[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
κόψε τους καφέδες:P το νερό κράτα το :D
επιπλέον.... κόψε και το τσιγάρο και τις coca cola και προσθεσε φρουτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
επιπλέον.... κόψε και το τσιγάρο και τις coca cola και προσθεσε φρουτα :P
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
κόψε τους καφέδες:P το νερό κράτα το :D


ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΩς όλα αυτά [coca cola δεν έχω πιει ποτέ στη ζωή μου δνε μου αρέσει] ??? Μετα θα σταματήσω να είμαι 49 κιλά θα είμαι 109 και ...πάλι θα έχω κυταρίτιδα! :(:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Γιατί καλό μου θα γίνεις 109 κιλά? με τα φρούτα εννοείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
αν κοψει τσιγαρο και καφεδες εννοει ;)

έχει μια βαση φυσικα αυτο... (το ξέρω αφου εκοψα το τσιγαρο :P ) αλλά δεν συνεχιζει επ αοριστον βρε... ένας μηνας ειναι και μετα περναει και σιγα σιγα επιστρεφεις στα αρχικα κιλακια σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
δε ξέρω για σας αλλά την έχω καταβρεί με μια γαβάθα μαρουλοσαλάτα με τριμμένη φρυγανιά και γαλοπούλα, βλέποντας ταινία στον καναπέ...τι ποπκορν κι αηδίες:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
. ένας μηνας ειναι και μετα περναει και σιγα σιγα επιστρεφεις στα αρχικα κιλακια σου ;)

δλδ ο ιούλιος:hmm::hmm::hmm:

κάτι μου λέει ότι θα πρέπει να με ανεχτώ και αυτό το καλοκαίρι και να μπουν τα μεγάλα μέσα (κ τα παντελόνια ;)) απο σεπτεμβρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Επίσης, κυκλοφορούν στο εμπόριο χιλιάδες κρέμες που σε βοηθούν (μαζί με σωστή διατροφή) να ξεφορτωθείς την κυτταρίτιδα. Δεν λέω ότι κάνουν θαύματα, αλλά ότι βοηθάνε, βοηθάνε.....
Αααααα! Και μην ξεχνάμε.....Γυμναστική.....Δεν υπάρχει τίποτα πιο θαυματουργό από 1 ωρίτσα γυμναστική την ημέρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
AAAAAAAAA! άναψε λαμπτήρας πυρακτώσεως στο κεφάλι μου:
υπάρχουν κάτι ωραία προϊόντα κατά της κυτταρίτιδας, τα οποία κάνουν δουλειά και μυρίζουν και ωραία (είναι τζελ)! τα περισσότερα έχουν λιποδιαλυτικά στοιχεία νομίζω, δε θυμάμαι ακριβώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
λενίτσα εν παίζω, σε μένα άναψε το λαμπάκι πρώτα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Πάντως η κυτταρίτιδα δεν έχει καμμία σχέση με τα κιλά, ακόμα και λεπτές κοπέλες αναπτύσσουν ανάλογα με τον τρόπο διατροφής(είχα διαβάσει πως είναι και κληρονομικό).
Οι κρέμες είναι πολύ καλές αλλά η κυτταρίτιδα δεν εξαλείφεται εντελώς και ειδικά μέσα σε ένα-δύο μήνες.Αυτές οι θεραπείες πρέπει να ξεκινούν γυρώ στο Μάρτη(μη πω και νωρίτερα) για να βελτιώσουν ορατά την όψη των ποδιών.
Η γυμναστική όπως λέει το Ελενάκι είναι must.
Επίσης στα φαρμακεία υπάρχουν σαπούνια απο φύκια και φυσικά το πασίγνωστο λείφι(έτσι δεν λέγεται το γάντι; )τα οποία βοηθούν την κυκλοφορία του αίματος στις επίμαχες περιοχές.Μπορεί και να σου γίνει συνήθειο και να αντικαταστήσεις το κλασσικό σφουγγάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Καπου ειχα διαβασει οτι το κολυμπι εξαφανιζει την κυτταριτιδα! Βεβαια το προβλημα ειναι οτι για να κολυμπησεις πρεπει να το βαλεις το μπικινι αρα...φαυλος κυκλος:D Υποτιθεται οτι τα πολυ στενα παντελονια χειροτερευουν το προβλημα(νομιζω επειδη δυσχαιρενουν την κυκλοφορια του αιματος:hmm: ). Παντως για τις κρεμες δεν ξερω... Παρ ολο που εχω δοκιμασει καμποσες, δεν μπορω να πω οτι βλεπω καποια σημαντικη διαφορα. Βεβαια παραλληλα πινω πολυ νερο, δεν πινω καφεδες, δεν καπνιζω και καταπιεζομαι να γυμναζομαι 3 φορες την εβδομαδα(ειμαι απολυτα αλλεργικη στην γυμναστικη:P ). Χτες αγορασα το roll- on της Garnier:) Θα δουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως οι κρέμες κατα της κυτταρίτιδα είναι καλές αρκεί να βρεις τη κρέμα που κάνει σε εσενα.
Πολλές λένε γαι την elancyl την χρησιμοποίησα περυσι και δεν είδα καμία μα καμία διαφορα.
Αυτή που χρησιμοποιησα και μετα΄δεν είχα καθόλου κυτταρίτιδα έιναι η Clarins, ακριβή αλλά παρα πολύ καλή;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι κανουν καμια φοβερη δουλεια.. Αν δεν τα συνδυασεις με γυμναστικη, υγιεινη διατροφη και πολυ νερο δεν κανουν τιποτα.. Αν τα συνδυασεις παλι, μαλλον τα αλλα κανουν δουλεια και νομιζεις οτι η κρεμα εκανε το θαυμα της :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
εγώ έχω αλεργία με αυτά τα 3 δυστυχώς:(
Το γυμναστήριο το απεχθάνομαι, αν θες να με βάλεισ στο γήπεδο να παίζω οκ αλλά όχι στο γυμναστήριο.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αν πας σε αερομπικ/γιογκα/πιλατες/ταε μπο κι ενα καρο ακομη, περναει πιο ευχαριστα η ωρα απ'το να τρεχεις μονο σ'εναν διαδρομο (κι εγω τα βαριεμαι αισχρα τα οργανα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
@ka-li : Το υργό σαπούνι που είχε η φίλη μου είναι της Roc...είναι πολύ καλό και σου το συνηστά και η ίδια!:)
@kleftra : Τα μαλλιά μου έγιναν σούπερ!!!!! το έκανα 2 φορές γιατί την πρώτη δεν είδα και τόσο βελτίωση...σήμερα είναι τέλειΑ!!!!:clapup:

Τώρα κορίτσια όσον αφορά της κρέμες κατά της κυτταριτιδας, είναι κάτι το οποίο δεν θα το συνιστούσα....ο λόγος είναι απλός....αν ξεκινήσει κάποιος την εφαρμογή μιας τέτοιας κρέμας θα πρέπει η εφαρμογή να συνεχίζεται για πάντα....αν την εφαρμόσει μόνο για κάποιο χρονικό διάστημα και έπειτα την σταματήσει τότε η κυτταρίτιδα θα επανεμφανιστεί με πολύ χειρότερη μορφη και έκταση.....Γι' αυτό να είστε πολύ πολύ προσεκτικές.....

Έχω ένα μικρό προβληματάκι και θα ήθελα τα "φώτα"σας παρακαλώ!
Τί σαπούνι χρησιμοποιήτε για την ευαίσθητη περιοχή;
Το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιώ το υγρο της carefree και παρατήρησα πως μου δημιουργεί ξηροδερμία και φυσικά μετά έχω φαγούρα....:(
Άκουσα για την vichi, πως έχει ένα καλό σαπούνι.....το δοκίμασε καμιά σας για να μου πεί;Ή έστω κάποιο άλλο που να είναι δοκιμασμένο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Τί σαπούνι χρησιμοποιήτε για την ευαίσθητη περιοχή;
Το τελευταίο διάστημα χρησιμοποιώ το υγρο της carefree και παρατήρησα πως μου δημιουργεί ξηροδερμία και φυσικά μετά έχω φαγούρα....:(
Άκουσα για την vichi, πως έχει ένα καλό σαπούνι.....το δοκίμασε καμιά σας για να μου πεί;Ή έστω κάποιο άλλο που να είναι δοκιμασμένο;

Στο παρελθόν χρησιμοποιούσα και γω ιδιαίτερα σαπούνια για την ευαίσθητη περιοχη και το μόνο που ειχα ήταν συνεχως προβλήματα!
Από τότε που τα έκοψα και χρησιμοποιώ το υγρό σαπούνι που πλένω και το υπολοιπο σώμα μου ειμαι μια χαρά! :confused:

Ο γυναικολόγος μου βέβαια ορίεται και λέει οτι κανονικά ΟΛΕΣ οι γυναικες δεν θα έπρεπε να χρησιμοποιούν ούτε σερβιετάκια ούτε ειδικά σαπουνια αλλά βαμβακερα εσώρουχα και ΣΚΕΤΟ ΑΦΘΟΝΟ καθαρό νερακι!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Στο παρελθόν χρησιμοποιούσα και γω ιδιαίτερα σαπούνια για την ευαίσθητη περιοχη και το μόνο που ειχα ήταν συνεχως προβλήματα!
Από τότε που τα έκοψα και χρησιμοποιώ το υγρό σαπούνι που πλένω και το υπολοιπο σώμα μου ειμαι μια χαρά! :confused:

Ο γυναικολόγος μου βέβαια ορίεται και λέει οτι κανονικά ΟΛΕΣ οι γυναικες δεν θα έπρεπε να χρησιμοποιούν ούτε σερβιετάκια ούτε ειδικά σαπουνια αλλά βαμβακερα εσώρουχα και ΣΚΕΤΟ ΑΦΘΟΝΟ καθαρό νερακι!:worry:
Βαμβακερά εσώρουχα;; Όχι καθημερινά σερβιετάκια;; Σκέτο νεράκι;;;
:fool:
:fool:
Απαπααα!!! Να το ξεχάσει πες του!! :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ χρησιμοποιώ ειδικό σαπούνι, μιας και το PH του κανονικού σαπουνιού είναι μεγαλύτερο, και δεν κάνει για την ευαίσθητη περιοχή... τώρα βέβαια δε θυμάμαι μάρκα, (επιφυλάσσομαι για αύριο), παντως είναι λιλά, και έχει ως βάση το χαμομήλι (το οποίο είναι πολύ sooooooothing:D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
εγώ χρησιμοποιώ ειδικό σαπούνι, μιας και το PH του κανονικού σαπουνιού είναι μεγαλύτερο, και δεν κάνει για την ευαίσθητη περιοχή... τώρα βέβαια δε θυμάμαι μάρκα, (επιφυλάσσομαι για αύριο), παντως είναι λιλά, και έχει ως βάση το χαμομήλι (το οποίο είναι πολύ sooooooothing:D).
αυτού του προϊόντος το όνομα προσπαθω να θυμηθώ απ την ώρα που διάβασα το ποστ :P .... ειναι από τα καλύτερα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top