• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Μικρά σπυράκια στη γλώσσα

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μερικές φορές (όπως τώρα κακή ώρα) βγάζω κάτι μικρούλια σπυράκια άσπρα στη γλώσσα που αν και δεν πονάνε ιδιαίτερα τα ίδια δεν μπορώ να σταματήσω να τα πειράζω με τα δόντια, τα ούλα κ τη γλώσσα μου που ερεθίζονται και πονάνε αρκετά.
Καμία ίδέα για να τα εξαφανίζω όσο γίνεται γρηγορότερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω κατι ασπρα σπυρακια βγαζω στην γλωσσα αμα την δαγκωσω. Εσενα βγαινουν απο μονα τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, εκτός αν τη δαγκώνω στον ύπνο μου και δεν το καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι να σου πω. Εγω εχω το κακο συνιθιω να την δαγνωνω και βγαζω αυτα τα σπυρακια στα σειμια που την εχω δαγκωσει. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να επισκευθεις δερματολογο γιαιτ μπορει να ειναι και κατι επυκινδινο. Ποσο καιρο τωρα τα βγαζεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
δοκιμασες κανα στοματικο διαλυμα πχ Listerine? παντως το σωστο ειναι να ακολουθησεις τη συμβουλη του Κρονου απο πανω και να μας σε καποιο γιατρο. τωρα για δεμρατολογο δεν ξερω, μηπως ειναι τιποτα αλλεργικο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σιγά καλέ μην χρειάζεται να πάω σε γιατρό για αυτό. Απ'οσο ξέρω όλοι οι άνθρωποι βγάζουν, πως να φεύγουν γρήγορα δεν ξέρω. Μιλάμε για πολύ μικρά, ε; Πιο μικρά απο κεφάλι καρφίτσας! Listerine δοκίμασα, ενώ πιάνει στις άφθες, εκεί δεν έκανε και πολλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αλήθεια βοηθάει το Listerine τις άφθες!...Θα το δοκιμάσω στη μικρή μου που βγάζει συνέχεια.
Όσο για τα σπυράκια και εγώ βγάζω τέτοια από τότε που ήμουν μικρή. Δεν ξέρω πως να φεύγουν γρηγορότερα όμως. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Isiliel:
Αλήθεια βοηθάει το Listerine τις άφθες!...Θα το δοκιμάσω στη μικρή μου που βγάζει συνέχεια.

Αμέ, πες της να κάνει μια πλύση, προσέχοντας ειδικά να πάει αρκετό για όση ώρα μπορέσει στο σημείο με την άφθα λίγο πριν κοιμηθεί. Το πρωί πιθανότατα δεν θα την έχει ή θα έχει βελτιωθεί αισθητά ;)
Κι εμένα ο Πάνος μου το είπε και πιάνειιιι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Καταρχήν μην τα πειράζειςς!!!! Κάνε πλύσεις με Listerine και έχε μαζί σου και καμμιά καραμέλα Lysopine (ελπίζω το έγραψα σωστά!!!:redface:)!!! Τώρα αν θα φύγουν γρήγορα δεν ξέρω, πάντως κατα αυτό τον τρόπο αποφεύγεις το ενδεχόμενο να σου δημιουργηθούν και άλλα!
Αν πονάς απέφευγε να τρώς αλάτι, ξύδι, λεμόνι και να πίνεις οινοπνευματώδη γιατί θα σε τσούζουν, θα ερεθίζουν τα σπυράκια και θα πονάς περισσότερο.. Αμα σε ενοχλεί πολύ, απέφευγε να τρώς σκληρές τροφές (που θέλουν πολύ μάσημα, πχ κρέας)... Α! Και πίνε καμμιά πορτοκαλάδα, μήπως έχεις έλλειψη βιταμίνης C (όταν είχα πάθει κάτι παρόμοιο ο γιατρός αυτές τις οδηγίες μου είχε δώσει και με είχαν βοηθήσει πολύ;))!!!!
Και το πιο σημαντικό... ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
^ (ειναι γιατρος??:redface: :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Stand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dr Gregory House αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 852 μηνύματα.
Νομίζω πως υπάρχει μια οδοντόκρεμα η οποία σκοτώνει και όλα τα μικρόβια της γλώσσας.Μάλλον θα κάνει για το πρόβλημα σου.(νομίζω είναι μια Aquafresh-την έχω πετύχει σε διαφήμιση)


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Cancerman:
^ (ειναι γιατρος??:redface: :redface: )

:confused: Ποιός να είναι γιατρός? Δεν κατάλαβα τί ρωτάς??? Βασικά (αν αναφέρεσαι σε μένα, αν όχι... Αστο! Μη δίνεις σημασία... Ζέστη κάνει, ξανθιά είμαι...) αυτές τις οδηγίες μου τις είχε δώσει στοματολόγος σε κάτι παρόμοιο που είχα πάθει! Επίσης, είμαι νοσηλεύτρια και ξέρω!;)

Α!!! Αν πάς Michelle στο φαρμακείο, υπάρχει και μια ειδική οδοντόκρεμα για αυτές τις περιπτώσεις!!! Αλλά δεν νομίζω να είναι η aquafresh...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως απο σήμερα υποχώρησε το σπυράκι και πλέον απλώς πονάει η περιοχή αν τύχει και την ακουμπήσοιυν τα δόντια... Προσπαθώ κι εγώ να μην το πειράζω και νομίζω οτι βοήθησε αρκετά...
Σας ευχαριστώ όλους, όταν ξαναβγει κανένα θα πάω να πάρω αυτή την οδοντόκρεμα που λέτε να δω τι πουλιά πιάνει κι αυτή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
H stalitsa το κάλυψε το θέμα νομίζω.Δεν είναι κάτι ανησυχητικό.Το listerine είναι καλό για τι στοματική υγιεινή.Υπάρχει και στοματικό διάλυμα betadine, αλλά δε στο προτείνω για διάφορους λόγους.Ένα άλλο καλό διάλυμα είναι το tantum verde που εχεί και ωραία γεύση αν θυμάμαι καλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Είναι οι γνωστές αύτρες...
αυτές βγαίνουν είτε λόγω έλλειψης κάποιων βιταμινών είτε επειδή ακούμπησες με τη γλώσσα ή το στόμα σου κάτι βρώμικο.
Υπάρχουν κάτι σταγόνες στα φαρμακεία που τις καίει και φεύγουν.
Ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Το πιο ακίνδυνο που έχω να σου προτείνω είναι να κάνεις πλύσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα με σόδα μαγειρέματος.....κάνει θαύματα και δεν έχει χημικά που περιέχουν όλα τα υπόλοιπα......
Διάλυσε ένα κουταλι της σούπας σε ένα ποτήρι νερό....και κάνε "μπουκώματα"....όχι γαργάρες....να κρατας δηλαδή το διάλυμα στο στόμα σου για όσο αντέξεις....φτύνεις και μετά από λίγο ξεκινάς και πάλι....αν δεν δείς αποτελέσματα σε 2-3 μερούλες....καλύτερα να πας σε κάποιον γιατρό!....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
παιδια συγγνωμη που επεμβαινω και παλι ... αλλα νομιζω πως εχω την καλυτερη , πιο αποτελεσματικη , σιγουρη και δραστικη λυση

Μισελ σκεφτηκες να κοψεις τη γλωσσα σου :P :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiria

Νεοφερμένος

Η Sotiria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Γιατί είσαι τόσο κακός;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
μμμμμμμμ...
δεν υπαρχει καποιος ιδιαιτερος λογος
απλα ακολουθω το...

mean greed and unseen (οποιος βρει απο που ειναιη ατακα κερδιζει παγωτο!!:P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.


Το παθαινω αρκετα συχνα και ειδικα οταν τρωω φρουτα απο το χωριο (και ας τα πλυνω). Ειναι ανυποφορος ο πονος οταν δοκιμασω να φαω κατι. Με ενοχλει ιδιαιτερα η συχνοτητα με την οποια μου συμβαινει και που δεν ξερω ενα αποτελεσματικο τροπο για να τις εξουδετερωνω. Δεν νομιζω να ειναι θεμα υγιεινης καθως ειμαι αρκετα καλος φιλος με την οδοντοκρεμα και την οδοντοβουρτσα. Θα ηθελα να μου απαντησει καποιος ο οποιος εχει το ιδιο προβλημα (ή το εχει περασει) και εχει επισκεφτει ενα γιατρο ωστε να μου πει τι του ειπε και συγκεκριμενα τι τον συμβουλεψε...Ευχαριστω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top