Όλα εκείνα που μας ενοχλούν στα cafe και στα διάφορα κέντρα διασκέδασης

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Σε αυτο το thread μπορουμε να συζητησουμε ολα εκεινα που συμβαινουν στις καφετερειες, τα μπαρακια και τα διαφορα κεντρα διασκεδασης που πηγαινουμε, και που πραγματικα μας βγαζουν απο τα ρουχα μας.:mad:
Δεν θα σταθουμε μονο σε ενα συγκεκριμενο θεμα οπως π.χ. συζητουμε για τις αποδειξεις σε αλλο thread, αλλα ο καθενας μας θα πει οτι τον ενοχλει, τι του συνεβει και πως το αντιμετωπισε.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Δεν μπορω με τιποτα το στριμωγμα!
Με τιποτα ομως! Και δεν εννοω το φυσιολογικο στριμωγμα που υπαρχει σε μαγαζια που απλα "φοριουνται" πολυ αλλα για εκεινον τον πανικο που δημιουργειται τα βραδια Πρωτοχρονιας, Χριστουγεννων, Τσικνοπεμπτης και λοιπες τετοιου ειδους γιορτες που ξεχυνονται ολοι στους δρομους σαν να μην πω. :mad: Γι' αυτο εχω σταματησει να βγαινω κατι τετοιες μερες και προτιμω να της περναω σε κανενα φιλικο σπιτι με καλη παρεουλα. :)


Edit
Εχει τυχει, βραδυ Πρωτοχρονιας να εχουμε κλεισει τραπεζι για συγκεκριμενα ατομα, στο μαγαζι να γινεται ΠΑΝΙΚΟΣ -οχι αστεια- και επειδη δεν τους εφταναν οι καρεκλες, εγω και μια αλλη κοπελα καθομασταν στα ποδια φιλων μας! Τσατιστηκαμε απιστευτα, και δεν το ευχαριστηθηκαμε καθολου!

Ενα τετοιο βραδυ -Πρωτοχρονιας- του μπαμπα μου, του ειχε προσγειωθει μια τουρτα στα ποδια του, η οποια γλιστρησε απο τα χερια ενος σερβιτορου.. Και το χειροτερο ειναι οτι του την ειπε κιολας -ο σερβοτορος του μπαμπα μου- γιατι καθοταν σε ενα τραπεζι -στο οποιο τον ειχα βαλει με την παρεα του- μεσα στην μεση του διαδρομου του κεντρου. :/: Εννοειται οτι ο μπαμπας μου -ειναι και ευεξαπτος- δεν το αφησε ετσι! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Nαι οντως...ειναι πολυ ενοχλητικο και κουραστικο!
Εμενα ενα απλο πραγματακι που με ενοχλει ειναι οταν καθισω για καφε, και ερθει το γκαρσονι και αντι να μου φερει καινουργιο νερο, περνει το μπουκαλακι που ΔΕΝ εχει ανοιχτει απο το διπλανο τραπεζι (οπου μολις εχει φυγει η παρεα) και το δινει σε μενα...:confused:

Ακομα δεν μπορω τα γκαρσονια που εχουν μουτρα, δεν χαμογελουν , δεν λενε παρακαλω οταν λες "ευχαριστω" και οταν ειναι γενικα "μουντρουχοι" και μεσα στην αγενεια.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Θα συφωνίσω μαζί σου Μάριε και το χειρότερο είναι οτι πολλές φορές φέρονται λές και πήγες τσάμπα να διασκεδάσεις και θα σου πληρώσουν εκείνοι τα ποτά....:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Με ενοχλούν .....
-Το στριμοξίδι
-Οι ουρές και το face control
-OI "δήθεν" μούρες του club
-H αισχροκέρδια των επιχ/τιών

Υ.Γ. Τις "μπόμπες" τις συνήθισα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kassie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος. Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Επειδη προσφατα γιορτασα τα γενεθλια μου σε κλαμπ της παραλιακης τα εχω και προσφατα:D Λοιπον, καταρχας ειχα κλεισει τραπεζι για 15 ατομα κι οταν φτανουμε μας βαζουν σε 2 καναπεδες, οπου με το ζορι χωρουσαν 10 ατομα(και δεν εννοω ελληνικα οπισθια:D ). Φαινεται ηθελαν να συσφιξουμε τις σχεσεις μας:P Κλασικα το τραπεζακι μια σταλια, τα ποτα να αυξανονται με αποτελεσμα στο τελος ο καθενας να εχει δοκιμασει ολα τα ποτα στην προσπαθεια να ανακαλυψει το δικο του, που εχασε οταν το ακουμπησε για ενα λεπτο μεταξυ του παγου και της κοκα κολα...η' μηπως ηταν η πορτοκαλαδα???????:clapup:
Και βεβαια το καλυτερο βγαινει η τουρτα, η μουσικα κλασικα το Happy Birthday, εγω μες την καλη χαρα(ως κλασικη ψωναρα:P )και ξαφνικα βλεπω οτι απο την τουρτα λειπουν τα κερακια μου και τα βεγγαλικα μου!:mad: :mad: :mad: Αντ' αυτου στην μεση της τουρτας δεσποζει ενα ρεσω:clapup: Χαρμα! Εκει πρεπει να ομολογησω οτι ψιλοτσαντιστηκα:D :P :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Οι αγενείς υπάλληλοι και τα υπερτιμημένα απο όλες τις απόψεις μαγαζιά.Σε ορισμένα σου συμπεριφέρονται λες και σου κάνουν χάρη που σε αφήνουν να περάσεις το κατώφλι τους. Σε πολλά μαγαζιά μου έχει τύχει να πιω μόνο ένα ποτό και να φύγω πηγαίνοντας αλλού να συνεχίσω μόνο και μόνο γιατί με εκνευρίζουν κάποιες συμπεριφορές.Επίσης δεν μου αρέσει ο τρόπος που διμιουργούν ουρά τα Σαβ/κα για να δείξουν πως το μαγαζί μετράει(σε αυτό φταίνε και όσοι δέχονται να σταθούν τόση ώρα στην ουρά), για μένα αυτό είναι ακρώς απαγορευτικό για να σκεφτώ καν να προτιμήσω αυτό το μαγαζί. Θεωρώ πως δεν σέβονται τον πελάτη όταν τον αναγκάζουν να περιμένει τόση ώρα(μην νομίζετε πως είναι λογική η αργοπορία, επιτηδευμένη είναι)προκειμένου να πουλήσει μούρη.
Κάτι άλλο που δεν μου αρέσει(αλλά μάλλον αυτό είναι προσωπικό μου κόλλημα) είναι όταν δεν υπάρχει έστω και ένας υποτυπώδης κατάλογος ή μεγάλη ποικιλία τόσο σε φαγητά,γλυκά ή και ποτά.Θεωρώ γελοίο σε κάποια πιο ψαγμένα υποτίθεται μαγαζιά που το καλοκαίρι πλασσάρουν το " θέα την θάλασσα και αντιγραφή κυκλαδίτικου στυλ " να μην ξέρουν να σου φτιάξουν ένα κοκτέηλ και να περιορίζονται σε έτοιμα ποτα(όποιος έχει τα χτένια θα έπρεπε να έχει και τα γένια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Με ενοχλεί όταν η ποικιλία είναι ελάχιστη έως ανύπαρκτη, ειδικά στους καφέδες.
Ε σόρρυ αλλά αμα είναι να πιω φραπε/ελληνικό/γαλλικό/νες, τον φτιάχνω και στο σπίτι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Και τωρα που καλοκαιριασε το χειροτερο πραγμα στα beach bar.Reserve ξαπλοστρες στη Χαλκιδικη:mad:
Τι αλλο θα ακουσουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από maxnikos:
Και τωρα που καλοκαιριασε το χειροτερο πραγμα στα beach bar.Reserve ξαπλοστρες στη Χαλκιδικη:mad:
Τι αλλο θα ακουσουμε?
Που??

Εγω νευριασα στο Σάνη. Πληρωνεις υπερογκα καπελα για καφεδες κτλ και σου χρεωνουν εξτρα την ξαπλωστρα και δεν στο λενε στην αρχη, αλλα ερχεται μετα ενας και σου ζηταει τα λεφτα. Παλι καλα που δινει και αποδειξη.....Στο δικο μου χωριο που και εκει πχ κανει 4? ο καφες,μεσα στην τιμη ειναι και η ξαπλωστρα/ομπρελα. Ειπαμε να βγαλουμε λεφτα απο τον τουρισμο. Αλλα ελεος...

Παντως και εμενα με ενοχλει που στριμωχνουν οσους μπορουνε μεσα στα μαγαζια για το κερδος...Ειδικα σε φοιτιτικες πολεις ή περιοδους εορτων δε το συζητω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Kassie:
Αντ' αυτου στην μεση της τουρτας δεσποζει ενα ρεσω:clapup: Χαρμα!

αχαχχααχαχαχχαχαχααχαχχα, τι λες πιδίμ:D:D:D:D
αντε και του χρόνου τούρτα με πασχαλινή λαμπάδα:D:D:D

σοβαρά τώρα, ξέχνα τις παραλιακές στα bday, πιο καλά περνάς στο σπίτι και το ευχαριστιέσαι περισσότερο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
τα ποτα "μπομπες" η αλλιως πετρελαιο ειναι γνωστο φαινωμενο σε ολα τα κεντρα, και ειδικα στα μπαρακια, γινετε της μουρλης, εγω που πινω μονο ursus μπορω να το μυρισω με την μια, και κραταω τον σερβιτορο/α εκει μεχρι να ειμαι ΟΚ, εχει τυχει να το στειλω πισω και να ζητησω ολοκληρο σφραγκισμενο μπουκλαι να μου φερουν και να μου βαλουν ποτο. σε οσα μαγαζια το εχω κανει αυτο και τυχαινει να ξαναπαω ποτε δεν μου εχουν ξαναδωσει "μπομπα" ποτο.

η ουσια ειναι μια, μην τους αφηνετε να σας σερβιρουν οτι θελουν αυτοι, το πληρωνεις που το πληρωνεις αξιζεις να παρεις αυτο που θες.

δεν χρειαζεται ουτε φωνες ουτε βρισιες, μια λεξη και μονο φτανει - ΣΔΟΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Χα! Φίλε μου Hunter το οτι θα σου φέρουν σφραγισμένο μπουκάλι δεν σημαίνει ντε και καλά ότι είναι καθαρό το ποτό...

Tip. Όσοι πίνεται HAIG ξεχάστε το για την ώρα... Μόνο μπόμπα κυκλοφορεί πανελλαδικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes:
Χα! Φίλε μου Hunter το οτι θα σου φέρουν σφραγισμένο μπουκάλι δεν σημαίνει ντε και καλά ότι είναι καθαρό το ποτό...

Tip. Όσοι πίνεται HAIG ξεχάστε το για την ώρα... Μόνο μπόμπα κυκλοφορεί πανελλαδικά!
Eιναι αληθεια για τ HAIG....:mad:
Oi μπομπες ειναι μεγαλη παραγραφος των μαγαζιων αυτων και πραγματικα το εχουν ξεφτιλισει το θεμα...
Προσωπικα που πινω σχεδον παντα Jack (με ή χωρις amaretto),Jameson,Glenfiddich σε αυτα κυριως την μπομπα την μυριζομαι απο μακρια...Αλλα και παλι την εχω πατησει!:|
Ουτε φασαριες κανω ουτε τιποτα.Απλως σε "εντονο" υφος τους λεω να το αλλαξουν και να μην με περνανε για μαμακα.

Ενα αλλο πραγμα παιδια που με ενοχλει και δεν ξερω αν σας εχει τυχει ειναι να περιμενω να πληρωσω, να ειναι το γκαρσονι στον παγκο να καπνιζει, να του λεω να ερθει και να περιμενω κανα 10λεπτο, να τελειωσει το τσιγαρακι για να ερθει...:mad:
Ακομα δεν μπορω να πηγαινω σε καφετερειες και να μου πουν οτι καποιο τραπεζακι ειναι ρεζερβε...:mad:
Οοοοοοχι μαγκα, μου!Λαθος κανεις!

Και φυσικα αυτο που ειπε η κλεφτρα για τις ουρες στα μπαρακια και καλα για να δειξουν οτι εχει κινηση στο μαγαζι...Για να μην μιλησω για την πορτα.
Οποιος ειναι πορτιερης περαν οτι ουσιαστικα ειναι παρανομο να σε κοβει...απο την μουρη, βιδωνομαι απιστευτα απο το στυλακι που εχουν.Ειμαι Ο ΠΟΡΤΙΕΡΗΣ...λες και λεει ειμαι ο κεντερης.
Εχουμε φτασει να ειναι γ@μ@το και να ψωνιζοται και να "την βλεπουν" οσοι δολευουν γκαρσονια,μπαρα και πορτα και οχι γιατροι,δικηγοροι και ολλοι οι αλλοι.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
1)Κάπνα στα κλειστά μαγαζία
2)πολύ δυνατή την μουσική και πολύ αντίλαλο που κάνει φάβλο κύκλο και τελικά δεν κερδίζει κανένας
3)Αν δεν πίνεις (οινόπνευμα) σε κοιτάνε περίεργα καμια φορά οι σερβιτόρες
4)στα κλαμπ δεν υπάρχει πάντα πρόσβαση στο νερό!
5)Στριμωξίδι!!!
6)Και στις καφετέριες που θα προτιμούσα να μην έχει μουσική αφού συνήθως δεν είναι του γούστου μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από songless_bird:
Εγω νευριασα στο ****.

Σας επισημένουμε ότι δεν επιτρέπετε να γράφετε τις ονομασίες - επωνυμίες των καταστημάτων που σας ενοχλούν για τον οποιονδήποτε λόγο.
Χρήζουν νομικής προστασίας για συκοφαντική δυσφημιση...





(κάτι που οι νομικοί σύμβουλοι και χορηγοί μας δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν :P:P:P:P:P j/k)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

songless_bird

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο songless_bird αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Σας επισημένουμε ότι δεν επιτρέπετε να γράφετε τις ονομασίες - επωνυμίες των καταστημάτων που σας ενοχλούν για τον οποιονδήποτε λόγο.
Χρήζουν νομικής προστασίας για συκοφαντική δυσφημιση...





(κάτι που οι νομικοί σύμβουλοι και χορηγοί μας δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν :P:P:P:P:P j/k)
:P Το Σανη δεν ειναι μαγαζι! Ειναι περιοχη στην χαλκιδικη με ξενοδοχειο ,μαρινα(μια απο τις 5 με μπλε σημαια στην ελλαδα) ,μεζονετες και Beach bar :P
Δεν ειναι επωνυμια. Ανοιξτε και κανενα χαρτη, ελατε και στα μερη μας να σας πιασουν τον κω...Ε, να σας φιλοξενησουμε :D

χαρτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τσαντιζομαι απιστευτα στις παραλιες της Αθηνας, που εμ ειναι ελεεινες, εμ θελουν και λεφτα για εισοδο!
Κατα τ'αλλα μου τη δινει απιστευτα να εχουν υφος 1000 καρδιναλιων οι σερβιτοροι και να μη σου δινουν σημασια η να ναι γενικοτερα αγενεις.
Αλλα αυτο που μου τη δινει χειροτερα ειναι οι αηδιαστικες τουαλετες. Προσφατα πηγα σε μια καφετερια/μεζεδοπωλειο στο μοναστηρακι, στον πεζοδρομο που οδηγει θησειο οπου ευωδιαζε..φετα (?????), η οποια ηταν αφημενη στο χαρτι της, μισανοιχτη, πανω απ'το μηχανημα που βγαζει ζεστο αερα για να στεγνωσουν τα χερια!!! Ηταν μοναδικη εμπειρια..καποιος μαλλον την αφησε παρατημενη απο το προσωπικο αλλα λογικα θα τη χρησιμοποιουσαν για τα φαγητα.. Μπλιεχ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
σοβαρά τώρα, ξέχνα τις παραλιακές στα bday, πιο καλά περνάς στο σπίτι και το ευχαριστιέσαι περισσότερο:)

έτσι, έτσι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εκνευρίζομαι πραγμετικά πολύ με την αγένεια κάποιων σερβιτόρων. Είτε με τον τρόπο που μιλάνε είτε με το τι λένε. Γενικά με τη συμπεριφορά τους. Θυμάμαι δύο χαρακτηριστικά παραδείγματα. Το πρώτο ήταν σε γνωστή καφετέριε στη Συγγρού όπου η σερβιτόρα μας συμπεριφερόταν πολύ χειρότερα απ'ότι στο άλλο ζευγάρι που πήγε να πάρει παραγγελία (λες και της είχαμε κάνει τίποτα) και μου έφερε έναν καφέ που δεν είχε καμία σχέση με αυτόν που είχα παραγγείλει και πήγε να με βγάλει και άσχετη από πάνω αντί να μου αλλάξει τον καφέ (έπρεπε να μιλήσω στον υπεύθυνο που τον ξέρω και προσωπικά αλλά τέλοσπάντων). Και το δεύτερο περιστατικό ήταν όταν είχαμε πάει με το αγόρι μου θυμάμαι τρίτο ραντεβού σε μια καφετέρια στη Δάφνη που δώσαμε 20ευρω για να πληρώσουμε μας λέει "Τι είναι αυτό;". Έλεος ρε παιδιά. Αν είναι δυνατόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top