Όταν η αισχροκέρδεια ριζώνει στις καρδιές μας

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μπαίνω σημερα σε ενα internet cafe στην αθηνα για να κατσω. Μου αρεσει απιστευτα ο συνδιασμος red bull τσιγαρο και internet. Ετσι λοιπον πηγα καποια στιγμουλα πηγε η michelle να παρει 2 red bull.

Ο "Κυριος" στο καταστημα μας λεει οτι απαγορευονται τα ποτα απ' εξω, μονα τα αγορασμενα απο το καταστημα.

Ελεος δλδ ... να ειχε red bull να ελεγα οτι ειχε λιγο δικαιο. Αλλα και παλι. Ιnternet "πουλαει" οχι ποτα.

Δεν ξερω, κατι τετοια βλεπω και απογοητευομαι που ειναι ελληνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάλι εκνευρίστηκα τόσο που έβαλα τα κλαματα απο τα νεύρα μου, πράγμα που μου συμβαίνει εξαιθρετικά σπάνια (ας πούμε 1 φορά τη διετία). Ευτυχώς όχι μπροστά στον χοντρό κακάσχημο κομπλεξικό γύφτο μ@λ@κ@ που χει το μαγαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ακου κοπελια...ναι μπρε!Εσυ η αντμινιστραριοτισα!
Ντε ξερω τι εκεις παθει, αλλα τους γιουφτους μην τους κακολογας και μην τους τσιγκρινεις με χοντρους και κομπλιεξικους!
Νταξει;;;Ταμτακος φορ εβερα ρε!Και τα μυαλα μας στο μπλεντερ να κανουμε χυμο μουσμουλο!
Αντε και μην κλαις.Παρε ενα ζεβασοφτ και καθαρισε τις ματαρες τους τις μπιρμπιλωτες!

Τωρα απο εκει και περα, αυτο δεν ειναι κατι περιεργο.Σχεδον ολα τα internet points και internet cafe δεν επιτρεπουν να φερεις ποτα,καφεδες κτλ κτλ απο εξω, αλλα να τα παρει μεσα απο το μαγαζι.
Τωρα δεν ξερω, γιατι και πως και με πιο νομοθετικο "διακιωμα" το καανουν αυτο.
Προσωπικα εαν οι τιμες τους θα ηταν οπως στα αλλα μαγαζια (απ' οπου ενδεχμενος να επαιρνα το αναψυκτικο μου) και δεν επεφτε νταβατζιλικι αγριο, δεν θα με ενοχλουσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Σχεδον ολα τα internet points και internet cafe δεν επιτρεπουν να φερεις ποτα,καφεδες κτλ κτλ απο εξω, αλλα να τα παρει μεσα απο το μαγαζι.

ΠΟΤΕ δεν το έχω ξαναδεί. JAMAIS. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εγω πρωτη φορα το βλεπω αυτο και εχει τυχει να παω σε αρκετα internet cafe αθηνα/θεσσαλονικη και αγρινιο.

ΝΑΙ να μην επιτρεπει να φερουμε κατι που εχει και αυτος ΑΛΛΑ οχι να μην επιτρεπει και κατι που δεν εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
ΠΟΤΕ δεν το έχω ξαναδεί. JAMAIS. :/:
Ναι;;;;
Πω...λες τοτε απλως εγω να ειχα πετυχει ολες τις περιπτωσεις;:confused: :hmm:
Βασικα οχι σε ολα, αλλα σε πολλα στο λενε οτι ξεσ' τι οτι παρεις απο εδω μεσα.
Εαν δηλαδη πας να μπεις με κανα αναψυκτικο -ειδικα- ενα πωλειτε μεσα θα σου το πει με τον ενα η τον αλλο τροπο.Και μου εχει τυχει και επαρχια και Αθηνα.
τι να σας πω...Να ρωτηω κατι;
Λια μου εσυ γιατι τα πηρες τοσο;Απο αυτο και μονο ή και απο τον τροπο που μιλησε ή δεν ξερω τι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vaguraw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Τωρα απο εκει και περα, αυτο δεν ειναι κατι περιεργο.Σχεδον ολα τα internet points και internet cafe δεν επιτρεπουν να φερεις ποτα,καφεδες κτλ κτλ απο εξω, αλλα να τα παρει μεσα απο το μαγαζι.

Στο BnB μαρουσι αμα θες παραγγελνεις κιολας.:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Λια μου εσυ γιατι τα πηρες τοσο;Απο αυτο και μονο ή και απο τον τροπο που μιλησε ή δεν ξερω τι...

Να σου πω... τώρα που το βλέπω αποστασιοποιημένα...δεν ξέρω! :P
Ίσως επειδή ήθελα πάρα πολύ εκείνη τη στιγμή να πιώ το Red Bull και ένιωσα σαν το παιδάκι που του παίρνουν το παγωτό απο το στόμα τη στιγμή που πάει να το βάλει στο στόμα του, ίσως επειδή πρώτη φορά μου συνέβαινε, ίσως επειδή μου φάνηκε τρομερά παράλογο και "κουτοπονηρίστικο" :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Πάντως στην Θεσ/νίκη, στο νετ καφέ που πηγαίνω δεν έχουν κανένα πρόβλημα να φέρεις αναψυκτικά απ'έξω. Μου έχει τύχει κι εμένα πάντως σε άλλο νετ καφέ γνωστής αλυσίδας, να έχω ένα μισογεμάτο μπουκαλάκι νερό μαζί μου και να μου ζητήσουν να το πετάξω για να καθήσω σε πισί. Φυσικά την έκανα με ελαφρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Εμενα παντως μου φαινεται λογικο. :|
Νομιζω πως κι εγω αν ημουν στην θεση του ιδιοκτητη, δεν θα ηθελα να μου φερουν κατι απ' εξω, αλλα να παρουν αυτο που εχω εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Εμενα παντως μου φαινεται λογικο. :|
Νομιζω πως κι εγω αν ημουν στην θεση του ιδιοκτητη, δεν θα ηθελα να μου φερουν κατι απ' εξω, αλλα να παρουν αυτο που εχω εγω.
Κι εμέις πολύ θα θέλαμε πχ όλα τα μέλη του e-steki να μας λατρεύουν και να συμφωνούν μαζί μας αλλά δεν γίνεται να το επιβάλλουμε :P
Καταλαβαίνεις τι εννοώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Φυσικα!
Αυτο ομως δεν αλλαζει την αποψη μου. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BladeRunner

Νεοφερμένος

Ο BladeRunner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν είμαι 100% σίγουρος αν έχει περάσει σε κάποιον νόμο (ο 3037/2002?) το παρακάτω (είχε προταθεί πάντως!), αλλά πιστεύω πως το όλο ζήτημα έχει να κάνει με τον νομικό διαχωρισμό των μερών αυτών σε internet cafes και internet stations. Ειδικότερα :
οι χώροι που προσφέρουν πρόσβαση σε ηλεκτρονικούς υπολογιστές και στο δίκτυο Internet, α) σε χώρους όπου υπάρχει παράλληλη δραστηριότητα υγειονομικού ενδιαφέροντος (μπαρ, καφετέρια, κυλικείο, κλπ) και β) σε χώρους όπου υπάρχει αποκλειστικά και μόνο δραστηριότητα εκμίσθωσης ηλεκτρονικών υπολογιστών.
Άτυπα στο χώρο μας, έχει καθιερωθεί τα καταστήματα που ανήκουν στην πρώτη κατηγορία να ονομάζονται Internet Cafés, ενώ όσα ανήκουν στη δεύτερη, Internet Stations.
Σε ένα internet station λοιπόν δεν υπάρχει κανένας περιορισμός και μπορεί να φέρει κανείς απέξω ο,τιδήποτε...αντιθέτως σε ένα internet cafe αυτό δεν επιτρέπεται.
Περιττό να πω βέβαια πως στην καθομιλουμένη όλοι αναφερόνται και στα 2, με τον όρο internet cafes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
και στους περισσότερους σινεμάδες δε σε αφήνουν να μπάσεις πράματα απόξω. για αυτό έχω μπουφάν με μεγάλες τσέπες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
και στους περισσότερους σινεμάδες δε σε αφήνουν να μπάσεις πράματα απόξω. για αυτό έχω μπουφάν με μεγάλες τσέπες :P


εγώ το παίζω έγκυος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
και στους περισσότερους σινεμάδες δε σε αφήνουν να μπάσεις πράματα απόξω. για αυτό έχω μπουφάν με μεγάλες τσέπες :P
Σωστός!Όχι μόνο στους περισσότερους σινεμάδες αλλά και σε άλλα πολλά μέρη(πχ.όταν πας να δεις έναν τραγουδιστή/τραγουδίστρια που σου αρέσει έχουν 150ευρώ το μπουκάλι ουίσκι είναι προτιμότερο να φέρεις απ'το σπίτι σου και γι'αυτο όπως ειπες και εσυ καλό είναι να έχεις μεγάλες τσέπες:P):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
στους πυρόπληκτους που οι γύρω περιοχές τους ζητούσαν τα διπλά για ζωοτροφές?:worry:? αυτό και αν ειναι αισχροκέρδεια, μλκ όπως θέλετε πείτε το:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top