Τρόποι για έξτρα εισόδημα

SNOOP

Νεοφερμένος

Ο SNOOP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πολλες φορες λεμε ''...υγεια πανω απο ολα..'' Αλλα χωρις χρηματα υγεια δεν υπαρχει. Στις μερες μας για να ζησει καποιος χρειαζεται χρηματα. Προτεινετε τροπους για εξτρα εισοδημα ή επιπλεον χαρτζηλικι(για τα παιδια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Όταν λες παιδιά τι ηλικίες εννοείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SNOOP

Νεοφερμένος

Ο SNOOP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Για τους εφηβους 13-19 και τα παιδια εως 12 ετων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Δυστυχώς μόνο μαύρα και καταστάσεις φυλλαδίων ή καφετέριες!
Αλλιώς σε κάποιον γνωστό. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει part-time απασχόληση και πόσο μάλλον για ανήλικους! Εξάλου νομίζω ΑΦΜ δεν βγαίνει για κάτω των 18 χρονών άρα δεν μπορείς να γραφτείς και σε ασφαλιστικό ταμείο. Νομίζω πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μπορείς να βγάλεις ΑΦΜ με την συγκατάθεση των γονιών και απο τα 14 και επιτρέπεται να ασφαλιστείς και να δουλέψεις προστατευόμενος απο τους νόμους περί εργασίας ανηλίκων. Κάτω των 14 δεν μπορείς να δουλέψεις νόμιμα εκτός αν ασχοληθείς με καλλιτεχνικά δλδ συμμετοχή σε σποτάκια ή ως κομπάρσος αλλά και πάλι δεν θα ασφαλίζεσαι είναι όμως νόμιμο και μια χαρά χαρτηλίκι.
Αν είσαι πάνω απο 14 μπορείς να δουλέψεις σε ελαφριές εργασίες όπως διανομή φυλλαδίων ή β.σερβιτόρου ή βοηθός σε κάποιο τεχνίτη δλδ παραγιός, στις οποίες ο εργοδότης μπορεί και να σε ασφαλίσει.
Αν ψάχνεις δουλειά χωρίς ένσημα (μάλλον αυτό ψάχνεις) μπορεις να απασχοληθείς και στα παραπάνω αν είσαι πάνω απο 14. Κι αυτό γιατί ναι μεν μπορεί να σε έχουν ανασφάλιστο όμως είναι διαφορετικό το πρόστιμο για μη ασφάλιση και πολύ διαφορετικό(ποινικό αδίκημα) για παράνομη εργασία ανηλίκου(δλδ κάτω απο 14).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Δυστυχώς μόνο μαύρα και καταστάσεις φυλλαδίων ή καφετέριες!
Αλλιώς σε κάποιον γνωστό. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει part-time απασχόληση και πόσο μάλλον για ανήλικους! Εξάλου νομίζω ΑΦΜ δεν βγαίνει για κάτω των 18 χρονών άρα δεν μπορείς να γραφτείς και σε ασφαλιστικό ταμείο. Νομίζω πάντα

Τα φυλλάδια είναι πολύ δύσκολη υπόθεση!!! Το ξέρω από κάποιες συμφοιτήτριες μου που δουλεύουν και τους έχει βγεί κυριολεκτικά το λάδι... Ακόμα και τοτε με τα χιόνια και τα μεγάλα κρύα μοίραζαν φυλλάδια και από όσο ξέρω και τώρα με τις μεγάλες ζέστες είναι σε δίαφορα πόστα και μοιράζουν και φυσικά κάτω από παρακολούθηση...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:
Τα φυλλάδια είναι πολύ δύσκολη υπόθεση!!! Το ξέρω από κάποιες συμφοιτήτριες μου που δουλεύουν και τους έχει βγεί κυριολεκτικά το λάδι... Ακόμα και τοτε με τα χιόνια και τα μεγάλα κρύα μοίραζαν φυλλάδια και από όσο ξέρω και τώρα με τις μεγάλες ζέστες είναι σε δίαφορα πόστα και μοιράζουν και φυσικά κάτω από παρακολούθηση...:mad:

Γενικά όλες οι δουλείες που θέλουν να πρήξεις τον άλλον είναι πολύ δύσκολες για μένα. Μιλάω όλο αυτά με τα τηλεφωνήματα, να σας ενημερώσουμε μπλα μπλα. Αν δεν θέλει ο άλλος τι να κάνουμε!!! Είχα δουλέψει μια εβδομάδα για να κυκλοφορώ και να πουλήσω οδική βοήθεια ΕΛΠΑ. ΔΕΝ ΠΟΥΛΗΣΑ ΚΑΜΙΑ και τα παράτησα. Αυτός που με μάθαινε πολύ τσουρέκι για να μπορέσει να ζήσει ο άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από SNOOP:
Πολλες φορες λεμε ''...υγεια πανω απο ολα..'' Αλλα χωρις χρηματα υγεια δεν υπαρχει. Στις μερες μας για να ζησει καποιος χρειαζεται χρηματα. Προτεινετε τροπους για εξτρα εισοδημα ή επιπλεον χαρτζηλικι(για τα παιδια)
Δωσε εξετασεις για να μπεις στην ΕΛΠΑ και εκει θα δεις λεφτα που πεφτουν καποιες φορες.Για παραδειγμα ο βοηθος κριτη παιρνει απο 60 για μια ολοκληρη μερα ε ως 120 δουλεια δεν εχει ιδιαιτερη κατι χαρτια συμπληρωνεις.Το θεμα ειναι οτι σε τρωει η βαρεμαρα.Τωρα το πως να δωσεις εξετασεις δεν ξερω.Ξερω μονο πως καθε χρονο συνηθως γινεται διαγωνισμος ειτε για τεχνικους ειτε για αγωνοδικες κτλ.Κανενας δεν σε υποχρεωνει να πας στην δουλεια αν δε θες.
Παντως αν και ημουν βλακας και δεν μπηκα φετος στην ΕΛΠΑ του χρονου θα μπω.Αξιζει να εισαι στην ΕΛΠΑ.Τωρα εσυ μπορει να μην θες να τρεχεις στην Ελλαδα για τους αγωνες.πχ Ραλλυ ακροπολις αλλα αμα τυχει κανενας αγωνας dragster στο Ελληνικο αξιζει να πας.Εχω παει και ημουν στο προσωπικο του αγωνα.Κουραση αλλα αξιζε.Ωραιο θεαμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Christof

Νεοφερμένος

Ο Christof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ο πατέρας μου για να έχω χαρτζιλίκι πιο πάλια με έβαζε να πλένω ποτήρια/πίατα στην τάβερνα του. Βέβαια τώρα το σταμάτησα και συμβιβάστικα με το 0.50Ε την μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
0,50;;;;Ο_Ο:confused:
Στο θεμα μας:
Ενας απλος τροπος ειναι να ακολουθισουμε τους γονιους μας σε δουλιες αν αυτο ειναι δυνατων βεβαια. Πιο μικρος ειχα παει μερικες φορες στην πιτσερια να βοηθειαω τον πατερα μου αλλα και στης μπογιες. Βεβαια τοτε το εκανα γιατι μου αρεσε και οχι για τα λευτα αλλα μου εδεινε και λευτα ο πατερας μου. Πλεων δεν κανω τπτ γιατι μου φτανει το χαρτζιλικι μου αλλα αμα εβρισκα δουλια σε καπιο συνεργειο η κατι αλλο που να μου αρεσει και να μπορω απο αυτο να μαθω διαφορα για κατι που μου αρεσει θα πηγενα για καναν μηνα το καλοκαιρι, οχι για τα λευτα αλλα για την ασχολια. Πηγα πχ εχτες σε ενα συνεργιο που ασχολιτε μονο με Harley Davidson και τον ρωτισα τον ανθρωπο αν ηθελε βοηθο (του ειπα οτι δεν θελω λευτα) αλλα μου ειπε οτι ερχετε ο ανηψιος του και τον βοηθαει και οτι δεν εχει τοση δουλια ωστε να χρειαζετε και δευτερο βοηθω (εχει και εναν επαγκελματια μεσα):( Αν εντοπισω κανενα αλλο συνεργιο θα παω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
0,50 ευρώ τη μέρα είναι ΤΡΑΓΙΚΑ ΛΙΓΑ!!! Επαναστάστησε, κάνε κάτι βρε Christof! Δεν είναι δυνατόν να μην μπορούν να δώσουν πάνω απο 15 ευρώ ΤΟ ΜΗΝΑ που παίρνεις τώρα! Μάλλον δεν θέλουν για να μην σε "κακομάθουν" :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dare-Devil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 906 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Christof:
Ο πατέρας μου για να έχω χαρτζιλίκι πιο πάλια με έβαζε να πλένω ποτήρια/πίατα στην τάβερνα του. Βέβαια τώρα το σταμάτησα και συμβιβάστικα με το 0.50Ε την μέρα.

Αμαν.Ειναι τραγικα λιγα.Ποσο χρονων εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Christof:
Ο πατέρας μου για να έχω χαρτζιλίκι πιο πάλια με έβαζε να πλένω ποτήρια/πίατα στην τάβερνα του. Βέβαια τώρα το σταμάτησα και συμβιβάστικα με το 0.50Ε την μέρα.

Βρε συ Κριστόφ έχεις αρχίσει να με μπερδεύεις.Πως γίνεται να ακολουθείς τους φίλους σου σε κλαμπάκια και καφετέρειες με μόλις 15 ευρώ το μήνα;
Κι απο την άλλη αυτό το ποσό ισχύει και όταν πας σχολείο;Δλδ έχεις πανω σου λεφτά για να πάρεις μόνο ένα μπουκαλάκι νερό;Ούτε μια τυρόπιτα ούτε τίποτα(καλά για το να καπνίζεις με αυτά τα λεφτά δεν το συζητάω).
Όσο για την τακτική του μπαμπά σου δεν το βλέπω ως καταναγκαστικό έργο το να πλένεις πιάτα για το χαρτζηλίκι σου απλά ως ένα τρόπο να εκτιμήσεις το πως βγαίνουν τα χρήματα απο νωρίς.
Βέβαια εντάξει ίσως να μην σου αρέσει η λάντζα(και σε ποιον αρέσει άλλωστε;:D ) αλλά θα μπορούσες να του προτείνεις να δουλέψεις εκεί ως βοηθός σερβιτόρου και ηλικία σου (16 δεν είσαι;) είναι μια χαρά για αυτήν την δουλειά και το καλοκαίρι είναι αυξημένες οι ανάγκες για τέτοιου ειδους προσωπικό. Ακόμη και αν ο μισθός σου δεν αντιστοιχεί στον κανονικό σίγουρα θα αυξήσει το χαρτζηλίκι σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christof

Νεοφερμένος

Ο Christof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Βρε συ Κριστόφ έχεις αρχίσει να με μπερδεύεις.Πως γίνεται να ακολουθείς τους φίλους σου σε κλαμπάκια και καφετέρειες με μόλις 15 ευρώ το μήνα;
2-3 φορές την εβδομάδα πηγαίνω και δουλεύω σε εναν ξαδελφο ενος φιλου μου που εχει πιτσάρια. Μου δίνει 60€ το μήνα. Κάλα είναι. (Ο πατερας μου δεν το ξερει, νομιζεί εκείνες τις ώρες ότι απλώς πίνω καφέ κάπου)Το πρόβλημα είναι όταν ξεκινούν τα σχολεία. Ο λόγος που δεν δουλεύω στον πατέρα μου είναι ότι με βάζει μετα τις 6 μέχρι τις 1 το βράδυ και μου δίνει μόνο 50€ το μήνα. Δεν θέλω να χαλάω όλο το βράδυ μου:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καταρχάς είδα σε κάποιο θέμα οτι πας σε ιδιωτικό. Άρα οικονομικό πρόβλημα τόσο μεγάλο ώστε να σου δίνει μόνο 15 ευρώ το μήνα δεν νομίθζω οτι παίζει. Οπότε επαναστάτησε, κάνε κάτι! Είναι πολύ σκληρό να περιμένει να τη βγάζεις με 15 ευρώ το μήνα! Κοροιδία είναι και το 60 εθρώ για δουλεια 8-12 φορές το μήνα. 60 ευρώ τα βγάζεις σε 3 μέρες με φυλλάδια. Ψάξτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ρε τι λέτε???? Καταρχήν ο Christof δεν έχει διευκρινίσει τι περιλαμβάνει το χαρτζιλίκι του! πχ το κινητό του ποιος το πληρώνει. επίσης το φαί είναι καλημένο??

Είδα την ηλικία σου και έχω να πω ότι καλά κάνουν μάλλον. Η μάλλον να το πω πιο γενικά! Καλά κάνουν οι γονείς που προσπαθούν σε αντίθεση με τους καιρούς μας να κρατήσουν τα παιδιά τους προσγειωμένα και να μην τους δίνουν άπειρα λεφτά και ας τα έχουν (δυσανάλλογα για την ηλικία τους)!! Και έμενα μου το έκαναν και αν και έχω κάκιστες σχέσεις μαζί τους , έχω να πω σε ορισμένα θέματα ότι μου έδωσαν πολύ καλές βάσεις.

Ξέρω θα πέσει forumική κατακραυγή αλλά μπράβο και στο παλικάρι που για τα έξτρα που θέλει να σπαταλήσει πάει και δουλεύει! Οι γονείς του πετυχαίνουν να του δείξουν και τι αξία έχουν τα λεφτά που πολλά παιδιά τόσο δεδομένα θεωρούν γιατί οι γονείς τους από υπερβολική αγάπη και θυματολογία τους τα παρέχουν όλα χωρίς αντίρηση και κοντεύει η οικογένεια να χρεωκοπήσει!

Τα λέω αυτά με αφορμή την περίπτωση. Δεν ξέρω την ακριβή κατάσταση και ούτε γιατί δουλεύει το παιδί αλλά αν γίνεται σωστά μπράβο στους γονείς και μπράβο στο παιδί!

Οι ξένοι δεν έχουν τυχαία το θεσμό της δουλειά για τους εφήβους! Και ας έχουν οι γονείς λεφτά!! Τα σημερινά παιδιά και κατέπεκταση φοιτητές κωλοβαρέστρες και μη παίρνουν δυσαννάλογα ποσά για πέταμα σε σχέση ανθρώπους που δούλευαν μια ζωή ή σκοτώνονται στην δουλειά τους. Δυσαννάλογα ακόμα και από τους γονείς τους!!

Και να σας πω και κάτι ακόμη. Για κόψε τα άπειρα φράγκα στα παιδιά στο σχολείο να δούμε που θα βρεθούν τα φράγκα για το άπειρο κάπνισμα που πέφτει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Επίσης λέμε ότι τα παιδιά μας δεν χρειάζεται να ασχοληθούν από μικρά με το sex σε ένα άλλο θέμα(με την μορφή της βιασύνης) αλλά δεν νομίζεται ότι και τα παιδιά μας δεν χρειάζεται να τα κάνουν όλα ή όλα όσα κάναμε εμείς όταν μεγαλώσαμε από μικρά?? Έχουν μετά αρκετό χρόνο να σπαταλήσουν και να μυηθούν στην πλέον αργόσχολη διασκέδαση που έχει εφεύρει και καταχράζουμε οι Έλληνες, τον καφέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Ρε τι λέτε???? Καταρχήν ο Christof δεν έχει διευκρινίσει τι περιλαμβάνει το χαρτζιλίκι του! πχ το κινητό του ποιος το πληρώνει. επίσης το φαί είναι καλημένο??

Είδα την ηλικία σου και έχω να πω ότι καλά κάνουν μάλλον. Η μάλλον να το πω πιο γενικά! Καλά κάνουν οι γονείς που προσπαθούν σε αντίθεση με τους καιρούς μας να κρατήσουν τα παιδιά τους προσγειωμένα και να μην τους δίνουν άπειρα λεφτά και ας τα έχουν (δυσανάλλογα για την ηλικία τους)!! Και έμενα μου το έκαναν και αν και έχω κάκιστες σχέσεις μαζί τους , έχω να πω σε ορισμένα θέματα ότι μου έδωσαν πολύ καλές βάσεις.

Ξέρω θα πέσει forumική κατακραυγή αλλά μπράβο και στο παλικάρι που για τα έξτρα που θέλει να σπαταλήσει πάει και δουλεύει! Οι γονείς του πετυχαίνουν να του δείξουν και τι αξία έχουν τα λεφτά που πολλά παιδιά τόσο δεδομένα θεωρούν γιατί οι γονείς τους από υπερβολική αγάπη και θυματολογία τους τα παρέχουν όλα χωρίς αντίρηση και κοντεύει η οικογένεια να χρεωκοπήσει!

Τα λέω αυτά με αφορμή την περίπτωση. Δεν ξέρω την ακριβή κατάσταση και ούτε γιατί δουλεύει το παιδί αλλά αν γίνεται σωστά μπράβο στους γονείς και μπράβο στο παιδί!

Οι ξένοι δεν έχουν τυχαία το θεσμό της δουλειά για τους εφήβους! Και ας έχουν οι γονείς λεφτά!! Τα σημερινά παιδιά και κατέπεκταση φοιτητές κωλοβαρέστρες και μη παίρνουν δυσαννάλογα ποσά για πέταμα σε σχέση ανθρώπους που δούλευαν μια ζωή ή σκοτώνονται στην δουλειά τους. Δυσαννάλογα ακόμα και από τους γονείς τους!!

Και να σας πω και κάτι ακόμη. Για κόψε τα άπειρα φράγκα στα παιδιά στο σχολείο να δούμε που θα βρεθούν τα φράγκα για το άπειρο κάπνισμα που πέφτει!!



Ναι.. συμφωνω!
Δεν θα μπορουσα να το περιγραψω καλυτερα. :|




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Το μόνο που μαθαίνει ο Κριστοφ απο όλο αυτό είναι η εκμετάλλευση. Διότι εκμετάλλευση είναι τα 50 και 60 ευρώ το μήνα για part time δουλειά. Άλλο να καταλάβουν την αξία του χρήματος, και άλλο να πάμε στο άλλο άκρο κινδυνεύοντας να γίνουν είλωτες. Διότι ότν ο Κριστόφ βρει μια δουλειά που θα παίρνει 500 ευρώ το μήνα για οχτάωρο και θα πεθαίνει στη δουλειά θα είναι και ευχαριστημένος γιατί θα του φαίνονται τρομερά πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SNOOP

Νεοφερμένος

Ο SNOOP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εxω μεινει εκπληκτος δεν ξερω με ποιον να συμφωνισω και με ποιον οχι.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top