[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ας λένε ο,τι θέλουν, εγώ το μπικίνι δεν πρόκειται να το ξυρίσω. Κερί και πάλι κερί. Παρεπιπτόντως, όσες κάνετε αποτρίχωση το μπικίνι σε αισθητικό, πείτε της να σας το κάνει με ζεστό κερί (αυτό το σκούρο μπλε-πράσινο). Πονάει πολυυυ λιγότερο!!

Μπορείτε επίσης να της ζητήσετε πριν απλώσει το κερί να ριξει πρωτα ταλκ στην επιδερμίδα... μετα απλώνει το κερι και μετα το "χρατς"... βοηθάει να πονάει λιγοτερο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ταλκ απλώνει απο μόνη της... Υπάχουν και αισθητικοί που δεν το κάνουν;; :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Παρεπιπτόντως κάτι άλλο που θέλω να σας ρωτήσω... Δεν έχει τόσο να κάνει με συμβουλή ομορφιάς αλλά είναι σχετικό...
Στο κέντρο αισθητικής που κάνω αποτρίχωση έχουν 2 αισθητικούς για αποτρίχωση στα πόδια. Η μία κάνει πολύ προχειροδουλειά ενώ η άλλη είναι πολύ καλή. Πως να καταφέρω να με αποτριχώνει μόνο η καλή χωρίς φυσικά να το πω στα ίσια; Απ'οσο έχω καταλάβει τώρα η επιλογή γίνεται κυρίως τυχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νι :P

απ όλα υπάρχουν :P

υπάρχει στο χόντο μια οδοντόκρεμα (που δεν ειναι ακριβως οδοντόκρεμα, πάστα ειναι) σε μπορντω συσκευασία που τη χρησιμοποιεις μια φορα τη βδομαδα και ειναι σαν να κανεις στον οδοντιατρο σόδα....
κάτι σαν πιλινγκ δοντιών :P
δε θυμαμαι όνομα :redface: σολλυ
βρειτε τη ομως! κυριως οι καπνιστριες! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Παρεπιπτόντως κάτι άλλο που θέλω να σας ρωτήσω... Δεν έχει τόσο να κάνει με συμβουλή ομορφιάς αλλά είναι σχετικό...
Στο κέντρο αισθητικής που κάνω αποτρίχωση έχουν 2 αισθητικούς για αποτρίχωση στα πόδια. Η μία κάνει πολύ προχειροδουλειά ενώ η άλλη είναι πολύ καλή. Πως να καταφέρω να με αποτριχώνει μόνο η καλή χωρίς φυσικά να το πω στα ίσια; Απ'οσο έχω καταλάβει τώρα η επιλογή γίνεται κυρίως τυχαία.

Μπορεις να πεις ότι εχεις την εντυπωση ότι σε ποναει λιγοτερο ;)
Μπορει να ειναι και η ιδεα σου... δεν εισαι σιγουρη... αλλά θα ήθελες να σε κανει αυτή :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Αυτή με το μέλι και το λεμόνι την χρησιμοποιούσα ως έφηβη για ακμή, κακό δεν θα σου κάνει σίγουρα.
Νομίζω και το γιαούρτι κάνει καλό σε ερεθισμένα δέρματα.
Α!!! Και το εβιόλ με την βιταμίνη Ε σε κάψουλες (το πουλάν στα φαρμακεία, τις απλές που τις τρώμε) μπορείς εκτός από να τις καταπίνεις :ermm: (δεν έβρισκα άλλη λέξη) να τις βάζεις και στο πρόσωπο σαν μασκούλα ή το βράδυ πριν κοιμηθείς.
Θα κοιτάξω μήπως βρω και κάτι άλλο.

Ευχαριστώ για την αγκαλίτσα και ανταποδίδω: :hug:

Καλημέρα!
Οι καψούλες της βιταμίνης Ε για να έχουν αποτέλεσμα απαιτήται μακροχρόνια λήψη αλλά έχει και τις παρενέργειες της....η σοβαρότερη είναι το ότι σου ανοίγει την όρεξη ... και επίσης σε καμία περίπτωση μην την βάλετε στο πρόσωπό σας....γιατί σύμφωνα με έρυενες που είχαν γίνει κατά το παρελθόν την είχαν ενοχοποιήσει για καρκίνο του δέρματος....
Μια πολύ καλή λύση για άμεση λάμψη είναι η μάσκα από λευκό άργιλο, έχει απίθανα αποτέλέσματα και επίσης μια μάσκα την οποία ανακάλυψα πριν λίγα χρόνια στο body shop με μέλι....όσον αφορά τώρα τα διάφορα σπινθουράκια που εμφανίζουμε τώρα την άνοιξη δυστυχώς αυτό έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες όπως πχ η γύρη από τα άνθη ή η κακή ενυδάτωση του προσώπου αυτό που θα πρότεινα εγώ είναι η pepanthol σε συνδιασμό με την Aquasol A (αναπλαστική κρέμα την οποία την δίνουν και σε βρέφη)....έχει πολύ καλά αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
σελίνι, αφού πληρώνεις καλόμ, μπορείς να έχεις απαιτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Καλημέρα!
Οι καψούλες της βιταμίνης Ε για να έχουν αποτέλεσμα απαιτήται μακροχρόνια λήψη αλλά έχει και τις παρενέργειες της....η σοβαρότερη είναι το ότι σου ανοίγει την όρεξη ... και επίσης σε καμία περίπτωση μην την βάλετε στο πρόσωπό σας....γιατί σύμφωνα με έρυενες που είχαν γίνει κατά το παρελθόν την είχαν ενοχοποιήσει για καρκίνο του δέρματος....

Θενκς!! Αυτό με τον καρκίνο του δέρματος δεν το ήξερα!!

Ξέρεις κανείς ένα καλό καθαριστικό για πρόσωπο (μικτό δέρμα με λίγα σπυράκια) που να αφαιρεί μακιγιάζ και λιπαρότητα; Έχω βαρεθεί να χρησιμοποιώ εκατό διαφορετικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Μπορεις να πεις ότι εχεις την εντυπωση ότι σε ποναει λιγοτερο ;)
Μπορει να ειναι και η ιδεα σου... δεν εισαι σιγουρη... αλλά θα ήθελες να σε κανει αυτή :D
Πολύ καλή ιδέα!! Ευχαριστώω!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Μισέλ απλά όταν πάρεις τηλ. για ραντεβού, πες "Θα ήθελα ένα ραντεβού με την Α για αύριο για αποτρίχωση". Εγώ και οι περισσότερες γυναίκες που πάνε σε ινστιτούτα αυτό κάνουν, όλες έχουν τις προτιμήσεις τους, μην νομίζεις ότι θα είναι περίεργο αν το κάνεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Θενκς!! Αυτό με τον καρκίνο του δέρματος δεν το ήξερα!!

Ξέρεις κανείς ένα καλό καθαριστικό για πρόσωπο (μικτό δέρμα με λίγα σπυράκια) που να αφαιρεί μακιγιάζ και λιπαρότητα; Έχω βαρεθεί να χρησιμοποιώ εκατό διαφορετικά!

Να σου πώ για αφαίρεση του μακιγιάζ χρησημοποιώ και εγώ διάφορα, δεν έχω κάτι στάνταρ....όσον αφορά το μετά το ντεμακιγιάζ, πλένω το πρόσωπο μου με υγρό σαπούνι απο τον dior (μέσα σε σωληνάριο σε ροζ χρώμα) και κατά καιρούς (για να μη συνιθήζει το δέρμα, με το σαπούνι της clinic....και τα δύο αφαιρούν την λιπαρότητα από την επιδερμίδα μου, αλλά πιστευω πως μεγαλύτερη βαρύτητα θα πρέπει να δώσεις στην ενυδατική σου (να είναι ελαφριά και να μην σου αφήνει λυπαρότητα μετά από αρκετή ώρα)...Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο :( γιατί ποτέ δεν είχα πρόβλημα με σπυράκια ή εξανθήματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Palladin:
Μισέλ απλά όταν πάρεις τηλ. για ραντεβού, πες "Θα ήθελα ένα ραντεβού με την Α για αύριο για αποτρίχωση". Εγώ και οι περισσότερες γυναίκες που πάνε σε ινστιτούτα αυτό κάνουν, όλες έχουν τις προτιμήσεις τους, μην νομίζεις ότι θα είναι περίεργο αν το κάνεις
Κι αυτό πολύ καλό! Το κακό είναι οτι μόνο 1-2 φορές με έχει κάνει αυτή και δεν ρώτησα όνομα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Βρε κορίτσια... να ρωτήσω και εγώ τώρα το κατιτίς μου...
Τα μαλλιά μου για χρόνια το είχα στο φυσικό τους χρώμα, κάπου στην μέση του Χειμώνα είπα η γυναίκα πως είναι καιρός να κάνω μια αλλαγή...το λοιπόν, έκανα χοντρες ανταύγιες χρώματος ξανθού (σχεδόν λευκού)...πολύ ωραίες δεν λέω...αλλά από την μερα που έκανα μπάνιο στην θάλασσα δεν μπορώ να τα συνεφέρω....έχουν γίνει σαν στάχυα...καμιά γνώμη καμιά σας για να σώσω τις τρίχες της κεφαλής μου;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
καμιά μάσκα μαλλιών δεν παίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δεν φταίει η θάλασσα αλλά η έκθεση τους περισσότερο απ το κανονικό στον ήλιο :/:
όλες οι βαφες με τον ήλιο ξανοιγουν περισσοτερο... γιαυτο ακριβως τον λόγο και δεν ενδεικνονται οι βαφες -πολύ περισσοτερο δε οι ανταυγιες- το καλοκαιρι....
(εμένα οι κόκκινες ανταυγιες το καλοκαιρι γινονται πορτοκαλι!!! :P )

Το μόνο που μπορεις να κάνεις είναι ή να πας να σου περασουν παλι ενα χερακι τις ανταυγιες, ή να τα φερεις όλα με μια φαβη στο φυσικο σου και να περιμενεις να περασει το καλοκαιρακι ωστε να επιστρεψουν οι όμορφες ανταυγιες σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κοριτσάκια, αύριο έχω κλείσει ραντεβού για βαφή αλλά σήμερα το πρωί ..με επισκέφτηκαν οι Ρώσοι.
:redface:
Να το ακυρώσω το ραντεβου? Έχω ακούσει πως δεν πιάνει καλά σε αυτές τις περιπτώσεις.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το έχω ακούσει και εγώ αυτό αλλά νομιζω ότι δεν ισχύει πλέον με τις βαφες νεας γενιας.
Πάντως το καλυτερο που εχεις να κανεις, ειναι χωρις καμια μα καμια ντροπη να παρεις τηλ το κομμωτηριο σου και να ρωτησεις! (και μετα να μας πεις και μας τι ισχυει τελικως :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
τα χρωμοσαμπουάν δεν είναι καλύτερα από τις βαφές ? (λιγότερα χημικά ίσως..)

φαντάζομαι ότι η αιτία είναι η ίδια για την περίπτωση που δεν πρέπει να βάφεις τα μαλλιά αν είσαι έγκυος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όταν είσαι εγκυος δεν κανει να βαφεις τα μαλλια λογω μυρωδιας....
η μυρωδια της αμωνιας που χρησιμοποιουν στις βαφες όπως καταλαβαινεται είναι ιδιαιτερα έντονη και καθαρα χημεια :P ε δεν ειναι και ότι καλυτερο να το αναπνεεις να μπαινει μέσα σου και απο εκει στο έμβρυο....

βέβαια όλα αυτα ειναι σχετικά... υπάρχουν γυναικες που ειναι εγκυες και καπνιζουν :mad: :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Μασκές;;;; Από την Κυριακή δεν κάνω και τίποτα άλλο ολημερίς....τα φυσικά μου κοντέυουν να λιώσουν από την ενυδάτωση και ξασπρισμένα τα ίδια χάλια....
Μάλλόν θα πάω να τα βάψω τελικά αν και θα το κάνω με μιση καρδιά, γιατί μου αρέσουνε πολύ....την εκδοχή του να τα βάψω ξανά μάλλόν θα την αφήσω γιατί φοβάμαι πως σε λίγο καιρό πάλι τα ίδια θα πάθω...
isi να πας κανονικά για βαφή....μύθος είναι αυτά ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top