[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Γεια σααααααας :D :group:
Ναι μηχανή στα πόδια όχι στις μασχάλες :P Στις μασχάλες κάτι έχω ακούσει κι εγώ ότι είναι επικίνδυνο κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μηχανή γιατί όχι; Αφού τις τρίχες τραβάει, όχι και το δέρμα :confused:

Νομιζω (ας με διορθωσει καποιος αν λεω βλακειες) οτι επειδη υπαρχουν πολλοι αδενες κοντα στην επιφανεια, τραβωντας τις τριχες απο τη ριζα υπαρχει κινδυνος να τραυματιστει καποιος η κατι τετοιο. Να δημιουργηθουν κυστες και τα σχετικα. Γιαυτο λενε οχι σε οποιαδηποτε μεθοδο τραβαει τις τριχες απο τη ριζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Axα εδώ μπορούμε να γράψουμε όσα τιπς μας έρχονται στο μυαλό σωστά;

Ας ξεκινήσουμε με την απορία της ΚΟΥΕ δέρμα:
Σπιτική μάσκα έκανα πιο μικρή(τώρα που χρόνος) και είχε ως βάση γιαούρτι(κλασσικά:P ) επειδή δεν θυμάμαι τι άλλο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μόνο του σε λίγη ποσότητα.Αυτό που θυμάμαι πολύ καλά και ήταν τοπ είναι το άνοιγμα των πόρων(καθαρισμός χωρίς αυτό είναι μισή δουλειά) που γίνεται με ατμό, κοινώς σταθείτε πάνω απο ενα κατσαρολάκι με χλιαρό νερό(τόσο ώστε να μην καίγεστε αλλά να βγάζει ικανοποιητικο ατμό) σκεπάζοντας το κεφάλι με μια πετσέτα για όσο αντέχετε(πολύυυυυυυ παλιό κόλπο και ιδιαίτερα δραστικό με μαύρα στίγματα).Και μετά ακολουθεί η μάσκα.
Φυσικά αρκετός ύπνος που βοηθά να μην φαίνονται και οι μαύροι κύκλοι κάτω απο τα μάτια.Και για όσες δεν συνηθίζουν να πίνουν νερό ένα ψεκαστήρι με νεράκι(ντάξει όχι συνέχεια) για να μην αφυδατώνεται η επιδερμίδα.

Άρωμα:
Δεν λατρεύετε τις γυναίκες που αφήνουν πίσω το άρωμα τους;Τώρα το καλοκαίρι τα βαριά αρώματα είναι out.Μια έξυπνη λύση είναι να διαλέξετε ένα ελαφρύ άρωμα το οποίο δεν θα βάλετε μόνο πάνω σας αλλά θα ψεκάσετε και λίγο στην βούρτσα ή χτένα σας πριν χτενιστείτε.Μπορείτε να το βρείτε και σε αρωματικό για την ντουλάπα ή αν δεν υπάρχει ρίξτε ένα ψέκασμα και στην ντουλάπα, τα ρούχα σας θα κρατήσουν τα άρωμα για πολύ καιρό( οι ποσότητες να είναι λογικές τόσο ώστε να μην λαδώσουν τα μαλλιά σας ή να μην λεκιαστούν τα ρούχα:P ).Αν έχετε τρέλα με τις μυρωδιές και τα κεριά όπως εγώ μπορειτε επίσης να ρίξετε δυο σταγόνες στις ειδικές βάσεις ρεσώ που υπάρχουν.Και έτσι και εσείς και το σπίτι σας αποκτάται ένα χαρακτηριστικό άρωμα.

Μαλλιά:
Αν τα μαλλιά σας είναι καμμένα στις ακρές απο το πιστολάκι ή τις βαφές η καλύτερη μάσκα είναι το baby oil, το κλασσικό παμφθηνο λαδάκι στην διάφανη συσκευασία.Θα βάζετε πριν κοιμηθείτε ελάχιστη ποσότητα μόνο επάνω στο ταλαιπωρημένο σημείο(ούτε με σφαίρες στην ρίζα ή σε όλο το μήκος των μαλλιών είναι πάρα πολύ λιπαρό) και το πρωί θα το ξεβγάζετε πάρα πολύ καλά.Αυτό μπορείτε να το κάνετε για όσο διάστημα χρειάζεται καθώς ειναι απολύτως ακίνδυνο.
Αν θέλετε να μακρύνετε τα μαλλιά σας αλλά αναγκαζόσαστε να τα κόβετε συχνά για να δυναμώσουν ξεχάστε το, είναι μύθος.Τα μαλλιά δεν δυναμώνουν όταν το κόβουμε απλά "καθαρίζουν" απο τα περιττά και καμμένα τριχάκια και μας φαίνονται πιο υγιή.Ζητήστε στο κομμωτήριο να σας κάνουν καθαρισμό στην ψαλιδα χωρίς να αλλάξουν το μήκος(στα περισσότερα κομμωτήρια γνωρίζουν την τεχνική εκεί που βαριούνται δεν το κάνουν).

Μάτια:
Αν σας αρέσει να τονίζετε τα μάτια σας χρησιμοποιώντας μαύρο μολύβι(συνήθως οι μικρότερες ηλικίες το κάνουν) το οποίο αγριεύει παρα πολύ το βλέμμα και την μέρα δεν φαίνεται και τόσο κολακευτικό κάντε το εξής:Βάψτε το πάνω μέρος του ματιού σας όπως συνηθίζετε και για το κάτω μέρος χρησιμοποιήστε ένα μπεζ,ανοιχτό καφέ ή ό,τι είναι πιο κοντά στην επιδερμίδα σας μολύβι με το οποίο θα κάνετε περίγραμμα του ματιού.Μεγαλώνει ανεπαίσθητα τα μάτια χωρίς να τα τονίζει άγρια.

Παπ-ούτσια:
Αν έχετε φαρδύ κουτουπιέ και τα παπ-ουτσια σας στενεύουν ψαλιδίστε ελάχιστα σε ένα ή δύο σημεία (όχι στην βάση γιατί έτσι θα καταστραφούν) ώστε να ανοίξουν.Αυτο ισχύει μόνο σε καλοκαιρινα παπ-ούτσια τύπου πέδιλα,σαμπώ,εσπαντρίγιες που είναι κλειστά στο κουτουπιέ.

Αυτά, θα μου έρθουν και άλλα στην πορεία.
(ελπίζω αυτό να είναι και το ζητούμενο του θρεντ:) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
αχ επιτέλους!!! :clapup: και ήθελα να ρωτήσω κάτι για κρεμούλες και δεν ήξερα πού να το βάλω..
αναφέρομαι στις γνωστές "καλοκαιρινές" κρεμούλες εξαφάνισης ατελειών..
και νερό πινω, και το αερόμπικ μου το κάνω πού και πού, και περπατάω αρκετά, και τηγανιτά δεν τρώω... ωστόσο θέλω να βάζω και καμιά κρεμούλα γιατί πήρα καινούριο μαγιό και είναι πολύυυυυυυυ ωραίο και ντρέπομαι να το φοράω έστω και με μικρά ίχνη κυτταρίτιδας... :redface: είχα μια περσινή που μύριζε μέντα από το μπιούτι σοπ αλλά τελειώνει ωσονούπω και πρέπει να αντικατασταθεί πάραυτα (εκτός και αν ξαναβρώ την ίδια, πράγμα που δεν το νομίζω)... καμιά θετική εμπειρία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
κι αν ειναι δυνατον να βοηθήσει να απομακρυνθουν κάτι μικρουτσικα τοσα δα σπυθουράκια που βγηκαν τωρα την ανοιξη :(

Γιαυτά τα σπιθουράκια που λες η δερματολόγος μου εδωσε την Effaklar από Roche-Posay και πραγλατικά είδα διαφορά!οσο για φρεσκάδα και λάμψη προτίμησε μάσκες με γαλακτοκομικά προιόντα ενώ για λευκαντικές ιδιότητες λεμόνι και νεράντζι. εχω καποιες συνταγες για σπιτικες μασκες μολις τις βρω θα επανελθω!

ΜΕτά το ξύρισμα ειδικά σε μπικίνι αλλά και στα πόδια για να μην γυρνάνε οι τρίχες προς τα μέσα και δημιουργούν αυτά τα απαισια σπυρακια η δερματολόγος επίσης μου είπε να βάζω aquasol A(Αυτή με τη βιταμίνη Α φανταζομαι όλες θα την ξέρετε).

Για τις τρίχες στις μασχάλες εγώ εχω να προτείνω να τις βγάζετε με τσιμπιδάκι!Αυτό κάνω εγώ από πάντα και τώρα σχεδόν εχουν εξαφανιστεί!Βγαίνουν πολύ αραιά και σπάνια!!Ούτε ερεθισμούς ούτε τίποτα..Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι εύκολο για πολύ χοντρες και μαύρες τρίχες:hmm: γιατί εμένα είναι μαλακές και ανοιχτόχρωμες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Ωραιο θεματακι.Αντε να σας αποκαλύψω κι εγώ το μυστικό της ομορφάδας μου ::P Πριν κοιμηθείτε,και αφού κάνετε το κολπάκι με την κατασαρολα που προτεινε το κλεφτρονι και ειναι φοβερο αυτο ,μετά ρίξτε ένα τρίψιμο τη φάτσα με ασπιρινούλα ,η οποία κανει το καλυτερο peeling ever,ξεπλυθείτε και πασαλειφτείτε με baby oil ,! 'Oταν ξυπνήσετε θα χετε μαγουλο βερυκοκο,ρικο ρικο ρικο ρικο κο, εγγυημενο ;)

Για δέρμα επίσης ,κάτι καλό που έκανα κάποτε μετά από συμβουλή δερματολόγου αλλα το παρατησα λογω έλλειψης χρόνου ( το ξαναπιάνω όμως όταν το νιώθω παραταλαιπωρημενο το δερμα μου και δε με έχει απογοητεύσει ποτέ...) είναι : ζεστένω σε μια κατσαρόλα 3 νεροπότηρα , μόλις αρχίσει να βράζει ,το κατεβάζω και ρίχνω μέσα 2 κουταλιες της σούπας από εκείνη τη σκόνη που κάνουμε λουτρό στα πόδια μας ( τώρα δε θυμαμαι πως λεγεται, αλλα ειναι πολυ φτηνη και την αγοραζω χύμα από το φαρμσκείο ,αν πάτε και τη ζητησετε θα καταλαβουν τι θελετε ) ,παίρνω ενα καθαρο πανακι ,το βουταω στο μιγμα ,το στραγγιζω ελαφρως και κανω κομπρεσούλες στη μουτσουνα .Καθημερινα 3 φορες τη μερα για μια βδομαδα η θερπαεια αυτη,και το δερμα ξανανιώνει :) Και για ευαισθητα δερματακια αυτο ;)

π.σ. οφ τοπικ : Λια δες λιγο τα πμ σου ! Ξέχασα τον κωδικο μου στο μσν :redface: και δε μπορώ να μπουκάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τρία Ζήτω το σαλόνι ομορφιάς!!! :clapup: :clapup: :clapup:

ένα καλό κολπάκι που θυμάμαι αφορά το μολύβι ματιών.
Αν είναι πολύ σκληρό και δεν απλώνεται εύκολα, το περνάμε πάνω από έναν αναμένο αναπτήρα (για ελάχιστο χρόνο, διαφορετικά θα λιώσει!)

Φαντάζομαι θα το ξέρετε αλλά μια που αναφέρθηκε, το γιαούρτι κάνει θαύματα και στα εγκαύματα απ' τον ήλιο! Ανακουφίζει πολύ γρήγορα και παίρνει την κάψα. Φυσικά πλεον το να καεί κανείς απ' τον ήλιο είναι ΜΗ ΤΖΙΖ, Λίαν Απαγορευμένο κτλ, αλλά για ώρα ανάγκης ένα γιαουρτάκι βοηθάει!

Επίσης όταν καθαρίζετε αγγούρι, μην πετάτε αμέσως τα φλούδια. Απλώστε τα στο προσωπό σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
αχ επιτέλους!!! :clapup: και ήθελα να ρωτήσω κάτι για κρεμούλες και δεν ήξερα πού να το βάλω..
αναφέρομαι στις γνωστές "καλοκαιρινές" κρεμούλες εξαφάνισης ατελειών..
και νερό πινω, και το αερόμπικ μου το κάνω πού και πού, και περπατάω αρκετά, και τηγανιτά δεν τρώω... ωστόσο θέλω να βάζω και καμιά κρεμούλα γιατί πήρα καινούριο μαγιό και είναι πολύυυυυυυυ ωραίο και ντρέπομαι να το φοράω έστω και με μικρά ίχνη κυτταρίτιδας... :redface: είχα μια περσινή που μύριζε μέντα από το μπιούτι σοπ αλλά τελειώνει ωσονούπω και πρέπει να αντικατασταθεί πάραυτα (εκτός και αν ξαναβρώ την ίδια, πράγμα που δεν το νομίζω)... καμιά θετική εμπειρία?
Μια φιλη μου φαρμακοποιος μου ειχε πει οτι ολες αυτες οι κρεμες(π.χ κατα της κυτταριτιδας)ειναι απλως ενυδατικες και δεν βοηθουν στην πραγματικοτητα:D Ομως πρεπει να ομολογησω οτι κι εγω χρησιμοποιω:) Κυριως απο τοτε που μου προτεινε μια ενας γνωστος πλαστικος χειρουργος(θελω να πιστευω οτι κατι ξερει!:P )
P.S Ποτε κερι και μηχανη στο μπικινι και στις μασχαλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
P.S Ποτε κερι και μηχανη στο μπικινι και στις μασχαλες!

Γιατί???:confused: Εγώ 10 χρόνια τώρα και μπικίνι και μασχάλες κερί κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ας λένε ο,τι θέλουν, εγώ το μπικίνι δεν πρόκειται να το ξυρίσω. Κερί και πάλι κερί. Παρεπιπτόντως, όσες κάνετε αποτρίχωση το μπικίνι σε αισθητικό, πείτε της να σας το κάνει με ζεστό κερί (αυτό το σκούρο μπλε-πράσινο). Πονάει πολυυυ λιγότερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Palladin:
Γιατί???:confused: Εγώ 10 χρόνια τώρα και μπικίνι και μασχάλες κερί κάνω
Οπως ειπαν και οι αλλες κοπελες πιο πανω λογω αδενων:) Κι απο προσωπικη εμπειρια φιλης μετα απο ατυχημα με κερι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Τι ατύχημα; Διότι πχ το να γυρίσουν κάποιες τρίχες μέσα δεν είναι ατύχημα, είναι λογικό επακόλουθο που συμβαίνει ακόμα και στα πόδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Απ οσο μας ειπε ο γιατρος της ο τραυματισμος ενος αδενα στο οριο μπικινι ποδιου οδηγησε στην δημιουργια κυστης, η οποια επιμολυνθυκε:( Ισως ειμαι προκατειλλημενη με αυτο το θεμα:redface: (η καθε γυναικα εχει το διακιωμα να χρησιμοποιει οτι θελει:) )αλλα αν της κρατουσατε κι εσεις το χερι οταν της ανοιξαν την κυστη(χωρις αναισθησια:/: )θα ειχατε την ιδια αποψη:D Ο ενας γιατρος ακομα θυμαται την κλωτσια που του εριξε:clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όταν λες κύστη τι εννοείς; Πως ήταν δηλαδή; Τι μέγεθος; Γιατί αν εννοείς πχ κάτι σαν σπυράκι, νομίζω όλες έχουμε βγάλει κατα καιρούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ηταν λιγο πιο μεγαλο απο... αυγο νομιζω:hmm: Ασχετο, κοριτσια κανετε γυμναστικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Οι τρίχες μπορούν να δημιουργήσουν μεγάλο πρόβλημα.

Φίλη της μάνας μου πριν αρκετά χρόνια. Δεν ξέρω αν το έπαθε από ξύρισμα, πάντως μια τρίχα, της δημιούργησε κύστη και ήταν τόσο επώδυνο που δεν μπορούσε ούτε να καθήσει. Την αιτία πραγματικά δεν την ξέρω, ξέρω όμως πως ταλαιπωρήθηκε πολύ με αυτήν την κύστη! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε συγγνώμη αλλά δεν νομίζω να έγινε το αυγό απο τη μια μέρα στην άλλη! Λογικά το άφηνε, το άφηνε μέχρι που έφτασε στο απροχώρητο η κατάσταση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μου χει πει κι εμενα η ενδοκρινολογος μου που την ειχα ρωτησει για τις μασχαλες οτι ειναι επικινδυνα κερια/αποτριχωτικες μηχανες, οποτε ξυραφακι καθε μερα.. Μ'εκνευριζει, αλλα απ'το να χω τρεχαματα μετα!

Απο γυμναστικη λιγα πραγματα πια.. Πριν καποιο καιρο εκανα συστηματικα γιογκα και ποδηλατο, αλλα τον τελευταιο καιρο γυρναω ψοφια/νυσταγμενη και το μονο που εχω ορεξη ειναι να αρχισω να τρεχω στο ποδηλατο!

Ασχετο, καλο κολπακι που ξερω για λαμψη/ενυδατωση προσωπου, παιρνετε τις απλες αμπουλες βιταμινης Ε (eviol E μου φαινεται λεγονται, στο πρασινο κουτακι!) σπατε μια, και την απλωνετε στο προσωπο..Μετα απο κανα μισαωρο ξεβγαζετε με νερο. Καλυτερο απο καθε ενυδατικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ε συγγνώμη αλλά δεν νομίζω να έγινε το αυγό απο τη μια μέρα στην άλλη! Λογικά το άφηνε, το άφηνε μέχρι που έφτασε στο απροχώρητο η κατάσταση...
Οταν το ειδα εγω(μετα απο 5 μερες)ειχε αυτο το μεγεθος. Οι γιατροι της ειπαν να περιμενουν(μπας και ανοιξει απο μονο του)αλλα δυστυχως δεν...:(
Κατερινα κι εγω οταν γυριζω σπιτι δεν εχω καμια διαθεση για γυμναστικη:D Και πρεπει να ομολογησω οτι δεν ειμαι και πολυ φαν των γυμναστηριων(μου τη δινουν ολοι αυτοι οι φουσκωτοι:P )και στον διαδρομο που εχουμε σπιτι εχω ανεβει...2 φορες τα τελευταια 3 χρονια(νιωθω λιγο σαν το χαμστερακι που τρεχει στη ροδα:clapup: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ε συγγνώμη αλλά δεν νομίζω να έγινε το αυγό απο τη μια μέρα στην άλλη! Λογικά το άφηνε, το άφηνε μέχρι που έφτασε στο απροχώρητο η κατάσταση...

Στην περίπτωση της φίλης της μάνας μου πάντως φύγαμε για διακοπές (εκείνη, εγώ μια φίλη μου και η μάνα μου- ο μπαμπάς δούλευε Αραβία) και αναγκαστήκαμε να γυρίσουμε κακήν-κακώς πίσω λόγω του αφόρητού της πόνου. Δηλαδή μέσα σε 3-4 μέρες. :/:



Αμααααν....τι θυμήθηκα.... σ' εκείνες τις διακοπές γνώρισα τον άντρα μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top