Εξωπραγματικές εμπειρίες-Μύθοι ή πραγματικότητα;

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Βιώσατε ποτέ κάτι έξω από τα συνηθισμένα?κάτι που ξεπερνάει το πραγματικό, αλλά και πάλι δεν είστε σίγουροι αν το ζήσατε(είδατε) ή όχι? Αν ναι, τότε τί ακριβώς συμβαίνει?Υπάρχουν τελικά τα θαυματα, τα οράματα, τα αερικά, τα έξωπραγματικά? Ποια ειναι η γνωμη σας για το θεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ναι ισως...αν μιλαμε για το deja vu.Ειναι ισως η ποιο αλλοκοτη εμπειρια που εχουν πολλοι ανθρωποι.
Σε μενα αλλες φορες συμβαινει συχνα αλλες σπανια.
Υ παρχει αραγε καμια εξηγηση γιαυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Τι εννοεις deja vu?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Κατι που βλεπεις στο υπνο σου και το ζεις γνωριζοντας τι θα πει καποιος η καποια κινηση που θα κανει.Ετσι λεγεται νομιζω...ας με διορθωσουν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Το χω παθει αυτο σε πολυ μικρη ηλικια ειχα δει στον υπνο μου οτι θα με μαλωσει καποια δασκαλα μου για κατι αλλα δε φαινοταν ποιος θα ηταν ο λογος.Την αλλη μερα ημουν πολυ προσεκτικη αλλα ενας φιλος εκανε κατι κι μαλωσαν εμενα εγινε ακριβως αυτο που ειχα δει:D :D :P .ΜΟυ συνεβαινε σαν παιδι αυτο αλλα εχει χρονια να μου συμβει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ναι ειναι τελειως κουφο.Εγω το παθαινω συχνα πολλες φορες με λεπτομερια π.χ. να ξερω τι θα μου πει ενας φιλος προτου μιλησει.Freak εεε?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από xristinaki:
Τι εννοεις deja vu?
deja vu θυμαμαι οτι ειναι οταν νομιζεις μια κατασταση που εζησεις την εχεις ξανα ζησει.

Καποτε που λογω ηλικιας με γοητευε το μεταφυσικο τα ηξερα ... τωρα ... τα εχω ξεχασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Για το deja vu υπάρχει επιστημονική εξήγηση και έχει να κάνει με το κέντρο της μνήμης στον εγκέφαλο, ο οποίος συγχέει την εμπειρία που ζει το άτομο εκείνη τη στιγμή με τις μνήμες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Faithplus ομως στον χωρο του μεταφυσικου πιανονται π.χ. απο το deja vu και λενε οτι αυτες οι μνημες ειναι απο προηγουμενες ζωες κτλ κτλ ... Αυτο ειναι που μου την δινει ... την τριχα την κανουν τριχια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
όχι δεν πιστεύω σε τίποτα απ' όλα αυτά εκτός και αν το ένστικτο συγκαταλέγεται στην κατηγορία αυτή..Είμαι διαισθητική σε ένα μεγάλο βαθμό και με φοβίζει αρκετά ώρες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone:
Faithplus ομως στον χωρο του μεταφυσικου πιανονται π.χ. απο το deja vu και λενε οτι αυτες οι μνημες ειναι απο προηγουμενες ζωες κτλ κτλ ... Αυτο ειναι που μου την δινει ... την τριχα την κανουν τριχια
Δεν είναι μνήμες από προηγούμενες ζωές.Απλα το μυαλό νομίζει ότι κάτι το έχει ξαναζήσει γιατί κάτι γίνεται με τα ηλεκτρικά κυκλώματα του εγκεφάλου και προβάλλεται η τωρινή εμπειρία και στην περιοχή του εγκεφάλου που ελέγχει τη μνήμη.Δεν υπάρχει κάτι μεταφυσικό σ'όλο αυτό.Τώρα τί θέλουν κάποιοι να νομίζουν είναι δικό τους θέμα, τί να κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είχα έχω και θα συνεχίσω να έχω (μιας που έχω μάθει πλέον να ζω με αυτές) διάφορες εξω(?)πραγματικές εμπειρίες....
αν σας τις εξιστορίσω θα συμβεί στάνταρ κάτι απ τα παρακάτω...
1. θα μου στείλετε παπά να με ξορκίσει/διαβάσει/κλπ
2. θα με περάσετε για τρελή και θα γελάτε μέχρι μεθαύριο
3. δε θα με πέρνετε πλέον στα σοβαρά


:P και όχι... δε μιλάω για deja vu...
οπότε ας τα κρατήσω για την πάρτη μου και θα είμαστε ολοι χαρούμενοι :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
3. δε θα με παίρνετε πλέον στα σοβαρά

:confused:

ποιός σου είπε ότι σε παίρναμε μέχρι τώρα :P.

πες πες πες πες πες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Κουέ ο λαός απαιτεί να πεις.
Έλα πες.Πες κάτι ελαφρύ, δες πως θα το πάρουμε και μετά λες και τα υπόλοιπα.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
κουε το οτι δεν πιστευω στο μεταφυσικο δεν σημαινει οτι παιρνω για τρελους οσους εζησαν κατι αναλογο. Απλως πιστευω οτι υπαρχει και μια πιο επιστημονικη εξηγιση απο αυτη που λεει το μεταφυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
χαχαχα οκ θα σας πω αυτό που είναι 1,200...αρκετά ελαφρύ ε? :P


οκ....κάτι ελαφρύ....
δεν θα σας πω λεπτομέρειες... αλλά....
έχω μια φίλη που ζει Θεσσαλονίκη (Μαρία μου :)) την αγαπώ πααααααααρα πολύ!
Η Μαρία λοιπόν έχει μια αδερφή.... η οποία πέρυσι παντρέφτηκε...
Δύο μέρες πριν το γάμο.... "γνωριζα" οτι είναι εγγυος...της το είπα και με κοίταξε σαν ούφο :P.... ακόμα δεν το ήξερε ούτε η ίδια αλλά ήταν :|:|

Εχω άλλο φίλο πολυ αγαπημένο.... είχε κάποιο προσωπικό πρόβλημα.... "γνωριζα" λοιπον οτι πρεπει να κάνει συγκεκριμένες κινησεις για να λύσει το πρόβλημα του γιατι διαφορετικά αυτο θα του δημιουργούσε σύντομα πολύ σοβαρο προβλημα υγειας.
Δυστυχως δε με άκουσε... :( ναι έχει την "κακιά αρρωστια" :( την οποία απόκτησε μετά από ένα χρόνο απ την κουβέντα μας...

Η αδερφή του επίσης κάποιο άλλο πρόβλημα..."γνωριζα" τι πρέπει να κάνει κι αυτή για να λύσει το πρόβλημα της οριστικά...με άκουσε... το έλυσε

Κατανοώ ότι κάποιοι μπορεί να πουν... συμπτώσεις... τύχη...
Μόνο που εγώ "γνωρίζω" τέτοια πράγματα γύρω μου καθημερινά...
Τώρα το που πως ποιος "γνωρίζω" δεν θα ήθελα να το κουβεντιάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
νταξ... έχω δει και το "'ασπρο φως" :|
ορίστε, πειτε με τώρα παλαβή :|


βασικά αυτό που λένε έντεχνα οι περισσότεροι είναι... "πιστεύω οτι πιστεύεις ότι το είδες... ;)"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
νταξ... έχω δει και το "'ασπρο φως" :|
ορίστε, πειτε με τώρα παλαβή :|


βασικά αυτό που λένε έντεχνα οι περισσότεροι είναι... "πιστεύω οτι πιστεύεις ότι το είδες... ;)"


δε σε θεωρώ παλαβή..δεν απορρίπτω αυτό που δεν μπορώ να κατανοήσω..

θα θελες να μας πεις για το άσπρο φως? τι είναι ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΒΡΕΕΕΕΕΕ ΚΟΥΕΔΙΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!
ΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!!
ΠΕΣ ΠΕΣ ΠΕΣ ΠΕΣ!!!!

εδιτ: Ουγκ, είπε. Πάλι εκτός τόπου και χρόνου είμαι :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από prime:
δε σε θεωρώ παλαβή..δεν απορρίπτω αυτό που δεν μπορώ να κατανοήσω..

θα θελες να μας πεις για το άσπρο φως? τι είναι ..

εσύ όχι... οι άλλοι όμως? :P


τες πα....
ας το δείτε ως ανέκδοτο όσοι δεν πιστεύετε ότι μπορεί κάτι να υπάρχει ....

τι είναι το άσπρο φώς.... δεν ξέρω τι είναι.... δεν περιγράφεται....
Η πιο κοντινή περιγραφή που μπορώ να σας δώσω ειναι η εξής...
Ενοιωθα σαν να ήμουν μόνο μάτια... άυλη ύπαρξη... σαν να υπήρχε μέσα σε αυτό το άσπρο μόνο τα μάτια μου, η σκέψη μου.... σαν κάτι άσπρο να υπάρχει μέσα σε άλλο άσπρο...
Δεν διέκρινα αντικειμενα, ουτε άτομα ούτε τίποτα.... ήμουν απλά εκεί και προχωρούσα (που δεν ξέρω) καπου προς τα μέσα....
ένοιωθα να βυθίζομαι σε αυτο το λευκό που με έλκυε σαν την πεταλούδα το φως μιας λάμπας
δεν μπορούσα και κυρίως δεν ήθελα να γυρίσω προς τα πισω....
δεν υπήρχε μουσική μελωδία ή κάτι... απλά μια ακατανίκητη έλξη η οποία συνοδευόταν με την αίσθηση οτι κάνω το σωστό, ότι έτσι ΠΡΕΠΕΙ, ότι έτσι ΕΙΝΑΙ!

Στη συνέχεια άκουσα απεγνωσμένες φωνές να φωνάζουν το όνομα μου και ξαφνικά κάτι με δύναμη και βία να με τραβάει προς τα πίσω
Πως ενα γυρνας ενα καλλιδοσκόπειο και δημιουργούνται διαφορα μέσα?
ε ετσι ήταν.... σαν να διένυα... δεν ξέρω τι....
ξαφνικά τραντάχτηκε όλο μου το σώμα και ένοιωσα αφόρητο πόνο στην πλάτη...

άνοιξα τα μάτια μου και είδα 2 δικούς μου ανθρώπους κατάχλωμους να με ρωτάνε αν είμαι καλα και πως νοιώθω....
ξέρω πολύ καλά τι μου συνέβει... ήξερα και τότε... κι εκείνοι ήξεραν και ξέρουν... κι ας μην το έχουμε συζητήσει ποτε :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top