Κόμμα Παιδεραστών

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το 1ο ναι αλλά όχι απαραίτητα ότι θα γινόταν.Άλλο το θέλω κι άλλο το γίνεται.Θέλω να πετάξω.Μπορώ?
Και το 2ο ναι θα μπορούσε αλλά εγώ προσωπικά δε θα παραπλανιόμουν

Εγώ σε ρώτησα για σένα, τους συμμαθητές σου δεν είναι δυνατόν να τους ξέρεις εξίσου καλά με τον εαυτό σου. Μην υπεκφεύγεις. Ξαναρωτάω:
1. Θα έκανες σεξ με τη συμμαθήτρια αν σου καθόταν;
2. Θα μπορούσε να σε παραπλανήσει μια μεγαλύτερη ώστε να κάνεις σεξ μαζί της ΕΣΥ ΧΩΡΙΣ να θέλεις;;

Μην το πας με την ηλικία σε οποιαδήποτε ηλικία θα ήθελα να κάνω.Στα 13 θα ήθελα αλλά δεν θα έκανα!!

Γιατί δεν θα έκανες; Μην μου πεις επειδή δεν το επιτρέπει ο νόμος γιατι θα πέσω απο το μπαλκονι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και το ότι μπορεί δηλαδή ένα 12 χρονο κοριτσάκι να ΘΕΛΕΙ να κάνει σεξ με τον 40 χρονο κύριο που εχει και γοητευτικούς κροτάφους σαν τον Ριτσαρντ Γκιαρ.... σημαίνει ότι ειναι και καλό βρε Λία μου?

Δε θέλω να φανώ κάπως αλλά... ειλικρινά αν είχες μια 12χρονη κόρη πιστευεις ότι θα έλεγες τα ίδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Γιατί δεν θα έκανες; Μην μου πεις επειδή δεν το επιτρέπει ο νόμος γιατι θα πέσω απο το μπαλκονι :P
Ισως επειδη δεν του το επιτρεπει ... η ηθικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εγώ σε ρώτησα για σένα, τους συμμαθητές σου δεν είναι δυνατόν να τους ξέρεις εξίσου καλά με τον εαυτό σου. Μην υπεκφεύγεις. Ξαναρωτάω:
1. Θα έκανες σεξ με τη συμμαθήτρια αν σου καθόταν;
2. Θα μπορούσε να σε παραπλανήσει μια μεγαλύτερη ώστε να κάνεις σεξ μαζί της ΕΣΥ ΧΩΡΙΣ να θέλεις;;
1.Σε αυτή την ηλικία ΟΧΙ
2.ΟΧΙ

Και για το άλλο που είπες,δε θα έκανα γιατί είμαι πολύ μικρός ακόμα(και αυτό που είπε ο Exposed);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
και το ότι μπορεί δηλαδή ένα 12 χρονο κοριτσάκι να ΘΕΛΕΙ να κάνει σεξ με τον 40 χρονο κύριο που εχει και γοητευτικούς κροτάφους σαν τον Ριτσαρντ Γκιαρ.... σημαίνει ότι ειναι και καλό βρε Λία μου?

Προσωπικα ... αν η κορη μου πηγαινε με το Ριτσαρντ Γκιρ ... δεν θα ειχα προβλημα ... ισα ισα θα χαιρομουν που καθε φορα που θα βγαιναν εξω ... δεν θα μου ζηταγε λεφτα ... μπουχουχου

Δε θέλω να φανώ κάπως αλλά... ειλικρινά αν είχες μια 12χρονη κόρη πιστευεις ότι θα έλεγες τα ίδια?

Βρε παιδια ... γιατι αλλαζετε τις αποψεις σας ... με βαση το συμφερον; Δεν εχουμε τις αποψεις ... για να εχουμε πιο ευκολη ζωη ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

Και για το άλλο που είπες,δε θα έκανα γιατί είμαι πολύ μικρός ακόμα(και αυτό που είπε ο Exposed);)
Τι θα πει "είμαι μικρός ακόμα"; Γιατί; Απο τη στιγμή που θέλεις, έχεις κ***ες βρε παιδί μου (σορρυ για την έκφραση), και το ίδιο ισχύει για το άλλο κοριτσάκι ΠΟΥ είναι το κακό; Γιατί γενικά σε όλη αυτή τη συζήτηση μου φαίνεται οτι θεωρειτε το σεξ κάτι κακό; Πιστευετε οτι αν αφήναμε ελευθερα 1 αγόρι και ένα κορίτσι που είχαν μεγαλώσει χωρίς τα ταμπού της κοινωνίας μας θα έκαναν σεξ μετά τα 12? Αμφιβάλλω.

ΥΓ: Ο exposed έκανε ΠΛΑΚΑ.

Δε θέλω να φανώ κάπως αλλά... ειλικρινά αν είχες μια 12χρονη κόρη πιστευεις ότι θα έλεγες τα ίδια?

Ναι, και είναι κάτι που έχω σκεφτεί πολλές φορές. Άλλωστε ο,τι και να έλεγα εγώ, στο τέλος θα έκανε αυτό που ήθελε. Αυταπάτες των γονιών είναι τα υπόλοιπα. Προσωπικά περισσότερο με ενδιαφέρει να μορφωθεί και να καλλιεργηθεί πνευματικά παρά το πότε θα κάνει σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Προσωπικα ... αν η κορη μου πηγαινε με το Ριτσαρντ Γκιρ ... δεν θα ειχα προβλημα ... ισα ισα θα χαιρομουν που καθε φορα που θα βγαιναν εξω ... δεν θα μου ζηταγε λεφτα ... μπουχουχου
φανταζομαι κάνεις πλάκα...νι? :P



Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Βρε παιδια ... γιατι αλλαζετε τις αποψεις σας ... με βαση το συμφερον; Δεν εχουμε τις αποψεις ... για να εχουμε πιο ευκολη ζωη ... :)

Δεν ειναι θέμα συμφέροντος... πίστεψε με... είναι θέμα "εξω απ το χορο, πολλά τραγούδια λεμε" ........καθως επισης "μεγαλη μπουκια φαε, μεγάλο λόγο μην λες"

Ειναι διαφορετικό να μιλάμε για ελευθερίες που θα πρέπει να έχουν τα παιδάκια και διαφορετικό να μιλάμε για τις ελευθεριες που θα πρεπει να εχουν τα ΔΙΚΑ ΜΑΣ παιδια ... πραγμα ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ!
Καλο ειναι να μιλάμε για ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ σαν να ήταν ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!


Και αν μου πειτε τωρα ότι 12 χρονων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ θα βουτήξω εγω απ το παράθυρο :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:

(και αυτό που είπε ο Exposed);)
Ειμαστε σκλαβοι ... του ιδιου μας του ευατου ... αχχχ ... μου φαινετε οι ελλαδα πρεπει να ξαναζησει τα γεγονοτα του 1821 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Και αν μου πειτε τωρα ότι 12 χρονων ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ θα βουτήξω εγω απ το παράθυρο :P :P

Βούτα :P. Στα 12 είναι έφηβος. Στα 11 είναι παιδί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
φανταζομαι κάνεις πλάκα...νι? :P
Τωρα σοβαρα ... στο μονο πραγμα που θα γινω τουρκος ... ειναι αν μαθω οτι το παιδι μου παιρνει ναρκωτικα ... αν μαθω οτι εκανε σεξ στα 12 ... απλως καποια στιγμουλα θα κατσω να του εξηγισω ... τους κινδυνους και ολα τα σχετικα
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Δεν ειναι θέμα συμφέροντος... πίστεψε με... είναι θέμα "εξω απ το χορο, πολλά τραγούδια λεμε" ........καθως επισης "μεγαλη μπουκια φαε, μεγάλο λόγο μην λες"

Ειναι διαφορετικό να μιλάμε για ελευθερίες που θα πρέπει να έχουν τα παιδάκια και διαφορετικό να μιλάμε για τις ελευθεριες που θα πρεπει να εχουν τα ΔΙΚΑ ΜΑΣ παιδια ... πραγμα ΠΟΛΥ ΚΑΚΟ!
Καλο ειναι να μιλάμε για ΌΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ σαν να ήταν ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!
Ας υποθεσουμε οτι λεω οτι μου αρεσει παρα πολυ ο Χ χορός ... Μια μερα καθως περπαταω βρισκω καποιους που χορευουν τον χ χορό ... με προσκαλουσαν και εμενα στο παρτι ... δεν θα ηταν απολυτα γελοιο ... αν εγω μετα ελεγα οτι τελεικα δεν μου αρεσει ο Χ και ο λογος που θα το ελεγα αυτο ... θα ηταν .... επειδη δεν μπορω να τον χορεψω ;) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μα βρε παιδιά.. και γω δε θα γινω Τουρκαλα αν μάθω οτι η 12χρονη κορούλα μου έκανε σεξ με τον συμμαθητή της τον Γιαννάκη....
Αν όμως μάθω ότι έκανε σεξ με τον 40χρονο κυριούλη που κραταει το κυλικείο του σχολείου, ε σορρυ ειμαι οπισθοδρομική... όποιος νόμος κι αν υπάρχει... εγω θα πάω φυλακή και αυτός θα αποκτήσει το ψευδόνημο Μπαμπιτ... ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΚΟΨΩ ΑΠ ΤΗ ΡΙΖΑ ΛΕΜΕ! :mad:


:P οκ ηρεμισα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Έκανα ιδιαίτερο σε ενα κοριτσάκι από τα 10 ως τα 14 της και την έβλεπα μέρα με τη μέρα να μεγαλώνει. Εxp,Μιchelle, διαφωνώ κάθετα μαζί σας. Στα 10 από τα 10 και μισό από τα 11 απο τα 11 και μισό κτλ (μιλάω δλδ για αλλαγές ...εξαμήνου!) ΈΧΟΥΝ τεράστιες διαφορές. Ίσως η Isiliel να μπορεί να δώσει λεπτομέριες. αλλά προσωπικά είδα διαφορές ανάμεσα στο κοριτσάκι που ξεκίνησε το Σεπτ την 1η Γυμνασίου και αυτό που την τελείωσε λίγους μήνες μετά! Καλώς ή κακώς οι ηλικίες που συζητάμε (12-15) είναι ακριβώς οι ηλικίες των ΜΕΓΑΛΩΝ αλλαγών (αλλαγές συνέχεια συντελούνται) που ακόμα και λίγοι μήνες κάνουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην σεξουαλική και συναισθηματική ωριμότητα.

Exp είναι καλό να ξέρετε στην παρέα σου ότι sex δεν είναι μπες βγες (thank God!:D) αλλά αυτό δεν σας κάνει στο σύνολο σας συναισθηματικά ώριμους.

Θα ήθελα κ εγώ πολυ να μάθω αυτό που ρώτησε η dooo περί εγκυμοσύνης.

Α, και btw, ΚΑΙ για την Ισπανία θεωρώ ότι τα 13 είναι χαμηλό όριο προσωπικά. Επίσης τα 12 σε όλα τα βιβλία που έχω δει εγώ αναφέρεται ως ΠΡΟεφηβεία.
Και Michelle (μιας κ εσύ το ρωτάς) νιώθω ότι ο σάλος για την Ολλανδία δεν έχει ξεκινήσει από την άγνοια μας για τις άλλες χώρες ( όπως υπονοείς), που φυσικά σε πολλούς μπορει΄να υπαρχει αλλά καταρχήν γιατί όπως ξαναείπα ΕΧΕΙ διαφορά το 12 από το 13 πολύ μεαλύτερη από πχ το 15 με το 16 [να μην πω για το 25-26!] και επίσης δεν νομίζω ότι σε οποιαδήποτε χώρα με χαμηλά όρια ...νόμιμης σεξουαλικής συνέυρεσης το όριο ζητήθηκε/τέθηκε από αυτοπροσδιοριζόμενους ως ...παιδεραστές!!! Το ότι δεν μιλάμε για απλά απελευθερομένους σεξουαλικά ανθρώπους αλλά θέλοντας σεξουαλικές συνευρέσεις με 12χρονα θεωρούνται παιδεραστές δεν θα έπρεπε να μας λέει κάτι???

Και όσον αφορά τον φαρισαισμό του νόμου (κ σε 10χρονο επιτρέπει αν πάει να παντρευτεί πρώτα) το βλέπεις μονοπλευρα γιατί παραβλεέπεις (δεν έχω στοιχεία κ δεν έχω χρόνο τώρα να το ψάξω) ότι υπάρχουν ένα καρο νόμοι και δικλείδες ασφαλείας σχετικά με τα ΠΑΙΔΙΑ και την οικογένεια (πχ το απλό...πρέπει να συναινέσουν οι γονείς στο γάμο) οπότε δεν είναι τόσο "μπάτε σκύλοι αλέστε" τα πράγματα. θεωρώ ότι χρησιμοποιείς σοφιστίες στο συγκεκριμένο παράδειγμα...
Αυτά, No hard feelings , imho :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μα βρε παιδιά.. και γω δε θα γινω Τουρκαλα αν μάθω οτι η 12χρονη κορούλα μου έκανε σεξ με τον συμμαθητή της τον Γιαννάκη....
Αν όμως μάθω ότι έκανε σεξ με τον 40χρονο κυριούλη που κραταει το κυλικείο του σχολείου, ε σορρυ ειμαι οπισθοδρομική... όποιος νόμος κι αν υπάρχει... εγω θα πάω φυλακή και αυτός θα αποκτήσει το ψευδόνημο Μπαμπιτ... ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΚΟΨΩ ΑΠ ΤΗ ΡΙΖΑ ΛΕΜΕ! :mad:


:P οκ ηρεμισα
Αν σου έλεγε οτι το απέλαυσε πραγματικά με τον κυριούλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μα βρε παιδιά.. και γω δε θα γινω Τουρκαλα αν μάθω οτι η 12χρονη κορούλα μου έκανε σεξ με τον συμμαθητή της τον Γιαννάκη....
Αν όμως μάθω ότι έκανε σεξ με τον 40χρονο κυριούλη που κραταει το κυλικείο του σχολείου, ε σορρυ ειμαι οπισθοδρομική... όποιος νόμος κι αν υπάρχει... εγω θα πάω φυλακή και αυτός θα αποκτήσει το ψευδόνημο Μπαμπιτ... ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΚΟΨΩ ΑΠ ΤΗ ΡΙΖΑ ΛΕΜΕ! :mad:


:P οκ ηρεμισα
Κοιτα ... αν μιλαμε οτι την βιασε αυτος που εχει το κυλικειο ... απλως την επομενη μερα ... απλως δεν θα ζει ... Αν η κορη μου οντως ηθελε και οντως τον ποθουσε ... τι μπορω να κανω εγω; :worry: Απλως θα προσπαθουσα να τις κανω πλυση εγκεφαλου ... αλλα ενταξ ... μεχρι εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
το απέλαυσε πραγματικά με τον κυριούλη;
*Το απήλαυσε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα τι να απολαυσε βρε Λία μου? Πως πραγματικά να ξέρει ότι το απολαυσε? Οταν η μεγαλυτερη απολαυση στην ηλικία αυτη ειναι να τρως το παγωτο και να κανεις ποδηλατο? :P (οκ χοντροκομμένο παραδειγμα μην πιαστεις απ αυτο :P )

Θα ξέρει ότι η πρώτη της φορά ηταν απολαυστική μετα που θα εχει κι αλλες εμπειριες ωστε να μπορει να ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Έκανα ιδιαίτερο σε ενα κοριτσάκι από τα 10 ως τα 14 της και την έβλεπα μέρα με τη μέρα να μεγαλώνει. Εxp,Μιchelle, διαφωνώ κάθετα μαζί σας. Στα 10 από τα 10 και μισό από τα 11 απο τα 11 και μισό κτλ (μιλάω δλδ για αλλαγές ...εξαμήνου!) ΈΧΟΥΝ τεράστιες διαφορές. Ίσως η Isiliel να μπορεί να δώσει λεπτομέριες. αλλά προσωπικά είδα διαφορές ανάμεσα στο κοριτσάκι που ξεκίνησε το Σεπτ την 1η Γυμνασίου και αυτό που την τελείωσε λίγους μήνες μετά! Καλώς ή κακώς οι ηλικίες που συζητάμε (12-15) είναι ακριβώς οι ηλικίες των ΜΕΓΑΛΩΝ αλλαγών (αλλαγές συνέχεια συντελούνται) που ακόμα και λίγοι μήνες κάνουν ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορά στην σεξουαλική και συναισθηματική ωριμότητα.

Exp είναι καλό να ξέρετε στην παρέα σου ότι sex δεν είναι μπες βγες (thank God!:D) αλλά αυτό δεν σας κάνει στο σύνολο σας συναισθηματικά ώριμους.

Θα ήθελα κ εγώ πολυ να μάθω αυτό που ρώτησε η dooo περί εγκυμοσύνης.

Α, και btw, ΚΑΙ για την Ισπανία θεωρώ ότι τα 13 είναι χαμηλό όριο προσωπικά. Επίσης τα 12 σε όλα τα βιβλία που έχω δει εγώ αναφέρεται ως ΠΡΟεφηβεία.
Και Michelle (μιας κ εσύ το ρωτάς) νιώθω ότι ο σάλος για την Ολλανδία δεν έχει ξεκινήσει από την άγνοια μας για τις άλλες χώρες ( όπως υπονοείς), που φυσικά σε πολλούς μπορει΄να υπαρχει αλλά καταρχήν γιατί όπως ξαναείπα ΕΧΕΙ διαφορά το 12 από το 13 πολύ μεαλύτερη από πχ το 15 με το 16 [να μην πω για το 25-26!] και επίσης δεν νομίζω ότι σε οποιαδήποτε χώρα με χαμηλά όρια ...νόμιμης σεξουαλικής συνέυρεσης το όριο ζητήθηκε/τέθηκε από αυτοπροσδιοριζόμενους ως ...παιδεραστές!!! Το ότι δεν μιλάμε για απλά απελευθερομένους σεξουαλικά ανθρώπους αλλά θέλοντας σεξουαλικές συνευρέσεις με 12χρονα θεωρούνται παιδεραστές δεν θα έπρεπε να μας λέει κάτι???

Και όσον αφορά τον φαρισαισμό του νόμου (κ σε 10χρονο επιτρέπει αν πάει να παντρευτεί πρώτα) το βλέπεις μονοπλευρα γιατί παραβλεέπεις (δεν έχω στοιχεία κ δεν έχω χρόνο τώρα να το ψάξω) ότι υπάρχουν ένα καρο νόμοι και δικλείδες ασφαλείας σχετικά με τα ΠΑΙΔΙΑ οπότε δεν είναι τόσο "μπάτε σκύλοι αλέστε" τα πράγματα. θεωρώ ότι χρησιμοποιείς σοφιστίες στο συγκεκριμένο παράδειγμα...
Αυτά, No hard feelings , imho :)

XRZ το θέμα δεν είναι αν η κοπελίτσα αυτή ηταν έτοιμη να κάνει σεξ. Και τώρα που το όριο είναι στα 15 δεν κάνουν όλοι στα 15. Το θέμα είναι, πιστευεις οτι θα μπορούσε να την ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙ κάποιος όταν ήταν 12 να κάνει μαζί του σεξ χωρίς να το θέλει;
Όσον αφορά αυτό που λες για τις δικλείδες του νόμου, μπορείς να το αναλύσεις λίγο; Όχι τίποτα άλλο, να μάθω και κάτι παραπάνω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
το όριο ζητήθηκε/τέθηκε από αυτοπροσδιοριζόμενους ως ...παιδεραστές!!!
Εδω κανεις ενα λαθος ... το κομμα παιδεραστων ... ειναι σχολιο του δημοσιογραφου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Κοιτα ... αν μιλαμε οτι την βιασε αυτος που εχει το κυλικειο ... απλως την επομενη μερα ... απλως δεν θα ζει ... Αν η κορη μου οντως ηθελε και οντως τον ποθουσε ... τι μπορω να κανω εγω; :worry: Απλως θα προσπαθουσα να τις κανω πλυση εγκεφαλου ... αλλα ενταξ ... μεχρι εκει

κι αν η κόρη σου ΘΕΛΕΙ να δοκιμάει ναρκωτικα... τι μπορείς να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να κλεψει ... τι μπορεις να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να βάλει ψηλα τακουνια.. τι μπορεις να κανεις εσυ....
κι αν θελει να παει διακοπες μονη της... κι αν κι αν κι αν....


Αν δεν μπορεις να κανεις τπτ... τοτε μην κανεις παιδια :P

Τα παιδια δεν τα γενναμε και μετα τα αφηνουμε να μεγαλωσουν χωρις να μπορουμε εμεις να κανουμε τπτ για τα θελω και τις επιλογες τους....
Τα παιδια περιμενουν απο εμας να δουν να μαθουν να διαλεξουν να αποφασισουν να αποκτησουν αρχες και ενα σωρο αλλα πραγματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Παντως ... το κομμα πετυχε αυτο που ηθελε ...

Ο ιδρυτης του κομματος ειχε πει:
«Θέλουμε να καταστήσουμε τη παιδοφιλία αντικείμενο συζήτησης»

Μαλλον τα καταφερε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top