Κόμμα Παιδεραστών

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Συμφωνό απόλυτα με την Isiliel το σώμα αναπτύσετε μέχρι τα 18 δεν γίνεται λοιπόν να προκαλούμε φθορές κατα την ανάπτυξη του και να περιμένουμε μετά να είναι όλα νορμάλ.
Η γυναικία μύτρα είναι το ίδιο ανεπτυγμένη στα 12 και στα 18? Μπορεί ένα 12χρονο κοριτσάκι να έχει την σεξουαλική ζωή μιας γυναίκας? Για μια ακόμα φορά κάποια άτομα σε μικρές ηλικίες νιώθουν να θύγονται τα δικαιώματα τους αλλα δεν είναι αυτός λόγος για να τα ισοπεδόνουμε όλα.
Ότι κάνεις σε νεαρή ηλικία ρυθμίζει την υπόλοιπη ζωή σου και ειδικά τα σεξουαλικά όργανα της γυναίκας είναι αρκετά ευαίσθητη περιοχή, το ίδιο φυσικά ισχύει και για άλλα όργανα πνεύμωνες, σηκώτι, στομάχι κτλ. Όσο αυξάνεις λοιπόν λειτουργίες που βλάπτουν την φυσιολογική ανάπτυξη ενός οργάνου τότε αυτό υπολειτουργεί και προκαλεί προβλήματα. Όσο αφορά το θέμα του 40χρονου με την 12χρονη καλά σοβαρά μιλάμε? Ίδια σωματική ανάπτυξη έχουν? Απόλυτα φυσιολογικό είναι με την "εισαγωγή"¨να προκαλέσει σημαντική ζημιά στην μήτρα του κοριτσιού, σε αρκετά μεγάλο ποσοστό παιδιών - κοριτσιών που έχει γίνει αποπλάνηση σε μικρές ηλικίες έχει γίνει καταστροφή και μετά αφαίρεση της μήτρας απο την ζημιά που έχει δεκτεί.
Είναι πολύ άσχημο να προσπαθούμε να κάνουμε τα παιδια άντρες και γυναίκες χωρίς να περνάνε καθόλου απο το στάδιο της εφηβίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Isiliel----->+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Εχει δεί κάποιος σε ταινία η ακόμα καλυτερα διαβάσει το βιβλίο Λολίτα είναι μια ιστορία για ενα τέτοιο κορίτσι κι την σχέση του με ενηλίκους σας προτρέπω να το ψάξετε είναι μια πλήρης πραγματεία για το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να προσθέσω κάτι μικρό: Καλό θα είναι να ενημερώσεις το παιδί σου για το σεξ από πολύ μικρή ηλικία, αλλά πόσα πια να του πεις? Θα του πεις τα βασικά και είναι φυσικό. Για τον ίδιο λόγο δεν διδάσκεται η αστροφυσική (ας πούμε) στο δημοτικό. Γιατί πολύ απλά χρειάζεται μια χ ωριμότητα για να την κατανοήσεις.
Γι' αυτό θα διαφωνήσω μαζί σου Michelle πως μπορούμε να προετοιμάσουμε το παιδί για τη σεξουαλική επαφή στο 12. Απλά δεν είναι έτοιμο να κατανοήσει μια έννοια όπως είναι ο έρωτας (και όχι το σεξ). Εϊναι μια έννοια που θα πρέπει να βιώσει για να κατανοήσει και θα την κατανοήσει φυσικά μέσα από τα βιώματα και τις εμπειρίες του.

(οι σκέψεις μου είναι λίγο σκόρπιες, αλλά θα επανερθω το βράδυ)

ΣΧΟΛΑΣΑ! :clapup: πάω σπίτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Isiliel & faithplus δεν εχω λογια!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
@Michelle:Πες πως βλέπεις κάπου δύο 12χρονα παιδιά να το κάνουν.Θα πεις στον διπλανό σου που θα κοιτάει με απορία:''Νταξ μωρέ αρκετά μεγάλοι είναι.Φυσιολογικό είναι σε τέτοια ηλικία που είναι και έχουν κ***ες ας το κάνουν''???:fool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Bill_Slayer:
@Michelle:Πες πως βλέπεις κάπου δύο 12χρονα παιδιά να το κάνουν.Θα πεις στον διπλανό σου που θα κοιτάει με απορία:''Νταξ μωρέ αρκετά μεγάλοι είναι.Φυσιολογικό είναι σε τέτοια ηλικία που είναι και έχουν κ***ες ας το κάνουν''???:fool:
Αν το έβλεπα εγώ, δεν θα ξαφνιαζόμουν και τόσο καθώς μιλάμε για δύο συνομήλικους οι οποίοι τα βρήκαν στο κρεβάττι, έστω και από νωρίς, αλλά δεν παύουν να είναι συνομήλικοι και να βρίσκονται ουσιαστικά στην ίδια θέση. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Αν το έβλεπα εγώ, δεν θα ξαφνιαζόμουν και τόσο καθώς μιλάμε για δύο συνομήλικους οι οποίοι τα βρήκαν στο κρεβάττι. :)
Δλδ άμα δεις 2 συνομήλικους 7 χρονών να το κάνουν δε θα σε ξάφνιαζε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Δλδ άμα δεις 2 συνομήλικους 7 χρονών δε θα σε ξάφνιαζε?
Γιατί μείωσες τώρα την ηλικία τους; Πρέπει σόι και καλά να ξαφνιαστώ για να βρεις το δίκιο σου; :P
Σε αυτή την ηλικία, αμφιβάλλω αν θα μπορούν να κάνουν σεξ δύο 7χρονα [ανεξάρητα των ορμών που μπορεί να έχουν στο νου τους]. :)

Προσωπικά είχα λανθάνουσες σεξουαλικές ορμές από τα 5 μου. Θυμάμαι πως μου άρεσε σε εκείνη την ηλικία να κάθομαι ανάμεσα στα κάγκελα του κρεβατιού μου (ναι άργησαν να μου αγοράσουν μεγαλίστικο κρεβάτι...) και να σφίγγομαι επάνω τους. Φυσικά δεν ήξερα τι είναι αυτό που μου αρέσει τότε. Τώρα συνειδητοποιώ τι ακριβώς έκανα τότε...
Θα συμφωνήσω σε όλα με την Isilliel, αλλά θα σταθώ λίγο εδώ.

Εννοείς πως με αυτό το τρόπο αυτοικανοποιόσουν σε εκείνη την ηλικία;
Το λέω γιατί ίσως να μην είναι λανθασμένες σεξουαλικές ορμές αλλά κάτι απόλυτα φυσιολογικό να προσπαθείς να βρεις τρόπο να νιώσεις αυτού του είδους την ικανοποίηση.
Πχ έχω ακούσει πως κάποια αγόρια [μαζί σε αυτά κι εγώ :redface:] τους άρεσε να βρίσκουν αυτή την ικανοποίηση με τη τριβή στο στρώμα του κρεβάττιου. :hmm:

Είναι τελικά φυσιολογικό αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Πχ έχω ακούσει πως κάποια αγόρια [μαζί σε αυτά κι εγώ :redface:] τους άρεσε να βρίσκουν αυτή την ικανοποίηση με τη τριβή στο στρώμα του κρεβάττιου. :hmm: Είναι τελικά φυσιολογικό αυτό; :hmm:

κι εγώ το έκανα αυτό (και μάλιστα απαίτησα ορθοπεδικό στρώμα :tongue:) :redface: μέχρι που μου έδειξαν πως γίνεται με τα χέρια :P.


Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Όσο για την Ισπανία, τη Νιγηρία, το Τόγκο (νομίζω) και την Ιαπωνία, που είναι οι μόνες χώρες στον κόσμο που έχουν το όριο στα 12, μου είναι πιο εύκολο να δεχτώ ότι αυτές είναι που κάνουν λάθος κι όχι όλος ο υπόλοιπος κόσμος.

ναι αλλά το 75% αυτών των χωρών πέρασαν στην τελική φάση του μουντιάλ, ενώ από τον υπόλοιπο πλανήτη το ποσοστό δεν αγγίζει καν το 10%. τι έχεις να πεις τώρα; :teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Θα συμφωνήσω σε όλα με την Isilliel, αλλά θα σταθώ λίγο εδώ.

Εννοείς πως με αυτό το τρόπο αυτοικανοποιόσουν σε εκείνη την ηλικία;
Το λέω γιατί ίσως να μην είναι λανθασμένες σεξουαλικές ορμές αλλά κάτι απόλυτα φυσιολογικό να προσπαθείς να βρεις τρόπο να νιώσεις αυτού του είδους την ικανοποίηση.
Πχ έχω ακούσει πως κάποια αγόρια [μαζί σε αυτά κι εγώ :redface:] τους άρεσε να βρίσκουν αυτή την ικανοποίηση με τη τριβή στο στρώμα του κρεβάττιου. :hmm:

Είναι τελικά φυσιολογικό αυτό; :hmm:

λανθάνουσα δεν σημαίνει και λανθασμένη. Φυσικά και είναι φυσιολογικό. Κι εγώ το έκανα με την πλάτη του καναπέ :redface: (για μικρό διάστημα, μετά ήμουν έξυπνο παιδάκι και σκέφτηκα καλύτερο τρόπο :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
.ναι αλλά το 75% αυτών των χωρών πέρασαν στην τελική φάση του μουντιάλ, ενώ από τον υπόλοιπο πλανήτη το ποσοστό δεν αγγίζει καν το 10%. τι έχεις να πεις τώρα; :teasing:
Ότι αυτές οι 3 χώρες ξέρουν καλό ποδόσφαιρο:P
Συμφωνώ κι εγώ με Isiliel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Αν σου έλεγε οτι το απέλαυσε πραγματικά με τον κυριούλη
παιδιά έλεος ας μην γινόμαστε κυνικοί δεν είμαστε ζώα για να σκεφτόμαστε μόνο τις ορμές μας .Δεν είναι όλα θέμα απόλαυσης .Ατομα που σκέφτονται μόνο την ιαπόλαυση τους είναι ελευθέρων ηθών κι δε πρέπει να διδάξουμε αυτό στα παιδιά μας.michele αν η 13 κόρη σου σου έλεγε οτι πέρασε καλα με τον κυριούλη που είναι παντρεμένος κι έχει κι 2 παιδιά θα τις έλεγες μπράβο?Η θα τις έλεγες αφου το κάνεις που το κανεις βρές έναν ελεύθερο? Κι το παιδί θα καταλάβαινε?

Εξάλλου εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν 30αρη η 40αρη που ορέγεται ένα παιδί.Ενα παιδί δεν είναι δυνατό να υπερασπιστεί΄τα δικαιωματά του όπως εμείς κι μπορούν να το κάνουν οτι θέλουν κι για αυτό κι να το παραμυθιάσουν ή να το εκφοβίσουν (τύπου μην τολμήσεις κι μιλήσεις) ώστε να το κακοποιήσουν.Θυμάμαι μια περίπτωση γέρου στην γείτονια μου πλήρως άκακου που σε μια φαση τον είχα δεί να προσπαθεί να ξεμοναχιάσει ενα 12χρονο για να του δείξει κατί παιχνίδια που του πήρε υποτίθεται.Τον ξέραμε όμως στην γειτονιά κι ειδοποιήσαμε τον πατέρα ι έγινε φασαρία. Πρώτον με το να ψηφίσουμε αυτό το νομοσχέδιο τους δίνουμε θάρρος κι τους κάνουμε πιο ανεξέλεκτους κι αδίστακτους.Θα μπορούν να κάνουν αποπλανήσεις κι βιασμούς κι θα λένε μα αφου το ήθελε.Τέλος η σεξουαλική απελευθέρωση κι ο φιλελευθερισμός έχουν κάποια όρια δε πρέπει στο όνομα μιας ελευθερίας να καταργήσουμε όλους τους νόμους που η κοινωνία μας πασχισε να φτιάξει.Υπάρχουν κι κακοποία στοιχεία κι πρέπει να μην τους δίνουμε δύναμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
ναι αλλά το 75% αυτών των χωρών πέρασαν στην τελική φάση του μουντιάλ, ενώ από τον υπόλοιπο πλανήτη το ποσοστό δεν αγγίζει καν το 10%. τι έχεις να πεις τώρα; :teasing:
Ε τί να πω, αν είναι να πάμε κι εμείς στο μουντιάλ αν κατεβάσουμε το όριο στα 12 τότε να το σκεφτούμε πιο σοβαρά...:hmm:

:hehe: :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από xristinaki:
Ατομα που σκέφτονται μόνο την ιαπόλαυση τους είναι ελευθέρων ηθών κι δε πρέπει να διδάξουμε αυτό στα παιδιά μας.
Όσοι απολαμβάνουν το σεξ είναι ελευθέρων ηθών;
Δηλαδή επί χρήμασι εκδιδόμενοι; Μήπως άλλαξε η χρονιά και μπήκαμε στο 1906 αντί για το 2006;
Τι πρέπει να διδάσκουμε στα παιδιά μας αν όχι την απόλαυση; Τον πόνο, τη δυστυχία και τη μιζέρια;


Αρχική Δημοσίευση από xristinaki:
Τέλος η σεξουαλική απελευθέρωση κι ο φιλελευθερισμός έχουν κάποια όρια δε πρέπει στο όνομα μιας ελευθερίας να καταργήσουμε όλους τους νόμους που η κοινωνία μας πασχισε να φτιάξει.Υπάρχουν κι κακοποία στοιχεία κι πρέπει να μην τους δίνουμε δύναμη.
Δηλαδή η σεξουαλική απελευθέρωση και ο φιλελευθερισμός δίνουν δύναμη στα κακοποιά στοιχεία;
Και ποιά όρια πρέπει να έχουν άραγε;
Και ποιός θα αποφασίσει γι'αυτά τα όρια;



Τα ηθικοπλαστικά μηνύματα [από τα γραπτά μιας 20χρονης no less, τύφλα να'χουν οι 60άρηδες!] μου θυμίζουν το ανέκδοτο, δεν θέλω να σας χαλάω την όμορφη συζήτηση, δείτε το σαν διάλειμμα:

Η 15χρονη γυρνάει στο σπίτι και λέει στους γονείς της "Είμαι έγκυος". Ο πατέρας παραλίγο να πάθει καρδιακή ανακοπή, η μάνα λιποθυμάει, την αρπάζουν και τη ρωτάνε ποιός $#%! είναι ο υπεύθυνος. Η κόρη τους απαντά ότι θα έρθει το βράδυ να τους γνωρίσει.

Πράγματι, το βραδάκι αράζει μία Ferarri έξω από το σπίτι, βγαίνει ένας 40άρης με γκρίζους κροτάφους, χτυπάει το κουδούνι και αντιμετωπίζει τους γονείς: "Πράγματι, εγώ κατέστησα την κόρη σας έγκυο. Πλην όμως δεν μπορώ να την νυμφευθώ, έχω ήδη γυναίκα και παιδιά. Όμως δεν θα αφήσω το θέμα έτσι:
Αν η κόρη σας γεννήσει γιό, θα του γράψω μαιζονέτα στην Κηφισιά, ένα σπίτι στην Ελβετία και 1.000.000 ευρώ μετρητά με την ενηλικίωσή του.
Αν η κόρη σας γεννήσει κόρη, θα της γράψω βίλα στη Μύκονο, εργοστάσιο στο Χονγκ-Κονγκ και 1.000.000 ευρώ μετρητά με την ενηλικίωσή της.
Τώρα, αν η κόρη σας αποβάλλει..."

Πετάγεται ο πατέρας "Ε, αν αποβάλλει, εδώ είναι, την ξανά***".

;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
tsitsilenga :worship: :worship: :worship:

Εκτός των παραπάνω, Χριστινάκι, μου φαίνεται οτι δεν διακρίνεις τη διαφορά μεταξύ βιασμού και αποπλάνησης. Και τώρα μπορεί να πει "το ήθελε" για να φάει μικρότερη ποινή μιας και αν το ήθελε είναι αποπλάνηση και όχι βιασμός.
Όσο για τους παιδόφιλους, προσωπικά πιστευω οτι είναι καλό να μικρύνει το όριο γιατί τότε θα "συμβιβάζονται" πολύ πιο εύκολα με μια 12χρονη αντί να αποπλάνήσουν παιδάκια 7-8 ετών τα οποία σίγουρα τα βλάπτουν και πολύ περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όσο για τους παιδόφιλους, προσωπικά πιστευω οτι είναι καλό να μικρύνει το όριο γιατί τότε θα "συμβιβάζονται" πολύ πιο εύκολα με μια 12χρονη αντί να αποπλάνήσουν παιδάκια 7-8 ετών τα οποία σίγουρα τα βλάπτουν και πολύ περισσότερο.
Αν είναι ποτέ δυνατόν....!!! Δε μπορεί να μιλάς σοβαρά :confused: :confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Αν είναι ποτέ δυνατόν....!!! Δε μπορεί να μιλάς σοβαρά :confused: :confused: :confused:
Γιατί; Ας είμαστε ρεαλιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Το λέω γιατί ίσως να μην είναι λανθασμένες σεξουαλικές ορμές αλλά κάτι απόλυτα φυσιολογικό να προσπαθείς να βρεις τρόπο να νιώσεις αυτού του είδους την ικανοποίηση.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
λανθάνουσα δεν σημαίνει και λανθασμένη. Φυσικά και είναι φυσιολογικό.
Yup! Αυτό!;) Thanks Michelle!


Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Απλά δεν είναι έτοιμο να κατανοήσει μια έννοια όπως είναι ο έρωτας (και όχι το σεξ).
Να συμπληρώσω, εννοώ πως αυτό που ίσως μπορούμε να "εξηγήσουμε" θα μοιάζει σαν "οδηγίες προς ναυτιλλόμενους", "τυφλοσούρτη", "user's manual". Η ουσία όμως της "ερωτικής σεξουαλικής πράξης" βρίσκεται στο συναίσθημα και την απόλαυση και όχι τόσο στις "τεχνικές λεπτομέρειες"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όσο για τους παιδόφιλους, προσωπικά πιστευω οτι είναι καλό να μικρύνει το όριο γιατί τότε θα "συμβιβάζονται" πολύ πιο εύκολα με μια 12χρονη αντί να αποπλάνήσουν παιδάκια 7-8 ετών τα οποία σίγουρα τα βλάπτουν και πολύ περισσότερο.
ΛΟΛ!!Πες μου ότι κάνεις πλάκα γιατί δεν είναι σωστό αυτό που έγραψες;) Μα θα'ναι χειρότερο τότε να μικρύνει το όριο καθώς τα 12χρονα παιδιά(αφού το πας έτσι)θα βλάπτονται πιο πολύ απ'τα 16χρονα που είναι το σημερινό όριο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top