To e-steki υπολειτουργεί

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από giostau:
Αυτό που δε μου κάθεται εμένα καλά, είναι το ότι το στέκι δεν μεγάλωσε απότομα ώστε να δικαιολογηθεί αυτή η ξαφνική εμφάνιση του λάθους!
Μήπως έχει να κάνει και με τον hacker?
Μήπως έχει αφήσει κάνα scriptακι να τρέχει που φορτώνει τη db με queries?:hmm:
Ο hacker εκανε κατι τελειος διαφορετικο απο κουερι ... με λιγα λογια μπηκε απο την πισω πορτα και αλλαξε την αρχικη σελιδα ... Απλως ετυχε να τα 2 γεγονοτα να ξεκινησουν την ιδια περιπου χρονικη στιγμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το φτιαξατε; Εχει πολυ ωρα να μου βγαλει error!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αρχισε να ποστάρεις απο δω και απο κει, και θα δεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι τωρα υπαρχουν 200 ταυτοχρονα συνδεδεμενοι χρηστες ποτε. Πανω απο 30 δεν εχω δει ποτε παντως. Μονο σε ΠΟΛΥ μεγαλα φορουμς με χιλιαδες εγγεγραμενους.

Παντως εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν και δωρεαν σερβερς με πολυ bandwidth . Αλλα δε ξερω αν υποστηριζουν ολα τα προτοκολλα που θελει ενα φορουμ. Αλλα ψαχτε το κι αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τις 2 τελευταίες ώρες δεν έχει db error.

να παραγγείλω σουβλάκια?:bleh: με απ'όλα όλοι, νι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εγώ θα 'θελα και μια μπυρίτσα παρακαλώ!

Τώρα χωρίς πλάκα, λέτε να λυθηκε μόνο του? :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κάπου εδώ γύρω θα γυρνά ο χάρι πότερ :clapup:

με αφρό ή άφρατη η μπιρίτσα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Τώρα χωρίς πλάκα, λέτε να λυθηκε μόνο του? :clapup:

χαχα! Ναι! Το DB error λέει: "Δεν πάω καμιά βόλτα και από τα άλλα forums; έκανα τη δουλειά μου εδώ!" :P

Μάλλον κάποιος έβαλε το χεράκι του (κ δεν ήταν ο Θεός!:D)

:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
βλάσφημε! :bleh:


100 μετάνοιες τώρα. drop, now! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Το πιο λογικό είναι το e-steki να έχει τη δυνατότητα να αυτοϊάται.

@MonaXos: μήπως ήταν ο Μαραντόνα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ώπα. Οδύσσεια του διαστήματος 2001 μυρίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

S1RHC

Νεοφερμένος

Ο S1RHC αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Lorien:
Δε νομιζω οτι τωρα υπαρχουν 200 ταυτοχρονα συνδεδεμενοι χρηστες ποτε. Πανω απο 30 δεν εχω δει ποτε παντως. Μονο σε ΠΟΛΥ μεγαλα φορουμς με χιλιαδες εγγεγραμενους.

Παντως εχω την εντυπωση οτι υπαρχουν και δωρεαν σερβερς με πολυ bandwidth . Αλλα δε ξερω αν υποστηριζουν ολα τα προτοκολλα που θελει ενα φορουμ. Αλλα ψαχτε το κι αυτο.
Ήδη ο host εδώ έχει πάρα πολύ bandwidth. Πολύ περισσότερο από τους free. Απ' ότι κατάλαβα πάντως, το πρόβλημα δεν εντοπίζεται στο bandwidth αλλά στα sql queries που είναι κάτι εντελώς διαφορετικό. Απλώς η εταιρία που κάνει το hosting (Ονόματα δεν λέμε :whistle:) απαγορεύει απ ότι κατάλαβα το resources load πάνω από ένα σημείο για κάθε σαιτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Επειδή δεν κατάλαβα Χρηστό από τα παραπάνω :hmm:....απλα να πω πως και εγώ προτίθεμαι θα στηρίξω το στεκι μας με όποιο τρόπο μπορώ...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ισως να βαρεθικε πια ο κοσμος τα συνεχη db και να σταματισε να μπαινει και να μπορουμε ετσι να μπαινουμε ανετα εμεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όντως έχει να γίνει απο τις 12 το μεσημέρι... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι η θετική ενέργεια των Στεκιτών! Makes Sense!:clapup: :D :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βέβαια το οτι θα αλλάξουμε σερβερ ισχύει... Ακόμα κι αν δεν ξαναγίνει τέτοιο σφάλμα, δεν μπορούμε να ζούμε με το άγχος... Άσε που βρήκαμε έναν πολύ καλό όπως φαίνεται. Semi-dedicated... Τετραπλάσια τιμή βέβαια αλλά νταξ, αντέχουμε. Άντε να βάλουμε κανα ad το πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Φαντάζομαι δε θα μου απαντήσεις (και καλά θα κάνεις) αλλά δεν έχω ιδέα από τιμές σε αυτά τα θέματα.

Πόσο πάει το μαλλί? Είναι με το χρόνο, με το μήνα, πως? Πάνω ή κάτω από 200 ευρώ το μήνα? (μπορεί να λέω κοτσάνα sorry :( )

Και συγνώμη εκ των προτέρων για το αδιάκριτο της ερώτησης αλλά έχω την απορία.
Αν δεν θέλεις ή δεν πρέπει μην απαντήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σε 2 λεπτά τσέκαρε τα πμ σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Michelle και Exposed_bone, εγώ θα επιμείνω πάντως στη πρόταση που έκανα για άνοιγμα λογαριασμού σε τράπεζα. Γιατί το απορρίπτετε έτσι απλά, χωρίς μια ουσιαστική συζήτηση πρώτα? Σε προηγούμενο πόστ αναφέρθηκε, ότι η τιμή θα είναι τετραπλάσια για αυτή τη μετακίνηση. Εντάξει, λέτε αντέχετε, αλλά γιατί να μην υπάρξει μια οικονομική ελάφρυνση από τα μέλη, έστω και μικρή? Για σκεφτείτε το. Εξάλλου πολλοί προθυμοποιήθηκαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top