"Kάθε άνθρωπος που συναντάς κάτι φοβάται, κάτι αγαπά και κάτι έχει χάσει"

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Εμπνευσμένος από την υπογραφή της prime έφτιαξα αυτό το thread... Μπορείτε να φανταστείτε όσο πιο πολλούς ανθρώπους γνωρίζετε ? ή ακόμα και μερικούς που βλέπετε καθημερινά στο δρόμο... Όλοι κάτι αγαπούν, κάτι φοβούνται και κάτι έχουν χάσει... Εσείς? Τι φοβάστε ? τι αγαπάτε? Και τι έχετε χάσει ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Φοβάμαι το θάνατο (δικό μου και των αγαπημένων μου)

Αγαπώ τη μαμά μου, τον αδερφό μου, τον φίλο μου, τον μπούμπη μου και κάποιους άλλους ανθρώπους γύρω μου

Έχασα τον μπαμπάκα μου δυστυχώς... :'( :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicole!

Νεοφερμένος

Η nicole! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Πολύ ωραία ιδέα το thread!:clapup:

Φοβάμαι την μοναξιά
Αγαπώ τη ζωή!
Και έχασα μια πολύ καλή ευκαιρία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Γιατί δεν μπορώ να είμαι πρωτότυπη σε αυτό;

Φοβάμαι πως κάποια στιγμή θα χάσω αγαπημένα μου πρόσωπα είναι αναπόφευκτο, είναι η ροή της ζωής έτσι, αυτό φοβάμαι τον χρόνο που σκορπάει τους ανθρώπους.

Αγαπώ τα ίδια αυτά πρόσωπα και νοιώθω ευγνωμοσύνη που τα γνώρισα.

Έχω χάσει την ανεμελειά και την αθωότητα μου κι όσο και να προσπαθώ να τα ανακτήσω απλά συνειδητοποιώ πως όσο μεγαλώνεις και περνάς "λούκια" τόσο πιο πολύ απομακρύνεσαι απο αυτά.Σκληραίνεις, μεγαλώνεις, γμτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Φοβάμαι να μην νιώθω δυνατή
Αγαπώ την θετική ενέργεια που με γεμίζει δύναμη
Έχω χάσει την υπομονή μου σε ανθρώπους που έπρεπε να είμαι πιο υπομονετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Φοβάμαι το σκοτάδι..... αγαπώ τη Ζωή! και....έχω χάσει ανθρώπους που αγάπησα αγαπώ και θα αγαπώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αγαπω ολους τους κοντινους συγκενης μου απο την πλευρα του πατερα μου( για της μητερας μου θα σας γελασω και δεν το θελω)
Δεν ξερω αν και τι φοβαμε (ισως να φοβαμε τα παντα, με αποτελεσμα να μην μπορω να σκευτω κατι που να το φοβαμε)
Εχω χασει πολλα και διαφορα, ευτιχος οχι ανθρωπους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
αν αρχίσω να γράφω για όσα φοβάμαι δε θα σταματήσω μέχρι αύριο..
τοπ στη λίστα είναι ο θάνατος -αγαπημένων προσώπων- και μετά ο φόβος για την αποτυχία..

αγαπάω επίσης πολλούς και πολλά πράγματα αλλά βασικά σημαντικό είναι να προσπαθείς να αγαπάς και τον εαυτό σου..

έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στους ανθρώπους..

(thanks founes..;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φοβάμαι... την αποτυχία και την απόρριψη
Αγαπώ... το σύντροφο μου
και έχω χάσει... την ανεμελιά που είχα μικρότερη δηλαδή την αίσθηση οτι όλα θα πάνε καλά ακόμα κι αν εγώ απλώς κάθομαι και περιμένω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πάρα πολύ ωραίο θέμα....:clapup:
Γενικά φοβάμαι πολλά πράγματα.... Κύριως φοβάμαι την αρρώστια και τον θάνατο...
Ειδικά αγαπάω πολύ τον μπαμπά μου, το αγόρι μου και τους ανθρώπους που είναι δίπλα μου σαν να είναι οικογένεια μου, ακόμα και αν βιολογικά δεν είναι... Γενικά αγαπάω πολύ τον άνθρωπο, γι΄αυτό διάλεξα και αυτό το επάγγελμα!;)
Στο τί έχω χάσει θα συμφωνήσω απόλυτα με την prime και το γειτονάκι μου την kleftra... Με το πέρασμα του χρόνου και με τις καταστάσεις που έχω ζήσει έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στους ανθρώπους, την ανεμελιά μου, την αθωότητα μου... Έγινα "σκληρή" και εγώ... :redface:
Το καλό την υπόθεσης είναι οτι μέσα από όσα χάνουμε πάντα κάτι κερδίζουμε και θέλω να το αναφέρω αυτό... Μέσα από όλα αυτά κατάλαβα την αξία κάποιων ανθρώπων και να ξεχωρίζω πλεον (όσο μπορώ) το καλό από το κακό, να σέβομαι περισσότερο κάποια πράγματα, να βάζω προτεραιότητες και να αναλώνομαι σε ότι αξίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:

Το καλό την υπόθεσης είναι οτι μέσα από όσα χάνουμε πάντα κάτι κερδίζουμε και θέλω να το αναφέρω αυτό... Μέσα από όλα αυτά κατάλαβα την αξία κάποιων ανθρώπων και να ξεχωρίζω πλεον (όσο μπορώ) το καλό από το κακό, να σέβομαι περισσότερο κάποια πράγματα, να βάζω προτεραιότητες και να αναλώνομαι σε ότι αξίζει...

...οτι στραβό μας συμβαίνει όσο χάλια και όσο μαύρα τα βλέπουμε στην αρχή, πάντα αφήνει κάτι θετικό... που μας βοηθάει να δούμε τα πράγματα διαφορετικά...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου stalitsa αλλά εδώ μπένει το εξής ερώτημα... είναι ανάγκη να περάσουμε απο την διαδικασία των "άσχημων" για να αρχίσουμε να βλέπουμε τα "καλά" ??? Ας μην βγω offtopic ομως, αυτό θα το συζητήσουμε σε ενα αλλο thread :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Φοβάμαι την απώλεια αγαπημένων προσώπων :console:
Αγαπώ τις αναμνήσεις μου και τις αδυναμίες μου:happy:
Έχω χάσει την υπομονή μου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Φοβάμαι...όχι το θάνατο γιατί τον βλέπω μακρινό και ως τώρα ευτυχώς έχουν φύγει από δίπλα μου άνθρωποι μεγάλης ηλικίας μόνο... Φοβάμαι όμως όλους αυτούς τους μικρούς "θανάτους" τις καθημερινότητας. Την αγάπη που έφυγε, τους φίλους που μας πρόδωσαν, την αποτυχία που μας έκοψε τα φτερά...

Αγαπω...τους δικούς μου ανθρώπους και κάποιους που ίσως δεν με αγαπούν (ή ίσως κ ναι) αλλά για μένα είναι σημαντικοί...

Έχω χάσει... την αθωότητα μου, την ανεμελιά μου...την αισιοδοξία μου, την πίστη μου ότι όλα πάνε προς κάτι καλύτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Φοβάμαι την αρρώστια και τους αφόρητους πόνους που δεν έχουν ελπίδα ίασης...
Αγαπώ την λατρεμένη μου κόρη πιο πολύ κι απ' τη ζωή μου την ίδια!
Έχω χάσει τον πατέρα μου πριν 9 χρόνια και δε νομίζω πως θα το "ξεπεράσω" ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Φοβάμαι αυτά που θα γίνουν για εμένα...χωρίς εμένα....
Αγαπώ την ζωή μου και όσους ανθρώπους περικλύει αυτή....
Έχω χάσει σημαντικούς ανθρώπους από δίπλα μου για πολλούς και διάφορους λόγους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Φοβάμαι το σκοτάδι και τη μοναξιά.:(
Αγαπώ τη ζωή.:)
Έχω χάσει ανθρώπους που αγάπησα. Αν και δεν ξέρω αν είναι δόκιμος ο όρος: έχω χάσει.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από BReaTHeR:
Έχω χάσει ανθρώπους που αγάπησα. Αν και δεν ξέρω αν είναι δόκιμος ο όρος: έχω χάσει.:hmm:

Όταν δεν υπάρχουν πια στην ζωή σου δεν θεωρείται πως τους έχεις χάσει;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Όταν δεν υπάρχουν πια στην ζωή σου δεν θεωρείται πως τους έχεις χάσει;:hmm:

Κανονικά θεωρώ πως το σωστό είναι "χάθηκαν ή έφυγαν από την ζωή μου άνθρωποι που αγάπησα"....διότι μιλάμε για ψυχές....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
-Φοβάμαι τον θάνατο πιο πολύ από κάθε τι,γιατί παίρνει μαζί του τους ανθρώπους που αγαπάμε και ο πόνος που αφήνει πίσω είναι αγιάτρευτος.. :(
-Αγαπώ την ζωή,γιατί θεωρώ ότι ακόμα και με τ'άσχημά της,είναι υπέροχη και θα πρέπει να βιώνουμε κάθε στιγμή της που περνάει με πάθος.. :)
-Έχω χάσει έναν απ'τους σημαντικότερους ανθρώπους στη ζωή μου,εξαιτίας ασθένειας,κι αυτή θεωρώ είναι μια απώλεια που δεν την εξισώνω με τίποτα άλλο που έχω χάσει μέχρι στιγμής και που δεν θα ξεπεράσω ποτέ.. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Delphine

Νεοφερμένος

Η Delphine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φοβάμαι ότι κάποια μέρα θα με εγκαταλείψουν όλοι και τότε θα μείνουν μόνοι τους.

Αγαπώ το να μισώ όλα αυτά που κάποτε αγαπούσα.

Έχω χάσει ένα 20ευρω.

(Με διάθεση χιούμορ και καλαμοκαβαλήματος):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top