Έλληνες και οδηγική συμπεριφορά

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Καλα του κανατε και πραγματικα ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να του παρουν του αλητη το διπλωμα για μια ζωη!:mad: Σε γυναικες ευκολα πολλοι το παιζουν μαγκες!Εαν γινοταν αυτο στην κοπελα μου και αεγω το εβλεπα...αστα να πανε!Καλλιτερα να μην σκεφτομαι πως θα αντιδρουσα...:mad:

το πιο τραγελαφικό είναι να παραβιάζουν φανάρι στου ΖΩΓΡΑΦΟΥ μέρα μεσημέρι σε κεντρικότατο δρόμο με κίνηση [και φανάρι όχι...χμμμ "είναι πορτοκάλι ή κόκκινο?" έβλεπα το δικό μου πράσινο ήδη από αρκετή απόσταση!, άρα το δικό τυο ήταν κατακόκκινο] και να πρέπει να κατέβει ο πίσω από εμένα οδηγός (!) να τον συγκρατήσει να μη με χαστουκίσει!!! [ας όψεται που ήμουνα νέα οδηγός τότε και τα έπαιξα αλλιώς ακόμα θα τον έτρεχα στα δικαστήρια!]

Ειναι κι αυτο που λεει η doo.Το θεικο ειναι να βλεπω ατομα στην ατικη να εχουν πιασει μεσαια ή αριστερη λωριδα και να πηγαινουν με 60-70 και αντιστοιχα μεσα στην πολη ειτε κοντα σε σχολια ειτε οπουδηποτε ή σε επαρχιακους να πηγαινουν με 80 και 90 και 100 πολλες φορες.:worry:

και να μη καταλαβαίνουν κ τίποτα! Ειδικά στην Αττική οδό τουλ που κινούμαι καθημερινά καμιά φορά νομίζω ότι θεωρείται "ντροπή" να είσαι αντρας και κινείσαι δεξιά! Πας λοιπόν με 70 τερμα αριστερά και...***** όλους τους υπολοιπυς που αναγκάζονται να κάνουν...σλαλομ...


Το σημαντικοτερο ειναι ζωνη.Ποτε χωρις αυτην!

Aπόλυτα σωστός!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αφου βρε xrz στην Ελλαδα τα χρωματα στα φαναρια ΔΕΝ ειναι [Κοκκινο-Πορτοκαλι-Πρασσινο...
Ειναι Πρασσινο-Πορτοκαλι και....σκουρο πορτοκαλι!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Αφου βρε xrz στην Ελλαδα τα χρωματα στα φαναρια ΔΕΝ ειναι [Κοκκινο-Πορτοκαλι-Πρασσινο...
Ειναι Πρασσινο-Πορτοκαλι και....σκουρο πορτοκαλι!:whistle:


:D:D:D:D:D
Σωστό και αυτό...αλλά ήμουνα Ν(ι) τότε και δεν τα είχα μάθει ακόμα αυτά! Εκεί την πάτησα!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σαββάτο ανέβαινα Πάτρα και στα διόδια της Ελευσίνας βλέπω στην αριστερή λωρίδα ένα SUV στο οποίο μέσα ένα κοριστάκι καθόταν με την πλάτη στο κάθισμα και τα πόδια στο προσκέφαλο του συνοδηγού!Και το κοριστάκι μάσαγε μια τσίχλα σαν ένα κακομαθημένο. Που πραγματικά πιστεύω ότι ήταν αλλά αυτό είναι άσχετο.

Τον κοίταζα και τον κοίταζα τον οδηγό,ποιος εγώ ο 27χρονών που και παιδια δεν έχω και θεωρητικά λιγότερη ευαιθησία έχω από αυτόν. Φτάνω στον υπάλληλο και του λέω πείτε κάτι στον τύπο με το τζιπ μια και θα σταματήσει το όχημα και ή δεν με άκουγε καλά ή με κοίταζα σαν εξωγηίνο που καθυστερούσα την ουρά.

Και αναρωτήθηκα αν αυτοί οι άνθρωποι έχουν το δικαίωμα να αναγκάσουν ένα τέτοιο άνθρωπο να βάλει τάξη στο αμάξι του μέσα. Ας φωνάξουν πχ την τροχαία ή τουλάχιστον να ενημερώσουν το παρακάτω μπλόκο.

Προσωπικά όταν πάω ταξίδι όλοι φοράνε ζώνη και οι πίσω.Δυστυχώς δεν επιμένο για μέσα στην πόλη εκτός και αν είναι να κινηθούμε γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KoRaKi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KoRaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Η οδηγικη συμπεριφορα των Ελληνων ειναι με διαφορα η χειροτερη στο δυτικο κοσμο ... Εχω οδηγησει αρκετα βορεια Ευρωπη, Αμερικη, το χαλι και την οδηγικη ασχετοσυνη των Ελληνων οδηγων δεν την συναντησα πουθενα.

Οσο για τη ζωνη εγω φοραω ακομη και για αποστασεις 100 μ. Ειναι παντα το πρωτο πραγμα που κανω πριν ξεκινησω τον κινητηρα. Για να ειμαι ειλικρινης δε με νοιαζει αν καποιος αλλος σε *αλλο* αυτοκινητο δεν φορα. Σκεφτομαι οτι ισως να ειναι ενα μηχανισμος φυσικης επιλογης. Αστους να ξεπαστρευτουν μεταξυ τους, πριν ξεπαστρεψουν εμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Και αναρωτήθηκα αν αυτοί οι άνθρωποι έχουν το δικαίωμα να αναγκάσουν ένα τέτοιο άνθρωπο να βάλει τάξη στο αμάξι του μέσα. Ας φωνάξουν πχ την τροχαία ή τουλάχιστον να ενημερώσουν το παρακάτω μπλόκο.

Ο οποιοσδηποτε εχει αυτο το δικαιωμα, κι αν κατι βαζει σε κινδυνο ζωες ανθρωπων, κι εσυ ο ιδιος εχεις οχι μονο δικαιωμα αλλα και υποχρεωση να ενημερωσεις τις αρμοδιες υπηρεσιες (πχ τροχαια). ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Χωρις να εχω διαβασει πολλα ποστ λογο ελειψεις χρονου απανταω

Καταρχην συλιπιτιρια για τον φιλο σου μαριε και για καθε ανθρωπο που εχει χαθει στην ασφαλτο
Ευτιχος τα τελευτεα χρονια εχουμε βελτιωθει καπως, αλλα εχουμε ακομα δρομο.... Πρωσοπικα ποτε δεν μπαινω στο αμαξι χωρις να φορεσω ζωνη ασφαλιας, και ποτε αμα ειμαστε με την μηχανη εξω απο την πολη χωρις κρανος οταν ειμαστε με την μηχανη. Δυστιχος δεν εχω καταφερει ακομα να πισω τον ευατο μου να φοραω και μεσα στην πολη.

Το πρβλημα πηγαζει απο πολυ βαθια και μπαζει απο παντου. Αρχιζοντας απο το οτι τα παιδια δεν περνουν παιδια απο το σπιτι τους στο θεμα μεχρι το οτι δεν λεει κανεις κατι σε οσους κανουν μλκ. Οταν ο καθε πατερας βαζει το παιδι μπροστα στο μηχανακι χωρις κρανος και αυτος και το παιδι εχει παρει ειδη λαθος προτιπο, μια μερα θα οτ κανει και αυτος μια και του εχει χαραθει απο πολυ μιρκη ηλικια. Πρωτα απο ολους πρεπει να ευαιστιτοποιηθουν οι γονεις στο θεμα, να δωσουν το καλο παραδειγμα στα παιδια τους. Παρατιρισα οτι ποτε δεν φοραγα ζωνη, μεχρι που αρχισαν τα αυστιρα μπλοκα της τροχαιας και οποτε βγαιναμε εκτος πολης ο πατερας μου μου ελεγε να βαλω την ζωνη, αυτο κρατισε για αρκετα χρονια. Καπια στιγμη μετακομισαμε εκτος πολης και ενα δευτερο αμαξι ητανε πλεων χρησιμο (πριν ολα ητανε διπλα και πηγενε με τα ποδια η μητερα μου, τωρα επρεπε να διανισει καπια χιλιομετρα) και οταν οδηγουσε η μητερα μου (Σουηδεζα με Σουηδικη παιδια στο θεμα) εβαζε παντα ζωνη, και ελεγε και σε οσους ητανε στο αμαξι. Ενω οταν οδηγουσε ο πατερας μου δεν εβαζε... Οπως και να εχει τοτε εγω αρχισα να φοραω ζωνη, καπια στιγμη αργοτερα την αρεωσα, μονο εξω απο την πολη και μετα απο ενα ατυχημα (μεσα στην πολη) δεν την βγαζω ποτε.
Επισης στα σχολεια δεν γινετε ποτε καπια αναφορα στο θεμα. Κατα την γνωμη μου επρεπε που και που να κανουμε ενα μαθημα κυκλοφοριακης αγωγης. Ακομα χοιροτερο ειναι οτι πολες φορες παιδια κανουν διαφορα εξω ακριβος απο το σχολειο τους με το μηχανακι πριν φυγουν και κανενας καθηγιτης δεν βγαινει να τους πει κατι. Ακομα ενας αρκετα συμαντικος παραγωντας ειναι ο πατερας και η μητερα που θα δωσουν τα λευτα στα παιδια τους ωστε να πανε να φτιαξουν το μηχανακι και το αυτοκινιτο. Δεν καταλαβενουν οτι ετσι βαζουν σε κινδινο την ζωη των παιδιων τους αλλα και αθωων πολιτων;
Ενας ακομα λαθος ειναι η λαλακια μεγαλυτερων. Ενα κλασικο παραδειγμα: Πριν λιγες μερες ρωτισε ενα παιδι σε ενα αλλο forum για ενα μηχανακι το οπιο τον ενδιαφερει. Εσπευσαν ολοι να του απαντισουν (οι περισσοτεροι 15-30) να παρει το ταδε με χ λευτα και να το υπερκυβισει, να του βαλει την ταδε εξατμιση το ταδε καλμπυρατερ το δεινα λαστιχο κλπ προκειμενου να φτασει τα ταδε χιλιομετρα κλπ. Και σας ρωτω, αμα ενα παιδι ρωταει για ενα μηχανακι και περνει 10 απαντισεις στις οπιες μονο η μια, και αυτη απο ενα 14χρωνο τον αποθαρινει απο το να το φτιαξει αργοτερα τοτε που παμε; Και το ιδιο γινετε και με τα αυτοκινιτα Επισης, εγω γραφτικα σε ενα φορουμ που ασχολιτε μονο με μηχανες πριν λιγες μερες, και ολοι οσοι απαντισαν στις ερωτισεις μου σπευσανε να μου πουν να φοραω παντα κρανος, ιδικα γαντια, μπουφαν με προστατευτικα και μποτες μηχανης οταν καβαλω διτροχο και φυσικα τα ματια μου 12548657484654894542486548897235678452154866534. Και ενω παντα ειμουν με το κρανος με επεισαν οτι πραγματι δεν αρκει το κρανος, οταν με το καλο παρω μηχανακι (εχω ακομα...) πρωτα απο ολα πρεπει να προσεχω παρα πολυ (καλα αυτο το ηξερα, δεν περιμενα αυτους να μου το πουνε) αλλα και να φοραω καταληλο εξοπλισμο. Τι απο τα δυο λοιπον ειναι πιο σωστο;
Ενα ακομα τεραστιο λαθος ειναι η αδιαφορια των περισσοτερων, βλεπουμε καπιον να κανει καγκουριες και λαλακιες και λεμε απο μεσα μας η με την παρεα μα "Ε τον ηλιθιο, θα σκωτωθει" αλλα κανει δεν τον πλισιαζει να του πει "ρε αδερφακι, ετσι οπως πας θα σκωτοθεις" δεν λεω, θα σε βρισει, θα σου πει να μην σε ενδιαφερει τι κανει αυτος αλλα πριν κοιμιθει θα το σκευτει λιγο. Αν αυτο γινει μια, δυο, τρεις, τεσσερεις σιγα σιγα ο αλλος θα πει "Τελικα δεν με εχουν για μαγκα..." και θα τα δει αλλιως τα πραγματα. Παραδειγμα και επ αυτου, σημερα συζιταγαμε με την παρε μου για μηχανακια. Και τους ρωτισα αν θελουν να παρουν μηχανακι στα 16, ο ενας πολυ ωριμα για την ηλικια του/μας (ειναι εναν χρονο μικροτερος αλλα νταξει, δεν ειμαι και κανα τερας ωριμοτιτας...) οτι θα παρει αν του το επιτρεψουν οι γονεις του μονο και μονο για να μην μπει στον πειρασμο να τον παρει δικαβαλο καπιος φιλος, γιατι ποτε δεν ξερεις πως οδηγαει ο αλλος. Και ο αλλος (εναν χρονο μικροτερος και αυτος αλλα αστα να πανε απο ωριμοτιτα...) Οτι θελει αλλα δεν ξερει αν θελει να παρει ενα runner 50αρι με τελικη τα 90 η να παρει ενα παπι 100αρι και ας ειναι παρανομος που να πιανει καμια τελικη 110-120. Εκεινη την στιγμη μεσα μου σκευτικα πολα, αλλα εκανα το λαθος να μην πω τπτ απο αυτα δυνατα, του ειπα απλα "Καμια μερα θα κατσουμε να τα πουμε". Αυτος δεν καταλαβε καν για τι πραγμα θα τα πουμε και αργοτερα καταλαβα ποσο μεγαλο λαθος εκανα που δεν εκμεταλευτικα την ευκαιρια. Επιπλεων προσθεσε 'Αφου εσυ θα παρεις ενα χρονο νωριτερα μεχρι να παρω και εγω θα με πηγενεις σπιτι μου ε;" Εκει του ξεκαθαρισα οτι δευτερο ατομο πανω στο μηχανακι μου δεν ανεβενει και με κοιταγε λες και του ελεγα οτι η γη ειναι επιπεδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Λυπάμαι πολύ για το φίλο σου..
Δύο γνωστοί μου σκοτώθηκαν το τελευταίο δίμηνο με μηχανή..
Το τραγικότερο όλων είναι ότι πλέον δεν μας κάνει εντύπωση..
''Ο τάδε σκοτώθηκε σε τροχαίο''...
Ακούγεται σαν να είναι η πλέον φυσιολογική αιτία θανάτου για νέους κυρίως ανθρώπους στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια..
Πραγματικά τραγικό..

Δεν ξέρω αν φταίνε η οδηγική συμπεριφορά, οι δρόμοι, η κακιά η στιγμή ή όλα αυτά μαζί..και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται τίποτα.. και ότι κάθε φορά που βγαίνεις στους δρόμους είτε ως οδηγός είτε ως πεζός παίζεις τη ζωή σου στη ρουλέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Συμφωνώ για την ζώνη....χθές όμως αν φορούσαμε ζώνη....ίσως και να μας είχε πνίξει.....και να φανταστείς πως ποτέ δεν οδηγώ χωρίς ζώνη....χθές όμως δεν την έβαλα!!!!


Κατρχήν ευτυχώς που την γλυτώσατε σχετικά ανώδυνα και χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς.
Κατά δεύτερον ελπίζω να μην είπατε στην Τροχαία ότι δεν φορούσατε ζώνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από KoRaKi:
Η οδηγικη συμπεριφορα των Ελληνων ειναι με διαφορα η χειροτερη στο δυτικο κοσμο ... Εχω οδηγησει αρκετα βορεια Ευρωπη, Αμερικη, το χαλι και την οδηγικη ασχετοσυνη των Ελληνων οδηγων δεν την συναντησα πουθενα.
Στο πρωτο κομματι συμφωνω απολυτα.Και η ιδια διαφορα υπαρχει και Β.Ιταλια με Ελλαδα.(Ν.Ιταλια ειμαστε περιπου το ιδιο αστα να πανε).Και οσοι γνωστοι μου και φιλου μου εχουν παει εκει που λες ολοι μου εχουν πει ακριβως οτι κι εσυ...
Οσο για τη ζωνη εγω φοραω ακομη και για αποστασεις 100 μ. Ειναι παντα το πρωτο πραγμα που κανω πριν ξεκινησω τον κινητηρα. Για να ειμαι ειλικρινης δε με νοιαζει αν καποιος αλλος σε *αλλο* αυτοκινητο δεν φορα. Σκεφτομαι οτι ισως να ειναι ενα μηχανισμος φυσικης επιλογης. Αστους να ξεπαστρευτουν μεταξυ τους, πριν ξεπαστρεψουν εμενα!


Ετσι λειτουργω κι εγω φιλε μου...Αφου να φανταστεις απω απο το σπιτι μου σε αυτο της γιαγιας μου που εινια και τα δυο μεσα στο Αργος και σε αποσταση 500-60ο μετρων ας πουμε και φοραω παντα ζωνη!
γιατι και με 30 χιλιομετρα μεσα στην πολη μπορει να χτυπησεις ασχημα.
Οσο για τους αλλους ο καθενας ειναι υπευθυνος των πραξεων του, αλλα περιστατικα σαν αυτο του Demelene με εξοργιζουν!Γιατι ενταξει,το παιδι ειναι οτι ειναι και δεν καθεται καλα, εσυ ρε φιλε δεν μπορεις νατοκανεις να παλουκωθει κανονικα στην θεση του οταν οδηγεις;:confused:
Εγω γιατι οταν ημουν μικρος που ημουν και διαολου καλτσα με το που εμπενα στο αυτοκινητο και οδηγουσε ο πατερας μου ημουν Παναγια;Γιατι;Γιατι στην πρωτη μαμακια που εκανα με εβαζε στην θεση μου!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το σημαντικοτερο ειναι ζωνη.Ποτε χωρις αυτην!
ακόμα και στο Ταξί!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
ακόμα και στο Ταξί!!!!!!!!!
Αν και έχω καιρό να πατήσω να μπω σε ταρίφα γιατί γενικά δεν γουστάρω, δεν φόραγα ζώνη!!! Μεγάλη βλακεία μου.

Πάντως στο αμάξι μέσα όλοι πρέπει να φοράνε ζώνη γιατί αν κάτι γίνει και οι πίσω δεν είναι δεμένοι θα την πληρώσουν μαζί τους και οι μπροστά και ας φοράνε ζώνη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Και εγώ πολλές φορές ντρέπομαι, αλλά το ξεπερνάω γρήγορα και τη βάζω, ειδικά αν κάθομαι μπροστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ πρέπει να ξεκολήσω τον εγκέφαλο μου από την διαφορά που έχω όταν κάθομαι μπροστά ή πίσω ως συνεπιβάτης!
Μπροστά είναι εντελώς αντανακλαστικό. Πίσω θέλει σκέψη εκτός από την Κυριακή που επειδή πήγαινα για μπάνιο και θα βγαίναμε εθνική το έκανα εντελώς αντανακλαστικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ρε παιδια μια ερωτιση... η αστυνομια (οχι η τροχαια, γενικα το αστυνομικο σωμα) δεν θα επρεπε να ειναι το πρωτο παραδειγμα; Οι πρωτοι που θα τα τιρουσαν ολα αυτα προκειμενου να ρχισουμε και εμεις να τα τιρουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
το καλό παράδειγμα θα το έδιναν με τις κλήσεις που θα έκοβαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sensei

Νεοφερμένος

Ο sensei αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ φοράω πάντα ζώνη ακόμα κιαν θα διανύσει 10 μέτρα και αναγκάζω και τον συνοδηγό να βάλει ζώνη αλλιώς δεν ξεκινάω το αμάξι.

Πρέπει να το εφαρμόσω και για τους πίσω επιβαίνοντες αυτό.

Και το πιο σημαντικό:

Ποτό και οδήγηση δεν πάνε μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
το καλό παράδειγμα θα το έδιναν με τις κλήσεις που θα έκοβαν.
Παντος εγω εχτες τα επεξα... Για καπιον λογο (θα τα πουμε αλλη φορα) χρειαστικε να παω στην ασφαλεια και με πηγαν εκει ασφαλιτες. Ειμασταν λοιπον δυο παιδια και δυο ασφαλιτες μεσα στο αμαξι. Κανενας απο τους ασφαλιτες δεν εβαλε ζωνη ουτε ειπε σε εμας να βαλουμε (εγω εβαλα και με κοιταγαν καλα-καλα) και επιπλεων περασε σε μια φαση με κοκκινο, χωρις να βιαζομαστε και καθως ειμασταν στο κεντρο...
Τωρα εγω αν δεν ειχα καπια βιοματα απο ατυχιματα, αν δεν ειχα τους συγκενεις που μου εχουν δωσει να καταλαβω οτι πρεπει να φοραω ζωνη κλπ και αν δεν ειμουν σε αυτην την ηλικια αλλα μικροτερος τι παραδειγμα μου δωσανε οι ασφαλιτες; να περναω με κοκκινο χωρις να φοραω ζωνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Είναι απλό. Οτιδήποτε έχει σειρήνα, μπορεί να περνά με κόκκινο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Είναι απλό. Οτιδήποτε έχει σειρήνα, μπορεί να περνά με κόκκινο :P
Μονο που το οχημα οχι απλα δεν ειχε σειρινα βγαλμενη αλλα δεν ειχε καν μεσα.... Ουτε και ασυρματο ουτε τπτ τετιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top