[Γυναίκες] Πόσο σας ενδιαφέρει να σας θεωρεί ωραίες ο φίλος σας;

Διαβάστε παρακάτω.
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 76)

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Χμ, δηλαδη ο ανθρωπος με τον οποιο μοιραζομαι τη ζωη μου και ειμαι ερωτευμενη να γυρισει μια ωρα πρωια και να μου πει:
Αγαπη μου, σ αγαπω, σε λατρευω, σε θεωρω μια πανεξυπνη γυναικα με χιουμορ και αυτο ειναι πολυ καλυτερο απο το να ησουν μια ηλιθια κουκλαρα. Εμενα δε με πειραζει καθολου που εισαι ασχημουλα!
Λυπαμαι αλλα θα τον στειλω στην μαμακα του την ιδια στιγμη! Δεν πιστευω οτι ειμαι κουκλαρα αλλα θεωρω οτι η ομορφια ειναι καθαρα υποκειμενικη:) Γι αυτο αλλωστε δεν αρεσουν οι ιδιοι ανθρωποι σε ολους. Ερωτευομαστε συνηθως καποιον ανθρωπο ο οποιος μας τραβηξε και με την εξωτερικη εμφανιση του;)
Υ.Γ Αλλωστε θεωρω πολυ μεγαλη αγενεια να πεις σε καποιον οτι δεν λεει και πολλα η εμφανιση του. Οπως φυσικα να του πεις οτι εχει παχυνει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να του πεις οτι έχει παχύνει δεν το θεωρώ κακό μιας και είναι κάτι που αλλάζει σχετικά εύκολα. Να τον πείς όμως ασχημούλη... ε καλύτερα να μην έκανες σχέση εξ αρχής.
Γι'άυτό και πιστευω οτι είναι λάθος αυτοί που δεν κοιτούν εμφάνιση (αν όντως εφαρμόζουν αυτά που ισχυρίζονται). Γιατί δεν μπορούν να κρύβονται για πάντα και έτσι και το καταλάβει η σύντροφος τους θα γίνει ράκος. Άρα κατα τη γνώμη μου αυτοί είναι οι εγωιστές, και όχι όλοι/ες όσοι κοτάμε και εμφάνιση, έστω και λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
'Άσχετο: Έχετε παρατηρήσει οτι εδώ και 37 ποστς δεν έχει γράψει ουτε ένας άντρας;

Το σκέφτηκα κι εγώ το μεσημέρι αυτό! Κανείς ακόμα ε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χώχω πάμε για ρεκόρ! 44 ποστς μόνο γυναίκες! :clapup: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ούτε εγώ θα απαντούσα σε ένα θέμα βρε κοριτσια που ο τιτλος του θα ήταν... προς άντρες: ........
Καλά κάνουν και δεν απαντάνε :P αμάν πια... παντού μέσα θα είναι? :P
Ας έχουμε και για λίγο τη δικη μας γωνίτσα... για να μην ανοίξω θέμα "κουτσομπολια"!
Αντε ε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
Ερωτευομαστε συνηθως καποιον ανθρωπο ο οποιος μας τραβηξε και με την εξωτερικη εμφανιση του;)

Αρα ξερεις οτι ο συντροφος σου ειναι μαζι σου γιατι του αρεσει ΚΑΙ το περιτυλιγμα, αλλα παρ'ολ'αυτα θα κολλαγες που δε σε θεωρει Ζυγουλη! Ε, αβυσσος η ψυχη της γυναικας :pp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μωρέ καλά κάνουν και δεν απαντούν, απλά συνήθως κάποιος χώνει τη μύτη του ακόμα και σε τέτοια θέματα και μου έκανε εντύπωση :P

Άντε το επόμενο θα είναι για την αποτρίχωση και το μακιγιάζ :lol: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρα ξερεις οτι ο συντροφος σου ειναι μαζι σου γιατι του αρεσει ΚΑΙ το περιτυλιγμα, αλλα παρ'ολ'αυτα θα κολλαγες που δε σε θεωρει Ζυγουλη! Ε, αβυσσος η ψυχη της γυναικας :pp

Απέχω χιλιόμετρα από τη Ζυγούλη ή την Jennifer Garner (την οποία προσωπικά θεωρώ κουκλάρα) αλλά μ' αρέσει όταν ειδικά έχω κάνει ένα κόπο παραπάνω να γίνω λίγο πιο όμορφη απ' τις καθημερινές (για να πάμε κάπου ας πούμε) να ακούω ένα καλό σχόλιο... Είναι τονωτική ενεσούλα! Πως να το κάνουμε!
:redface:

Υπάρχει και σχετικό παραμύθι για τα παιδιά (δε θυμάμαι τίτλο όμως :redface: ) που περιγράφει πως γίνεται όταν ερωτεύεσαι να βλέπεις το αντικείμενο του πόθου σου σαν το πιο όμορφο πλάσμα στον κόσμο.

Και για να το πω και διαφορετικά: Είπα κάποτε στον καλό μου "Είσαι πολύ όμορφος!" και μου απάντησε:
"Τα μάτια σου με βλέπουν έτσι, αλλά δεν θέλω να σταματήσεις ποτέ να με κοιτάζεις με αυτά τα μάτια" :inlove: (άχουτο!)

Αυτό ακριβώς περιμένω κι εγώ απ' τον καλό μου. "Να με κοιτάζει με τέτοια μάτια που να με βλέπει όμορφη"
Πιστεύω πως μετά από κάποια ηλικία όλοι λίγο-πολύ ξέρουμε που βρισκόμαστε στο "Ομορφόμετρο" και δεν είναι θέμα έπαρσης ή ανάγκη για επιβεβαίωση. Είναι απλά η φυσική συνέπεια δυό ανθρώπων που αγαπιούνται.

Θυμηθείτε και τη "μαμά κουκουβάγια" που βλέπει το παιδί της το ομορφότερο απ' όλα! :)

Θέλω να νιώθω αναντικατάστατη ...κι ας ξέρω πως δεν είμαι. Γιατί πολύ απλά είναι όμορφα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Απέχω χιλιόμετρα από τη Ζυγούλη ή την Jennifer Garner (την οποία προσωπικά θεωρώ κουκλάρα) αλλά μ' αρέσει όταν ειδικά έχω κάνει ένα κόπο παραπάνω να γίνω λίγο πιο όμορφη απ' τις καθημερινές (για να πάμε κάπου ας πούμε) να ακούω ένα καλό σχόλιο... Είναι τονωτική ενεσούλα! Πως να το κάνουμε!
:redface:

Υπάρχει και σχετικό παραμύθι για τα παιδιά (δε θυμάμαι τίτλο όμως :redface: ) που περιγράφει πως γίνεται όταν ερωτεύεσαι να βλέπεις το αντικείμενο του πόθου σου σαν το πιο όμορφο πλάσμα στον κόσμο.

Και για να το πω και διαφορετικά: Είπα κάποτε στον καλό μου "Είσαι πολύ όμορφος!" και μου απάντησε:
"Τα μάτια σου με βλέπουν έτσι, αλλά δεν θέλω να σταματήσεις ποτέ να με κοιτάζεις με αυτά τα μάτια" :inlove: (άχουτο!)

Αυτό ακριβώς περιμένω κι εγώ απ' τον καλό μου. "Να με κοιτάζει με τέτοια μάτια που να με βλέπει όμορφη"
Πιστεύω πως μετά από κάποια ηλικία όλοι λίγο-πολύ ξέρουμε που βρισκόμαστε στο "Ομορφόμετρο" και δεν είναι θέμα έπαρσης ή ανάγκη για επιβεβαίωση. Είναι απλά η φυσική συνέπεια δυό ανθρώπων που αγαπιούνται.

Θυμηθείτε και τη "μαμά κουκουβάγια" που βλέπει το παιδί της το ομορφότερο απ' όλα! :)

Θέλω να νιώθω αναντικατάστατη ...κι ας ξέρω πως δεν είμαι. Γιατί πολύ απλά είναι όμορφα. :redface:

Βασικά εκεί θα ήθελα να εστιάσω, στο πως βλέπουμε τον άλλον όντας μέσα σε μια σχέση.Αν θεωρήσουμε δεδομένο ότι για εκείνον έχουμε τον τέλειο χαρακτήρα και την ιδανική προσωπικότητα ε τότε είναι αδύνατο στα μάτια του να μην φαντάζουμε ομορφότερες απο ότι στην πραγματικότητα:)

Κοιτάξτε γύρω σας,τα περισσότερα ζευγάρια δεν είναι ισάξια αντικειμενικής ομορφιάς, συχνά υπάρχουν κούκλοι/ες που κυκλοφορούν με κουασιμόδους που τους κοιτάζουν σαν θεούς και κάνουν τους υπόλοιπους να αναρωτιόνται τις του/της βρήκε.Ε κάτι παραπάνω θα ξέρει απο σένα ρε φίλε για να είναι μαζί του/της.:D

Πάντως αν υποθέσουμε πως παρόλο που με θεωρεί το ιδανικό του ταίρι μου έλεγε κάτι τέτοιο θα πληγωνόμουν.Και όχι γιατί θα ήθελα να νομίζει πως είμαι η Σκλεναρίκοβα(αυτή η κοπέλα θα φτερνίζεται συνέχεια :D ) αλλά γιατί όταν σε έναν άνθρωπο ανοίγεις την ψυχή σου και πιστεύεις πως υπάρχει αναμεσα σας δέσιμο είναι σκληρό να σε προσγειώνει απότομα και να σε συγκρίνει.Παρόλα αυτά δεν νομίζω να χώριζα όμως σίγουρα δεν θα ξέχναγα αυτή την κουβέντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Αρα ξερεις οτι ο συντροφος σου ειναι μαζι σου γιατι του αρεσει ΚΑΙ το περιτυλιγμα, αλλα παρ'ολ'αυτα θα κολλαγες που δε σε θεωρει Ζυγουλη! Ε, αβυσσος η ψυχη της γυναικας :pp
Νομιζω οτι αυτο που ειπα ειναι απολυτως λογικο:) Αφου ειμαι ερωτευμενη με καποιον, τοτε για τα δικα μου ματια ειναι ομορφος! Μπορει να θαυμαζω καποιους αλλους ανδρες, αλλα δεν θα τον θεωρουσα ποτε ασχημοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
[κουκούλα]o Monaxoulis ψήφισε κουμπάκιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!![/κουκούλα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
[κουκούλα]o Monaxoulis ψήφισε κουμπάκιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!![/κουκούλα]
Αυτό δεν είναι κακό. Κακό θα ήταν να ψήφιζε οτιδήποτε άλλο. Ακριβώς γιάυτό τον έβαλα τον κουμπάκια για να μπορούν να ψηφίζουν και οι άντρες (όσο να πεις είναι ευκολία μόλις μπαίνεις σε ένα θέμα-δημοσκόπηση να βλέπεις τα αποτελέσματα χωρίς ένα παραπάνω κλικ και ένα παραπάνω pageload ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Εγώ ψήφισα τη δεύτερη επιλογή, ΑΛΛΑ έχοντας στο νου...τον άντρα μου...ο οποίος έχει πει 1002 για την εμφάνισή μου και παρόλο που μού'χει σακατέψει την αυτοπεποίθηση, ξέρω ότι κατά βάθος δεν τα εννοεί και ότι του αρέσω πολύ εμφανισιακά [το ξεφουρνάει στις τρυφερές στιγμές]. Οπότε ότι και να λέει πια, από δω μπαίνει κι απ'την άλλη βγαίνει...Αν όμως με ρωτούσες, Michelle, στη φάση που ήμασταν στις γλύκες μας, ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι θα ψήφιζα την 1η επιλογή! Δε θα άντεχα σε καμία περίπτωση να ξέρω ότι εμφανισιακά δεν του αρέσω...Καταρχήν αυτό σημαίνει ότι δεν είναι πράγματι ερωτευμένος μαζί μου. Ακόμα και η ασχημότερη του κόσμου να ήμουν, θα έπρεπε στα μάτια τα δικά του να φαίνομαι όμορφη. Έτσι είναι ο πραγματικός έρωτας...νομίζω...
[τώρα που το ξανασκέφτομαι, μάααααλλον την 1η επιλογή έπρεπε να επιλέξω.:redface: ]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Πάρα πολύ! Μα αν δε με ένοιαζε/δε με έβρισκε όμορφη, τότε πώς θα ήμασταν μαζί; Τι σόι έρωτας θα ήταν αυτός; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Ψήφισα την τρίτη επιλογή και απ' ότι είδα είμαι και η μόνη.Να το εξηγήσω όμως..

Δε θα με πείραζε καθόλου και αυτό γιατί έχω αποδεχτεί τον εαυτό μου εδώ και χρόνια για την εξωτερική μου εμφάνιση και μου αρέσω έτσι ακριβώς όπως είμαι.
Η αλήθεια βέβαια είναι ότι ποτέ μα ποτέ δεν δέχτηκα αρνητική κριτική για την εμφάνισή μου από κανέναν σύντροφό μου ίσως και γενικότερα. Μην παρεξηγηθώ δεν είμαι και δε θεωρώ την πάρτη μου κουκλάρα, ούτε και περνάω ώρες μπροστά στον καθρέφτη. Το βασικό όμως είναι να αρέσει κανείς πρώτιστα στον εαυτό του.
Τώρα για τον εκάστοτε σύντροφο, αν πάψω να του αρέσω κατά τη διάρκεια της σχέσης ενώ δεν έχω αλλάξει δραματικά π.χ. να βάλω καμιά δεκαριά κιλά κτλ., η μόνη απάντηση είναι ότι υπάρχουν και αλλου πορτοκάλιές..και εκεί ακριβώς εγκειται ότι δε θα με πείραζε..
Γούστα είναι και αλλάζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ένα περιστατικό που θυμήθηκα τώρα.
Έχουμε βγει μεγάλη παρέα και έχουμε καθίσει έτσι ώστε πολλά ζευγάρια δεν ήταν δίπλα στο ταίρι τους. Μας σερβίρει μια πανύψηλη αντικειμενικά πολύ εντυπωσιακή κοπέλα. Ο φίλος μιας κοπελιάς που κάθεται 3-4 καρέκλες μακριά της δεν έχει σταματήσει να σχολιάζει χαμηλόφωνα την σερβιτόρα με τον διπλανό του, η κοπέλα του προσποιείται πως δεν έχει καταλάβει συνεχίζοντας την συζήτηση με τους υπόλοιπους παράλληλα το αυτί της είναι κολλημένο στο τι λέει ο καλός της.
Οπότε σε κάποια άσχετη φάση γυρνάει και του φωνάζει : «Δεν κοιτάς που σου ρίχνει δυο κεφάλια θες να της κάνεις και καμάκι».
Μου έφυγε το πιρούνι από τα γέλια.:D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
...φαντάζομαι τι κρεβατομουρμούρα θα ακολούθησε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
...φαντάζομαι τι κρεβατομουρμούρα θα ακολούθησε:P

Μπα δεν είναι το στυλ της.Νομίζω περισσότερο θίχτηκε ο φίλος της που τον είπε κοντό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Είναι τόσο σημαντικό στοιχείο σε μία σχέση η εμφάνιση?
Έτσι όπως τα έχω καταταγμένα τα πράγματα, η εμφάνιση έρχεται τελευταία και η γνώμη για την εμφάνιση κάποιου αλλάζει όσο τον γνωρίζει καλύτερα...
Δηλαδή, ποιος ο λόγος να μη σου λέει ο άλλος αντικειμενικά την άποψή του, αν ας πούμε, κάποια άλλη είναι ομορφότερη από 'σένα κτλ?
Το θέμα είναι να σε βρίσκει όμορφη στο μυαλό, αυτό καλύπτει και τις μεγαλύτερες ατέλειες... και αν η σχέση είναι ποιοτική (imo πάντα) στην πορεία πιθανώς να αρχίσεις να του φαίνεσαι τόσο όμορφη όσο καμία άλλη για λόγους όχι εξωτερικούς... Αλλά γιατί να πρέπει να είσαι όμορφη, είναι υποχρέωση? Και γιατί να σε βρίσκει αναγκαστικά όμορφη, είναι υποχρέωση αυτό μήπως? Ας πούμε οτι μια τα έχει με έναν τυφλό, τότε τι γίνεται? Και αν σε τελική ανάλυση τον ενοχλεί τόσο πολύ η ασχήμια σου, ας τραβήξει για αλλού... Ή αν το κορίτσι το ενοχλεί τόσο πολύ η κριτική του, το ίδιο...
Η εμφάνιση δε θα 'πρεπε να σημαίνει τίποτα, αφού αλλοιώνεται πιο γρήγορα και ριζικά από την προσωπικότητα, τις απόψεις και τα τοιαύτα.
Γιατί εμένα θα με φόρτωνε να μου πει ο γκόμενός μου "Είσαι π.....α" ή "Είσαι ηλ...α" παρά να μου πει "Είσαι άσχημη"... Στα μπιπ μου αν είμαι άσχημη λολ!
Βέβαια προτεραιότητες είναι αυτά, τι να κάνουμε... @_@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top