Συλλογές από Hoaxes, Urban Legends, Spams και ψευδείς ειδήσεις

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Από ενα mail που πήρα σήμερα
WELL DONE, BRITISH AIRWAYS!
This scene took place on a BA flight between Johannesburg, South
Africa
and London, England.
A white woman, about 50 years old, was seated next to a black
man.
Obviously disturbed by this, she called the air hostess.
"You obviously do not see it then?" she responded.
"You placed me next to a black man.
I do not agree to sit next to someone from such a repugnant
group.
Give me an alternative seat."
"Be calm please," the hostess replied.
"Almost all the places on this flight are taken.
I will go to see if another place is available."
The hostess went away and then
came back a few minutes later.
"Madam, just as I thought, there are no other available seats in
the Economy Class.
I spoke to the captain and he informed me that there is also no
seat in the Business Class.
All the same, we still have one place in the First Class."
Before the woman could say anything, the hostess continued.
"It is not usual for our company to permit someone from the
Economy Class to sit in the First Class.
However, given the circumstances, the captain feels that it would
be
scandalous to make someone sit next to someone sooooo
disgusting."
She turned to the black guy, and said, "Therefore, Sir, if you
would like to, please collect your hand luggage, a seat awaits
you in First Class."
At that moment, the other passengers, who'd been shocked by what
they had just witnessed, stood up and applauded.
This is a true story. If you are against
racism, please send this
message to all your friends; please do not delete it without
sending it to at least one person.

το είχα ξαναδιαβάσει αλλά το επόμενο όχι.

An award should go to the Virgin Airlines gate attendant in Sydney some months ago for being smart and funny, while making her point, when confronted with a passenger who probably deserved to fly as cargo.

A crowded Virgin flight was cancelled after Virgin's 767s had been withdrawn from service.
A single attendant was re-booking a long line of inconvenienced travellers.

Suddenly an angry passenger pushed his way to the desk.
He slapped his ticket down on the counter and said,
"I HAVE to be on this flight and it HAS to be FIRST CLASS".

The attendant replied, "I'm sorry sir. I'll be happy to try to help you, but I've got to help these people first, and I'm sure we'll be able to work something out."

The passenger was unimpressed.

He asked loudly, so that the passengers behind him could hear,
"DO YOU HAVE ANY IDEA WHO I AM?"

Without hesitating, the attendant smiled and grabbed her public address microphone:
"May I have your attention please, may I have your attention please," she began - her voice heard clearly throughout the terminal.
"We have a passenger here at Gate 14 WHO DOES NOT KNOW WHO HE IS. If anyone can help him find his identity, please come to Gate 14."

With the folks behind him in line laughing hysterically, the man glared at the Virgin attendant, gritted his teeth and said, "Fuck You!"

Without flinching, she smiled and said, "I'm sorry, sir, but you'll have to get in line for that too."

Αυτό δεν μου φαίνεται και πολύ πιστευτό



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Σύμφωνα με αυτή τη σελίδα είναι ψεύτικα (hoaxes) που κυκλοφορούν μέσω e-mail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ωχ delete Undo τα πάντα.
Thanks man!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είχαν πλάκα πάντως :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Kαι γιατί να το σβήσουμε;Μπορούμε σε αυτό το θέμα να βάζουμε όλους τους urban legends που έχουμε κατα καιρούς ακουσει ή διαβάσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ no problem συμφωνώ να αλλάξουμε και το θέμα μόνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Sorry βρε παιδιά αλλά μόλις μου ήρθε από ένα contact μου αυτό... Να υποθέσω ότι είναι κλασσικό spam? και χακέψανε και τη σελίδα του bbc??


Hey it is Andy and john the directors of MSN, sorry for the interruption but msn is closing down. this is because too many inconsiderate people are taking up all the name (eg making up lots of different accounts for just one person), we only have 578 names left. If you would like to close your account, DO NOT SEND THIS MESSAGE ON. If you would like to keep your account, then SEND THIS MESSAGE TO EVERYONE ON YOUR CONTACT LIST. This is no joke, we will be shutting down the servers. Send it on, thanks. WHO EVER DOES NOT SEND THIS MESSEAGE, YOUR ACCOUNT WILL BE CLOSED AND YOU WILL COST $10.00 A MONTH TO USE. SEND THIS TO EVERYONE ON YOUR CONTACT LIST. NOW YOU KNOW WHAT TO DO. PLEASE DO NOT FORWARD THIS or REPLAY. COPY THE WHOLE EMAIL. GO BACK TO YOUR INBOX AND CLICK ON NEW. AND PASTE THANK YOU FOR YOUR ATTENTION hey everyone, i dont normally send this sort of stuff out but had a look on the internet and its actually true . On the 1st of november , we will have to pay for the use of our MSN and email accounts unless we send this message. It's no joke if you don't believe me then go to the site ( https://news.bbc.co.uk/1/hi/business/1189119.stm ) and see for yourself. Anyways once you've sent this message your msn dude will become blue. please copy and paste don't forward cos people won't take notice of it!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Ω ναι!
Κλασσικό spam!:)
Μην ψαρώνεις...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
εγω ψαρωσα απο το τιτλο του thread
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ πάλι στα χρόνια που κυκλοφορώ στα λημέρια αυτά, έχω ακούσει/διαβάσει τόσες πολλές φορές οτι κλεινει το msn ή το yahoo messenger που καμια ώρα θα κλείσουν στα αλήθεια και γω δε θα το πιστεύω :P
Σαν τον ψεύτη Γιαννακη και τον λύκο με τα προβατα ένα πραγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εγώ το έκλεισα πάντως για σήμερα:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μια απο τα ιδια με την Κουε και εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
εγώ πάλι στα χρόνια που κυκλοφορώ στα λημέρια αυτά, έχω ακούσει/διαβάσει τόσες πολλές φορές οτι κλεινει το msn ή το yahoo messenger που καμια ώρα θα κλείσουν στα αλήθεια και γω δε θα το πιστεύω :P
Σαν τον ψεύτη Γιαννακη και τον λύκο με τα προβατα ένα πραγμα :P

Εγώ δεν ξέρω τίποτα ούτε για λύκους ούτε για πρόβατα!:P
Μου λερώνεις το όνομα!:D

Οι φήμες καμιά φορά να ξέρετε ότι κρύβουν και άλλα παιχνίδια.
Π.χ αγοράζεις μετοχές Yahoo, βγάζεις βρώμα για κλείσιμο msn, περιμένεις τον χαμό και μετά απο λίγο πουλάς σε καλύτερη τιμή!;)
Έχει γίνει πολλές φορές αυτό ιδίως με τράπεζες και εξαγορές!
Αλλα για να βγάλεις πρέπει να χώσεις πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Oρισμενα πραγματακια οπως msn,yahoo,google κτλ κτλ για να κλεισουν, θα πρεπει να ερθουν τα πανω κατω και τα προς,πισω.
Ολα αυτα ειναι spam.

Και προτεινω να αλλαξει ο τιτλος του thread σε "SPAM και αλλα chain" ή "SPAM-HOΑX" ή οτι θελετε, ωστε να μπορουμε να τα συζηταμε ολα αυτα σε ενα threa και σε περιπτωση που κατι θα εχει αναφερθει να μην πανικοβληθει οποιος λαβει κατι αντισοιχο.;)
Σαν "data base" ολων αυτων των spam.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
SPAM DATA BASE .... αρέσκα! :D


Να προστεθεί παρακαλώ και το mail με το άρωστο κοριτσάκι που πεθαίνει από ώρα σε ώρα και αν εμείς στείλουμε από δω και απο κει το mail θα δίνουν για κάθε mail δεν ξέρω και γω ποσα χρήματα και καλα για τη διάσωση του!
έλεος! :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μάκαρι να έκλεινε και να γυρνάγαμε στο ICQ. Αλλά που τέτοια τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Καποτε θα συμφωνουσα μαζι σου .... τωρα ομως μετα το msn 7 θα διαφωνησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Καποτε θα συμφωνουσα μαζι σου .... τωρα ομως μετα το msn 7 θα διαφωνησω
Εμένα το πρόβλημα μου είναι με το underlying framework.
Ούτε φαν του icq client είμαι. Αλλά σίγουρα και το msn live είναι λειτουργικά μαύρα χάλια. Αλλά επειδή client έχω διαφορετικό και εννιαίο για όλα αυτό που κρίνω, κυρίως από ζητήματα επιδόσεων είναι το framework.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μεγάλες διαστάσεις λαμβάνει η εξαπάτηση πολιτών από κύκλωμα που χρησιμοποιεί σήματα γνωστών εταιρειών, όπως της Coca-Cola, αλλά και οργανισμών, στέλνοντας επιστολές ότι έχουν κερδίσει αμύθητα ποσά από διαγωνισμούς που έγιναν στην Ισπανία.

Η Γενική Γραμματεία Καταναλωτή ενημέρωσε ότι κυκλοφορούν επιστολές στην αγγλική γλώσσα με χρήση του ονόματος και σήματος της Coca-Cola, με τις οποίες πληροφορείται ο αποδέκτης της επιστολής ότι έχει κερδίσει χρηματικά ποσά από φερόμενη κλήρωση στην Ισπανία.

Η επικοινωνία αυτή είναι πλαστή και προέρχεται από επιτήδειους απατεώνες, που επιχειρούν να αποκτήσουν πρόσβαση σε προσωπικά δεδομένα.

Η Coca-Cola Company διαπίστωσε και γνωστοποίησε στη Γενική Γραμματεία Καταναλωτή την ύπαρξη των επιστολών αυτών, με τις οποίες οι «τυχεροί», αφού ενημερωθούν ότι κέρδισαν, ζητούνται να στείλουν τον αριθμό του φορολογικού τους μητρώου, της ταυτότητάς τους, του τραπεζικού τους λογαριασμού ή της πιστωτικής τους κάρτας, αλλά και άλλα προσωπικά δεδομένα.

Ο γενικός γραμματέας Καταναλωτή, Θανάσης Σκορδάς, μιλώντας στο ραδιόφωνο του ΑΝΤ1, επισήμανε ότι και η Γραμματεία έχει πολλές καταγγελίες και, σε συνεργασία με την εταιρεία, την ισπανική πρεσβεία και τις Αρχές, θα ψάξει να βρει που είναι η πηγή της κομπίνας αυτής.

Η Coca-Cola Company έχει ήδη ενημερώσει τις αρμόδιες αρχές, ενώ υπάρχει και ενημέρωση προς τους καταναλωτές τόσο μέσω της Γραμμής Επικοινωνίας της εταιρείας 800 11 55 800, όσο και μέσω της Γραμμής Επικοινωνίας Καταναλωτή 1520.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top