Τι μουσική ακούτε;

Τι μουσική ακούτε;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 236)
  • Άλλο είδος από τα παρακάτω (πείτε ποιο)

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Λαϊκά

    Ψήφοι: 40 16.9%
  • Έντεχνα

    Ψήφοι: 73 30.9%
  • Ρεμπέτικα

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Rock

    Ψήφοι: 132 55.9%
  • Metal

    Ψήφοι: 95 40.3%
  • Gothic

    Ψήφοι: 30 12.7%
  • Κλασική

    Ψήφοι: 62 26.3%
  • Soundtracks

    Ψήφοι: 56 23.7%
  • Hip-Hop

    Ψήφοι: 34 14.4%
  • Pop

    Ψήφοι: 54 22.9%
  • Μπαλάντες / Blues

    Ψήφοι: 66 28.0%
  • Electronic

    Ψήφοι: 43 18.2%
  • Celtic

    Ψήφοι: 19 8.1%
  • Traditional/Folk

    Ψήφοι: 24 10.2%
  • Disco

    Ψήφοι: 6 2.5%
  • Jazz

    Ψήφοι: 15 6.4%
  • Reggae

    Ψήφοι: 13 5.5%

Naida

Νεοφερμένος

Η Naida αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μμμμ... Τα τελευταία δύο χρόνια, μόνο μεταλ μουσική, σε όλο της το φάσμα... Progressive, heavy, thrash, gothic/horror, power, death... Επειδή όπως παλιότερα άκουγα μόνο πανκ, έχω ακόμα κάποια πανκ ακούσματα...! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Ska, hardcore, punk (και punk rock), indie, screamo, λίγο ambient και progressive metal...

Και οι γενικότερες ροκιές δε με χαλάνε, απλώς μακριά τα σκυλάδικα και disco / dance / pop, δεν τα αντέχω που να πάρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ακουω σχεδον τα παντα.. ξερω οτι ειναι πολυ τετριμενο αυτο που λεω αλλα αυτο συμβαίνει.
Η αγαπημενη μου ειναι η ροκ μουσικη, cure, u2 κλπ, οσο πηγαινα σχολειο ακουγα και μεταλ, χροοονια ερωτευμενη με τον αξελ ροουζ των guns n roses, μεχρι και dream theater ακουγα, πλέον οχι (ως προς την μεταλ).
Επισης οταν θελω να ηρεμησω η να σκεφτω κατι πολυ σοβαρα, ακού μοτσαρτ ή παβαροτι...χωρίς πλάκα, με βοηθανε πολυ στο να συγκεντρωθω. Τρελλαινομαι για Βασιλη Παπακωνσταντινου.
Επισης, μπορει και να θελετε να με εκτελεσετε στα 6 μετρα, αλλα οταν εχω πολλα κεφια μπορει αρχικα να βγω σε ενα κλαμπ αλλα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ θα καταληξω στο ΡΟΔΟΝ (για οσους δεν γνωριζουν, το κλασικο κεντρο διασκεδασεως στυλ ρομεο Αθηνας, αλλα εδω στην συμπρωτευουσα), που αυτο συνεπαγεται οτι διασκεδαζω ακουγοντας και Λενα Παπαδοπουλου και Νικο Βερτη και Αποστολια Ζωη και Ανδρεα Σταμο κλπ, οκ θα παψω να σας διηγουμαι ολο αυτο το βασανηστηριο!χεχε:D
Επισης θα παω Depeche Mode τον Αυγουστο!:clapup::clapup::clapup: Για οσους ενδιαφερονται, 60 ευρω κανει το εισητηριο..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos -S-

Νεοφερμένος

Ο Nikos -S- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
You are not alone..
Για μενα δεν υπαρχουν ειδη μουσικης!Υπαρχει καλη κ κακη μουσικη..
Επιλεκτικα ακουω πραγματικα τα παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Γενικά: Ακούω σχεδόν τα πάντα εκτός απο ρεμπέτικα και jazz!
Ειδικά: Rock, metal, gothic, funk και έντεχνα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
λοιπον στην περιπτωση μου πιο ευκολο ειναι να πωτι ΔΕΝ ακουω:

πολυ βαρυ λαϊκο...(απλως με καταθλιβει):redface:
Κοκκινου, Βισυ και Βανδη (αν και παλια ακουγα νομιζω πως πλεον εχουν χασει το μετρο):hmm:
οπως φανταζομαι και οι περισσοτεροι Βερα Λαμπρου, Πεζεντακου και το λοιπο συναφη τους (απλα θελω να προστατευσω τα αυτακια μου):D

ωστοσο σε υψηλα επιπεδα εκτιμισης εχω τους Αδελφους Κατσιμιχα, το θηβαιο, Ιωαννιδη, Sting,Craig David toys Rainning Pleasure (οποτε τυχαινει να τους ακουω) και την........ Παπαριζου:redface: :redface: :redface: :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
ακούω τα πάντα,ανάλογα την διάθεσή μου και την καταλληλότητα της στιγμής...μέχρι και Τερλέγκα μπορώ ν'ακούσω στο τσακίρ κέφι..!:P η μουσική που προτιμώ όμως,είναι μέταλ(όλα τα είδη του)ροκ και μπαλάντες.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
από δημοτικά (ποντιακά και κρητικά μέσα) μέχρι και trance και ό,τι μπορεί να υπάρχει στο ενδιάμεσο ανάλογα με τη διάθεση, την παρέα και το πού θα είμαι...(πανηγύρι :D το καλοκαίρι στα villages με παρέα ή σε club, ταβέρνα, ροκάδικο κτλ). Δε συμπαθώ καθόλου τη jazz και τον Νταλάρα!
όταν αγοράζω cd πάντως 9/10 είναι ροκ ή μεταλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BladeRunner

Νεοφερμένος

Ο BladeRunner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
έχω αρκετά χαοτικά γουστά...παλιά ήμουνα κολλημένος μεταλλάς, αλλά τώρα πια ακούω από Bjork μέχρι Morbid Angel και από Bauhaus μέχρι Red Hot Chili...δηλαδή rock/post-rock/metal (όλα τα είδη)/ hardcore-punk/industrial/dark wave/gothic rock/classic rock/αν-θυμηθώ-και-άλλη-ταμπέλα-θα-σπάσω-ρεκορ


σιχαίνομαι το ebm/electro και τα σκυλάδικα...παρεπιεμπόντως ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!! :clapup: :clapup: :clapup: αυτό είναι το πρώτο μου post!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
τα παντα εκτος απο Hip Hop - οταν ακουσω hip hop μου ερχεται να ξερασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Tα παντα και λιγοτερο απ' ολα ισως hip-hop.
Ειμαι καθαρα ακουστικος τυπος.Τα παντα ακουω αρκει να μου αρεσουν.:)
Απο M.Manson, SOAD,Chicago, Μ.Jackson....;)
Τωρα που ειναι καλοκαιρι φυσικα εχω κολλησει με reggaeton!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Διαβάζοντας τις απαντήσεις μου δημιουργήθηκε η απορία, τι είναι το Glam Rock και το Gothic Rock? Κανένα παραδειγματάκι για να καταλάβουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το Glam Rock εχε μεγαλο ευρος. Απο το στυλ των Queen μεχρι το (ακραιο) των Running Foxes. Μεσα μπαινουν και οι KISS (αν και ειναι και Shock Rock, και Hard Rock, και λιγο απο ολα ενα πραγμα:P) και πολλα αλλα συγκροτιματα, λιγοτερο γνωστα, οπως οι Nitro. Οι πιο "κλασικη" Glam ειναι αυτοι με τα μαλια-τερατα, τα κολιτα παντελονια, τα γαντια, το make up και φωνες σε ψιλους τονους (ακους αντρα στα φωνιτικα και νομιζεις οτι ειναι γυναικα)
Gοthick ειναι το πιο "μαυρο" ροκ, που ασχολιτε με θανατους, σατανισμο κλπ. Τρανο παραδειγμα ο Marilyn Manson

Ελπιζω να ειμουν κατατοπιστικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BladeRunner

Νεοφερμένος

Ο BladeRunner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν έχει καμία σχέση ο Marilyn Manson με το goth rock. Δες καλύτερα The Mission, The Sisters Of Mercy, The Fields Of The Nephilim για αρχή...Θεωρούνται τα 3 ιερά τέρατα της gothic rock σκηνής....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Glam Rock (Φανατικα), Clasick Rock,Gothik Rock, Ελληνικο Rock,Hard Rock, αλλα ιδοι Rock που δεν ξερω πως ονομαζονται, Heavy metal, Glam Metal, Death metal (λιγο), Trash Metal, Black Metal (ελαχιστα), Power Metal και ενα Αμερικανικο στυλ που δεν ξερω πως λεγετε. Ειναι κατι μεταξυ καουμποικο και ροκ.

Μιας και περασε αρκετος καιρος και αλλαξανε τα γουστα ας ενημεροσουμε την λιστα...
Hard Rock(το νεο κολιμα μαζι με τα δυο εεπομενα), Heavy Meta, Trash Metal, Glam Rock,Ελληνικο Rock, Shock Rock,Punk, Epic Metal, Power Metal,Gothick Metal, Black Metal, Nu Metal (συγκεκριμενα πραγματα, το ST.Anger, Manson και κατι λιγα απο SOAD απο In Flames και απο Rob Zombie)Harcore,

Και μερικα παρακλαδια παρακλαδιων φυσικα οπου εχω χασει το μετριμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παλι ακουω πολλα και διαφορετικα "ειδη", και πολλα δεν ξερω που να τα καταταξω. Ας κανω μια λιστα:
Ελληνικα: Λατρευω (με μια δοση ντροπης) τον Χατζηγιαννη. Μου αρεσει το λεγομενο εντεχνο, εκτιμω φοβερα Αλκινοο Ιωαννιδη, Κατσιμιχαιους, κλπ κλπ. Επισης τα σπαω στα κλαμπ με Ρεμο, Παπαριζου (πολυ ανεβαστικη:clapup:) και μου αρεσουν και τα παλια λαικα και ρεμπετικα (οχι πολυ βαρια...). Γενικα με πιανει το πολυ ελληνικο μου μερικες φορες και τρελαινομαι για ζωντανες ορχηστρες σε ρεμπεταδικα με κρασακι κλπ κλπ. Ολα τα λεφτα!!:clapup:
Ξενα: Indie, Beatles :inlove:, Doors, Queen, Frank Sinatra φυσικα και τρελαινομαι για ενα funky-rock συγκροτημα φιλων μου!!!

Και πολλα πολλα αλλα καθως ανακαλυπτω συνεχως καινουριες μουσικες που μου αρεσουν..

EDIT: Και παλια ακουγα φανατικα ελληνικο hip hop. Πλεον το πιο σχετικο με αυτο το ειδος που ακουω ειναι οι Ροδες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aria

Νεοφερμένος

Η Aria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γκόσπελ, blues του νότου,αλλά και chicago blues, Swing, Jazz,
Motown, Beatles, rap, hip hop, reggae, world music
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Μιας και περασε αρκετος καιρος και αλλαξανε τα γουστα ας ενημεροσουμε την λιστα...
Hard Rock(το νεο κολιμα μαζι με τα δυο εεπομενα), Heavy Meta, Trash Metal, Glam Rock,Ελληνικο Rock, Shock Rock,Punk, Epic Metal, Power Metal,Gothick Metal, Black Metal, Nu Metal (συγκεκριμενα πραγματα, το ST.Anger, Manson και κατι λιγα απο SOAD απο In Flames και απο Rob Zombie)Harcore,

Και μερικα παρακλαδια παρακλαδιων φυσικα οπου εχω χασει το μετριμα...

Τι ακριβώς από hardcore?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SAMURAi

Νεοφερμένος

Ο SAMURAi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web designer. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ΞΕΝΑ

RAP -
από πάντα... ως τωρα καιτα πάντα σε οποιαδήποτε γλώσσα:P..:)
Rock, Hardcore, Jazz (συγκεκριμένα..), Punk, NU-Metal,
Gospel ( συγκεκριμένα..), Celtic, Country..
..και τους τελευταίους 2,3εις μήνες ακούω KAI Ska , New Age..

ΕΛΛΗΝΙΚΑ
τίποτα... :P
εκτός από rap κ'κεί συγκεκριμένα πράματα
Α, και Παπακωσταντίνου! ΟΕΟ!
:P
:D
ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Αν και η αλήθεια είναι ότι προσπαθώ συνέχεια να διευρύνω τους μουσικούς μου ορίζοντες, τα αγαπημένα μου ακούσματα είναι ψιλοσταθερά. Μου αρέσει πολύ η έθνικ μουσική από την οποία προσπαθώ συνεχώς να ανακαλύψω κάτι καινούριο, η ροκ(πάντα ξένη εκτός από Τρύπες-σχολικό κατάλειπο:) )και απο ελληνικά ορισμένοι εκπρόσωποι της έντεχνης μουσικής, την οποία από πολλές απόψεις θεωρώ δήθεν. Αλλά εντάξει, στο τσακίρ κέφι θα το ρίξω έξω με ρεμπέτικα και λαϊκά, ακόμα και χαζοχαρούμενα χιτάκια.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top