[Καπνιστές] Πώς "καλύπτουμε" τον καπνό;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θελω να ακουσω τροπους με τους οποιους μπορω να καλυψω τον καπνο του τσιγαρου απο το δωματιο μου. :redface:

Εχω δοκιμασει εκεινα τα αρωματα που ειναι σαν αυτα για τα κουνουπια ... αλλα διχως αποτελεσμα ... βασικα εκανε το δωματιο να μυριζει σαν τουαλετα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Υπαρχουν διαφορα...
Κερια, αρωματικα sticks, κατι ειδικα βαζακια που βγαζουν αρωμα το οποιο καλυπτει αυτο του καπνου,αρψματικα σε σπρευ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χμμμ...αρωματικά κεριά έχεις δοκιμάσει...?
σε μένα κάνουν δουλειά..πάντως...

και τώρα το καλοκαιράκι πολυ βασικό να έχεις και κανα παραθυράκι ανοιχτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Υπαρχουν διαφορα...
Κερια, αρωματικα sticks, κατι ειδικα βαζακια που βγαζουν αρωμα το οποιο καλυπτει αυτο του καπνου,αρψματικα σε σπρευ...

χμ..τα στικ τα αρωματικα..περισσοτερο βρωμάνε παρά κάνουν δουλειά...:|
και τα αρωματικα σε σπρευ..έχουν στιγμιαία αποτελέσματα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
αρωματικα κερια που μπορω να βρω και ποσο κοστιζουν;

Πρεπει να παρω καποια ειδικα κερια ή φτανει να ειναι αρωματικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ο καπνός αυτός καθ αυτός δεν κρύβεται....
η μυρωδιά καλύπτεται με κόκους καφε φρεσκοαλεσμένους, σε ένα πιατάκι λίγος καφες
ή να κάψεις μέσα σε τασάκι λίγο ελληνικό καφε....

Τα αρωματικά κεριά ειναι ευκολια αλλά δεν κάνουν όλα δουλεια
Τα στικ κάνουν το δωμάτιο με αρκετα βαρια ατμοσφαιρα και πατσουλια μεσα στο κατακαλοκαιρο
Ανοιγε ΣΥΝΕΧΩΣ το παράθυρο στο δωματιο, μην καπνιζεις με a/c (εκτος απ τη μυρωδια κάνει και πολυ κακο στην υγεια σου)

Να θυμάσαι ότι αν αρχισεις να "καις" διαφορα μέσα στο δωμάτιο θα καταλάβουν τι προσπαθεις να κάνεις :P
Αν κάποιος απ τους δυο δεν καπνιζει, το ξέρουν έτσι κι αλλιως αλλά κανουν τα στραβα ματια.... (στον ΜΗ καπνιστη γονιο, το τσιγαρο μυριζει απο χιλιομετρα, στα ρουχα, στην ανάσα, στα χερια, παντου.... και η τσιχλες ειναι μουφα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εχει καλο μου ακόμα και στο Super τα οποία εμένα μου αρέσουν..σε διάφορα αρώματα..προτίμησε με αρωμα βανίλιας...θα με θυμηθείς!;)
ακόμα μπορείς να βρεις και σε μαγαζιά που πουλάνε αποκλειστικά κεριά....

(η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει μέρος στο σπίτι μου που να μην έχει κεριά..είναι ένα απο τα φετίχ μου...και κραταει χρόνια αυτή η κολώνια!:) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
να καιω καφε μου φαινετε λιγο ... δυσκολο

a/c δεν εχω αλλα η πορτα του μπαλκονιου ειναι παντα ανοιχτη ...

Χμμμ ναι μεν δεν ειναι καπνιστες αλλα δεν το ξερουν ... γιατι αν το ηξερα θα ειχατε ερθει στην κειδια μου ... χμμμ μηπως λες να εχω πεθανει αλλα να μην το ξερω ... κατι σαν το "The others" :P [smilie=2,40,4]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
εχει καλο μου ακόμα και στο Super τα οποία εμένα μου αρέσουν..σε διάφορα αρώματα..προτίμησε με αρωμα βανίλιας...θα με θυμηθείς!;)
ακόμα μπορείς να βρεις και σε μαγαζιά που πουλάνε αποκλειστικά κεριά....

(η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει μέρος στο σπίτι μου που να μην έχει κεριά..είναι ένα απο τα φετίχ μου...και κραταει χρόνια αυτή η κολώνια!:) )
φοβαμαι οτι ετσι και αρχισω να παιρνω κερια θα κανει μπαμ οτι κατι προσπαθω να κανω ... δεν με μπορει ξαθνικα να εφαγα κολλημα με τα κερια ... ασε που η μανα μου θα φωναζει επειδη θα φοβαται οτι θα καω ζωντανος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
κατι αλλο...το κερί ..είτε είναι αρωματικό ειτε οχι "τραβαει" τον καπνο..(αναμμένο παντα ετσι!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι να σου πω, μπορει και να μην το ξερουν, παντως εγω οσο καπνιζα ετρωγα συνεχεια τσιχλες και το επαιζα και καλα πως μυριζουν τα ρουχα μου λογω των αλλων στο κλαμπ, και τωρα που το εχω κοψει, το μυριζω απο χιλιομετρα. Αφου ο φιλος μου (μη-καπνιστης) οταν εκανα κανενα τσιγαρο το καταλαβαινε ακομα και μετα απο ωρες, ακομα και εχοντας χρησιμοποιησει Listerine!!! Οποτε μαλλον ουδεποτε με πιστεψαν και οι γονεις μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
χμ..τα στικ τα αρωματικα..περισσοτερο βρωμάνε παρά κάνουν δουλειά...:|
και τα αρωματικα σε σπρευ..έχουν στιγμιαία αποτελέσματα...:/:

Δεν αντιλεγω,αλλα ειδικα για τα στικς θελει πολυ ψαξιμο μεχρι να βρεις καποιο που να εχει διακριτικο αρωμα και να μην μποχιαζεσαι...
Ειχα βρει τετοια (δεν καπνιζω) και τα εδωσα και σε φιλο μου καπνθστη και πραγματικ το σπιτι του μυριζε παρα πολυ ομορφα και ας καπνιε σαν τουρκος.
Οσο για το σπρευ φυσικα και ειναι μικρη η διαρκεια του.Ειναι αφου τελειωσεις το καπνισμα να ριξεις μερικα φσουτ-φσουτ για να σπασει η μυρωδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
φοβαμαι οτι ετσι και αρχισω να παιρνω κερια θα κανει μπαμ οτι κατι προσπαθω να κανω ... δεν με μπορει ξαθνικα να εφαγα κολλημα με τα κερια ... ασε που η μανα μου θα φωναζει επειδη θα φοβαται οτι θα καω ζωντανος

χμ...αρα εσυ ουσιαστικά θελεις να βρεις τροπο για να μην καταλαβουν οι γονεις σου οτι καπνιζεις...
θα σε απογοητευσω..αλλα οπως ειπε και η κακη επιρροη..αν δεν καπνιζουν ..το ξερουν ηδη...ή κανουν πως δεν το εχουν καταλαβει..και αργα η γρηγορα θα πεσουν οι μπηχτες...
ο μονος τροπος ειναι να βγαινεις στο μπαλκονι...δεν υπαρχει αλλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Τι να σου πω, μπορει και να μην το ξερουν, παντως εγω οσο καπνιζα ετρωγα συνεχεια τσιχλες και το επαιζα και καλα πως μυριζουν τα ρουχα μου λογω των αλλων στο κλαμπ, και τωρα που το εχω κοψει, το μυριζω απο χιλιομετρα. Αφου ο φιλος μου (μη-καπνιστης) οταν εκανα κανενα τσιγαρο το καταλαβαινε ακομα και μετα απο ωρες, ακομα και εχοντας χρησιμοποιησει Listerine!!! Οποτε μαλλον ουδεποτε με πιστεψαν και οι γονεις μου.
μωρε και εγω οταν βγαινω αυτο λεω ... αλλα τι κανω οταν καπνιζω στο σπιτι; :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Neraida:
χμ...αρα εσυ ουσιαστικά θελεις να βρεις τροπο για να μην καταλαβουν οι γονεις σου οτι καπνιζεις...
θα σε απογοητευσω..αλλα οπως ειπε και η κακη επιρροη..αν δεν καπνιζουν ..το ξερουν ηδη...ή κανουν πως δεν το εχουν καταλαβει..και αργα η γρηγορα θα πεσουν οι μπηχτες...
ο μονος τροπος ειναι να βγαινεις στο μπαλκονι...δεν υπαρχει αλλος..
ο καλλιτερος τροπος που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να καθομαι στην μπαλκονοπορτα ... ωστε ο καπνος να βγαινει εξω ... αλλα στην παλκονοπροτα δεν εχω e-mail :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Εγω έχω πάρει από τα Carrefour κάτι αρωματικά κεριά με χρωματάκια σε συσκευασίες των 4 (?) νομίζω και η μυρωδιά έπειτα εξαφανίζεται. Αν έχει Carrefour στο Αγρίνιο (ε του π...τη πια να μην έχει εκει), πήγαινε και τσίμπα μια συσκευασία.:)


ΥΓ: Εγω μόνο στην τουαλέτα δεν έχω κεριά!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Δεν αντιλεγω,αλλα ειδικα για τα στικς θελει πολυ ψαξιμο μεχρι να βρεις καποιο που να εχει διακριτικο αρωμα και να μην μποχιαζεσαι...
Ειχα βρει τετοια (δεν καπνιζω) και τα εδωσα και σε φιλο μου καπνθστη και πραγματικ το σπιτι του μυριζε παρα πολυ ομορφα και ας καπνιε σαν τουρκος.
Οσο για το σπρευ φυσικα και ειναι μικρη η διαρκεια του.Ειναι αφου τελειωσεις το καπνισμα να ριξεις μερικα φσουτ-φσουτ για να σπασει η μυρωδια.

τι να σου πω..στικ που να μη βρωμαει δεν εχω βρει..
οπως και να εχει..για τον λογο που θελει ο exposed να καλυψει τη μυρωδια του τσιγαρου...τιποτα απο ολα αυτα δεν μπορει να τον βοηθησει ουσιαστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Εγω έχω πάρει από τα Carrefour κάτι αρωματικά κεριά με χρωματάκια σε συσκευασίες των 4 (?) νομίζω και η μυρωδιά έπειτα εξαφανίζεται. Αν έχει Carrefour στο Αγρίνιο (ε του π...τη πια να μην έχει εκει), πήγαινε και τσίμπα μια συσκευασία.:)


ΥΓ: Εγω μόνο στην τουαλέτα δεν έχω κεριά!:P
δεν εχει ... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
ο καλλιτερος τροπος που εχω βρει μεχρι στιγμης ειναι να καθομαι στην μπαλκονοπορτα ... ωστε ο καπνος να βγαινει εξω ... αλλα στην παλκονοπροτα δεν εχω e-mail :(

να σε πω...να κανεις τσι με menthol το εχεις σκεφτει?!
μυριζουν λιγοτερο!:) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
το εχω σκεφτει .... αλλα ψαχνω καμια καλλιτερη λυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top