Κόμμα Παιδεραστών

νικος1087

Νεοφερμένος

Ο νικος1087 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
"Στην ίδρυση πολιτικού κόμματος προχωρούν οι Ολλανδοί ...παιδεραστές, διεκδικώντας, μεταξύ άλλων, τη μείωση του ορίου ηλικίας για σεξουαλικές σχέσεις από τα 16, που είναι σήμερα, στα 12 χρόνια"

Νομίζετε ότι πρέπει να ιδρυθεί ένα τέτοιο κόμμα οπουδήποτε στον κόσμο; ή εάν πρέπει ακόμη και να συζητηθεί αυτό το θέμα σε οποιοδήποτε κοινοβούλιο;
Πιστεύετε ότι ακόμα και στα 16 χρόνια του ένας νεαρός/α είναι έτοιμος/η για σεξουαλικές σχέσεις;
Προσωπικά είμαι αγανακτισμένος, τόσο με την προκλητικότητα όσων σκέφτηκαν κάτι τόσο διεστραμένο, και πιο πολύ με τα κράτη που τροφοδοτούν τις ορέξεις κάθε διεστραμένου νού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω αυτο που βλεπω γυρω μου ... είναι ότι το 85% των παιδιων που ειναι στα 16 είναι έτοιμα και με το παρα πανω για μια σεξουαλικη επαφη. Τοτε γιατι να μην αλλαξει το οριο. Ο κοσμος εξελίσεται ... δεν μπορει να μενουμε σε παλιες συνηθειες.

Τωρα αν το 12 ειναι χαμηλο οριο ... δεν νομιζω ... ειδικα μια σωστη ενημερωση απο το σπιτι ή καλλιτερα απο το σχολειο ... ναι ενα παιδι 12 χρονων μπορει να κανει σεξ ;)

Υ.γ.: Ένα πολυ ενδιαφερον αρθρο για αυτο το θεμα

Γιατι θεωρειτε ακυρο ενα παιδι 14 ετων να μπορει να κανει σεξ; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Κι εμένα δε μ'άρεσε αυτή η κίνηση.12 χρονών είναι πολύ χαμηλό όριο.Το παιδί σε αυτή την ηλικία έχει να ασχοληθεί με άλλα πράματα.Όλη του τη ζωή μετά τα 16 τι θα κάνει?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:
Όλη του τη ζωή μετά τα 16 τι θα κάνει?;)
θα γινεται πιο εμπειρος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Γιατι θεωρειτε ακυρο ενα παιδι 14 ετων να μπορει να κανει σεξ; ;)

ότι μπορεί, δε τίθεται θέμα.
Το ζήτημα είναι: είναι πνευματικά ώριμο (αντικειμενικά) για κάτι τέτοιο? Γνωρίζει? Μπορεί να καταλάβει τον οργασμό, ή απλά θα το δει ως ένα απλό μπεςβγες?

σε προλαβαίνω, μη μου πεις οτι υπάρχουν και 40αρηδες πνευματικα ανώριμοι στο σεξ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
θα γινεται πιο εμπειρος ;)
Οπότε τι το χρειάζεται το σεξ από τόσο νωρίς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
ότι μπορεί, δε τίθεται θέμα.
Το ζήτημα είναι: είναι πνευματικά ώριμο (αντικειμενικά) για κάτι τέτοιο? Γνωρίζει? Μπορεί να καταλάβει τον οργασμό, ή απλά θα το δει ως ένα απλό μπεςβγες?

σε προλαβαίνω, μη μου πεις οτι υπάρχουν και 40αρηδες πνευματικα ανώριμοι στο σεξ:P
Η πνευματικη ωριμοτητα αλλαζει στις ηλικιες ... Θυμασε στις ασπρομαυρες ταινιες πως παρουσιαζαν τους 16χρονους; Ετσι λοιπον αφου αλλαζει η πνευματικη ωριμοτητα ... θα αλλαξουν και καποια ορια :)

Υ.γ.: 60% της παρεας μου ... ξερει οτι σεξ δεν ειναι ενα μπες - βγες ;)

Οπότε τι το χρειάζεται το σεξ από τόσο νωρίς?
Μα αν καποιος θελει ... γιατι να του το απαγορεψουμε; Το σεξ ... μην ανησυχεις ... δεν ειναι κατι που το βαριεσαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ένα παιδί στα 14 μπορεί να ειναι "ωριμο" να κάνει σεξ αλλά με ποιον?
Με έναν σαραντάρη? Ή με ένα άλλο παιδί της ίδιας ηλικίας ή εκεί κοντα ηλικιακά, στα πλαίσια της ανεύρεσης της σεξουαλικής ταυτότητας καθώς και του ίδιου του σεξ....

Στην πρώτη περίπτωση, το θεωρώ άρρωστο... στη δεύτερη περίπτωση φυσιολογικο...
Στην πρώτη περίπτωση δεν υφίστατε για μένα θέμα νόμου.... στην δευτερη περίπτωση δεν χρειάζεται ο νόμος....

Όπως κι αν εχει πάντως... το βλέπω παρα πολύ χλωμό να ψηφιστεί τετοιος νόμος σε οποιαδήποτε "αναπτυγμένη" χωρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Στην Ισπανία η ηλικία νόμιμης συναίνεσης είναι τα 13 έτη. Σε πολλές άλλες ευρωπαικές χώρες είναι τα 14 έτη. Ακόμα και στη συντηρητική ελλαδίτσα είναι τα 15 έτη (άρθρο 339, ΠΚ). Και μετά μας πειράζουν τα 12??? Έχουν ΤΟΣΟ μεγάλη διαφορά απο τα 13??? Διότι δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν σας να κράζει την Ισπανία για την μικρή ηλικία νόμιμης συναίνεσης που έχει. Ούτε τις τόσες άλλες χώρες που το έχουν 14 και 15. Αλήθεια πόσοι απο εσάς δεν ξέρατε οτι στην Ελλάδα η ηλικία αυτή είναι τα 15;; Στοιχηματίζω πολλοί.
Όπως είπε και ο exp η κοινωνία εξελίσσεται. Προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ 12χρονο χωρίς νοητική υστέρηση που να μπορεί κάποιος να το παραπλανήσει ώστε να κάνει σεξ χωρίς να το θέλει. Μην το μπερδεύετε με το βιασμό. Δεν μιλάμε για βιασμό, μιλάμε για ΣΥΝΑΙΝΕΣΗ του. Εγώ πιστεύω οτι ναι, μπορεί να τη δώσει στα 12 και να έχει πλήρη επίγνωση τι κάνει. Και ακόμα και τώρα που είναι παράνομο έχω υπόψιν άτομα που στα 12 έχουν ολοκληρωμένες σχέσεις. Όλα τα άλλα είναι παρηγοριές στου γονιούς που αρέσκονται να έχουν αυταπάτες και να νιώθουν μια ψεύτικη "σιγουριά". Και να φανταστεί κανείς οτι αυτά αφορούν την Ελλάδα, που να μιλήσω και για την Ολλανδία που τα πράγματα σίγουρα είναι πιο ώριμα σε αυτό τον τομέα και πολύ περισσότερα άτομα απ'οτι στην Ελλάδα κάνουν έρωτα τόσο νωρίς.
Παρεπιπτόντως στην Ελλάδα, ακόμα και ΔΕΚΑ να είναι το παιδί, αν παντρευτούν δεν τρέχει μια και δεν διώκεται κανένας. Τότε δεν είναι παιδεραστία ε; Υποκρισία και πάλι υποκρισία σε όλα. Ακόμα και στους νόμους μας υποκρισία. Σοκάρεστε με το κόμμα των Ολλανδών ε; Μάθετε πρώτα λίγο καλύτερα τους δικούς μας νόμους και πόσο εύκολο είναι να κάνει κάποιος σεξ με ακόμα και μικρότερο απο 12 ετών άτομο και να μην διώκεται και τότε σκεφτείτε αν θα κράξετε τους Ολλανδούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Διότι δεν έχω ακούσει ποτέ κανέναν σας να κράζει την Ισπανία για την μικρή ηλικία νόμιμης συναίνεσης που έχει. Ούτε τις τόσες άλλες χώρες που το έχουν 14 και 15.
Ο λογος που δεν κραζουν την ισπανια ... ειναι επειδη δεν το ξερουν ... οπως δεν το ξερουν για τις αλλες χωρες ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Στα 12 δεν έχει ΚΑΝ τριχες ....
Στα 15 είναι έφηβος/η.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ θα ήθελα να ρωτήσω τον faith (όταν μπει και το δει), αν ένα 12χρονο κορίτσι μπορεί να κυοφορήσει ή υπάρχει πιθανότητα περιπλοκών.


Και κάτι άλλο που το έθιξε η κουέ: ποιον θεωρείτε κατάλληλο να ξεπαρθενιάσει ένα 12χρονο κοριτσάκι?


εδιτ2: (τώρα μου έρχονται όλα:P)@isiliel: πως τα βλέπεις εσύ ως μάνα 10χρονου κοριτσιού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Στα 12 δεν έχει ΚΑΝ τριχες ....
Στα 15 είναι έφηβος/η.....

Στα 12 θεωρείται έφηβος σε κάθε ιατρικό βιβλίο που έχω δει ποτέ.
Όσο για τις τρίχες, οι τρίχες καθορίζουν πότε μπορεί να κάνει κάποιος σεξ; Ένας φίλος μου που είναι άτριχος απο φυσικού του δεν μπορεί να κάνει ούτε στα 20 του; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Μα καλά, ποιός τους χ%ζει τους νόμου στο θέμα σεξ; :P
Και 12 να οριστεί ως όριο, ο καθένας θα κάνει έρωτα στην ηλικία που θέλει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Στα 12 θεωρείται έφηβος σε κάθε ιατρικό βιβλίο που έχω δει ποτέ.
Όσο για τις τρίχες, οι τρίχες καθορίζουν πότε μπορεί να κάνει κάποιος σεξ; Ένας φίλος μου που είναι άτριχος απο φυσικού του δεν μπορεί να κάνει ούτε στα 20 του; :P

Οι τρίχες ειναι ο δείκτης των ορμονών....
όσο μεγαλώνει το άτομο και αποκτά οιστρογόνα, τεστοστερόνη κλπ αποκτά και τριχες... ειναι ΣΑΦΕΣ δείγμα της σωματικής ετοιμότητας για αναπαραγωγή...

όσο για τον φίλο σου, ναι φυσικά και υπάρχουν άνθρωποι χωρις ιδιαιτερες τριχες... όχι όμως χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ τριχες στα γεννητικά τους όργανα....
εκτός αν μιλάμε για ασθενείς...

Επίσης.... αν τα 12 με τα 15 έχουν μόνο 3 χρονια διαφορα που δεν λεει και πολλά... και τα 9 με τα 12 εχουν 3 χρόνια διαφορα.... και τα 6 με τα 9.. και παει λεγοντας...


υπάρχει μεγάλη απόσταση και νοητικά και σωματικα και ας ειναι ΜΟΝΟ 3 χρονια
δεν μιλάμε για 20-23....30-33
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κουε, στα 12 έχουν κανονικά τρίχες στα γεννητικά όργανα! Γένια δεν έχουν μόνο!
Nicko είσαι υπερβολικός. Και απο μέλος να έβλεπα το μήνυμα που έγραψα δεν θα έπεφτε warn.

dooo επιπλοκές έχω την εντύπωση οτι υπάρχουν και αν μια 15χρονη κυοφορήσει.
Επίσης, μην κολλάτε στα 15. Όπως είπα στην Ισπανία το όριο είναι 13. Έχει τόσο μεγάλη διαφορά απο τα 12;
Κάτι άλλο, Bill_Slayer εσύ που είσαι 13, να υποθέσω οτι δεν θα ήθελες να κάνεις σεξ με μια συμμθήτρια σου αν ερχόταν και σου έλεγε οτι θέλει;; Επίσης πιστευεις οτι θα μπορούσε κάποια μεγαλύτερη να σε παραπλανήσει και να κάνεις σεξ μαζί της χωρίς να θέλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Ένα παιδί 12 ετών μπορεί να κάνει σεξ, αλλά δεν μπορεί να το ελέξει. Εκεί είναι το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κάτι άλλο, Bill_Slayer εσύ που είσαι 13, να υποθέσω οτι δεν θα ήθελες να κάνεις σεξ με μια συμμθήτρια σου αν ερχόταν και σου έλεγε οτι θέλει;; Επίσης πιστευεις οτι θα μπορούσε κάποια μεγαλύτερη να σε παραπλανήσει και να κάνεις σεξ μαζί της χωρίς να θέλεις;
Το 1ο ναι αλλά όχι απαραίτητα ότι θα γινόταν.Άλλο το θέλω κι άλλο το γίνεται.Θέλω να πετάξω.Μπορώ?
Και το 2ο ναι θα μπορούσε αλλά εγώ προσωπικά δε θα παραπλανιόμουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Και εγω απορω..

Πως μπορει ενα ατομο που στα 12 ξερει τι του γινεται αφου τοτε υποτιθεται οτι μεγαλωνει ακομα, πως ειναι δυνατον να ξερει οτι θελει οντως να κανει σεξ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Μην το πας με την ηλικία σε οποιαδήποτε ηλικία θα ήθελα να κάνω.Στα 13 θα ήθελα αλλά δεν θα έκανα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top