Κόμμα Παιδεραστών

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Πάντως και μόνο που αναφερόμαστε για "παιδοφιλία" και ότι ζηταν να πεσει στο οριο των 12, από μόνο του αυτο φωνάζει ότι 12=παιδι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
κι αν η κόρη σου ΘΕΛΕΙ να δοκιμάει ναρκωτικα... τι μπορείς να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να κλεψει ... τι μπορεις να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να βάλει ψηλα τακουνια.. τι μπορεις να κανεις εσυ....
κι αν θελει να παει διακοπες μονη της... κι αν κι αν κι αν....


Αν δεν μπορεις να κανεις τπτ... τοτε μην κανεις παιδια :P

Τα παιδια δεν τα γενναμε και μετα τα αφηνουμε να μεγαλωσουν χωρις να μπορουμε εμεις να κανουμε τπτ για τα θελω και τις επιλογες τους....
Τα παιδια περιμενουν απο εμας να δουν να μαθουν να διαλεξουν να αποφασισουν να αποκτησουν αρχες και ενα σωρο αλλα πραγματα :)
+1:)
Exposed τα κατάφερε και με το παραπάνω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
κι αν η κόρη σου ΘΕΛΕΙ να δοκιμάει ναρκωτικα... τι μπορείς να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να κλεψει ... τι μπορεις να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να βάλει ψηλα τακουνια.. τι μπορεις να κανεις εσυ....
κι αν θελει να παει διακοπες μονη της... κι αν κι αν κι αν....
Αν η κορη μου θελει να δοκιμασει να ναρκωτικα ... θα της εξηγισουν οτι σκοτωνουν ... και οτι αν την πιασουν την γ*****ε ... Αν συνεχισει να θελει ... θα την απειλησω ... οτι θα βαλω εγω μεσα :)
Αν η κορη μου θελει να βαλει ψηλα τακουνια ... δεν θα κανω τπτ επειδη δεν με πειραζουν ...
Αν η κορη μου θελει να παει διακοπες μονη της ... και ειναι 12 ... θα της πω... οτι κανενα ξενοδοχειο δεν εννοικιαζει δωματια σε 12χρονους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
XRZ το θέμα δεν είναι αν η κοπελίτσα αυτή ηταν έτοιμη να κάνει σεξ. Και τώρα που το όριο είναι στα 15 δεν κάνουν όλοι στα 15. Το θέμα είναι, πιστευεις οτι θα μπορούσε να την ΠΑΡΑΠΛΑΝΗΣΕΙ κάποιος όταν ήταν 12 να κάνει μαζί του σεξ χωρίς να το θέλει;
Όσον αφορά αυτό που λες για τις δικλείδες του νόμου, μπορείς να το αναλύσεις λίγο; Όχι τίποτα άλλο, να μάθω και κάτι παραπάνω :)

Σου είπα το πιο απλο (νομιζα ότι το είχα γραψει στην επεξεργασία είδα ότι...το ξέχασα και το έβαλα μετά)...Θεωρώντας ότι ζούμε σε πολιτισμένη κοινωνία ξέρεις πολλούς γονείς να δίναν συγκατάθεση να παντρευτεί ένα 10χρονο??? [ακόμα και οι τσιγγάνοι πχ δίνουν...όρκους να παντρέψουν τα παιδιά τους από μωρά αλλά τελικά τα παντρεύουν σε μεγάλυτερη ηλικά!].

Οσόν αφορά την ερώτηση σου θεωρώ ότι θα ήταν έυκολο η περιέργεια της/ ο θαυμασμός για τον μεγαλύτερο (γιατί πιστε'υω ότι 2 12χρονα δύσκολα θα σκέφτονταν το sex και όχι το ...κυνηγητό) να κάνει πράγματα -πιθανόν ακόμα και sex από περιέργεια και θαυμασμό. Και αν θεωρήσουμε κ το στοματικό έρωτα μέσα, ναι θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι ΠΟΛΛΑ κοριτσάκια θα γίνονταν tricked into σε καταστάσεις που σε λίγα χρόνια θα μετανιωναν πικρά. [γιατί όπως το βλέπω εγώ αμα η πρώτη μου επαφή ήταν στα 12 με ένα πχ..30χρονο ας μην πω μεγαλύτερο σορυ αλλά όταν θα έβρισκα κάποιον να ερωτευτώ και να το κάνω...γιατί ξεχνάμε και τον παράγοντα συναισθηματική ωριμότητα εκτός από σωματική, σορυ αλλά θα το πάθαινα το σοκ...] έτσι το σκέφτομαι εγώ τουλ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
κι αν η κόρη σου ΘΕΛΕΙ να δοκιμάει ναρκωτικα... τι μπορείς να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να κλεψει ... τι μπορεις να κάνεις εσυ....
κι αν η κόρη σου θέλει να βάλει ψηλα τακουνια.. τι μπορεις να κανεις εσυ....
κι αν θελει να παει διακοπες μονη της... κι αν κι αν κι αν....


Αν δεν μπορεις να κανεις τπτ... τοτε μην κανεις παιδια :P

Τα παιδια δεν τα γενναμε και μετα τα αφηνουμε να μεγαλωσουν χωρις να μπορουμε εμεις να κανουμε τπτ για τα θελω και τις επιλογες τους....
Τα παιδια περιμενουν απο εμας να δουν να μαθουν να διαλεξουν να αποφασισουν να αποκτησουν αρχες και ενα σωρο αλλα πραγματα :)

Μπορούμε φυσικά να κάνουμε, αλλά όχι στα 12. Στα 12 πια, ο,τι ήταν να γίνει έγινε και ελάχιστα αλλάζουν πλέον.

Μα τι να απολαυσε βρε Λία μου? Πως πραγματικά να ξέρει ότι το απολαυσε? Οταν η μεγαλυτερη απολαυση στην ηλικία αυτη ειναι να τρως το παγωτο και να κανεις ποδηλατο? :P (οκ χοντροκομμένο παραδειγμα μην πιαστεις απ αυτο :P )

Θα ξέρει ότι η πρώτη της φορά ηταν απολαυστική μετα που θα εχει κι αλλες εμπειριες ωστε να μπορει να ΣΥΓΚΡΙΝΕΙ!

Ο,τι θα απολαύσει αν κάνει σεξ και στα 15. Και τότε με τι θα συγκρίνει; Και στα 25 να το κάνει πρώτη φορά πάλι δεν θα έχει να συγκρίνει.
Όσον αφορά τα παραδείγματα σου, ή έχεις ξεχάσει πως είναι να είσαι 12 ή ήταν αλλιώς τότε. Γιατί εγώ πριν 8 χρόνια που ήμουν 12 ΚΑΙ σεξ δεν είχα πρόβλημα να κάνω αν είχα κάποια σχέση που τότε θα θεωρούσα καλή(ασχέτως αν τελικά έκανα πολλά χρόνια μετά) και ήξερα πότε ήθελα να κάνω σεξ και γενικά σε αυτό τον τομέα δεν είδα διαφορές μεταξύ 12 και 15. Κάπου στα 18 άλλαξα λίγο νοοτροπία σε αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Κάπου στα 18 άλλαξα λίγο νοοτροπία σε αυτό το θέμα.


my point ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Exposed_Bone, δηλαδή να υποθέσω ότι αν είχες μια 12χρονη κόρη και σου λεγε ότι είχε ολοκληρώσει μια ερωτική σχέση με έναν 35άρη ή 45άρη, δε θα σε πείραζε? Θα της έλεγες και μπράβο παιδί μου? :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
@isiliel: πως τα βλέπεις εσύ ως μάνα 10χρονου κοριτσιού?
Θα σας απαντήσω το βράδυ απ' το σπίτι που έχω ησυχία γιατί τώρα στη δουλειά δεν είναι εύκολο. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Exposed_Bone, δηλαδή να υποθέσω ότι αν είχες μια 12χρονη κόρη και σου λεγε ότι είχε ολοκληρώσει μια ερωτική σχέση με έναν 35άρη ή 45άρη, δε θα σε πείραζε? Θα της έλεγες και μπράβο παιδί μου? :|

Αν της άρεσε και ήταν ενημερωμένη ναι. Και γιατί πρέπει κάτι ή να το κατακρίνω ή να λέω μπράβο;
ΥΓ: Ο exp επιστρέφει σε κανα δίωρο

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Ναι αλλά στα 18 είχα ήδη το δικαίωμα να κάνω σεξ εδώ και 3 χρόνια. ;)
Και ακόμα και τώρα αν είχα ολοκληρώσει με κάποιον απο αυτούς με τους οποίους ήμουν ερωτευμένη στα 12 μου, δεν νομίζω να το είχα μετανιώσει αν ήταν ωραία εμπειρία (και κακές εμπειρίες μπορούν να υπάρξουν και πολύ μετά τα 12).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και γιατί πρέπει κάτι ή να το κατακρίνω ή να λέω μπράβο;
τι ακριβώς θα έκανες σε αυτή τη περίπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ:
Σου είπα το πιο απλο (νομιζα ότι το είχα γραψει στην επεξεργασία είδα ότι...το ξέχασα και το έβαλα μετά)...Θεωρώντας ότι ζούμε σε πολιτισμένη κοινωνία ξέρεις πολλούς γονείς να δίναν συγκατάθεση να παντρευτεί ένα 10χρονο??? [ακόμα και οι τσιγγάνοι πχ δίνουν...όρκους να παντρέψουν τα παιδιά τους από μωρά αλλά τελικά τα παντρεύουν σε μεγάλυτερη ηλικά!].

Επειδή έχω ζήσει και σε μικρή κοινωνία, πίστεψε με, υπάρχουν πολλοί που αν η κόρη τους έμενε έγκυος, ειδικά απο πλούσιο γαμπρό, θα έδιναν συγκατάθεση άνετα...

Οσόν αφορά την ερώτηση σου θεωρώ ότι θα ήταν έυκολο η περιέργεια της/ ο θαυμασμός για τον μεγαλύτερο (γιατί πιστε'υω ότι 2 12χρονα δύσκολα θα σκέφτονταν το sex και όχι το ...κυνηγητό) να κάνει πράγματα -πιθανόν ακόμα και sex από περιέργεια και θαυμασμό. Και αν θεωρήσουμε κ το στοματικό έρωτα μέσα, ναι θεωρώ σχεδόν σίγουρο ότι ΠΟΛΛΑ κοριτσάκια θα γίνονταν tricked into σε καταστάσεις που σε λίγα χρόνια θα μετανιωναν πικρά. [γιατί όπως το βλέπω εγώ αμα η πρώτη μου επαφή ήταν στα 12 με ένα πχ..30χρονο ας μην πω μεγαλύτερο σορυ αλλά όταν θα έβρισκα κάποιον να ερωτευτώ και να το κάνω...γιατί ξεχνάμε και τον παράγοντα συναισθηματική ωριμότητα εκτός από σωματική, σορυ αλλά θα το πάθαινα το σοκ...] έτσι το σκέφτομαι εγώ τουλ. :)
Εγώ πάντως στα 12 είχα κανονικότατα "ορέξεις". Και όπως είπα και πριν δεν άλλαξα καθόλου σε αυτό το θέμα μεταξύ 12 και 18. Ναι, άλλαξα πάρα πολύ σαν άνθρωπος αυτά τα χρόνια, αλλά όχι όσον αφορά το σεξουαλικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν της άρεσε και ήταν ενημερωμένη ναι. Και γιατί πρέπει κάτι ή να το κατακρίνω ή να λέω μπράβο;
ΥΓ: Ο exp επιστρέφει σε κανα δίωρο

Διότι πολύ απλά σα γονιός ενός παιδιού έχεις την ευθήνη για αυτό, έως ότου ενηληκιωθεί. Διότι πολύ απλά σα γονιός έχεις την ευθήνη να του δώσεις κάποιες κατευθηντήριες γραμμές έως ότου φτάσει η στιγμή που θα μπορεί να κρίνει μόνο του. Διότι πολύ απλά έχεις την ευθήνη, να μάθεις σε ένα παιδί που είναι ακόμα εύπλαστο στο χαρακτήρα τί είναι σωστό και τί λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
τι ακριβώς θα έκανες σε αυτή τη περίπτωση?
Παίζουν πολλά. Ελπίζω να της είχα δώσει την κατάλληλη παιδεία ώστε να το ευχαριστηθεί και να μην το κάνει επειδή ο Γιαννάκης που ερωτεύτηκε έχει ορέξεις τις οποίες η κόρη μου δεν συμμερίζεται. Το κάθε παιδί είναι πολύ διαφορετικό. Δεν μπορώ να ξέρω απο τώρα πως θα είναι το δικό μου. Πάντως σίγουρα, δεν θεωρώ οτι θα το εμπόδιζε ο νόμος να το κάνει είτε για τους σωστούς είτε για τους λάθος λόγους. Η η.ν.σ (ηλικία νόμιμης συναίνεσης) υποτίθεται οτι είναι το ελάχιστο, όχι το μέγιστο όριο ηλικίας που μπορεί κάποιος να κάνει συνηδειτοποημένα σεξ. Άτομα που κάνουν σεξ χωρίς να ξέρουν γιατί υπάρχουν και στα 15, και στα 20. Ελπίζω να μην θεωρείτε οτι πρέπει να πάει στα 20 το όριο επειδή υπάρχουν και τέτοια άτομα.

ΥΓ: Και στην ελλάδα, μπορεί να μην είναι νόμιμο, αλλά μετά τα 13 η ποινή είναι τρίχες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ελπίζω να μην θεωρείτε οτι πρέπει να πάει στα 20 το όριο επειδή υπάρχουν και τέτοια άτομα.

Όπως ελπίζω να μην υπάρχουν και άτομα που να λένε ότι το όριο πρέπει να πάει στα 12, επειδή υπάρχουν άτομα που είναι <<ψαγμένα>> από μικρή ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Διότι πολύ απλά σα γονιός ενός παιδιού έχεις την ευθήνη για αυτό, έως ότου ενηληκιωθεί. Διότι πολύ απλά σα γονιός έχεις την ευθήνη να του δώσεις κάποιες κατευθηντήριες γραμμές έως ότου φτάσει η στιγμή που θα μπορεί να κρίνει μόνο του. Διότι πολύ απλά έχεις την ευθήνη, να μάθεις σε ένα παιδί που είναι ακόμα εύπλαστο στο χαρακτήρα τί είναι σωστό και τί λάθος.

Εδώ είναι η διαφορά πιστεύω μας. Εγώ δεν θεωρώ οτι στα 12 είναι ακόμα τόσο εύπλαστο το παιδί. Άλλωστε σύμφωνα με ψυχολόγους, το μεγαλύτερο τμήμα της προσωπικότητας του παιδιού έχει διαμορφωθεί στα ...5! Και δεν καταλαβαίνω επίσης που κολλάνε αυτά που λες με το δικό μου σχόλιο. Το να είμαι ουδέτερη για κάτι και να μην πω ούτε μπράβο ούτε να κράξω γιατί είναι κακό; Δεν είναι άσπρο-μαύρο ο κόσμος και αυτό είναι κάτι που επίσης πρέπει να μάθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
@Exp: κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει θέμα συζήτησης στην υπόθεση και αυτό γίνεται γιατί κάποιοι θεωρούν "λογικές" τις απόψεις παιδεραστών.
@dooo: μία γυναίκα μπορεί να συλλάβει από τη στιγμή που έχει την πρώτη της περίοδο.Η πρώτη περίοδος θεωρείται φυσιολογικό να εμφανιστεί σε μια ηλικία μεταξύ 10-15.Άρα κατά τη γνώμη μου δεν μπορούμε να συζητάμε από το νόμο να αποδεχθεί ως φυσιολογική τη σεξουαλική επαφή κάτω των 15.

Αν τελικά είναι τόσο ώριμα τα 12χρονα παιδιά, γιατί να μην ψηφίζουν κιόλας?
Σε 60 χρόνια τί θα γίνει δηλαδή, θα πάμε το όριο στα 6 επειδή τα παιδιά σε κάποια χρόνια θα ωριμάζουν πιο γρήγορα?
Συμφωνώ απόλυτα με την XRZ στο ότι στις ηλικίες 10-15 οι αλλαγές είναι τεράστιες από μήνα σε μήνα.Δε μπορούν να μπαίνουν όλα τα 12χρονα παιδιά στο ίδιο καζάνι.Άλλα ψριμάζουν πιο γρήγορα (συναισθηματικά, μπαίνουν στη εφηβεία κτλ), άλλα πιο αργά.Επειδή όμως ο νόμος είναι για όλους, δε μπορεί να παίζει σ'αυτές τις οριακές ηλικίες των 11,12,13,14.Τα 15 είναι ένα όριο ασφαλείας.Το όριο της Ισπανίας είναι πολύ χαμηλό.Αυτό είναι που πρέπει να αλλάξει, όχι το δικό μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Crow_of_Darkness:
Όπως ελπίζω να μην υπάρχουν και άτομα που να λένε ότι το όριο πρέπει να πάει στα 12, επειδή υπάρχουν άτομα που είναι <<ψαγμένα>> από μικρή ηλικία.

Να σε ρωτήσω κάτι; Θεωρείς το σεξ κάτι κακό;
Εσύ στα 12 δεν είχες ορμές; Σημαίνει οτι ήσουν "ψαγμένος" (με την αρνητική έννοια που το λες); Πιστευεις οτι αν είχες πάει με την κουκλάρα καθηγήτρια σου στα 12 τώρα θα το μετάνιωνες; Πιο πιθανό μου φαίνεται να ευχαριστούσες το θεό ακόμα και τώρα για την "τύχη" σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εδώ είναι η διαφορά πιστεύω μας. Εγώ δεν θεωρώ οτι στα 12 είναι ακόμα τόσο εύπλαστο το παιδί. Άλλωστε σύμφωνα με ψυχολόγους, το μεγαλύτερο τμήμα της προσωπικότητας του παιδιού έχει διαμορφωθεί στα ...5! Και δεν καταλαβαίνω επίσης που κολλάνε αυτά που λες με το δικό μου σχόλιο. Το να είμαι ουδέτερη για κάτι και να μην πω ούτε μπράβο ούτε να κράξω γιατί είναι κακό; Δεν είναι άσπρο-μαύρο ο κόσμος και αυτό είναι κάτι που επίσης πρέπει να μάθει.

Δεν είπα πουθενά ότι είναι κακό κάτι τέτοιο. Φυσικά και ο κόσμος δεν είναι άσπρο-μαύρο. Απλά η ιστορία μας έχει διδάξει ότι άλλα λέμε όταν μιλάμε γενικά ή για το παιδί του γείτονα που είναι έξω από το σπίτι μας και τελείως διαφορετικά κάνουμε για το δικό μας παιδί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Παίζουν πολλά. Ελπίζω να της είχα δώσει την κατάλληλη παιδεία ώστε να το ευχαριστηθεί και να μην το κάνει επειδή ο Γιαννάκης που ερωτεύτηκε έχει ορέξεις τις οποίες η κόρη μου δεν συμμερίζεται.

Συμφωνώ μέχρι εδώ.
Και το πάω παραπέρα:
ο 15χρονος ή ο 40χρονος Γιαννάκης έχει την ίδια παιδεία?
Αν ο Γιαννάκης είναι "εμπειρος" και αρχίσει και τραβάει τα μαλλιά του κοριτσιού, του δίνει κανά χαστουκάκι, του λέει πρόστυχα λόγια, του βάλει κανά βοηθητικό αντικείμενο στον κόλπο, θα του έχουμε δώσει τη κατάλληλη παιδεία, ώστε να έρθει να μας το πει?
Και μετά?? πώς θα του αποδείξουμε ότι το σεκς δεν είναι έτσι, δεν "πονάει" αλλά είναι μια πράξη αγάπης?
Θα έχει τη δύναμη το κοριτσάκι να αναγκάσει τον άλλον να φορέσει προφυλακτικό?
Μπορούμε να καταλάβουμε τι ζημιά θα έχει κάνει κάτι τέτοιο στον ψυχικό του κόσμο και στη μετέπειτα σεξουαλική του πορεία?

Πολλά τα ερωτήματα για τους γονείς... το κοριτσάκι έχει το ποδήλατό του να παίξει και δε το πολυνοιάζει στα 12 του τι εστί εγκυμοσύνη, π.χ.

πρώτα θα αποκτήσουμε αμοιβαία εμπιστοσύνη με τα παιδιά μας και θα τους δώσουμε να καταλάβουν ότι τα αγαπάμε και θέλουμε το καλό τους και μετά θα τα στείλουμε στην πρώτη τους σεξουαλική επαφή, κάνοντας από μέσα την προσευχή μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crow_of_Darkness

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Crow_of_Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 398 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Εδώ είναι η διαφορά πιστεύω μας. Εγώ δεν θεωρώ οτι στα 12 είναι ακόμα τόσο εύπλαστο το παιδί. Άλλωστε σύμφωνα με ψυχολόγους, το μεγαλύτερο τμήμα της προσωπικότητας του παιδιού έχει διαμορφωθεί στα ...5! Και δεν καταλαβαίνω επίσης που κολλάνε αυτά που λες με το δικό μου σχόλιο. Το να είμαι ουδέτερη για κάτι και να μην πω ούτε μπράβο ούτε να κράξω γιατί είναι κακό; Δεν είναι άσπρο-μαύρο ο κόσμος και αυτό είναι κάτι που επίσης πρέπει να μάθει.

Δηλαδή αφού το παιδί έχει από τα 5 διαμορφώσει τη προσωπικότητά του, τότε γιατί το όριο να μη πάει στα...5? Αφου (Όπως φαίνεται) συμμερίζεσαι αυτές τις απόψεις των ψυχολόγων, τότε να υποθέσω ότι δε θα σε πείραζε να είχε το παιδί σου, μια σεξουαλική επαφή σε... αυτή την ηλικία? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top