπράτσου, που το δέρμα είναι πιο σκληρό, δεν θα πονέσει σχεδόν καθόλου, αντίθετα στο εσωτερικό του μπράτσου, εκεί που το δέρμα είναι πολύ ευαίσθητο και πολύ πιο απαλό..., θα πονάει αρκετά. ;) ;) ;)
Κόκκαλο υπάρχει, στην ίδια απόσταση από την επιφάνεια του δέρματος και στις δύο περιπτώσεις, ήτε θεωρήσουμε ότι το σημείο αυτό θεωρείται σημείο που έχει κόκκαλο, ήτε θεωρήσουμε, επειδή δεν είναι πολύ κοντά στο δέρμα, ότι είναι σημείο που δεν έχει κόκκαλο... ;) ;) ;)

Άλλωστε, αν το εξετάσεις και με τη λογική, το tatoo είναι κάτι, που γίνεται εντελώς επιφανειακά..., για την ακρίβεια μάλιστα, στην τελευταία στιβάδα του δέρματος.
Δεν θα μπορούσε λοιπόν, σε καμία περίπτωση, ο πόνος που τυχόν μας προκαλεί, να έχει σχέση με το πόσο κοντά, ή όχι είναι το κόκκαλο, το οποίο δεν έρχεται σε επαφή με το δέρμα και βέβαια, ακόμα περισσότερο, δεν έρχεται ποτέ σε επαφή, με την τελευταία στιβάδα του δέρματος... ;) ;) ;)


Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Κουε μου, ισχύει ακριβώς το αντίθετο. Το ψαχνό πονάει πολύ περισσότερο απ'το κόκκαλο. Είμαι βεβαία γι'αυτό.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Μπήκαν και πάλι οι ζέστες και βγήκαν μπρατσάκια, ποδαράκια, κοιλίτσες,μεσούλες και πολλά ακόμα έξω για να δροσιστούν..;) .
Αυτό που παρατήρησα είναι ότι ολοένα και περισσότερος νέος κόσμος έχει κάνει τατουάζ και πολλοί όχι μόνο ένα..Φυσικά υπάρχει και η χένα που δεν είναι μόνιμη ή τα αυτοκόλλητα αλλά εδώ μιλάμε για tatooes..Ενθαρρυντικό κατά μία άποψη.
Μιλάμε για ολόκληρη φιλοσοφία όταν δεν γίνεται απερίσκεπτα και για να είσαι trendy, γιατί άπαξ και γίνει και το μετανιώσεις αργότερα άντε τρέξε να το αφαιρέσεις με εγχείρηση.
Ποιο θα είναι το σχέδιο και τι θα συμβολίζει για αυτόν που το κάνει.σε ποιο σημείο του σώματος θα γίνει, με χρώμα ή χωρίς,το μέγεθος..
Προσωπικά δεν έχω κάνει -ακόμα-, αν και το θέλω γιατί δεν έχω κατασταλλάξει στο σχέδιο που θα ήθελα να κάνω.Για κάτι δικό μου μιλάω και όχι από τα έτοιμα που σου πασσάρουν στα tattooes shops.
Όσον αφορά το σημείο, μου αρέσει πάρα πολύ δίπλα από το κόκκαλο της λεκάνης ή σε έναν από τους αστράγαλους..χμμμ:hmm: -για γυναίκα μιλάμε πάντα-.Θέλω γνώμες..


Εσείς έχετε κάνει τατουάζ και αν ναι τι, που, πώς , γιατί..
Άν όχι, γιατί όχι και γενικά πώς βλέπετε το όλο θέμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Εσείς έχετε κάνει τατουάζ και αν ναι τι, που, πώς , γιατί..
Άν όχι, γιατί όχι και γενικά πώς βλέπετε το όλο θέμα?

Όχι δεν έχω κάνει τατουάζ και ούτε πρόκειται να κάνω ποτέ στη ζωή μου. Προσωπικά είναι κάτι που δε μου αρέσει. Πέρα του γεγονότος ότι αν κάποτε αποφασίσεις να το βγάλεις, θες ένα κάρο λεφτά για επέμβαση με λέιζερ, τα τατουάζ, θεωρούνται ύποπτα για τη δημιουργία καρκίνου του δέρματος. (Ειδικά τα πολύχρωμα) Ακόμα τα τατουάζ θεωρούνται ''σήμα κατατεθέν'', ΚΑΙ των ατόμων του υποκόσμου. Αυτόματα όταν βλέμω κάποιον με τατουάζ, το μυαλό μου πηγαίνει στο άσχημο ''πόιόν'' του ατόμου αυτού. Καταλαβαίνω ότι ίσως κάποιοι το θεωρούν υπερβολή αυτό, όμως δεν έχω δει κάποιο ''καθώς πρέπει παιδί'', να΄κυκλοφορεί με ένα τέτοιο στο μπράτσο ή οπουδήποτε αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
άμα μου την έδινε και έκανα, θα ήταν στην πλάτη το tri-ryche από το ξώφυλλο του promised land :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Έχω 2 tattoo....και σύντομα θα κάνω και το τρίτο.....
Το ένα είναι ένα μάτι το οποίο από όποια γωνία και αν το κοιτάξεις έχεις την εντύπωση πως σε κοιτάει.....και βρίσκεται στο πίσω μέρος του λαιμού (σβέρκο).....και το άλλο είναι ένα όμορφο tribalaki που στην ουσία είναι τα 5 αρχικά γράμματα από μια φράση που την έχω κάνει και τρόπο ζωής τα οποία σχηματίζουν έναν τέλειο κύκλο....και βρίσκεται στο πάνω μέρος του πέλματος (πατούσας)του αριστερού ποδιού μου..... Το τρίτο (αυτό που θα κάνω το φθινόπωρο) είναι ακόμα ένα tribal αρκετά μεγάλο και θα το κάνω στην εκριβώς κάτω από την μέση στο πίσω μέρος του σώματός μου....
Και θα ήθελα να σημειώσω πως από την στιγμή που αποφασίζει να κάνει κάποιος tattoo....τοτε θα πρέπει να το δεχτεί και σαν ένα αναπόσπαστο κομμάτι του εαυτού του....όπως τα αυτια μας πχ ή τα χείλη μας....δεν είναι σκουλαρίκι για το "ππετάξει"απο πάνω του όποτε θέλει.....και σίγουρα να είναι ένα σχέδιο που θα τον εκφράζει απόλυτα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Εγώ ίσως κάνω καμια τίγρη ή κανα λύκο όταν μεγαλώσω λίγο ακόμα.

ΥΓ Άντε και καμιά 5άλφα στο μέτωπο :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Μου αρεσει, θα ηθελα να εχω καποιο, μικρο βεβαια -δεν μου αρεσουν τα τεραστια-
αλλα ειμαι απο εκεινους που βαριουνται οτιδηποτε μονιμο, και αυτος ειναι και
ο λογος που δεν εχω κανει μεχρι τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω πρεπει να το εχω ξαναπει σε αυτο το τοπικ. Στα 18 μου θα κανω ενα τατουαζ με μια Ελληνικη σημαια στο μπρατσο. Θα το εκανα πιο νωρις αλλα μου εχει πει τατουατζης-φιλος του πατερα μου οτι αμα το κανω τωρα επειδη ανοιγει το δερμα μετα θα ειναι μια αιδια και δεν θα διωρθωνετε με τπτ. Ενω αμα το κανω τοτε με μια μικρη διωρθωσει (γιατι παντα μεγαλωνει το δερμα) μετα απο 2-3 χρονια θα ειμαι οκ. Διαλεξα (η μαλλον μου κολισε) αυτο το σχεδιο γιατι ειναι κατι που ουτος η αλλος υπαρχει στην καρδια μου και στο μυαλο μου και δεν προκιτε να βγει ποτε οποτε ειμαι συγουρος οτι δεν θα το βαρεθω η οτι γερνοντας θα αλλαξω νοοτροπιες πιστευω κλπ.
Ισως κανω και κατι αλλο αργοτερα, εναν αετο, μια harley, ενα μαχιτκο αεροσκαφος, εναν ινδιανο η κατι αλλο (μεχρι τοτε μπορει να μην τα γουσταρω αυτα.. ποτε δεν ξερεις). Θα δειξει ο καιρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^^Vampire^^

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ^^Vampire^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,085 μηνύματα.
Λέω ότι θα κάνω tattoo κάποτε. Αλλά δεν έχω αποφασίσει ούτε τι, ούτε που. Εδώ και χρόνια όλο αλλάζω γνώμη. Οπότε λέω αν ποτέ σκεφτώ κάτι και δεν έχω αλλάξει γνώμη για ένα εξάμηνο να το κάνω. Αν και χλωμό το βλέπω. Πάντα αναποφάσιστη. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,321 μηνύματα.
Έχω 2 tattoo....και σύντομα θα κάνω και το τρίτο.....
Το ένα είναι ένα μάτι το οποίο από όποια γωνία και αν το κοιτάξεις έχεις την εντύπωση πως σε κοιτάει.....και βρίσκεται στο πίσω μέρος του λαιμού (σβέρκο).....και το άλλο είναι ένα όμορφο tribalaki που στην ουσία είναι τα 5 αρχικά γράμματα από μια φράση που την έχω κάνει και τρόπο ζωής τα οποία σχηματίζουν έναν τέλειο κύκλο....και βρίσκεται στο πάνω μέρος του πέλματος (πατούσας)του αριστερού ποδιού μου..... Το τρίτο (αυτό που θα κάνω το φθινόπωρο) είναι ακόμα ένα tribal αρκετά μεγάλο και θα το κάνω στην εκριβώς κάτω από την μέση στο πίσω μέρος του σώματός μου....

μολις σε ερωτευτικα στηλε μου pm με το τηλεφωνο σου:p

εγω ολο λεω να κανω ενα δρακο η κατι της που να ξεκιναει απο την ομοπλατη και να καταληγει στο βραχιονα, αλλα μια δεν βρισκω λεφτα, μια σκεφτομαι οτι ακομα το δερμα μου ανοιγει, μια σκεφτομαι οτι εχω κακη ποιοτητα δερματος...

οποτε δεν το εχω κανει ακομα:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Όχι δεν έχω κάνει τατουάζ και ούτε πρόκειται να κάνω ποτέ στη ζωή μου. Προσωπικά είναι κάτι που δε μου αρέσει. Πέρα του γεγονότος ότι αν κάποτε αποφασίσεις να το βγάλεις, θες ένα κάρο λεφτά για επέμβαση με λέιζερ, τα τατουάζ, θεωρούνται ύποπτα για τη δημιουργία καρκίνου του δέρματος. (Ειδικά τα πολύχρωμα) Ακόμα τα τατουάζ θεωρούνται ''σήμα κατατεθέν'', ΚΑΙ των ατόμων του υποκόσμου. Αυτόματα όταν βλέμω κάποιον με τατουάζ, το μυαλό μου πηγαίνει στο άσχημο ''πόιόν'' του ατόμου αυτού. Καταλαβαίνω ότι ίσως κάποιοι το θεωρούν υπερβολή αυτό, όμως δεν έχω δει κάποιο ''καθώς πρέπει παιδί'', να΄κυκλοφορεί με ένα τέτοιο στο μπράτσο ή οπουδήποτε αλλού.

Τι τρελή προκατάληψη είναι αυτή? Και εγώ έχω 2 τατουάζ τι σημαίνει ότι δεν είμαι καθώς πρέπει? Τα τατουάζ είναι μια μορφή τέχνης και όχι ταμπέλα εκληματικότητας. Υπάρχουν άλλωστε αρκετά κλεφτρόνια χωρίς τατουάζ.
Μην γινόμαστε ρατσιστές με κάποια πράγματα που ίσχυαν πριν 50 χρόνια, τα πράγματα έχουν αλλάξει απο τότε και το τατουάζ έχει αλλάξει πάρα πολύ απο την εποχή του τατουαζ των φυλακόβιων και crow πρόσεχε λίγο σε παρακαλώ για το πως γράφεις κάποια πράγματα, δεν είναι δυνατόν να προσβάλεις όποιο άτομο έχει τατουάζ εδω μέσα επειδή έχεις αυτή την άποψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Γιάννης:
Τι τρελή προκατάληψη είναι αυτή? Και εγώ έχω 2 τατουάζ τι σημαίνει ότι δεν είμαι καθώς πρέπει? Τα τατουάζ είναι μια μορφή τέχνης και όχι ταμπέλα εκληματικότητας. Υπάρχουν άλλωστε αρκετά κλεφτρόνια χωρίς τατουάζ.
Μην γινόμαστε ρατσιστές με κάποια πράγματα που ίσχυαν πριν 50 χρόνια, τα πράγματα έχουν αλλάξει απο τότε και το τατουάζ έχει αλλάξει πάρα πολύ απο την εποχή του τατουαζ των φυλακόβιων και crow πρόσεχε λίγο σε παρακαλώ για το πως γράφεις κάποια πράγματα, δεν είναι δυνατόν να προσβάλεις όποιο άτομο έχει τατουάζ εδω μέσα επειδή έχεις αυτή την άποψη

Συμφωνώ Γιάννη μαζί σου, όμως παρόλα αυτά θεωρώ πως είναι ελεύθερος να εκφράση την γνώμη του ανοιχτά και χωρίς κανέναν ενδοιασμό, άλλωστε δεν νομίζω πως πρόσβαλλέ κάποιον σε προσωπικό επίπεδο....όπως επίσης είμαι σίγουρη πως έχει γνωρίσει πολλά από τα άτομα τα οποία και περιγράφει παραπάνω τα οποία πιθανόν να συμπάθησε κιόλας, αλλά να μην γνώριζε το ότι είχαν κάποιο τατούαζ σε κάποιο μέρος του σώματός τους....;)
Συγνώμη για το θάρρος ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Συμφωνώ Γιάννη μαζί σου, όμως παρόλα αυτά θεωρώ πως είναι ελεύθερος να εκφράση την γνώμη του ανοιχτά και χωρίς κανέναν ενδοιασμό, άλλωστε δεν νομίζω πως πρόσβαλλέ κάποιον σε προσωπικό επίπεδο....όπως επίσης είμαι σίγουρη πως έχει γνωρίσει πολλά από τα άτομα τα οποία και περιγράφει παραπάνω τα οποία πιθανόν να συμπάθησε κιόλας, αλλά να μην γνώριζε το ότι είχαν κάποιο τατούαζ σε κάποιο μέρος του σώματός τους....;)
Συγνώμη για το θάρρος ...:redface:

Η γνώμη του καθενός είναι πάντα σεβαστή αλλα εμένα δεν μου αρέσει κάποιος να μου κρεμάει την ταμπέλα του μη καθως πρέπει ή να αναρωτιέται για το ποιόν μου μόνο και μόνο γιατί έχω τατουάζ. Προβλητικό είναι σε ελαφριά μορφή γιατί χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς ο crow και καλό είναι να προσέχουμε για το πως εκφραζόμαστε για άλλους χρήστες. Αν το τατουάζ δεν του αρέσει είναι αποκλειστικό του δικαίωμα το να κρίνει όμως τα άτομα που έχουν τατουάζ με αυτό τον τρόπο δεν είναι δικαιώμα κανενός.
Βρε erodia μην ζητάς συγνώμη για το θάρρος καλοδεχούμενη κάθε σου επισήμανση!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμ..τατουαζ...και για μενα ειναι μορφη τεχνης..σαφως και δε θεωρω πως εχει να κανει με το "ποιον" κάποιου..και αν δεν ήμουν φυγόπονη..θα είχα ηδη κάνει..είτε στο εσωτερικό του (δεξιού)ποδιού πάνω απο τον αστράγαλο..είτε στο στο πάνω μέρος της πέλματος του (δεξιού) ποδιού..

(εχω μία μανία με το δεξί πάντως...η αλήθεια να λέγεται!:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Neraidaki τα σημεία που διάλεξες όντως πονάνε πάρα πολύ...Αν όμως θέλεις πολύ να κάνεις και έχεις βρει το σχέδιο που σε εκφράζει, καλό θα ήταν να είναι μικρό και να μην θέλει "γέμισμα"....ή κάνε μια δοκιμή για να νιώσεις τον πόνο και μετά αποφασίζεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Neraidaki τα σημεία που διάλεξες όντως πονάνε πάρα πολύ...Αν όμως θέλεις πολύ να κάνεις και έχεις βρει το σχέδιο που σε εκφράζει, καλό θα ήταν να είναι μικρό και να μην θέλει "γέμισμα"....ή κάνε μια δοκιμή για να νιώσεις τον πόνο και μετά αποφασίζεις...;)

το ξερω μωρέ..γι' αυτό και εδώ και δέκα χρόνια δεν το έχω πάρει απόφαση..αν και καθε φθινόπωρο το συζητάω..μένω όμως στη συζήτηση:)
να σκεφτείς ότι την τρύπα στη μύτη την έκανα στα 24...ενω την ήθελα απο τα 15...και μόνο που σκέφτομαι ότι ισως πονέσω...έχω πονέσει ήδη...!!:D
τωρα που το σκέφτομαι :hmm: ..η μόνη περίπτωση να κάτσω να το κάνω..είναι να είμαι πολύ θυμωμένη με κάποιον...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Bρε κοριτσάκι....έκανες τρύπα στον αφαλό και δεν έχεις κάνει τατού;;;;;:blink:
Τι να πω.....Είχες θυμώσει με κάποιον τότε;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top