[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
αν και δεν ηταν αυτος ο λόγος που το έκανα, ναι νομίζω είναι κάτι τις λιγοτερο...
κανα ευρο ή δύο λιγοτερο πρεπει να ειναι αλλά δεν παιρνω κι ορκο :)

δε το έπχιασα αυτό..πληρώνεις για να σου τις κάνουν με ξυράφι τις γάμπες???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
χαχαχαχαχαχαχαχα
ρε γμτ τι χαζή που είμαι....

ξέρεις ποσο καιρο το σκέφτομαι και δεν το κάνω για να μην υπάρξουν σχολια του τυπου.... πόλιταν το κάνατε εδω μεσα! :P:P:P
Κι εγώ το ίδιο!!! :D

Αρχική Δημοσίευση από dooo:
δε το έπχιασα αυτό..πληρώνεις για να σου τις κάνουν με ξυράφι τις γάμπες???:confused:
Όχι καλέ! Απλά της αποτριχώνουν μικρότερο εμβαδό. Μόνη της τις ξυρίζει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
με το εμβαδόν πάει? :hehe:
και πως το μετράνε, έχω απορία (δεν έχω πάει ποτέ σε αισθητικό για αποτρίχωση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
με το εμβαδόν πάει? :hehe:
και πως το μετράνε, έχω απορία (δεν έχω πάει ποτέ σε αισθητικό για αποτρίχωση).
Ε κατα προσέγγιση καλέ (λολ!)

Πάντως μια καλή (νομίζω) ιδέα θα ήταν αν αυτό το τόπικ έχει απήχηση να κάνουμε ένα τέτοιο subforum στο οποίο για να έχει κάποιος πρόσβαση να πρέπει να συγκεντρώσει ένα συγκεκριμένο σκορ σε κάποιο κουίζ με καθαρά γυναικείες ερωτήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά ντουλιναμ η αποτρίχωση πάει ταρίφα....
ποδια τόσο... μπικίνι τοσο.... sum τοσο... κλπ κλπ κλπ :P

Λία θα ειχε τρελό γελιο όμως αυτό...
να πρέπει να απαντήσουν σε τεστ για να μπουν μεσα σε ένα τετοιο θεμα :D
(να δω τον Πάνο να "διαβάζει" κοσμο για να περασει στις "εξετάσεις" και τι στον κόσμο!!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αυτό είναι το μειονέκτημα: Οτι ο Πάνος ως admin δεν γίνεται να μην έχει πρόσβαση οπότε είναι άδικο. Γι'αυτό δεν έγινε κάτι τέτοιο παρ'οτι το είχα σκεφτει και στο παρελθόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
οι άντρες τα βλέπουν και γελάνε :D

να τους απαγορευτεί η πρόσβαση εκτός και αν έχουν μαρτίνι και τους λένε κλούνεϋ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
α ρε γμτ... λολ!
τες πα... κι ετσι τελικά πλάκα εχει...
απ την ώρα που το έφτιαξα το έχω κατα διασκεδάσει....
μας φαντάζομαι όπως έγραψε η ντουλινα....
μπικουντί... μπειμπι ντολ... και πράσινες μασκες στη μουρη και παντουφλες κουνελοι ή κάτι τέτοιο :D:D

καλε... καμια άλλη ιδεα για λαμπερη επιδερμίδα δεν εχουμε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μας φαντάζομαι όπως έγραψε η ντουλινα....
μπικουντί... μπειμπι ντολ... και πράσινες μασκες στη μουρη και παντουφλες κουνελοι ή κάτι τέτοιο :D:D

Χιχιχιχι!! Κι εγώ ακριβώς αυτό! :D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
περάστε περάστε.... θα ειμαι η οικοδεσποινα σας :)


είναι ευπρόσδεκτα και τα αγοράκια αλλά με μέτρο :P
Αποφάσισα να ανοιξω τουτο δω ώστε να ανταλλάσουμε αποψεις για διάφορα (είτε προκειται για την ομορφαδα μας, ειτε για κάτι άλλο που ειναι καθαρα γυναικεια υποθεση ;))
Την ιδεα την ειχα και στο παρελθόν και την θυμήθηκα τώρα που έβαλε και το θέμα περι ομορφιας η Λια....

Το λοιπόν.. θα ξεκινησω την κουβέντα/παρέα με ένα ερώτημα που με καιει!
Θέλω να κάνω την επιδερμίδα μου λιγο πιο.... λαμπερη :redface:
Χρόνος στη διάθεση μου, ένας μήνας :redface:
Μου είπαν για βιταμίνη Ε...
Εσεις ξέρετε κάτι άλλο? Κάποιο τρικ απ την μαμα ή τη γιαγια?
Κάποια σπιτικη μάσκα με θεαματικά αποτελέσματα....

Γιααααααααα μοιραστειτε μαζι μας τις γνωσεις και τα ερωτηματα σας!

Καλημέρα κι από 'μένα!! Τι χαρά είναι αυτή!!! Τόσο καιρό που έχω γραφτεί δεν ήμουν και πολύ ενεργό μέλος, ας είναι αυτό το πρώτο μήνυμα για μια καινούργια αρχή :)
Για μάσκες που έχω δοκιμάσει:
1. μέλι με λεμόνι απλά καταπληκτική και νοστιμότατη
2. άργυλος με γάλα για ξηρές επιδερμίδες, νερό για κανονικές και λεμόνι για λιπαρές
έχω κι άλλες συνταγές για σπιτικές μάσκες απλά πρέπει να κοιτάξω τα τεφτέρια μου. καμιά ιδιαίτερη προτίμηση;
Συμβουλές:
1. για να έχετε γερά νυχάκια βάλτε λίγη οδοντόκρεμα κάθε φορά που πλένετε τα δοντάκια και αφήνετε όση ώρα κρατάει το βούρτσισμα
2. αν έχετε ερεθισμούς μετά την αποτρίχωση βάλτε λίγη βρεφική κρέμα τύπου fissan, penaten κλπ ένα παχύ στρώμα και αφήστε για όση περισσότερη ώρα μπορείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
2. αν έχετε ερεθισμούς μετά την αποτρίχωση βάλτε λίγη βρεφική κρέμα τύπου fissan, penaten κλπ ένα παχύ στρώμα και αφήστε για όση περισσότερη ώρα μπορείτε.

Αυτό θα μου χρειαστεί πάαααααρα πολύ!! Θενξ!! :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
οι άντρες τα βλέπουν και γελάνε :D

να τους απαγορευτεί η πρόσβαση εκτός και αν έχουν μαρτίνι και τους λένε κλούνεϋ.

νιιιι :clapup: :clapup: :clapup: κλούνει και μαρτίνι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Για μάσκες που έχω δοκιμάσει:
1. μέλι με λεμόνι απλά καταπληκτική και νοστιμότατη
2. άργυλος με γάλα για ξηρές επιδερμίδες, νερό για κανονικές και λεμόνι για λιπαρές
έχω κι άλλες συνταγές για σπιτικές μάσκες απλά πρέπει να κοιτάξω τα τεφτέρια μου. καμιά ιδιαίτερη προτίμηση;
Συμβουλές:
1. για να έχετε γερά νυχάκια βάλτε λίγη οδοντόκρεμα κάθε φορά που πλένετε τα δοντάκια και αφήνετε όση ώρα κρατάει το βούρτσισμα
2. αν έχετε ερεθισμούς μετά την αποτρίχωση βάλτε λίγη βρεφική κρέμα τύπου fissan, penaten κλπ ένα παχύ στρώμα και αφήστε για όση περισσότερη ώρα μπορείτε.
\

ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ ΛΕΜΕ!!!!!

Θα ήθελα μια μάσκα που να με βοηθήσει να είμαι πιο λαμπερη στο προσωπο κι αν ειναι δυνατον να βοηθήσει να απομακρυνθουν κάτι μικρουτσικα τοσα δα σπυθουράκια που βγηκαν τωρα την ανοιξη :(

όσο για αυτο για τα νυχια... ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ!!!
TKS! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και τωρα που είπε βουρτσισμα δοντιων... θυμηθηκα!
Μαζι με το βουρτσισμα των δοντιων...κάντε ένα πέρασμα και στα χειλακια ;)
Μετα βαζελίνη και νάνι! κι αν πολυ πολυ συντομα δεν έχετε χειλη για :redface:... να με στησετε στα δυο μετρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
\

ΚΑΡΑΓΟΥΣΤΑΡΩ ΛΕΜΕ!!!!!

Θα ήθελα μια μάσκα που να με βοηθήσει να είμαι πιο λαμπερη στο προσωπο κι αν ειναι δυνατον να βοηθήσει να απομακρυνθουν κάτι μικρουτσικα τοσα δα σπυθουράκια που βγηκαν τωρα την ανοιξη :(

όσο για αυτο για τα νυχια... ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟ!!!
TKS! :bigarmhug
Αυτή με το μέλι και το λεμόνι την χρησιμοποιούσα ως έφηβη για ακμή, κακό δεν θα σου κάνει σίγουρα.
Νομίζω και το γιαούρτι κάνει καλό σε ερεθισμένα δέρματα.
Α!!! Και το εβιόλ με την βιταμίνη Ε σε κάψουλες (το πουλάν στα φαρμακεία, τις απλές που τις τρώμε) μπορείς εκτός από να τις καταπίνεις :ermm: (δεν έβρισκα άλλη λέξη) να τις βάζεις και στο πρόσωπο σαν μασκούλα ή το βράδυ πριν κοιμηθείς.
Θα κοιτάξω μήπως βρω και κάτι άλλο.

Ευχαριστώ για την αγκαλίτσα και ανταποδίδω: :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Μετα βαζελίνη και νάνι! κι αν πολυ πολυ συντομα δεν έχετε χειλη για :redface:... να με στησετε στα δυο μετρα :P

τώρα θα γίνει το αντρικό σχόλιο. Περίμενε μόνο να ξυπνήσουν. :P:P:P

πόσο πονηρό μυαλό έχω τελικά. θέλω πίσω τη χαμένη αθωότητά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Α!!! Και το εβιόλ με την βιταμίνη Ε σε κάψουλες (το πουλάν στα φαρμακεία, τις απλές που τις τρώμε) μπορείς εκτός από να τις καταπίνεις :ermm: (δεν έβρισκα άλλη λέξη) να τις βάζεις και στο πρόσωπο σαν μασκούλα ή το βράδυ πριν κοιμηθείς.
Θα κοιτάξω μήπως βρω και κάτι άλλο.

πήγα στο φαρμακείο και είπα της φαρμακοποιού τι ήθελα...
της ζήτησα και eviol :P και μου εδωσε κάτι άλλες που λεει ειναι καλυτερες κάψουλες
(eviol θα έπρεπε να παιρνω 3 τη μέρα, ενω αυτες που μου έδωσε έχουν λεει την 4πλάσια δόση άρα να παιρνω μονο μια τη μέρα)
της ειπα επισης για την επαληψη με το υγρο της αμπουλας στο προσωπο και μου ειπε οτι αυτο ειναι φημη... δεν αποροφαται λεει η βιταμινη απ το δερμα με αυτον τον τροπο και να τις πινω μονο :worry:
τωρα βεβαια εγω την ακουσα... αλλά δεν ειμαι σιγουρη τι ειναι το σωστο....
σιγουρα δεν ειναι κακο που τις πινω μονο αλλά δεν ξερω μηπως ηταν καλυτερα κι ολας μια να πινω και μια να αλοιφω? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
πήγα στο φαρμακείο και είπα της φαρμακοποιού τι ήθελα...
της ζήτησα και eviol :P και μου εδωσε κάτι άλλες που λεει ειναι καλυτερες κάψουλες
(eviol θα έπρεπε να παιρνω 3 τη μέρα, ενω αυτες που μου έδωσε έχουν λεει την 4πλάσια δόση άρα να παιρνω μονο μια τη μέρα)
της ειπα επισης για την επαληψη με το υγρο της αμπουλας στο προσωπο και μου ειπε οτι αυτο ειναι φημη... δεν αποροφαται λεει η βιταμινη απ το δερμα με αυτον τον τροπο και να τις πινω μονο :worry:
τωρα βεβαια εγω την ακουσα... αλλά δεν ειμαι σιγουρη τι ειναι το σωστο....
σιγουρα δεν ειναι κακο που τις πινω μονο αλλά δεν ξερω μηπως ηταν καλυτερα κι ολας μια να πινω και μια να αλοιφω? :P

Να σου πω την αλήθεια :redface: δεν το έχω δοκιμάσει, πήρα τις βιταμίνες για λίγο καιρό και μετά βαρέθηκα :P .

Η πρώτη δόση με συμβουλές ήταν δοκιμασμένες τα υπόλοιπα είναι διαβασμένα απλά...
Η φαρμακοποιός θα ξέρει καλύτερα πάντως από μέσα κάνει καλύτερη δουλειά είναι αλήθεια.... ;)

Η βαζελίνη στα χείλια rulezzzz......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Γεια σας και απο μεναααα!!! Να πω κατι που θυμηθηκα οσο διαβαζα τα μηνυματα σας. Εχω ακουσει οτι δεν κανει με τπτ να κανουμε αποτριχωση (κερι, μηχανη κλπ) στις μασχαλες και γενικα σε περιοχες με αδενες, ειναι επικινδυνο! Μονο ξυραφι! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από io-io:
Γεια σας και απο μεναααα!!! Να πω κατι που θυμηθηκα οσο διαβαζα τα μηνυματα σας. Εχω ακουσει οτι δεν κανει με τπτ να κανουμε αποτριχωση (κερι, μηχανη κλπ) στις μασχαλες και γενικα σε περιοχες με αδενες, ειναι επικινδυνο! Μονο ξυραφι! :hmm:
Μηχανή γιατί όχι; Αφού τις τρίχες τραβάει, όχι και το δέρμα :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top