[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πηγαίνω στο σπίτι μιας κοπέλας και μου τα φτιάχνει (την έχω βολευτεί πολύ!) αλλά αυτή την ώρα είναι στο κομμωτήριο που εργάζεται και δεν μπορώ να τη βρω στο τηλέφωνο. Θα την πάρω μεσημεράκι και θα σας πω. (πάντως λέω να πάω γιατί δεν θα έχω άλλη ευκαιρία σύντομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Να σου πώ για αφαίρεση του μακιγιάζ χρησημοποιώ και εγώ διάφορα, δεν έχω κάτι στάνταρ....όσον αφορά το μετά το ντεμακιγιάζ, πλένω το πρόσωπο μου με υγρό σαπούνι απο τον dior (μέσα σε σωληνάριο σε ροζ χρώμα) και κατά καιρούς (για να μη συνιθήζει το δέρμα, με το σαπούνι της clinic....και τα δύο αφαιρούν την λιπαρότητα από την επιδερμίδα μου, αλλά πιστευω πως μεγαλύτερη βαρύτητα θα πρέπει να δώσεις στην ενυδατική σου (να είναι ελαφριά και να μην σου αφήνει λυπαρότητα μετά από αρκετή ώρα)...Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο :( γιατί ποτέ δεν είχα πρόβλημα με σπυράκια ή εξανθήματα....

Θέλω κάτι που να αφαιρεί το μακιγιάζ και την λιπαρότητα μεμιάς αλλά να είναι και υποαλλεργικό (έχω ευαίσθητο δέρμα) και να βοηθά για τα σπυράκια γιατί βαριέμαι να χρησιμοποιώ εκατό πράγματα.
ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ; :P :P
Η ενυδατική που χρησιμοποιώ είναι τόσο ελαφριά που να φανταστείς δεν μπορώ να την πιάσω αιωρείται στο ταβάνι :P .

@ erodia: Ευχαριστώ πολύ και μην στεναχωριέσαι που δεν είχες ποτέ σπυράκια, καλό είναι ;) !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Θέλω κάτι που να αφαιρεί το μακιγιάζ και την λιπαρότητα μεμιάς αλλά να είναι και υποαλλεργικό (έχω ευαίσθητο δέρμα) και να βοηθά για τα σπυράκια γιατί βαριέμαι να χρησιμοποιώ εκατό πράγματα.
ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ; :P :P
Η ενυδατική που χρησιμοποιώ είναι τόσο ελαφριά που να φανταστείς δεν μπορώ να την πιάσω αιωρείται στο ταβάνι :P .

@ erodia: Ευχαριστώ πολύ και μην στεναχωριέσαι που δεν είχες ποτέ σπυράκια, καλό είναι ;) !!

Πάντως αν θυμάμαι καλά, μια φίλη μου είχε πει πως είχε βρεί ένα ντεμακιγιάζ σε μορφή σαπουνιού από φαρμακείο το οποίο ήταν πολύ σούπερ.... αφαιρούσε και λιπαρότητα και μακιγιάζ μαζι....ΑΛΛΑ .... δεν νομίζω κουκλίτσα να υπάρχει κάποιο σκεύασμα που να κάνει τα 2 παραπάνω + το ότι να βοηθά τα σπυράκια στο να εξαφανίζονται ή να τα προλαμβάνει....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Πάντως αν θυμάμαι καλά, μια φίλη μου είχε πει πως είχε βρεί ένα ντεμακιγιάζ σε μορφή σαπουνιού από φαρμακείο το οποίο ήταν πολύ σούπερ.... αφαιρούσε και λιπαρότητα και μακιγιάζ μαζι....ΑΛΛΑ .... δεν νομίζω κουκλίτσα να υπάρχει κάποιο σκεύασμα που να κάνει τα 2 παραπάνω + το ότι να βοηθά τα σπυράκια στο να εξαφανίζονται ή να τα προλαμβάνει....:)

Το ξέρω έτσι κι αλλιώς το προηγούμενο πιο πολύ πλάκα ήταν :P . Δεν έχω και τόσα σπυράκια και αν αφαιρείται καλά η λιπαρότητα και η βρωμιά είμαι εντάξει.
Αυτό της φίλης σου ξέρεις πώς το λένε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Το ξέρω έτσι κι αλλιώς το προηγούμενο πιο πολύ πλάκα ήταν :P . Δεν έχω και τόσα σπυράκια και αν αφαιρείται καλά η λιπαρότητα και η βρωμιά είμαι εντάξει.
Αυτό της φίλης σου ξέρεις πώς το λένε; :)

Την παίρνω τηλέφωνο αλλά έχει κάποια συνάντηση .... άφησα μνμ να επικοινωνήσει μαζί μου για να μου το πεί... μόλις μάθω θα σου πώ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Μασκές;;;; Από την Κυριακή δεν κάνω και τίποτα άλλο ολημερίς....τα φυσικά μου κοντέυουν να λιώσουν από την ενυδάτωση και ξασπρισμένα τα ίδια χάλια....
Μάλλόν θα πάω να τα βάψω τελικά αν και θα το κάνω με μιση καρδιά, γιατί μου αρέσουνε πολύ....την εκδοχή του να τα βάψω ξανά μάλλόν θα την αφήσω γιατί φοβάμαι πως σε λίγο καιρό πάλι τα ίδια θα πάθω...
isi να πας κανονικά για βαφή....μύθος είναι αυτά ...!

Μισό για να καταλάβω θα τα βάψεις για να τα ενυδατώσεις;
Καταρχήν αγνοείς επιδεικτικά τα ποστ μου(τιμωρία και συ :P ).
Η καλύτερη μάσκα για μαλλιά καμμένα είναι το baby oil.Ξαναδιάβασε με προσεχτικά και να με μάθεις απ΄έξω.Μόνο στα μαλλιά που έχουν πρόβλημα εφαρμογή και όχι στα υγιή.
Εμένα με έχει σώσει μετά απο περμανάτ και μετά απο ντεκαπάζ:)
Αν πάλι σε ενοχλεί το χρώμα που έχουν πάρει τα μαλλιά σου τώρα ακόμη και αν τα βάψεις δεν θα διαρκέσει πάνω απο 20 μέρες λόγω θάλασσας.
Όσο αφορά τα χρώματα:Απο καστανό σκούρο εως μαύρο γίνεται προσθήκη χρώματος στην τρίχα οπότε με τα λουσίματα και τα μπάνια η τρίχα "φτύνει" το χρώμα.Αν κάποια πχ είναι κοκκινομάλλα θα έχει παρατηρήσει ειδικά στα πρώτα λουσίματα το χρώμα που φεύγει.
Αντιθέτως απο καστανό ανοιχτό εως πλατινέ δεν γίνεται προσθήκη χρώματος αλλά ξανοίγεται το ήδη υπάρχον χρώμα της τρίχας.Σε αυτήν την περίπτωση με τον καιρό το χρώμα ανοίγει παραπάνω.
Για όσες ανήκουν στην πρώτη περίπτωση η λύση είναι το καλοκαίρι επιλογή εως και δύο τόνων πιο κλειστού χρώματος απο ότι τον χειμώνα(μπορεί στην αρχή να φανεί πολύ σκούρο αλλά σταδιακά θα αποχτήσει την χειμωνιάτικη απόχρωση).

erodiouli δεν έχω καταλάβει αν έχεις και πρόβλημα με το χρώμα που έχουν οι ανταύγειες τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Την παίρνω τηλέφωνο αλλά έχει κάποια συνάντηση .... άφησα μνμ να επικοινωνήσει μαζί μου για να μου το πεί... μόλις μάθω θα σου πώ!;)

Με σκλαβώνεις. Χίλια ευχαριστώ :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Μισό για να καταλάβω θα τα βάψεις για να τα ενυδατώσεις;
Καταρχήν αγνοείς επιδεικτικά τα ποστ μου(τιμωρία και συ :P ).
Η καλύτερη μάσκα για μαλλιά καμμένα είναι το baby oil.Ξαναδιάβασε με προσεχτικά και να με μάθεις απ΄έξω.Μόνο στα μαλλιά που έχουν πρόβλημα εφαρμογή και όχι στα υγιή.
Εμένα με έχει σώσει μετά απο περμανάτ και μετά απο ντεκαπάζ:)
Αν πάλι σε ενοχλεί το χρώμα που έχουν πάρει τα μαλλιά σου τώρα ακόμη και αν τα βάψεις δεν θα διαρκέσει πάνω απο 20 μέρες λόγω θάλασσας.
Όσο αφορά τα χρώματα:Απο καστανό σκούρο εως μαύρο γίνεται προσθήκη χρώματος στην τρίχα οπότε με τα λουσίματα και τα μπάνια η τρίχα "φτύνει" το χρώμα.Αν κάποια πχ είναι κοκκινομάλλα θα έχει παρατηρήσει ειδικά στα πρώτα λουσίματα το χρώμα που φεύγει.
Αντιθέτως απο καστανό ανοιχτό εως πλατινέ δεν γίνεται προσθήκη χρώματος αλλά ξανοίγεται το ήδη υπάρχον χρώμα της τρίχας.Σε αυτήν την περίπτωση με τον καιρό το χρώμα ανοίγει παραπάνω.
Για όσες ανήκουν στην πρώτη περίπτωση η λύση είναι το καλοκαίρι επιλογή εως και δύο τόνων πιο κλειστού χρώματος απο ότι τον χειμώνα(μπορεί στην αρχή να φανεί πολύ σκούρο αλλά σταδιακά θα αποχτήσει την χειμωνιάτικη απόχρωση).

erodiouli δεν έχω καταλάβει αν έχεις και πρόβλημα με το χρώμα που έχουν οι ανταύγειες τώρα.

Μα πότε αγνόησα εγώ το post σου κλεφτρούλα;:redface:
Παρόλα αυτά δέχομαι την τιμωρία σου...:) ... να είσαι σκληρή μαζί μου....γρρρρ...:P
Το χρώμα που έχουν πάρει οι ανταυγειές μου μου αρέσει πάρα πολύ!!!!:D
Απλά η υφή τους έχει γίνει χάλια και φαίνεται....:(
Αυτό με το baby oil θα το δοκιμάσω, πόση ώρα να το αφήσω στα μαλλιά μου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Μα πότε αγνόησα εγώ το post σου κλεφτρούλα;:redface:
Παρόλα αυτά δέχομαι την τιμωρία σου...:) ... να είσαι σκληρή μαζί μου....γρρρρ...:P
Το χρώμα που έχουν πάρει οι ανταυγειές μου μου αρέσει πάρα πολύ!!!!:D
Απλά η υφή τους έχει γίνει χάλια και φαίνεται....:(
Αυτό με το baby oil θα το δοκιμάσω, πόση ώρα να το αφήσω στα μαλλιά μου;

Εξαρτάται απο τα πόσα λουσίματα αντέχεις να κανεις μετά:)
Καταρχήν δεν το απλώνουμε σε όλα τα μαλλιά(γράφω πριν αναλυτικά πως και τι) και δεν είναι μόνο για μια χρήση.Εγώ ανάλογα την "ζημιά" το χρησιμοποιούσα και μια ολόκληρη βδομάδα κάθε βράδυ.Αυτό που κάνει είναι πως επαναφέρει την λιπαρότητα των μαλλιών(αυτό που κάνουν και οι μάσκες).Θέλει όπως εχω τονίσει λίγη ποσότητα(για να μην με καταριέσαι κάθε πρωί που ξυπνάς:D ).Tην ποσότητα δεν μπορώ να στην ορίσω, υπολόγισε τόση ώστε να καλύψει την κατεστραμμένη τρίχα (απλό πέρασμα απο πάνω της) και ώστε να ξεβγάζετε σχετικά γρήγορα.Αν το χρησιμοποιήσεις μια φορά μετά θα μπορείς να προσδιορίσεις την χρήση ανάλογα με τις ανάγκες σου.

Α και κάτι ακόμα άσχετο.Αν περιμένετε απο σαμπουάν και μάσκες εμπορίου να δείτε αποτελέσματα ματαιοπονείτε.Μόνο τα προιόντα που διατίθενται σε κομμωτήρια κάνουν δουλειά(ή σε καταστήματα με είδη κομμωτηρίου όχι καλλυντικών πχ.Hondos) και το κόστος τους είναι γύρω στα 5-6 ευρώ παραπάνω απο προιόντα του εμπορίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
;)
Το έπιασα! Οκ, θα το κάνω και θα σου πω για τα αποτελέσματα.
Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Ελπίζω να είναι θετικά γιατί αλλιώς θα νοιώσω χάλια:(
Πάντως εμένα με έχει σώσει άπειρες φορές.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
Ξέρεις κανείς ένα καλό καθαριστικό για πρόσωπο (μικτό δέρμα με λίγα σπυράκια) που να αφαιρεί μακιγιάζ και λιπαρότητα; Έχω βαρεθεί να χρησιμοποιώ εκατό διαφορετικά!

Εγώ χρησιμοποιώ το τζελ της avene(avene cleanance που λέει) γιατί είναι το μόνο που με ξεβάφει κιόλας χωρίς να χρησιμοποιώ άλλο γαλάκτωμα για τα μάτια,άλλο για το πρόσωποκλπ κλπ .Αυτό τα κάνει όλα!Αντε το πολύ πολύ να περάσω καμιά λοσιόν μετά,ενυδατική κρεμουλα και ξεμπερδεύω!Είναι και υποαλλεργικό,αφαιρεί βρωμιά,λιπαρότητα κλπ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Ελπίζω να είναι θετικά γιατί αλλιώς θα νοιώσω χάλια:(
Πάντως εμένα με έχει σώσει άπειρες φορές.:)

Έλα βρε κλεφτρούλα'μ, τί μπορεί να γίνει δηλαδή; Το πολύ πολύ οι τρίχες μου να παραμείνουν ξερές !:P
Σημασία έχει ότι εσύ είχες όλη την καλή διάθεση να βοηθήσεις και αυτό κρατάω εγώ!:D

@ Ka-li δεν σε ξέχασα γλυκιά μου, μόλις το μάθω θα σου πώ!;)
Μη νομίζεις πως σε ξέχασα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Εγώ χρησιμοποιώ το τζελ της avene(avene cleanance που λέει) γιατί είναι το μόνο που με ξεβάφει κιόλας χωρίς να χρησιμοποιώ άλλο γαλάκτωμα για τα μάτια,άλλο για το πρόσωποκλπ κλπ .Αυτό τα κάνει όλα!Αντε το πολύ πολύ να περάσω καμιά λοσιόν μετά,ενυδατική κρεμουλα και ξεμπερδεύω!Είναι και υποαλλεργικό,αφαιρεί βρωμιά,λιπαρότητα κλπ..

κι εγώ αυτό έχω αλλά εμένα δεν με ξεβάφει :( . Και να φανταστείς δεν βάφομαι πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εχμμμ εγώ θα ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο, που ανέφερε και η ΚΕ σε άλλο τόπικ. Σχετικά με το πεντικιούρ: Εσείς κάνετε? Κάθε πότε?
Εγώ δεν έχω κάνει ποτέ:redface: . Πάντα νόμιζα ότι πεντικιούρ κάνουν αυτές που έχουν κάλους, και επειδή εγώ δεν έχω, δεν έκανα ποτέ. Τελικά μάλλον θα έπρεπε να κάνω ούτως ή άλλως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Μάσκα για μάλλια λίγο ταλαιπωρημένα:1φορά την εβδομάδα δαφνέλαιο που μυρίζει και ωραία. Το απλώνετε σε όλα τα μαλλιά και τις ρίζες και το αφήνετε όσες περισσότερες ώρες μπορείτε.Μακραίνει και τα μαλλιά γρηγορα το δαφνέλαιο! Για μαλλιά πολύ ταλαιπωρημενα ή δυο φορές την βδομάδα δαφνελαιο ή δυο φορές τη βδομάδα ζεσταμένο(όχι βρασμένο απλά χλιαρό)ελαιόλαδο.

Μάσκα ανάπλασης προσώπου:Ενα αβοκάντο με λίγερς σταγόνες ρακί ή τσίπουρο,λίγο αμυγδαλέλαιο,1 αυγό και λίγοες σταγόνες λεμόνι. Λιώνουμε το αβοκάντο στο μίξερ και ανακατεύουμε όλα τα υπόλοιπα υλικά καλά.Μπαίνει σε όλο το πρόσωπο εκτός ματιών.

Αλλη μάσκα προσώπου:Χτυπάμε σε ένα μπωλ το ασπράδι ενός αβγού ,2-3σταγόνες λεμόνι και μισό κουταλάκι του γλυκού μέλι μέχρι να γίνουν αφρός οπότε τα απλώνουμε στο πρόσωπο μέχρι να ξεραθεί.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κοίτα.. το πεντικιουρ δεν ειναι μόνο για τους καλους...
αφαιρει και το "νεκρό" δερμα στις φτερνες, πράγμα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ τους καλοκαιρινους μήνες με τα ξωφτερνα παπoυτσια....
Σου φτιαχνει και τα νυχακια και γενικως σου ξεκουραζει το ποδι περαν του οτι το κανει να ειναι και να φαινεται περιποιημενο κι ομορφο ;)
Το καλοκαιρι εγω προσωπικα επειδη ειμαι και ψωναρα :P κάνω καθε 20-25 μέρες...
Το χειμώνα που τα παπoυτσια ειναι κλειστα δεν υπάρχει τετοιου ειδους αναγκη... το κανω καθε οποτε εχω τρελλα κεφια :P ήτοι.. Χριστουγεννα,Πασχα, καμια σπεσιαλ περισταση επετειου κλπ ;)


ΕΜΑΘΑ ότι η αδιάβροχη μασκαρα δεν ειναι καλη γιατι ΚΑΙΕΙ τις βλεφαριδες!!! :worry: Ξέρετε εσεις κατι τετοιο? :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ka-li:
κι εγώ αυτό έχω αλλά εμένα δεν με ξεβάφει :( . Και να φανταστείς δεν βάφομαι πολύ...

Είσαι σίγουρη??Μέχρι και την αδιάβροχη μάσκαρα αφαιρεί σε μένα που με άλλα γαλακτώματα ετριβα και ετριβα και εβγαζα τα μάτια μου αλλά η μάσκαρα τίποτα!! χρησιμοποιείς τον αφρό του με χλιαρό νερακι ετσι??και παρόλαυτά τίποτα??περιεργο μου φαίνεται!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ευχαριστώ ΚΕ! Θα κάνω κι εγώ τότε, τουλαχιστον το καλοκαίρι:)

Για αδιάβροχη μάσκαρα δεν έχω ακούσει τίποτα, αλλά στο παρελθόν που χρησιμοποιούσα δεν είδα τίποτα "ύποπτο" στις βλαφαρίδες μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Diddle παλιότερα όντως πεντικιούρ κάνανε κατα κύριο λόγο για τους κάλους και την αφαίρεση νεκρών κυττάρων από τις φτέρνες....πλέον η περιποίηση των κάτω άκρων και ιδιαίτερα κατά τους θερινούς μήνες είναι πολύ συνηθισμένη! Σου δίνει ένα πολύ όμορφο αισθητικό αποτέλεσμα! Πάντως εγώ πεντικιούρ κατά τους θερινούς μήνες κάνω 2 φορές όλες κι όλες! Τον χειμώνα ότι καταφέρνω μόνη μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top