Χαμογελάστε θα σας κάνει πιο όμορφους και ... όμορφες φυσικά!!!

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
Βεβαια για δοκιμαστε να εφαρμοσετε αυτη τη μεθοδο σε υπαλληλο σε δημοσια υπηρεσια(γιατι εγω την δοκιμασα:D ):clapup: :clapup: :clapup:

Οσο και να προσπαθησω, δεν μπορω να τα καταφερω με τιποτα!
Μου τη δινει σου λεω.. :mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Ήρθε η ώρα της κρίσεως.:worry:

Τελικά γίνατε πιό όμορφοι και όμορφες χαμογελώντας;:D

Τί δεν ξέρετε; :hmm:

Ε, πηγένετε μια βόλτα μέχρι τον καθρέφτη και ελάτε να μας πείτε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ναι αμε, σχεδον με ερωτευτηκα :inlove: :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Επαναφέρω το θέμα αφενώς γιατί έχουμε πολλά νέα μέλη από τότε που τέθηκε δημοσίως και αφετέρου γιατί νομίζω ότι παρα σοβαρέψαμε σήμερα(χωρίς να παρεξηγηθώ) και χρειαζόμαστε πολλά πολλά χαμόγελα!!!:)

Εγώ τουλάχιστον δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά :D !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δεν ειναι κακό να παρασοβαρεύουμε κάποιες φορες... είναι μάλλον και απαραίτητο....
Η ζωή δεν ειναι μόνο γελια και χαρες.... ειναι φυσικά και πίκρες:)
Το θεμα για μένα ειναι να μην ειναι κάποιος σοβαροφανής.... και να μπορεί μετα την όποια καταιγίδα να χαμογελά ... μετα όμως...

Για την ώρα είμαστε μέσα στην καταιγίδα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Εγώ πάντως βλέπω κι όλας τις πρώτες ηλιαχτίδες...:)

Πάντως πιστεύω ότι οι συμφορουμίστες μου έχουν πολλά χαμόγελα ακόμη και για τις δύσκολες στιγμές :)


ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΕ ΚΑΙ Η ΖΩΗ ΣΑΣ(ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ:D ) ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΗ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Τσάμπα τα φόραγα τόσα χρόνια τα σιδεράκια? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Τσάμπα τα φόραγα τόσα χρόνια τα σιδεράκια? :D

Το κορίτσι της Colgate ;

Μπράβο σου να είσαι πάντοτε χαμογελαστή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Και εγώ χαμογελάω και μιλάω πολύ, τόσο σε σημεία που μια μέρα να μη γελάσω και να μη μιλήσω πολύ (ειδικά το τελευταίο), νομίζουν όλοι οτι κάτι έχω!!! Γενικά θεωρώ οτι το χαμόγελο είναι υγεία και τρόπος άμυνας ακόμα για να αντιμετωπίζεις τα δύσκολα!!!
Τώρα αν με κάνει ομορφότερη δεν ξέρω, τουλάχιστον με κάνει και νιώθω όμορφα μέσα μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάρτε ένα πρωινό Δευτεριάτικο χαμόγελο να 'χετε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
βασικα δεν ξερω αν χαμογελαω ή αν απλα ειμαι χαζοχαρουμενο
ομως one way or an other το αποτελεσμα μαλλον ειναι ιδιο.....
ειμαι ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!!!!!!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Η ζωή δεν ειναι μόνο γελια και χαρες.... ειναι φυσικά και πίκρες:)
Το θεμα για μένα ειναι να μην ειναι κάποιος σοβαροφανής.... και να μπορεί μετα την όποια καταιγίδα να χαμογελά ...

Διαβάζω συχνά τις απαντήσεις στο συγκεκριμένο θέμα αφενός γιατί μ΄αρέσει να παίρνω δύναμη και να χαμογελάω από τις απαντήσεις σας και αφετέρου γιατί θυμάμαι το meeting που ήμουνα στο Σύνταγμα και μου έρχονται στο μυαλό οι χαμογελαστές φάτσες σας :D ! Και για όσους δεν το έχουν ζήσει από κοντά σας λέω ότι οι στεκίτες είναι πολύ χαμογελαστά (και όμορφα) παιδιά!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Εγω δυστυχώς δε χαμογελάω συχνα δεν μου βγαινει τι να πω...:worry:
Και εχω πάντα ενα υφος λες και θελω να τους δειρω ολους...Ελεος δεν εχω τέτοιες προθέσεις αμάν...πάντως έχω ακούσει πως το γέλιο αδυνατιζει κιόλας ισχύει αυτό??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι πολύ χαμογελαστά (και όμορφα) παιδιά!!!:D
χοχοχοχο :D :D :D

πάντως έχω ακούσει πως το γέλιο αδυνατιζει κιόλας ισχύει αυτό??

πιστεψε με... ΟΧΙ!!! :D
Αλλά... κάνει τους άλλους να μην κοιτάνε τα κιλά σου αλλά την χαρούμενη διάθεση σου....
αν και σχεδόν πάντα είχα το κάτι τις παραπάνω από κιλάκια... ουδέποτε μου δημιούργησαν "πρόβλημα" στις σχέσεις μου με τους ανθρώπους και το άλλο φύλο... πιστεύω ακράδαντα ότι το χαμόγελο μου και το γέλιο μου (και η στάση μου φυσικά) έπαιξαν καθοριστικό ρόλλο σε αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, εγώ να δείτε... Και καυγά έχω κάνει με φίλη, ότι ποτέ δε μου χαμογελάει!!!!
Δείξτε τα ρε τα δόντια τα ρημάδια, δεν τα έχουμε μόνο για να μασάμε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Τι ωραίο θέμα!:)
Δυστυχώς δε βλέπουμε χαμογελαστά πρόσωπα γύρω μας αρκετά συχνά.
Υπήρξα και εγώ ένα αγέλαστο, ανέκφρατο πρόσωπο για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα –αρνητικό κύτταρο γαρ- αλλά απ’ ότι φαίνεται αυτές οι μέρες ανήκουν στο παρελθόν.

Σημαντικό είναι πάντως το χαμόγελο να είναι από ψυχής και όχι προσποιητό γιατί το δεύτερο πάντα το αντιλαμβάνεσαι και προσωπικά το εκλαμβάνω σαν εμπαιγμό.
Γι’ αυτό όταν δεν είμαι καλά δεν μπορώ να υποκριθώ και να χαμογελάσω ή να γελάσω.

Πετάξτε τη σαβούρα από τη ζωή σας και αντιμετωπίστε με ψυχραιμία τα προβλήματα όσο δύσκολο και αν σας φαίνεται.
Και αν μπορείτε χαρίστε πρώτιστα ένα χαμόγελο στον εαυτό σας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Το χαμόγελο είναι από τα πράγματα που με χαρακτηρίζουν!:D Και το πιο αστείο είναι όταν χαμογελάω μόνη μου στον δρόμο ή σε ξέμπαρκο μέρος επειδή σκέφτομαι κάτι. Επίσης χαμογελώ και όταν αισθάνομαι αμηχανία. Με λίγα λόγια, ναι χαμογελώ πολύ!

Για το αν με ομορφαίνει νομίζω ναι, όπως και όλους τους ανθρώπους, αν βέβαια το κάνουν αυθόρμητα και όχι αυτά τα παγωμένα χαμόγελα που είναι προσποιητά. Πάντως οι χαμογελαστοί άνθρωποι μου φτιάχνουν το κέφι και με κάνουν να αισθάνομαι ασφάλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
κι εγώ είμαι απ'τους τυχερούς ανθρώπους που χαμογελάνε πολύ..ακόμα και στα δύσκολα...πάντα αντλούσα τρομερή δύναμη απ'το χαμόγελο... :)

τώρα,όσον αφορά σε κάτι που είδα πιο πάνω,αν το να χαμογελάς πολύ αδυνατίζει.. :hmm: καλά μου παιδιά,αν αυτό ίσχυε,τώρα δεν θα χρειαζόταν καν να μπω στη διαδικασία της δίαιτας..θα είχα εξα'υ'λωθεί εδώ και χρόνια... :teasing:

κι ως προς το αν ομορφαίνει.. τι να σας πω..:worry: εγώ ήδη έχω αρχίσει να σχηματίζω μια ρυτιδούλα δίπλα στα χείλη μου,λόγω μόνιμου χαμόγελου...δεν με ανησυχεί όμως,γιατί,αυτή η ρυτιδούλα,μετά από πολλάάά χρόνια,θα υποδηλώνει το πόσο όμορφα και πόσο χαμογελαστά πέρασα τη ζωή μου... ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Έχει ακουστεί ότι όταν γελάς χάνεις κάμποσες θερμίδες παραπάνω. Ναι αλλά και όταν περπατάς χάνεις. Οπότε καλύτερα να περπατάς γελώντας, έτσι θα μεταδίδεις χαρά και στον υπόλοιπο κόσμο. Είναι πολύ ωραίο όπου και να πας να σου φέρονται ευχάριστα. Όλοι προτιμούν τον άλλο χαμογελαστό, παρά μουρτζούφλη. Οπότε μπορεί να ειπωθεί ότι σε κάνει πιο όμορφο στα μάτια των άλλων (άλλωστε η ομορφιά είναι πάντα υποκειμενική). Έχα χαμόγελο είναι πολύ δυνατό, μην το υποτιμάτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.
χαμόγελο πάουα ! :D

το χαμόγελο είναι κομμάτι του προσώπου ..... ένα σχήμα μόνιμο χαραγμένο στη φάτσα του νίντζα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top