Σχετικά με τους τρόπους δημιουργίας τοπικού δικτύου για το μοίρασμα της ADSL

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ρε παιδιά σας μπέρδεψα λίγο.
Έχω το x-box 1 ξέρω πως να το συνδέσω αλλά ρωτώ αν υπάρχει κάποιος αdaptor για να συνδέσω ταυτόχρονα H/Y με άλλον Η/Υ και x-box.

Y.Γ Το x-box θα το συνδεσω όχι για live αλλα για άλλους λογους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Φανταζομαι οτι με οπιοδηποτε adaptor θα κανεις την δουλια σου, απλα ισως να χρειαστει καπια ρυθμιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dare-Devil:
Ρε παιδιά σας μπέρδεψα λίγο.
Έχω το x-box 1 ξέρω πως να το συνδέσω αλλά ρωτώ αν υπάρχει κάποιος αdaptor για να συνδέσω ταυτόχρονα H/Y με άλλον Η/Υ και x-box.

Y.Γ Το x-box θα το συνδεσω όχι για live αλλα για άλλους λογους.

αν καταλαβα καλα το xbox εχει θυρα ethernet οποτε φανταζομαι με ενα switch θα εισαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Τί ειναι το switch?Nαι έχει θύρα ethernet!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Ευχαριστώ.Ωραίο εργαλείο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
@Exposed_Bone: Το Χbox έχει ethernet θύρα αλλά όπως το αγοράζεις δεν μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις με όποιο τρόπο θέλεις.Πρέπει να έχει προηγηθεί το απαραίτητο mod-άρισμα πρώτα.Όμως ο Dare λέει ότι θέλει να ασχοληθεί με κάτι άλλο(...)οπότε φαντάζομαι ότι το switch θα κάνει τη δουλειά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από MoDeViL:
Όμως ο Dare λέει ότι θέλει να ασχοληθεί με κάτι άλλο(...)οπότε φαντάζομαι ότι το switch θα κάνει τη δουλειά.

Του έχω περάσει μοντάρισμα ήδη.Για την ακρίβεια του έχω περάσει ενα media center και στο pc εχω το Qwix.Ελπίζω να καταλαβαίνεται με τι θέλω να ασχοληθω και εν μέρη δεν ειναι σε νομιμα πλαίσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
τεσπα δεν ξερω το xbox οποτε παρετουμε ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Παίδες μην λέτε για μοντάρισμα κτλ. Ευχαριστώ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MoDeViL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MoDeViL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Σωστός ο Emu.Γι'αυτό δεν συνέχισα περί του θέματος.Dare,αν έχεις καμιά απορία,ρίξε PM ελεύθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ξέρω ότι η ερωτησή μου είναι ηλίθια :redface: ... αλλά ξέρετε ότι η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Τωρά με την μεταφορά του site θα χρειαστεί να κάνω upload τεράστια αρχεία ανώ των 200mb. Για αυτό σκέφτηκα αν μπορώ να μπορώ να συνδιάσω isdn με adsl ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cuto

Νεοφερμένος

Ο cuto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
οτανα λες να συνδιασεις?
τα αρχεια γιατι δεν τα ανεβαζεις απο αλλου κ οχι απο το σπιτι σου,π.χ απο ενα internet cafe?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Πρωτον επειδη δεν εμπιστευομαι τα internet cafe
Δευτερον: Θελω να εχω ανεση χρονου και χωρου ωστε να μπορω να κανω οτι δοκιμες θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θελεις δλδ να βαλεις μαζι την ταχυτιτα για να πηγενει καπος πιο γρηγορα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Θελεις δλδ να βαλεις μαζι την ταχυτιτα για να πηγενει καπος πιο γρηγορα;
ακριβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Νομιζω πως αυτο ειναι αδυνατο. Παρε ενα τηλεφωνω τις υποστιριξη πελατων τις οτενετ μηπος σου πουνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Και εγω πιστευω οτι ειναι αδυνατον ...
Τεσπα ... θα το ξαψω λιγακι περισσοτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Να ανεβασεις ενα αρχείο 2 φορες πιο γρήγορα ξέχνα το.
Θεωρητικά υπάρχει περίπτωση να μπείς έτσι ωστε να πηγαίνει το ενα connection απο τη μια συνδεση και το αλλο απο την άλλη οποτε να δείς κάποια βελτίωση στα ταυτόχρονα ανεβασματα. Ακόμα και αυτο ομως θα χρειαστει αν εισαι τυχερος πολυ εξειδηκευμένο software (που δεν το ξερω ποιο ειναι) και αν εισαι ατυχος εξειδηκευμενο hardware (load balancing dual wan router). Και παλι αν δουλεψει θα πρέπει να οργανώσεις το upload σε 2 διαφορετικά ftp sessions για να δεις οποιαδηποτε διαφορα.

Εν ολιγης αστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αυτο που λες exposed δεν νομιζω να γινεται...:confused:
μονο αυτο που ειπε ο gademis .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top