[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Για το βράδυ έχεις δίκιο... Αλλά εγώ δεν μπορώ με τίποτα πλέον να βάλω σερβιέτα (φοράω εδώ και 6 χρόνια ταμπόν μόνο). Μου φαίνεται σκέτη αηδία. :sick:
Ενώ με τα ταμπόν η μόνη στιγμή που καταλαβαίνεις οτι έχεις περίοδο είναι όταν τα αλλάζεις! :clapup:

Ρε κορίτσια μπορεί να μου πει καμία, γιατί δεν μπορώ να το βάλω ποτέ σωστά?:redface: :redface: ...Τελευταία φορά που έβαλα ήταν πριν κανά 3 χρόνια στη θάλασσα και ένιωθα σαν να είχα ένα παλο**κι μέσα μου και με ενοχλούσε απίστευτα!!!!
Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες φοράω μόνο σερβιέτες..
Χαλιέμαι αρκετά,κυρίως τις 2 πρώτες μέρες που η ροή είναι πιο έντονη και ψάχνοναι συνέχεια μη λερώθηκα :redface: .. Τι κάνω λάθος δεν μπορώ να καταλάβω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Ρε κορίτσια μπορεί να μου πει καμία, γιατί δεν μπορώ να το βάλω ποτέ σωστά?:redface: :redface: ...Τελευταία φορά που έβαλα ήταν πριν κανά 3 χρόνια στη θάλασσα και ένιωθα σαν να είχα ένα παλο**κι μέσα μου και με ενοχλούσε απίστευτα!!!!
Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες φοράω μόνο σερβιέτες..
Χαλιέμαι αρκετά,κυρίως τις 2 πρώτες μέρες που η ροή είναι πιο έντονη και ψάχνοναι συνέχεια μη λερώθηκα :redface: .. Τι κάνω λάθος δεν μπορώ να καταλάβω..

Μπορεί και να μην κάνεις λάθος αλλά να ειναι θέμα μορφολογίας του σώματος σου :/:


Παρόλα αυτα, θα σου προτεινα να δοκιμάσεις τα TAMPAX που ειναι πιο ευκολοχρηστα για "πρωταρες" παρόλο που προσωπικα χρησιμοποιω και βολευομαι τα ΟΒ.
Σημαντικός παράγοντας για να μπει σωστα ειναι η... ψυχολογια, όσο κι αν σας φαίνεται παράξενο....
Δοκίμασε την πρώτη φορα που θα το ξανα-δοκιμάσεις, να μην εχεις να πας για μπανιο ή βολτα ή δεν ξερω και γω τι...να εισαι απλά σπιτι και να κανεις τις δουλειες σου.... εκει θα καταλαβεις αν το μπορεις ή οχι και όχι την στιγμή που ΠΡΕΠΕΙ να μπει για να κανεις μπανιο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Ρε κορίτσια μπορεί να μου πει καμία, γιατί δεν μπορώ να το βάλω ποτέ σωστά?:redface: :redface: ...Τελευταία φορά που έβαλα ήταν πριν κανά 3 χρόνια στη θάλασσα και ένιωθα σαν να είχα ένα παλο**κι μέσα μου και με ενοχλούσε απίστευτα!!!!
Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες φοράω μόνο σερβιέτες..
Χαλιέμαι αρκετά,κυρίως τις 2 πρώτες μέρες που η ροή είναι πιο έντονη και ψάχνοναι συνέχεια μη λερώθηκα :redface: .. Τι κάνω λάθος δεν μπορώ να καταλάβω..

Εγώ έτσι όπως λες νιώθω αν δεν το βάλω πολύ βαθιά. Οπότε μάλλον αυτό φταίει.
Όπως σου λέει η κουε δοκίμασε tampax. Εγώ στην αρχή με ob δοκίμαζα (ήμουν και παρθένα τότε...) και δεν μπορούσα να τα βάλω με τίποτα σωστά!! Απο τότε που πήρα tampax βρήκα την υγειά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Ρε κορίτσια μπορεί να μου πει καμία, γιατί δεν μπορώ να το βάλω ποτέ σωστά?:redface: :redface: ...Τελευταία φορά που έβαλα ήταν πριν κανά 3 χρόνια στη θάλασσα και ένιωθα σαν να είχα ένα παλο**κι μέσα μου και με ενοχλούσε απίστευτα!!!!
Μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες φοράω μόνο σερβιέτες..
Χαλιέμαι αρκετά,κυρίως τις 2 πρώτες μέρες που η ροή είναι πιο έντονη και ψάχνοναι συνέχεια μη λερώθηκα :redface: .. Τι κάνω λάθος δεν μπορώ να καταλάβω..

Αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα. Οποτε εχω προσπαθησει κατι δεν κανω καλα και με ενοχλει απιστευτα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Κορίτσια δεν το βάζετε αρκετά βαθιά το ταμπόν. Πρέπει (αν βάζετε ob τουλάχιστον) να μπαίνει μέχρι τέρμα όλο το δάχτυλο (εκτός από το ταμπόν φυσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Μάλλον αυτό είναι και χρειάζεται να τοποθετηθεί βαθύτερα.:hmm:
Θα κάνω μια προσπάθεια ακόμα next month, απλά φοβάμαι και λίγο τις μολύνσεις..
Δεν έχω την δυνατότητα να το αλλάζω κάθε 3 ώρες όταν δουλεύω όπως με τη σερβιέτα και κυρίως όταν πρέπει να κάτσεις σε συγκεκριμένη στάση για να μπει σωστά.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
Μάλλον αυτό είναι και χρειάζεται να τοποθετηθεί βαθύτερα.:hmm:
Θα κάνω μια προσπάθεια ακόμα next month, απλά φοβάμαι και λίγο τις μολύνσεις..
Δεν έχω την δυνατότητα να το αλλάζω κάθε 3 ώρες όταν δουλεύω όπως με τη σερβιέτα και κυρίως όταν πρέπει να κάτσεις σε συγκεκριμένη στάση για να μπει σωστά.:hmm:
Μπα, όταν το συνηθίσεις θα μπορείς να το βάζεις και όρθια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Για τα προιόντα των Body Shop τι εχετε να πείτε?πωσ σας φαίνονται??Εχω πάρει ενα απολεπιστικό σώματος με κόκκους και ελαια καρύδας και εχω ξετρελαθεί...Επίσης μου δώσανε κ ενα δειγματάκι από γαλάκτωμα σώματος σπα και ηταν τρομερά δροσιστικό για τώρα το καλοκαίρι.ΘΑ πάω να το πάρω κ αυτό..Για πείτε κ αλλα που εχετε δοκιμάσει κ σας αρεσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το body shop το γνώρισα στο λονδίνο..έχει κάτι ξετρεολέ πραγματάκια και σε λογικές τιμές. Είχα βρει και ένα άρωμα που μου άρεσε, αλλά κυρίως έπαιρνα βαφτικά (:P). Δε θα με χάλαγε καθόλου να δοκιμάσω και αυτά που λες πάντως.
Αν θυμηθείς το όνομα του γαλακτώματος, πέτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
το body shop το γνώρισα στο λονδίνο..έχει κάτι ξετρεολέ πραγματάκια και σε λογικές τιμές. Είχα βρει και ένα άρωμα που μου άρεσε, αλλά κυρίως έπαιρνα βαφτικά (:P). Δε θα με χάλαγε καθόλου να δοκιμάσω και αυτά που λες πάντως.
Αν θυμηθείς το όνομα του γαλακτώματος, πέτο.

τα ξέρω τα ονοματα δεν ηξερα αν κανει να τα γραψω ετσι απροκάλύπτα!:P
Το απολεπιστικό είναι το coconut body scrub και έχει και δικό του γαλάκτωμα που δεν το εχω δοκιμασει όμως και το άλλο γαλάκτωμα ειναι το spa wispom puree..Αυτό που μου τη σπάει είναι ότι στο μαγαζί που πάω εγώ τουλάχιστον(και δεν εχω εντοπίσει άλλο ακόμα) οι πωλήτριες σε περιλαβαίνουν με το που θα μπεις μέσα να σου κάνουν επίδειξη σε ότι προιόν εχουν,να σε πασαλείψουν,να σε βάψουν κλπ κλπ σε εκνευριστικό βαθμό όμως..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Τα body shop είναι από τα καταστήματα που μου αρέσουν αρκετα.....και περισσότερο αγοράζω προϊόντα περιποίησης σώματος....
Ένα body lotion που χρησιμοποιώ πολύ το καλοκαίρι είναι αυτό που έχει άρωμα καρύδας......είναι σούπερ και το άρωμα διαρκεί πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Τα body shop είναι από τα καταστήματα που μου αρέσουν αρκετα.....και περισσότερο αγοράζω προϊόντα περιποίησης σώματος....
Ένα body lotion που χρησιμοποιώ πολύ το καλοκαίρι είναι αυτό που έχει άρωμα καρύδας......είναι σούπερ και το άρωμα διαρκεί πολύ!

Αχ πες κ εσύ ονόματα αν θυμασαι να ξερουμε τι θα ζητήσουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τώρα που ειπατε άρωμα καρυδας....
να έχετε υποψη σας ότι τουλάχιστον το 90% των ανδρων ξετρελαίνονται με αυτη τη μυρωδια ;)
Αν δεν με πιστεύετε.... ρωτήστε τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Αχ πες κ εσύ ονόματα αν θυμασαι να ξερουμε τι θα ζητήσουμε...

Η κρέμα είναι η coconut body butter.....για απολέπιση σώματος το passion fruit body scrub.... για το πρόσωπο παίρνω μια πολύ καλή μάσκα το όνομα της οποίας δεν θυμάμαι πρέπει να λέγεται honey mask....είναι με βάση το μέλι και το νερό και μάλιστα μπορείς να την χρησημοποιήσεις και στην περιοχή των ματιών.....και τα αποτέλεσματα είναι σουπερ΄!!!
Αυτά προς το παρόν μου έρχονται στο μυαλό....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
τώρα που ειπατε άρωμα καρυδας....
να έχετε υποψη σας ότι τουλάχιστον το 90% των ανδρων ξετρελαίνονται με αυτη τη μυρωδια ;)
Αν δεν με πιστεύετε.... ρωτήστε τους :P

Αν το ξέρω λέει!!!!!:clapup: :clapup: :clapup:
Εσύ γιατί νομίζεις πως την φοράω!!!!!!:redface: :redface: (ξενδιάντροπη εντελώς είμαι ε?)
Είναι παρατηρημένο φαινόμενο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Η κρέμα είναι η coconut body butter.....για απολέπιση σώματος το passion fruit body scrub.... για το πρόσωπο παίρνω μια πολύ καλή μάσκα το όνομα της οποίας δεν θυμάμαι πρέπει να λέγεται honey mask....είναι με βάση το μέλι και το νερό και μάλιστα μπορείς να την χρησημοποιήσεις και στην περιοχή των ματιών.....και τα αποτέλεσματα είναι σουπερ΄!!!
Αυτά προς το παρόν μου έρχονται στο μυαλό....:)

Α αυτό είναι το γαλάκτωμα που λέω εγώ ότι δεν εχω δοκιμάσει ακόμα αλλά χρησιμοποιώ το απολεπιστικό του. Αρα αν συνδυασουμε και τα δύο, πρώτα απολέπιση με coconut body scrub και μετά ενυδάτωση με coconut body butter θα γίνουμε όλες λαχταριστές καρυδούλες!!:P :P Σούπερ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Α αυτό είναι το γαλάκτωμα που λέω εγώ ότι δεν εχω δοκιμάσει ακόμα αλλά χρησιμοποιώ το απολεπιστικό του. Αρα αν συνδυασουμε και τα δύο, πρώτα απολέπιση με coconut body scrub και μετά ενυδάτωση με coconut body butter θα γίνουμε όλες λαχταριστές καρυδούλες!!:P :P Σούπερ!!

diddlάκι.. τα έχω και τα δυο αυτά εγώ.. αυτο το scrub δεν σου αφηνει λιπαροτητα? εγώ οποτε το χρησιμοποιω μετά κάνω και με το αφρόλουτρο ένα πέρασμα γιατί είμαι σαν να μου ρίξανε πέντε κιλά άλτις πάνω μου.. μετά ομως βάζω την αντίστοιχη κρεμούλα και μυρίζω πάλι καρυδα... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
diddlάκι.. τα έχω και τα δυο αυτά εγώ.. αυτο το scrub δεν σου αφηνει λιπαροτητα? εγώ οποτε το χρησιμοποιω μετά κάνω και με το αφρόλουτρο ένα πέρασμα γιατί είμαι σαν να μου ρίξανε πέντε κιλά άλτις πάνω μου.. μετά ομως βάζω την αντίστοιχη κρεμούλα και μυρίζω πάλι καρυδα... :redface:

Είναι για ξηρές/κανονικές επιδερμίδες η συγκεκριμένη σειρά με την καρύδα!Μήπως εχεις λιπαρή επιδερμίδα εσυ??Για λιπαρές εχει αλλες σειρές εξίσου γιαμις!Αυτήν με το μάνγκο θα ήθελα να δοκιμασω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
diddlάκι.. τα έχω και τα δυο αυτά εγώ.. αυτο το scrub δεν σου αφηνει λιπαροτητα? εγώ οποτε το χρησιμοποιω μετά κάνω και με το αφρόλουτρο ένα πέρασμα γιατί είμαι σαν να μου ρίξανε πέντε κιλά άλτις πάνω μου.. μετά ομως βάζω την αντίστοιχη κρεμούλα και μυρίζω πάλι καρυδα... :redface:

Και η λοσιον αφήνει πολύ λιπαρότητα στο δέρμα.....γι'αυτό θέλει πολύ λίγη ποσότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από diddle:
Αυτό που μου τη σπάει είναι ότι στο μαγαζί που πάω εγώ τουλάχιστον(και δεν εχω εντοπίσει άλλο ακόμα) οι πωλήτριες σε περιλαβαίνουν με το που θα μπεις μέσα να σου κάνουν επίδειξη σε ότι προιόν εχουν,να σε πασαλείψουν,να σε βάψουν κλπ κλπ σε εκνευριστικό βαθμό όμως..




Μπορεις να πεις απλα οτι ψαχνεις κατι συγκεκριμενο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top