[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Και εγώ το έχω ακούσει ότι είναι πιο υγιεινό να ΜΗΝ φοράς σερβιετάκια, σερβιέτες κλπκλπ πάντως, από τον δικό μου γυναικολόγο.

Πλύσεις με χαμομήλι,they are the best.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Βαμβακερά εσωρουχάκια φοράω....εκτός από ειδικές περιστάσεις:redface: ....
...σερβιετάκια δεν φοράω, γιατί και μένα ο γυναικολόγος μου είπε να μην τα φοράω.....αλλά για το σκέτο νερό δεν μου έχει πει τπτ....θα τον ρωτήσω ....
φχαριστώ γκερλς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά δωσε μεγάλη βάση και στις σερβιέτες σου....
εγω ειχα παθει πολυ μεγαλη ζημια με τις always που ειναι εντελώς συνθετικές....

Τέλος, ένα πραγμα ακομα που πρεπει να λαβεις υποψη σου και που ξεχασα να σου γραψω πριν ειναι το μαλακτικο που βαζουμε στις πλυσεις των ρουχων και το απορρυπαντικο....
Αν σου πεσει παραπανω ποσοτητα, δεν θα ξεβγαλθεί καλα με αποτελεσμα να σου προκαλει τη φαγουρα σε βαθμό τρελλας....
μου εχει συμβει καμποσες φορες μέχρι που μου το ειπε ο γιατρος μου να το προσεξω κι απο τοτε.. ολα καλα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
εγω ειχα παθει πολυ μεγαλη ζημια με τις always που ειναι εντελώς συνθετικές....

Με τις συγκεκριμενες ειχα κι εγω απιστευτο προβλημα, και στην αρχη μαλιστα δεν ειχα καταλαβει οτι ηταν απο αυτο.
Φοβερη φαγουρα, και ξηροδερμια μου προκαλουσαν κατα βαση. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Βασικά δωσε μεγάλη βάση και στις σερβιέτες σου....
εγω ειχα παθει πολυ μεγαλη ζημια με τις always που ειναι εντελώς συνθετικές....
Ή ακόμα καλύτερα, φόρα ταμπόν.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι κόλλημα έχουν οι ελληνίδες με τα ταμπόν και τα φοβούνται τόσο. Στην Αμερική σερβιέτες με το ζόρι βρίσκεις, εδώ το αντίθετο :down:

Με τους έλληνες γυναικολόγους πάλι καλά που δεν μας λένε να φοράμε και πανιά όπως οι γιαγιάδες μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Καλά με τις always την είχα πατήσει και εγώ...ζημιά δεν έπαθα....αλλά η φαγούρα ήταν το κάτι άλλο....:angry:
Ωχ..:eek: ..όσον αφορά το μαλακτικό και το απορρυπαντικό ρούχων....ίσως να φταίει αυτό τώρα που το λές γιατί ενώ εδώ και χρόνια έπαιρνα ε΄να συγκεκριμένο μαλακτικο και απορρυπαντικό , πρίν από λίγο καιρό τα άλλαξα .... και έχω την εντύπωση πως από τότε ξεκίνησαν οι ενοχλήσεις....θα το παρατηρήσω και αν διαπιστώσω πως φταίει αυτό θα σας πω ποια είναι για να προσέχετε και εσείς.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αν έχεις πυκνή και μεγάλη ροή, τι να σου κάνει το ταμπόν?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μωρε εγω χρονια φοραω ταμπον.. απλά τα απεφευγα το βραδυ....
τωρα μετα τη λαχτάρα με τις always, φοραω και το βραδυ και εχω το κεφαλι μου ήσυχο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Ποιο μαλακτικό παίρνετε για τα ρούχα by the way?:P

άσχετο ε?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
suplin άρωμα βανίλια ή ροδάκινο :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
vanillaaaaaaaa...........αχχχχχχχχχχ..έχω πόρωση με τη βανίλια. (αν και τώρα πήρα για αλλαγή ένα μπλε, με θάλασσα, κάπως έτσι, τι στο καλό έχω πάθει με τις ονομασίες), και μυρίζει πάρα πολύ ωραία, νι:D
ΑΑ, δοκιμάστε fabuloso με άρωμα βανίλια για σφουγγάρισμα. τέλειο.

εδιτ. το θυμήθηκα! mystral:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
vanillaaaaaaaa...........αχχχχχχχχχχ..έχω πόρωση με τη βανίλια. (αν και τώρα πήρα για αλλαγή ένα μπλε, με θάλασσα, κάπως έτσι, τι στο καλό έχω πάθει με τις ονομασίες), και μυρίζει πάρα πολύ ωραία, νι:D
ΑΑ, δοκιμάστε fabuloso με άρωμα βανίλια για σφουγγάρισμα. τέλειο.
ΑΥΤΟ εχω :clapup:
Με τρελενει το 'αρωμα της βανίλιας!!! το βάζω παντου!
Μαλακτικα, απορρυπαντικα, κεριά, αφρολουτρα, οπου το βρω το χωνω!!!
αυτο που δεν αντεχω με τπτ (μαλλον εχω αλεργια στο αρρωμα :| ) είναι η λεβάντα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
αν έχεις πυκνή και μεγάλη ροή, τι να σου κάνει το ταμπόν?:D

Ίσα ίσα που με πυκνή και μεγάλη ροή είναι λίγο αηδιαστικό να φοράς σερβιέτες (ας μην μπω σε λεπτομέρειες...)
Ενώ με το ταμπόν πάρε το Super Plus και είσαι μια χαρά ;)

(Πάντα TAMPAX όσες παίρνετε ταμπον. Τα ob είναι α-πα-ρα-δε-κτα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
νταξ, σελίνι, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις σερβιέτες, αλλά δεν θα πάθω και τίποτα αν δοκιμάσω tabon once, non?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μωρε εγω χρονια φοραω ταμπον.. απλά τα απεφευγα το βραδυ....
τωρα μετα τη λαχτάρα με τις always, φοραω και το βραδυ και εχω το κεφαλι μου ήσυχο :clapup:
Για το βράδυ έχεις δίκιο... Αλλά εγώ δεν μπορώ με τίποτα πλέον να βάλω σερβιέτα (φοράω εδώ και 6 χρόνια ταμπόν μόνο). Μου φαίνεται σκέτη αηδία. :sick:
Ενώ με τα ταμπόν η μόνη στιγμή που καταλαβαίνεις οτι έχεις περίοδο είναι όταν τα αλλάζεις! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
νταξ, σελίνι, δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τις σερβιέτες, αλλά δεν θα πάθω και τίποτα αν δοκιμάσω tabon once, non?;)
Δεν εννοώ μόνο τα "ατυχήματα" αλλά γενικά οτι είναι αηδιαστική η όλη φάση...
Όσο για το ταμπόν, το μόνο που θα πάθεις είναι οτι θα πορωθείς και δεν θα ξαναβάλεις σερβιέτα :clapup::P
Εγώ όταν είχα πρωτοφορέσει ταμπόν (στα 15, κρυφά απο τη μαμά μου τότε γιατί δεν με άφηνε) ένιωθα οτι ανακάλυψα την Αμερική! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κάθε πότε το αλλάζεις? για δώστε μια δυο τρεις οδηγίες για newtons:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Το αλλάζεις το πολύ κάθε 8 ώρες! Αλλά τις πρώτες μέρες πιο συχνά, περίπου κάθε 3 ώρες, όταν δεις ότι το κορδονάκι έχει μέχρι τη μέση αίμα.

Εγώ προτιμώ τα ΟΒ με διαφορά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κάθε 4-8 ώρες πρέπει να το αλλάζεις. Αν δεις οτι χρειάζεται άλλαγμα πιο συχνά (Palladin για σένα χτυπά η καμπάνα) σημαίνει οτι πρέπει να πάρεις μεγαλύτερης απορροφητικότητας για τις πρώτες μέρες.

Όσο για διαφορές o.b.-TAMPAX:
Τα ταμπαξ έχουν απλικατέρ οπότε απλώς βάζεις όλο αυτό το πράγμα πιέζεις τον έναν κύλινδρο να μπει στον άλλον και να σπρώξει το ταμπόν πιο μέσα και τελείωσε το θέμα. Τα ob αν και το ίδιο το ταμπον είναι καλύτερης ποιότητας, δεν έχουν απλικατέρ οπότε το χέρι σου πρέπει να παίξει το ρόλο του απλικατέρ με συνέπειες ιδιαιτέρως αηδιαστικές. :P
Επίσης ολόκληρη η συσκευασία του κάθε tampax μαζί με το ταμπόν, το απλικατέρ κλπ είναι βιοδιασπώμενα και μπορούν να πεταχτούν στην τουαλέτα σε αντίθεση με τα o.b. που αν πέσουν στη λεκάνη θα ζουν εκεί για πολύ καιρό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Πλύσεις με χαμομήλι,they are the best.
Και με αλατόνερο επίσης μου είπε ο δικός μου γυναικολόγος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top